Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 23 juni 2009, 14:50   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard De Onafhankelijke Ziekenfondsen lanceren in primeur het pilootproject Zorg TV

25 patiënten met diabetes type 2 krijgen via hun televisie informatie en coaching.Chronische zieken, onder wie een groeiend aantal diabetici, zijn een prioritaire doelgroep voor de Onafhankelijke Ziekenfondsen. Een multidisciplinaire aanpak van deze aandoeningen is van cruciaal belang. Daarom werd een pilootproject Zorg TV ontwikkeld in samenwerking met de huisartsenvereniging Domus Medica, 3 huisartsenkringen, de Vlaamse Diabetesvereniging, Solidariteit voor het Gezin en Belgacom. Dit pilootproject zal verder worden ontwikkeld met huisartsen en thuiszor

. Via Zorg TV willen de Onafhankelijke Ziekenfondsen in de toekomst aan de patiënten met een chronische aandoening een nieuw digitaal en interactief medium bieden, dat toegang geeft tot:

- informatie en educatie op maat
- persoonlijke begeleiding (“call and coach”)
- een zorgaanbod in een pakket ‘naadloze zorg’.

Momenteel nemen 25 diabetici type 2 deel aan een pilootproject. De diabetespatiënt kan door middel van een videotelefoon in contact komen met een diabeteseducator-coach. Deze kan met de patiënt overleggen, en specifieke informatie en ondersteuning bieden via de televisie.

De diabetespatiënt kan tevens via zijn TV en decoder een interactieve videobibliotheek raadplegen met een schat aan informatie over diabetes. Als partner zal Belgacom de videotelefoniedienst verzekeren en het zal ook zijn interactief Belgacom TV platform ter beschikking stellen.

Multidisciplinair én innovatief

Zorg TV biedt de diabetespatiënt een informatieve, interactieve én laagdrempelig hulpmiddel aan dat substantieel bijdraagt tot de empowerment(motivatie) van de patiënt. Het mobiliseert niet alleen de patiënt in het zoeken naar informatie, maar ook zorgverstrekkers zoals huisartsen, thuiszorgdiensten, educatoren en ziekenfondsen en het stimuleert de efficiënte methodiek van ‘Health Coaching’.

Als kennisinnovatief en uniek medium schakelt Zorg TV zich in de logica en dynamiek van het E- Healthgebeuren in België én Europa : de bevordering van een veilige elektronische informatie-uitwisseling en de ondersteuning tussen alle actoren in de gezondheidszorg.

Zorg TV krijgt de steun van het Europese Fonds voor Regionale Ontwikkeling (EFRO) en de Vlaamse overheid.

Meer info

Lees het volledige persdossier op www.mloz.be

Perscontacten

Dhr. Piet Van Eenooghe
Public Communication Advisor
[email protected]

Mevr. Irina Odnoletkova
Project Coördinator Zorg TV

[email protected]

-----

De Landsbond van de Onafhankelijke Ziekenfondsen (MLOZ)

MLOZ verenigt zeven ziekenfondsen: Euromut, Partena Ziekenfonds, Onafhankelijk Ziekenfonds Securex, OZ Onafhankelijk Ziekenfonds, Partenamut Mutualité Libre, Mutualité Professionnelle et Libre de la Région wallonne en Freie Krankenkasse.

Met meer dan 1.940.000 leden zijn de Onafhankelijke Ziekenfondsen de derde grootste verzekeringsinstelling van het land wat betreft het aantal leden in de algemene regeling. In de regeling ‘zelfstandigen’ zijn ze de tweede grootste.

Alle Onafhankelijke Ziekenfondsen staan garant voor een kwalitatieve dienstverlening binnen het kader van de verplichte én aanvullende verzekering, aangepast aan de hedendaagse eisen en behoeften.

Persverantwoordelijke:

Karima Amrous – Manager Externe Communicatie
Landsbond van de Onafhankelijke Ziekenfondsen
Sint-Huibrechtstraat 19, 1150 Brussel
E-mail : [email protected]


www.mloz.be
Personal Contacts:
Mrs. Karima Amrous
[email protected]
URLs

* http://www.mloz.be



Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 08:31.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be