Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Buitenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Buitenland Internationale onderwerpen, de politiek van de Europese lidstaten, over de werking van Europa, Europese instellingen, ... politieke en maatschappelijke discussies.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 5 januari 2009, 20:19   #1
Spinoza
Minister-President
 
Spinoza's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 mei 2004
Locatie: Breda
Berichten: 5.228
Standaard Westelijke Sahara wil ook Israëlische bommen

Citaat:
Westelijke Sahara wil ook Israëlische bommen

05-01-2009 om 18:00 door Perik

De Israëlische overheid heeft vandaag besloten een wachtlijst op te stellen voor militaire acties van het leger. Aanleiding is het verzoek van verzetsbewegeging Polisario om de Westelijke Sahara te bombarderen. “Een Joodse bom heeft veel meer impact dan een Marokkaanse”, aldus Polisario-voorman Abdelaziz.

“De media-offshoot van een Joodse inval is enorm”, zegt Mohamed Abdelaziz, voorman van Polisario, vanuit Parijs. “Wij verzetten ons al tientallen jaren tegen de bezetting van ons land door Marokko. Maar ja, daar hoor je nou nooit eens iemand over. We hebben gewoon de verkeerde tegenstanders. Ik denk dat we veel meer aandacht krijgen als Joden bommen gooien.”
Tegen talloze VN-resoluties in, houdt Marokko de Westelijke Sahara nog steeds bezet, de oorspronkelijke bewoners leven in kampen over de grens met Algerije. Polisario hoopt dat de zaak met wat Joodse plofjes op The Berm weer in de kranten belandt.

Het Israëlische leger (IDF) neemt het verzoek van Abdelaziz in overweging. IDF-woordvooerder Avi Benayahu: “Voor ons maakt het totaal niet uit waar we moslims bombarderen. Zodra een officieel Polisario-verzoek per raket ons luchtruim binnen vliegt, zullen we ons op een antwoord beraden.”

Het Israëlische leger is op dit moment bezig met vreedzame oefeningen in Gaza om de burgerbevolking te beschermen. Dit publiciteitsoffensief van het IDF vindt iedere vier jaar plaats, enkele weken voor de verkiezingen. Hamas, de vredelievende organisatie die Gaza bestuurt, schiet uit protest tegen de oefeningen vuurpijlen af vanaf daken van kleuterscholen en ziekenhuizen.

Groeiende vraag naar publiciteitsoffensief

Opmerkelijk is dat in navolging van Polisario ook andere verzetsbewegingen het Israelische leger hebben gevraagd hun zaak tot krantenkop te bombarderen. Turkse Koerden, Egyptische Katholieken, Jordaanse Armenen, Iraakse Chaldeeërs, Iraanse Zoroastristen en Friese Separatisten worden voorlopig op een wachtlijst geplaatst. De verzoeken worden door het Israëlische leger bij opbod ingewilligd.

De Israëlische overheid heeft inmiddels met mediabedrijf Al-Arabia een miljoenencontract getekend voor de tv-rechten van de komende bommenspektakels. Voorwaarde in het contract is dat de daders Joods en de slachtoffers Islamitisch zijn. Andersom mag ook, maar dat zal slechts 10% van de royalties opleveren. Voor beeldmateriaal van dode of gewonde Islamitische kinderen betaalt de zender dubbel. Al-Arabia zegt in een perscommuniqué meer te willen investeren in het tonen van de waarheid.

SP’er Van Bommel positief

Kamerlid Harry van Bommel - kenner van het Midden-Oosten - keurt de plannen van het Israelische leger en de SP-zusterorganisatie Polisario goed. “We peinzen er niet over Marokkanen en Islamieten de schuld te geven van de bezetting van de Westelijke Sahara. Dat kan namelijk kwetsend en beledigend zijn. Bovendien, je krijgt veel meer maatschappelijk verzet op de been als je Joden de schuld kunt geven.”
Het kamerlid is op zijn zolderkamer al een spandoek aan het schilderen met de tekst ‘Holocaust, holocaust! Alle Juden müssen raus!’, voor het geval Israel de Westelijke Sahara binnenvalt. “Maar dat woord gebruik ik natuurlijk alleen omdat het rijmt, ik wil niemand kwetsen.”

Geert Wilders is tegen de plannen. “Maar dat is eigenlijk alleen maar omdat Van Bommel voor is. Verder heb ik geen idee waar Westelijke Sahara ligt.” Nederland zelf bombardeert sinds enkele jaren met wisselend succes Islamieten in Afghanistan, maar de Nederlandse soldaten halen daarmee veel minder publiciteit dan hun Israëlische collega’s.
Bron: Sargasso

Vond het wel een vermakelijk stukje. Maar de auteur heeft een punt.
Spinoza is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 januari 2009, 20:57   #2
E. Gidius
Secretaris-Generaal VN
 
E. Gidius's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 14 november 2008
Locatie: Belgisch-Congo, oeps -Vlaanderen
Berichten: 24.484
Standaard

Citaat:
Het Israëlische leger is op dit moment bezig met vreedzame oefeningen in Gaza om de burgerbevolking te beschermen. Dit publiciteitsoffensief van het IDF vindt iedere vier jaar plaats, enkele weken voor de verkiezingen. Hamas, de vredelievende organisatie die Gaza bestuurt, schiet uit protest tegen de oefeningen vuurpijlen af vanaf daken van kleuterscholen en ziekenhuizen.
LOL
__________________
Georges-Louis Bouchez: "Wie zijn zij om te denken dat ze morele waarden hebben die superieur zijn aan die van ons?"
E. Gidius is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 januari 2009, 21:11   #3
Derk de Tweede
Secretaris-Generaal VN
 
Derk de Tweede's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 januari 2005
Locatie: Ergens tussen Dollard en Duinkerken
Berichten: 37.539
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Spinoza Bekijk bericht
Bron: Sargasso

Vond het wel een vermakelijk stukje. Maar de auteur heeft een punt.
Satire ?
Derk de Tweede is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 14:20.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be