Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 2 juni 2009, 22:30   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard Open VLD : toename hiv bij holebi's vereist gerichte e-preventie

Vlaams parlementslid Margriet Hermans (Open Vld) is zeer verontrust over de verdere toename van het aantal nieuwe gevallen van HIV bij holebi's. Deze trend is reeds jaren gaande, aldus Hermans. Tussen 1997 en 2004 was het aantal infecties waarvoor homo- of biseksuele overdracht werd gerapporteerd reeds verdubbeld van 100 naar 195 gevallen. Deze morgen bleek uit de nieuwe cijfers vanwege Volksgezondheid dat deze tendens zich verder doorzet, aldus Hermans.


Onderzoek vanwege het Wetenschappelijk Instituut voor Volksgezondheid wijst uit dat de stijging grotendeels te wijten is aan het feit dat de angst voor aids is afgenomen en onveilig vrijgedrag dus toeneemt.

Uit de laatste cijfers inzake nieuwe gediagnosticeerde HIV-patiënten blijkt duidelijk dat er sprake is van Aids-moeheid, aldus Margriet Hermans: “Door de nieuwe cocktails van medicamenten, die echt wel werken, gaan velen aids als een chronische ziekte beschouwen en weer onveilig vrijen. Af en toe is er inderdaad goed nieuws over de behandeling, maar het blijft wel een potentieel dodelijke ziekte en de medicatie veroorzaakt ernstige nevenwerkingen..

De gemiddelde leeftijd van de mannen blijkt bij de diagnose te schommelen rond 37 - 38 jaar. Als we incalculeren dat men een aantal jaar rondloopt zonder met HIV gediagnosticeerd te zijn geweest, dan bevindt men zich op de leeftijd van overdracht vaak in de leeftijdscategorie van de dertigers. Die leeftijdsgroep bereik je niet door enkel flyers en condooms uit te delen op holebifuiven, aldus Margriet Hermans.

Margriet Hermans hoopt dan ook dat de volgende Vlaamse minister van Welzijn samen met Sensoa nog meer inspeelt op de jonge holebi's wat betreft hiv-preventie.

De huidige Vlaamse voorlichtingscampagnes spelen onvoldoende in op de generatie Y. Jonge holebi's daten meer en meer op het internet. De overheid moet hierop inspelen.

Meer concreet stelt zij voor om actief aanwezig te zijn op het internet. De eerste schuchtere stappen werden gezet via www.mannenseks.be , doch we moeten een stap verder durven gaan en preventieboodschappen plaatsen op de chat- en dating sites.

Op de 16de Internationale Aidsconferentie in Toronto werd het succesvolle voorbeeld van een project in Boston voorgesteld waarbij op chat sites een anonieme verwittigingsmodule is voorzien, waarbij de chatters die geslachtsziekte hadden opgelopen dit anoniem konden melden aan hun voormalige partners. Uit diverse studies blijkt immers dat het internet tevens drempelverlagend werkt voor HIV positieve holebi's om hun status aan te geven.

Een ander voorbeeld is het versturen van HIV e-cards. Een Britse webstek verspreid elektronische kunstwerken rond HIV, die werden opgesteld door HIV positieve artiesten.

Magriet Hermans pleit aldus resoluut voor hiv-preventie op maat van de nieuwe internetgeneratie.

Margriet Hermans (Open Vld)


Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Oud 3 juni 2009, 14:23   #2
Gezond Vlaanderen
Banneling
 
 
Geregistreerd: 15 september 2008
Berichten: 317
Standaard

De praktijk bewijst het dus: aids is een homoziekte!
Gezond Vlaanderen is offline   Met citaat antwoorden
Oud 3 juni 2009, 14:52   #3
Andy
Minister-President
 
Andy's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 11 mei 2007
Berichten: 3.845
Standaard

ervaringsdeskundige?
__________________
Studies show that those who rely on the [corporate] media for their information have a poor understanding of the issues and are unable to discern misrepresentations in political advertising.
Andy is offline   Met citaat antwoorden
Oud 3 juni 2009, 14:52   #4
Uh-Huh
Banneling
 
 
Uh-Huh's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 8 juli 2006
Locatie: "A"
Berichten: 7.491
Standaard

Pff, waarom geld investeren in preventie? Waarom moet de belastingbetaler opdraaien voor de verkeerde/zondige daden van die holebi's? Laat ze toch gewoon creperen...
Uh-Huh is offline   Met citaat antwoorden
Oud 3 juni 2009, 14:53   #5
Uh-Huh
Banneling
 
 
Uh-Huh's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 8 juli 2006
Locatie: "A"
Berichten: 7.491
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Andy Bekijk bericht
ervaringsdeskundige?
Het volstaat om de titel en inhoud van het artikel te lezen.
Uh-Huh is offline   Met citaat antwoorden
Oud 3 juni 2009, 15:00   #6
IronChef
Minister-President
 
IronChef's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 12 februari 2009
Berichten: 4.993
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Gezond Vlaanderen Bekijk bericht
De praktijk bewijst het dus: aids is een homoziekte!
Hoe komen al die hetero's dan aan aids?
__________________
ab lo dolchor qu'al cor mi vai
IronChef is offline   Met citaat antwoorden
Oud 3 juni 2009, 16:42   #7
toccata
Europees Commissaris
 
toccata's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 8 november 2006
Berichten: 7.056
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Gezond Vlaanderen Bekijk bericht
De praktijk bewijst het dus: aids is een homoziekte!
Jij gaat nog een grote denker worden!
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door born2bewild Bekijk bericht
Heel wat prille democratieen met onwillige burgers zouden het toejuichen, voor de chocoladecigarettenindustrie zou het een slag zijn

toccata is offline   Met citaat antwoorden
Oud 3 juni 2009, 16:49   #8
Flanelcondoom
Banneling
 
 
Geregistreerd: 8 februari 2009
Locatie: Lemuria
Berichten: 15.636
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door IronChef Bekijk bericht
Hoe komen al die hetero's dan aan aids?
Surprise buttsecks.
Flanelcondoom is offline   Met citaat antwoorden
Oud 3 juni 2009, 19:20   #9
IronChef
Minister-President
 
IronChef's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 12 februari 2009
Berichten: 4.993
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Flanelcondoom Bekijk bericht
Surprise buttsecks.
Klik op de afbeelding voor een grotere versie

Naam:  surprise_buttsecks.jpg
Bekeken: 84
Grootte:  160,7 KB
ID: 49868
__________________
ab lo dolchor qu'al cor mi vai
IronChef is offline   Met citaat antwoorden
Oud 3 juni 2009, 22:46   #10
Ars_Nova
Minister
 
Ars_Nova's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 2 december 2006
Berichten: 3.167
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Gezond Vlaanderen Bekijk bericht
De praktijk bewijst het dus: aids is een homoziekte!
Tja, je kan dan evengoed zeggen dat het een ziekte is van zwarten (zie Afrika). En trouwens de grootste groep nieuwe besmettingen zijn nog altijd hetero's. De kloof tussen beide is alleen kleiner geworden.
Ars_Nova is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 juni 2009, 14:26   #11
Fozzie
Minister-President
 
Fozzie's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 2 juni 2005
Locatie: West-Vlaanderen
Berichten: 4.740
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Uh-Huh Bekijk bericht
Het volstaat om de titel en inhoud van het artikel te lezen.
Neen, want er staan geen cijfers in over besmetting via heteroseksueel contact, dus kan er niet vergeleken worden.

Het enige wat dit artikel zegt is dat er in vergelijking met 1994 meer holebi's bekend zijn die besmet zijn. Dit kan even goed betekenen dat er evenveel holebi's besmet zijn als vroeger, maar dat ze zich nu veel meer laten testen dan vroeger (en dat het nu dus meer gekend is dat ze seropositief zijn).

Door AIDS af te schilderen als een "homoziekte" geef je hetero's een vals gevoel van veiligheid, ze laten zich dan ook niet (meer) testen en verspreiden zo onbewust het HIV-virus. Het enige postitieve dat je er mee bereikt is dat holebi's zich dan meer gaan laten testen omdat ze zogezegd tot een risicogroep behoren.
__________________
Koningen horen thuis in sprookjes
http://http://www.facebook.com/home.php#/group.php?gid=40941098748&ref=ts
Against gay marriage? Then don't get one and shut the fuck up
"The Bible contains 6 admonishments to homosexuals and 362 admonishments to heterosexuals. That doesn't mean that God doesn't love heterosexuals. It's just that they need more supervision. "
Fozzie is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 20:47.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be