Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Binnenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Binnenland Onderwerpen omtrent de binnenlandse politiek kunnen hier terecht. Let er wel op dat dit subforum enkel over dergelijk algemene zaken gaat die niet thuishoren in de themafora.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 17 mei 2009, 14:08   #1
RASPOUTINE
Europees Commissaris
 
Geregistreerd: 12 maart 2005
Berichten: 6.450
Standaard Overheidsaanbestedingen in Vlaanderen allemaal „gesjoemel“ ?

Commentaar van over de grens:

Wat onze buren en ons toekomstig aangesloten land over de werking van onze Overheidsdiensten denk en schrijft:

Volgens deze bron zou het zo zijn, letterlijk op papier!

http://www.debeurs.nl/economie/12533...-Breevast.html

Gedeeltelijke passage van onderstaande tekst over hoe het bij ons werkt:

‘Iedereen wist hoe de zaak in elkaar stak,’ zegt een betrokkene. ‘Het was overduidelijk doorgestoken kaart’. Dat doet overigens weinig kenners verbazen. ‘Zo gek is deze kwestie niet’, zegt een Nederlandse vastgoedondernemer die veelal in Vlaanderen actief is. ‘Ik ken geen bieding in België die niet van te voren is geregeld. Dat deze zaak aan het licht komt heeft daarom waarschijnlijk meer te maken met een afrekening in het politieke milieu’.

Vastgoedschandaal ‘Afrekening in het politieke milieu’
Financietoren parel in de kroon van Breevast
Door: Eric Smit
Gepubliceerd: woensdag 21 november 2007 23:35
Update: woensdag 21 november 2007 23:58
De Nederlandse vastgoedbaas Frank Zweegers van vastgoed- concern Breevast speelt mogelijk een rol in een corruptieschandaal waarbij een voormalige Belgische minister zou zijn omgekocht.
De Belgische justitie doet op dit moment een strafrechtelijk onderzoek naar de transactie die eind 2001 werd gedaan. ‘Het onderzoek nadert de afronding’, laat de woordvoerder van onderzoeksrechter Jeroen Burm van het parket Brussel weten. Het strafonderzoek naar de vastgoedtransactie kwam op gang nadat de Bijzondere Belastinginspectie (de Belgische variant van FIOD-ECD) in het kader van een eigen fraudeonderzoek verdachte betalingen op het spoor kwam.
De betalingen, die in verband met de verkoop van de Financietoren werden verricht en tussen de 1 en 2 miljoen euro zouden bedragen, waren volgens de BBI afkomstig uit Nederland. Ze werden gedaan ten gunste van het Luxemburgse vennootschap SA American Holding van de Belgische vastgoedlobbyist Rony van Goethem.
Van Goethem zou warme banden onderhouden met Breevast van Frank Zweegers. Zweegers is een succesvolle vastgoedondernemer die een hoge positie bekleedt op de Quote rijkenlijst. Hij staat in de Nederlandse vastgoedwereld bekend als een keiharde zakenman. Breevast groeide onder leiding van Zweegers uit tot een van de grootste kantorenbeleggers van Nederland. Het beheert een portfolio van rond de vier miljard euro. Eind 2006 deed het bedrijf een recorddeal toen het voor 1 miljard 99 kantoren kocht. Begin vorig jaar kocht Zweegers zijn partner Eijk de Mol van Otterloo uit.
Frank Zweegers stamt uit een Brabantse familie die ooit een kapitaal vergaarde met handel in landbouwmachines.
Volgens De Morgen werd mogelijk een deel van de ‘commissiegelden’ via de Luxemburgse vennootschap naar de voormalige Belgische minister van Overheidsbedrijven Rik Daems overgemaakt. Daems is lid van de partij Open Vlaamse Liberalen en Democraten (Open Vlb) van voormalig premier Guy Verhofstadt. Hij was zes jaar geleden verantwoordelijk voor de verkoop van een serie overheidsgebouwen waarvan de Financietoren het kroonjuweel was. Bij de vastgoedtransactie zou Breevast zich ook mogelijk schuldig hebben gemaakt aan fiscale fraude.
Naast het strafrechtelijke onderzoek speelt er nog een rechtszaak rond de verkoop van de Financietoren. Deze werd aangespannen door een partij die in 2001 een bod deed op het Brusselse vastgoed, de Belgische vastgoedfirma Robelco. Robelco stelt dat de Belgische overheid ernstige procedurefouten heeft gemaakt rond de verkoop van de Financietoren en het ernaast gelegen Rijksadministratief Centrum (RAC) dat ook door Breevast werd overgenomen. Robelco heeft eerder dit jaar de Belgische Staat aangeklaagd en eist dat de vastgoedtransactie ongedaan wordt gemaakt. De woordvoerder van Breevast laat weten beide kwesties met veel vertrouwen tegemoet te zien.
Het mag al bijna geen verrassing meer heten dat de vastgoedwereld in een kwaad daglicht komt te staan. Nadat de laatste jaren talrijke affaires aan het licht kwamen rondom de hoofdstedelijke onderwereld, kwam vorige week een omvangrijk schandaal naar buiten rond het Philips Pensioenfonds.
België laat in deze ontwikkeling ook van zich horen. Eind oktober onthulde de Belgische krant De Morgen een pikant schandaal waarbij het Nederlandse vastgoedconcern Breevast van de Brabander Frank Zweegers een centrale rol inneemt.
Eind 2001 kocht Breevast de parel uit de kroon uit een omvangrijke vastgoedportfolio van de Belgische overheid. Bij die transactie zouden mogelijk steekpenningen zijn betaald aan de Belgische minister Rik Daems. Daems zou via de Luxemburgse vennootschap van de vastgoedlobbyist Rony de Goethem zijn betaald. De betalingen zijn onderwerp van een strafrechtelijk onderzoek van de Belgische justitie. Volgens De Morgen was Breevasteigenaar Zweegers direct betrokken bij de aankoop van het prestigieuze vastgoedproject.
Charles Huijskens, de Nederlandse woordvoerder van Breevast, ontkent dat het Nederlandse vastgoedconcern deel uitmaakt van het onderzoek van de Belgische justitie. ‘Ons is medegedeeld dat dit niet het geval is’, aldus Huijskens. De woordvoerder van de onderzoeksrechter laat weten dat hij geen verdere informatie kan verschaffen over de partijen die onderwerp zijn van het justitiële onderzoek.
Ook de transactie zelf is sinds april van dit jaar onderwerp van een rechtszaak die het Belgische vastgoedbedrijf Robelco tegen de Belgische overheid heeft aangespannen. Volgens Robelco zouden er verschillende onregelmatigheden rond de verkoop, een zogenaamde sale en lease back- constructie, hebben plaatsgevonden. Hoewel vooraf duidelijk was dat de huurder, de Belgische overheid, niet meer zou gaan betalen, werden niet lang na de verkoop toch de huren verhoogd.
‘Iedereen wist hoe de zaak in elkaar stak,’ zegt een betrokkene. ‘Het was overduidelijk doorgestoken kaart’. Dat doet overigens weinig kenners verbazen. ‘Zo gek is deze kwestie niet’, zegt een Nederlandse vastgoedondernemer die veelal in Vlaanderen actief is. ‘Ik ken geen bieding in België die niet van te voren is geregeld. Dat deze zaak aan het licht komt heeft daarom waarschijnlijk meer te maken met een afrekening in het politieke milieu’.
Breevast kijkt er vanzelfsprekend anders tegenaan. Volgens het vastgoedbedrijf is er met de verkoop van de Financietoren en het RAC niets aan de hand. ‘Het is een transparante openbare verkoop geweest die via advertenties in verschillende media publiekelijk is gemaakt,’ zegt woordvoerder Huijskens.
‘De Belgische Staat liet zich indertijd bijstaan door Arthur Andersen (de consultancyfirma die na het Enronschandaal uiteenviel) en in totaal zijn er door negen partijen elf biedingen gedaan. Ik stel ook nog eens vast dat Robelco niet eens de laatste biedingsronde heeft gehaald. Bovendien heeft Robelco een zaak aangespannen tegen de Belgische Staat waarbij Breevast niet direct betrokken is. We wachten rustig af wat er uit die rechtszaak komt en zien het resultaat met veel vertrouwen tegemoet’.


http://www.debeurs.nl/economie/12533...-Breevast.html



Wettende dat mijn vriend de <Blankenbergse stalker“ nog een verhaal in petto houdt (voor het Hof van Beroep in Gent ) over de schending van de scheiding der machten waarvan hij de getuige van is geweest. Dat schijnbaar te maken heeft men politieke benoemingen dat ook heel erg in de mode in ons land.
Deze zaak over "stalking" kan dus nog even de actualiteit halen!
RASPOUTINE is offline   Met citaat antwoorden
Oud 17 mei 2009, 15:03   #2
Raf
Secretaris-Generaal VN
 
Raf's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 maart 2003
Berichten: 53.640
Standaard

*geeuw*

Hoeveel topics ga je daar nog over opstarten? Altijd hetzelfde gezever...
Raf is offline   Met citaat antwoorden
Oud 17 mei 2009, 15:52   #3
FDM
Banneling
 
 
Geregistreerd: 27 maart 2008
Locatie: NEEE
Berichten: 4.466
Standaard

Ik ken geen bieding in belgie die niet van tevoren is geregeld = klinkt als Ps-toestanden

hebben we 159 jaar moeten op een Dedecker om hier een eind aan te maken
FDM is offline   Met citaat antwoorden
Oud 17 mei 2009, 23:01   #4
born2bewild
Banneling
 
 
Geregistreerd: 18 februari 2006
Locatie: 2000
Berichten: 21.703
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Raf Bekijk bericht
*geeuw*

Hoeveel topics ga je daar nog over opstarten? Altijd hetzelfde gezever...
wat begrijp je niet van de post rafke?
born2bewild is offline   Met citaat antwoorden
Oud 17 mei 2009, 23:13   #5
Raf
Secretaris-Generaal VN
 
Raf's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 maart 2003
Berichten: 53.640
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door born2bewild Bekijk bericht
wat begrijp je niet van de post rafke?
Er is vanalles wat ik niet begrijp van De Post. Hoe ze ooit op de idee zijn gekomen dat de geo-route een succes zou zijn, bijvoorbeeld.
Raf is offline   Met citaat antwoorden
Oud 17 mei 2009, 23:21   #6
born2bewild
Banneling
 
 
Geregistreerd: 18 februari 2006
Locatie: 2000
Berichten: 21.703
Standaard

die is goed.
omdat het een overheidsbedrijf is natuurlijk.
de spoorwegen denken ook dat hun treinen stipt rijden.

Laatst gewijzigd door born2bewild : 17 mei 2009 om 23:25.
born2bewild is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 07:49.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be