Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Binnenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Binnenland Onderwerpen omtrent de binnenlandse politiek kunnen hier terecht. Let er wel op dat dit subforum enkel over dergelijk algemene zaken gaat die niet thuishoren in de themafora.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 1 augustus 2009, 07:54   #1
RASPOUTINE
Europees Commissaris
 
Geregistreerd: 12 maart 2005
Berichten: 6.450
Standaard Justitiepaleis (Antwerpen) begroot op 75 miljoen euro, kost uiteindelijk 250 miljoen

Dat het nu de hoge raad van financiën (financiëntoren en de rest) is of het rekenhof die negatief advies brengt, het maakt niet uit, geplande operaties gaan bij de Overheid altijd door.
Voor het Antwerpse Justitiepaleis heeft men het allemaal zien aankomen dat het een ramp ging worden, maar er werd niets aan gedaan.

De bevolking die betaald is het al gewoon dat in de meeste gevallen er bij de Overheid 50% bijkomt.

Maar in dit geval volstaat het niet wij moeten er deze keer nog een 100 miljoen aan toevoegen.
En hoeveel is 100 miljoen in goede oude Belgische franken?
Wij stellen vast dat daar miljoenen, miljarden worden, vier of zo.

Ondertussen dankzij de liberalisering en al de rest en het feit dat wij van Europa niet meer mochten lenen zijn wij vandaag in Antwerpen de grond en het gebouw kwijt en betalen wij pakken huur.

Allemaal regels van het geliefde Europa die ons verplichten van ingewikkelde combinaties op gang te zetten zoals PPS die ons veel meer kosten.
Allemaal omdat wij niet meer mogen lenen aan veel gunstigere voorwaarden.

Wie dient Europa in dit geval opnieuw is ook een goede vraag?

De volgende operatie die deze keer door de Vlaamse regering en dus niet door de federale in gang werd gezet betreft de scholen.
Frank Vandenbroucke is er inderdaad in gelukt om het ganse school project nog te laten goedkeuren voor het einde van de Vlaamse legislatuur. Net zoals Dirk Van Mechelen er zijn BAM nog doorkreeg. In de laatste dagen van het Vlaams parlement is er nog zoveel goedgekeurd geweest onder druk.

Het scholenproject moet er nu dringend komen omdat men deze gedurende tientallen jaren niet heeft onderhouden, zij vallen uiteen(net zoals al de rest).

Maar wie zijn nu die maatschappijen die in dit soort projecten door allerlei kranten in de voorbije jaren werden geciteerd, Cofinimmo, Befi, fedi allemaal eindigend op een mmo?

( Ook Inbev zou er horeca zaken aan hebben verkocht, ook Dexia werd in deze genoemd.)
Wie is er vandaag allemaal eigenaar geworden van onze talrijke café’s zijn zij nog in Belgische of Vlaamse handen? )

Wanneer en waar werden zij gesticht en door wie?
Wie zijn haar bestuurders en aandeelhouders?
Welk Staatsaandeel hebben zij tot nu toe in handen gekregen?
Wat was de verkoopprijs en hoeveel bedraagt de huur sinds het ontstaan van de huurovereenkomst?
Wat is de duurtijd en wat zijn de voorwaarden tot verder zetting bij het einde van de overeenkomsten?
Waar zijn de zetels en waar gaan de gelden naartoe?
Betalen zij belastingen in België, Vlaanderen?

Mijn vriend de “Blankenbergse stalker” heeft er op het gepaste moment mails over rondgestuurd met de nodige vermeldingen van ongerustheid, maar zoals iedereen ondertussen weet beschouwde een bepaalde Overheid daar in gevolgd door de rechterlijke macht dit als “stalking”.

Men moest hem stoppen lastige onderwerpen te mailen.
Een jaar effectieve gevangenisstraf kreeg hij daarvoor.

En “Geen enkele parlementaire excellentie rept erover”, stel je voor hoe groot onze democratie wel is!

Ook in Antwerpen heeft men nu dat men alles kwijt is, duidelijk onroerende goederen van de Natie (openbaar en privaat domein van de Natie) vervreemd.
Iets dat vroeger allemaal onder het toezicht was van de Koning (bewaarder) en dat van haar privaat domein alleen maar het voorwerp kon zijn van vervreemding aan de hand van een K.B.
Wat niet het geval is voor deze van het openbaar domein die onvervreemdbaar ( inaliénable&imprescriptible ) blijven zolang de publiek bestemming er is.
Wat men in dit geval allemaal doet met de rechtspraak van het Hof van Cassatie (arresten) vindt alleen maar in België een uitleg…

Vandaag vragen wij ons af waar de bevoegdheden van de Koning zijn gebleven tot vrijwaring van ons patrimonium welk het rijkdom van een volk is en moet blijven?

Wat hebben wij anders, schulden!


In Vlaanderen laat men bepaalde steden en gemeenten zelf beschikken over het openbaar domein de blauwe dereglementering is onder Marino Keulen en Dirk Van Mechelen totaal geweest.
Bij ruimtelijke ordening gebeurde het allemaal onder voorbehoud van burgerlijke rechten.
Het was onwettig maar de benadeelde burgers moesten het door de rechtbank laten bevestigen, stel je voor!

(De vraag die zich vandaag stelt is: wat gaat CD&V en Kris Peeters doen met de Vlaamse gemeenschapsgoederen gaat hij ze opnieuw beschermen zoals het moet of gaat hij ze verder laten gaan. Wat gaan de bevoegde ministers doen? Krijgen wij de hulp van de voorzitter van het Vlaams parlement, dhr Jan Peumans, gaat hij het Vlaams patrimonium helpen beschermen tegen de gieren door de oorspronkelijke beschermingen en dus niet door een zeker manipuleerbaar "erfgoed" dat in de huidige teostand van wetten niet nodig is?)

Van alles en nog wat zijn hun beschermingen waar de bevolking aan gewend was verloren.
U hebt iets gekocht en morgen kan er van alles voor u deur komen en zelf privé garages met in en uitgang onder uw straat en met de nodige trappenhuizen.
Ook de dijk van Oostende wordt in beslag gelegd voor de bouw van een ondergrondse parking of zijn het net zoals in Blankenberge privé garages?
Die natuurlijk voor de vastgoed en partners op korte termijn veel meer opbrengen.

http://www.hln.be/hln/nl/957/Belgie/...blunders.dhtml


http://www.cdenv.be/actua/persberich...leis-antwerpen


http://www.nieuwsblad.be/Article/Det...mf15122005_044


http://www.gva.be/antwerpen/antwerpe...smak-geld.aspx
RASPOUTINE is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 augustus 2009, 08:42   #2
Descartes Jr
Banneling
 
 
Descartes Jr's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 november 2002
Locatie: Vielsalm
Berichten: 9.794
Standaard

lijkt wel stalkers-taal
Descartes Jr is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 augustus 2009, 09:34   #3
RASPOUTINE
Europees Commissaris
 
Geregistreerd: 12 maart 2005
Berichten: 6.450
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Descartes Jr Bekijk bericht
lijkt wel stalkers-taal
Als de waarheid brengen "stalken" is.
Als het brengen van juiste informatie "stalken" is.
Als democratisch en beleefd schrijven volgens zekere artikelen van de Grondwet en een zekere wet die de vrije meninguiting toelaat, over uw eigen land en Overheden en politici "stalken" is.

So let it be!
Freedom of speach!

Vrije meninguiting met recht op antwoord.

Als volksvertegenwoordigers hun werk doen.
Als de pers en media in het algemeen zijn werk doet, onderzoeksjournalistiek inbegrepen-niet alleen een titel vol sensatie. Het onderwerp moet gevolgd en uitgediept worden.

Dan zou dit geval, wat u "stalken" noemt niet bestaan.

Net zoals Jean-Marie Dedecker terecht heeft gezegd in terzake voor de verkoop van Veurne.
Hij moest het doen omdat bepaalde beroepen die er voor instaan het niet hebben gedaan.
Als de politiek of de pers niet waarborg staat voor de democratie zal alles ongestraft blijven doorgaan ten kosten van de bevolking.

Die er alleen niets kan tegen doen.
RASPOUTINE is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 augustus 2009, 09:49   #4
Randa
Burgemeester
 
Geregistreerd: 4 juni 2006
Berichten: 565
Standaard

IK heb me altijd afgevraagd, wie en wat er achter die verkopen stak, ik zou eens graag de samenstelling van die ondernemingen die die gebouwen gekocht hebben weten, ik denk dat we raar zouden opkijken, wie zijn geld er in zit, en hoeveel % dat geld opbrengt, door de huurgelden, die WIJ moeten opbrengen
Randa is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 augustus 2009, 09:49   #5
Descartes Jr
Banneling
 
 
Descartes Jr's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 november 2002
Locatie: Vielsalm
Berichten: 9.794
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door RASPOUTINE Bekijk bericht
Freedom of speach !
We zullen eens zien hoeveel 'speech' de minister van Justitie zal hebben als er na het reces vragen gaan gesteld worden over dat 'spitsvondig' justitiepaleis.

(Hopelijk hebben ze voor dat geld dan al stopcontacten 220 V !)

Laatst gewijzigd door Descartes Jr : 1 augustus 2009 om 09:50.
Descartes Jr is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 augustus 2009, 10:14   #6
Omar Torrijos
Banneling
 
 
Geregistreerd: 14 juni 2009
Locatie: Bij uw moeder
Berichten: 504
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door RASPOUTINE Bekijk bericht
Als de waarheid brengen "stalken" is.
Als het brengen van juiste informatie "stalken" is.
Als democratisch en beleefd schrijven volgens zekere artikelen van de Grondwet en een zekere wet die de vrije meninguiting toelaat, over uw eigen land en Overheden en politici "stalken" is.

So let it be!
Freedom of speach!

Vrije meninguiting met recht op antwoord.

Als volksvertegenwoordigers hun werk doen.
Als de pers en media in het algemeen zijn werk doet, onderzoeksjournalistiek inbegrepen-niet alleen een titel vol sensatie. Het onderwerp moet gevolgd en uitgediept worden.

Dan zou dit geval, wat u "stalken" noemt niet bestaan.

Net zoals Jean-Marie Dedecker terecht heeft gezegd in terzake voor de verkoop van Veurne.
Hij moest het doen omdat bepaalde beroepen die er voor instaan het niet hebben gedaan.
Als de politiek of de pers niet waarborg staat voor de democratie zal alles ongestraft blijven doorgaan ten kosten van de bevolking.

Die er alleen niets kan tegen doen.
Mennen beste, 't is gewoon vechten tegen de bierkaai.. Bedankt voor de posts en threads alleszins! Dezerdagen komt er zoveel klootzakkerij binnen van berichtgevingen dat het onmogelijk is om nog wat op de hoogte te blijven van de echte zaakjes...
Omar Torrijos is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 augustus 2009, 10:26   #7
Jazeker
Secretaris-Generaal VN
 
Jazeker's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 20 februari 2004
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 66.000
Stuur een bericht via MSN naar Jazeker
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Descartes Jr Bekijk bericht
We zullen eens zien hoeveel 'speech' de minister van Justitie zal hebben als er na het reces vragen gaan gesteld worden over dat 'spitsvondig' justitiepaleis.

(Hopelijk hebben ze voor dat geld dan al stopcontacten 220 V !)
230 V
__________________
The oncoming storm







Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Flanelcondoom Bekijk bericht
*KNIP* Deze opmerking lijkt mij persoonlijk en onnodig grievend.
Nelle Pastorale Nelle Jazeker Nelle

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Duupje Bekijk bericht
Jep, heil Jazeker.
Jazeker is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 augustus 2009, 10:46   #8
RASPOUTINE
Europees Commissaris
 
Geregistreerd: 12 maart 2005
Berichten: 6.450
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Omar Torrijos Bekijk bericht
Mennen beste, 't is gewoon vechten tegen de bierkaai.. Bedankt voor de posts en threads alleszins! Dezerdagen komt er zoveel klootzakkerij binnen van berichtgevingen dat het onmogelijk is om nog wat op de hoogte te blijven van de echte zaakjes...
Mijn vriend de "Blankenbergse stalker" genoemd heeft nooit maar iets geschreven of het op mail gezet, zonder vooraleer de nodige bewijsstukken in bezit te hebben. Hij heeft over elk gepost of gemaild onderwerp een dossier.
Over de gemeenschapsgoederen of openbaar domein heeft hij ook alles in het bezit. Rechtspraak&rechtsleer en arresten.

Maar de pers of de volksvertegenwoordiging wil het niet en wil schijnbaar ook niet geholpen worden.

Idem voor het Justitiepalies van Antwerpen met de tussenkomsten in kamer en senaat.
Zijn opmerkingen en versturing naar Overheid en pers zijn voor wat Antwerpen op tijd verstuurd. Men kon er op dat ogenblik nog iets aan doen.
Voor wat onroerende goederen (openbaar domein) betreft zou men bepaalde toestanden vandaag nog kunnen rechtzetten, in geval men dat wil...


Nu zal hij het allemaal in de besluiten laten noteren van zijn zaak bij het Hof van Beroep in Gent.
Het Hof van Cassatie zal van het openbaar domein en haar eigen arresten voldoening hebben.
De bedoeling van mijn vriend de Blankenbergse stalker is altijd en alleen geweest van een débat op gang te krijgen aangaande de vervreemding van deze onroerende goederen van het volk. Daar blijft hij voor gaan. Alle hulp van de pers is daarbij welkom voor het algemeen belang dat moet verhinderen dat zulke verkopen nog verder zouden plaatsvinden en om zijn gelijk te halen over het gesjoemel van het Leopoldpark te 8370 Blankenberge.
Waar niemand vandaag kan betwisten wat daar is gebeurd uit eigen belang.
Verkoop van een publiek park-bouw privé garages-privé concessies op het openbaar domein. Dit allemaal buiten de handel, stel je voor!
Wat moet het zijn als het binnen de handel had moeten zijn!

Laatst gewijzigd door RASPOUTINE : 1 augustus 2009 om 10:53.
RASPOUTINE is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 augustus 2009, 11:23   #9
kanselier
Banneling
 
 
Geregistreerd: 23 februari 2006
Berichten: 371
Standaard

Ik vrees in deze zaak een domino effect, ook voor die syndicus (*)die door een bepaald advocaat is geholpen geweest. Stinken het ganse. Het is juist dat wij moeten reageren. In Amerika zegt Obama tegen de zwarte dat zij hun eigen lot in handen moeten nemen.
En wij, wat moeten wij doen?

* http://forum.politics.be/showthread.php?t=121994&page=4
kanselier is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 augustus 2009, 13:13   #10
the_dude
Eur. Commissievoorzitter
 
the_dude's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 augustus 2005
Locatie: Ekeren
Berichten: 8.149
Standaard

op zich is het simpel: we stoppen met zijn allen met het betalen van belastingen.
In een eerste fase gaan die politiekers wel spelen op uw gemoed en stellen dat 'de zwakkeren' er onder zullen leiden, doch 't is onderhands toch duidelijk dat die gasten hun functies allesbehalve ten dienste van de zwakkeren staan. Dus we houden er gewoon mee op en bouwen iets nieuws dat niet stoelt macht en geldwinning.
__________________
"Het is de gelovige die, niet het geloof dat bescherming
nodig heeft. Mensen hebben mensenrechten, religies, geloven en ideeën
hebben die niet.''

Laatst gewijzigd door the_dude : 1 augustus 2009 om 13:13.
the_dude is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 augustus 2009, 18:18   #11
kanselier
Banneling
 
 
Geregistreerd: 23 februari 2006
Berichten: 371
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door the_dude Bekijk bericht
op zich is het simpel: we stoppen met zijn allen met het betalen van belastingen.
In een eerste fase gaan die politiekers wel spelen op uw gemoed en stellen dat 'de zwakkeren' er onder zullen leiden, doch 't is onderhands toch duidelijk dat die gasten hun functies allesbehalve ten dienste van de zwakkeren staan. Dus we houden er gewoon mee op en bouwen iets nieuws dat niet stoelt macht en geldwinning.
Wij kunnen ook in afwachting van de volgende verkiezingen kijken welke partij voor verandering en opnieuw voor politiek fatsoen gaat zorgen?
En vervolgens voor deze partij stemmen en diegene die dat niet willen afstraffen.
Is dat een oplossing?

Laatst gewijzigd door kanselier : 1 augustus 2009 om 18:22.
kanselier is offline   Met citaat antwoorden
Oud 2 augustus 2009, 11:25   #12
the_dude
Eur. Commissievoorzitter
 
the_dude's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 augustus 2005
Locatie: Ekeren
Berichten: 8.149
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door kanselier Bekijk bericht
Wij kunnen ook in afwachting van de volgende verkiezingen kijken welke partij voor verandering en opnieuw voor politiek fatsoen gaat zorgen?
En vervolgens voor deze partij stemmen en diegene die dat niet willen afstraffen.
Is dat een oplossing?

zou er nog hoop zijn?
__________________
"Het is de gelovige die, niet het geloof dat bescherming
nodig heeft. Mensen hebben mensenrechten, religies, geloven en ideeën
hebben die niet.''
the_dude is offline   Met citaat antwoorden
Oud 2 augustus 2009, 12:30   #13
Fallen Angel
Eur. Commissievoorzitter
 
Fallen Angel's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 14 augustus 2008
Locatie: 9th circle of Hell
Berichten: 9.025
Standaard

Het zou al helpen om de procedure voor openbare aanbestedingen te wijzigen en aannemers te dwingen om realistische offertes te maken.
Die offertes moeten dan ook door het rekenhof grondig nagezien worden in samenspraak met een onafhankelijk architectenbureau of studiebureau (architecten en ingenieurs) en vermenigvuldigd met toekomstige indexverhogingen.

Voordeel hiervan: Realistischer kostenberaming
Nadeel hiervan: Langere tijdsduur voor de aanbesteding en grotere kosten voor studies.
__________________
Al wie geintresseerd is in een doe-het-zelf 9mm machinepistool. Oftewel waarom vuurwapenwetten nooit gaan werken.
Enkel voor educatieve doeleinden .

Stalin: "The only real power comes out of a long rifle."
En hij verbood prompt alle particulier wapenbezit. Stalin was immers niet zo geïnteresseerd in democratie (waar het volk de macht bezit).

Laatst gewijzigd door Fallen Angel : 2 augustus 2009 om 12:34.
Fallen Angel is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 14:23.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be