Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Diverse > Archief > Partijdiscussies
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Partijdiscussies In dit forum kun je discussiëren over (standpunten van) politieke partijen. Plaats hier alles die specifiek te maken heeft met een bepaalde partij (of meerdere partijen).

 
 
Discussietools
Oud 1 mei 2004, 16:50   #1
Marie-José
Provinciaal Gedeputeerde
 
Geregistreerd: 21 juni 2003
Berichten: 827
Standaard

Ronduit-N-VA is voor een verdraagzaam Vlaanderen!

Nu meer dan ooit, in een wereld waar onverdraagzaamheid naar terreur leidt en mensen meer en meer uitéén drijft , is de drievoudige boodschap van de IJzertoren “Vrede, Vrijheid, Verdraagzaamheid” actueler en meer nodig dan ooit.

Daarom juich ik toe dat Ronduit-N-VA op hun website de jongeren uitnodigt op Ten Vrede 2004
Het concept is een combinatie van video-tekst-poëzie en muziek. Jaarlijks wordt gewerkt rond een bepaald thema. In 2004 is dat de ‘Kostprijs van de oorlog’.

Ten Vrede 2004
Donderdag 13 mei – Vrijdag 14 mei
Zaterdag 15 mei – Zondag 16 mei

De drievoudige boodschap van de IJzertoren is Vrede, Vrijheid, Verdraagzaamheid. (zie www.ijzertoren.org)

Om deze boodschap naar een zo breed mogelijk publiek uit te dragen organiseert de vzw IJzerbedevaartcomité de jaarlijkse IJzerbedevaart (de laatste zondag van augustus, als oudste vredesmanifestatie), tijdelijke tentoonstellingen, de concerten Ten Vrede en is de vzw verantwoordelijk voor de uitbouw van het 22 verdiepingen tellend museum dat jaarlijks zo'n 100.000 bezoekers trekt.

Na twee succesvolle edities in 2002 en 2003 is Ten Vrede terug van de partij.
Voor de eerste maal wordt het festival zelfs een vierdaagse. Het festival gaat door van donderdag 13mei tot en met zondag 16 mei. En dit opnieuw op de unieke locatie rond de IJzertoren, die een symbool van de vrede is. Ten Vrede wil zich net als de vorige jaren profileren als een festival voor iedereen: Ten Vrede is een FAMILIEGEBEUREN voor jong en oud

Voor 2004 zijn er terug heel wat veelbelovende artiesten bevestigd: Flip Kowlier, The Kelly Family, en vele andere.


De Ten Vrede-concerten zijn in tegenstelling tot de IJzerbedevaart een vrij jong fenomeen.
Desalniettemin heeft men vanaf de eerste jaargang een smeltkroes van culturen samen kunnen brengen onder de krachtige boodschap van de IJzertoren. 'Nooit meer oorlog' luidt de boodschap en de concerten slagen er dan ook steeds in menig bezoeker te prikkelen door een verscheidenheid aan muziekstijlen en muzikanten over te brengen
Marie-José is offline  
Oud 1 mei 2004, 17:01   #2
Guderian
Banneling
 
 
Guderian's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 23 juni 2002
Berichten: 8.266
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Marie-José
Ronduit-N-VA is voor een verdraagzaam Vlaanderen!

Ronduit-NiVeA zijn een bende linkse pummels die niet eens weten waarom ze Vlaanderen eigenlijk onafhankelijk willen.
Guderian is offline  
Oud 1 mei 2004, 17:20   #3
Marie-José
Provinciaal Gedeputeerde
 
Geregistreerd: 21 juni 2003
Berichten: 827
Standaard

Hier vindt ge een duidelijk antwoord waarom Vlaanderen moet onafhankelijk worden.

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Walter Baeten, voorzitter IJzerbedevaart
Vlaanderen en de Europese democratie
Het IJzerbedevaartcomité verwelkomt de 10 nieuwe lidstaten van de Europese Unie met veel enthousiasme. Het comité vraagt dat de Vlaamse politieke partijen naar aanleiding van de uitbreiding ernstig nadenken over de politieke toekomst van de Europese democratie en over de rol van Vlaanderen in de Europese Unie.

De welvaart van de gemiddelde Europeaan staat in schril contrast met de problemen waarmee de wereld vandaag te kampen heeft. Mensen en gemeenschappen worden bedreigd door honger, uitbuiting en geweld. Volkeren en culturen worden bedreigd door imperialisme en grenzeloos kapitalisme. Europa moet een alternatief aanbieden: een nieuwe Europese gemeenschap van mensen, volkeren, instellingen en organisaties die ijveren voor vrede, voor sociale rechtvaardigheid en democratie, voor eerlijke handel en ecologische duurzaamheid. Aandacht en respect voor de culturele verscheidenheid in Europa is hierbij essentieel. Politieke participatie en inspraak van volkeren, regio's en staten, onder meer via een sterk Europees parlement, is onontbeerlijk voor een gezonde Europese democratie.

Meer dan ooit staat het vrijheidsideaal van het IJzerbedevaartcomité in het licht van de Europese samenwerking. De vraag naar onze staatkundige toekomst is eenvoudig samen te vatten: willen we als Vlaamse gemeenschap deelnemen aan Europa of willen we dit niet? Het comité verdedigt een duidelijke stelling: we willen dat Vlaanderen als een open en democratische samenleving een internationale rol vervult.

Daarom moet Vlaanderen internationaal erkend worden. Die erkenning kan er vandaag enkel komen als Vlaanderen lid wordt van de internationale gemeenschap. [size=6]Dit kan alleen door staat worden. [/size]Zo kan Vlaanderen lid worden van de Europese Unie.

De droom van een Europese democratie waar Vlaanderen volwaardig deel van uitmaakt is geen utopie. Jarenlang wapperden in Diksmuide de vlaggen van die statenloze volkeren die vandaag, door staat te worden, lid geworden zijn van de Europese Unie. Esten, Letten, Litouwers, Tsjechen, Slovaken en Slovenen hebben het voorbeeld gegeven. Wil Vlaanderen internationaal meetellen, dan moet Vlaanderen hun voorbeeld volgen.
NOOIT MEER OORLOG, GODSVREDE, ZELFBESTUUR
VREDE, VRIJHEID, VERDRAAGZAAMHEID

Walter Baeten,
Voorzitter IJzerbedevaartcomité.
Marie-José is offline  
Oud 1 mei 2004, 18:27   #4
zorroaster
Europees Commissaris
 
zorroaster's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 12 november 2002
Locatie: Samenkomst van de schrale, mijmerende Kempen en het overvloedige, spekbuikige Brabant
Berichten: 7.391
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Guderian
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Marie-José
Ronduit-N-VA is voor een verdraagzaam Vlaanderen!

Ronduit-NiVeA zijn een bende linkse pummels die niet eens weten waarom ze Vlaanderen eigenlijk onafhankelijk willen.
Alles wat niet rechtser dan u is, noemt u links... In dat geval is 99% van Vlaanderen ongetwijfeld links.
zorroaster is offline  
Oud 1 mei 2004, 18:59   #5
Alvader
Staatssecretaris
 
Geregistreerd: 30 mei 2003
Berichten: 2.694
Standaard

Wat ben je nog met een "verdraagzaam Vlaanderen" wanneer binnen 20 jaar hele buurten bestaan uit "Vlamingen" die fysiek, cultureel en mentaal in Noord-Afrika thuishoren ?
__________________
Geef toe dat het toch wel vreemd is dat er een éénmalige som van 10 miljard volstaat om de gevolgen van een uitzonderlijk zware natuurramp te verhelpen, terwijl met een jarenlange donatie van dezelfde som, nog geen bal vooruitgegaan werd geboekt in een streekje dat, vergeleken bij de rampgebieden in Azië, maar een speldekopje groot is....
Alvader is offline  
Oud 1 mei 2004, 19:35   #6
Marie-José
Provinciaal Gedeputeerde
 
Geregistreerd: 21 juni 2003
Berichten: 827
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Alvader
Wat ben je nog met een "verdraagzaam Vlaanderen" wanneer binnen 20 jaar hele buurten bestaan uit "Vlamingen" die fysiek, cultureel en mentaal in Noord-Afrika thuishoren ?
Alvader,

Samen met deze 'Nieuwe Vlamingen', Vlaming ben je immers niet alleen door afkomst, moeten wij zorgen voor een hechte samenleving

Etnische identiteit(huidskleur, religie, kledij, eetgewoonten ...) behoort tot de private cultuur.

De N-VA heeft geen enkel probleem met de realiteit dat er Vlamingen zijn van verschillende etnische originen.

De geschiedenis leert trouwens dat het samenleven als burgers in één publieke cultuur na verloop van tijd ook etnisch tot een synthese leidt, hetgeen goed is voor de culturele dynamiek van een volk.
Marie-José is offline  
Oud 1 mei 2004, 20:48   #7
Patrice
Gouverneur
 
Geregistreerd: 17 april 2004
Berichten: 1.110
Standaard

De "3 V's campage" van het Vlaams Blok slaat blijkbaar aan. Niet alleen de CD&V en SP.a (de 3 W's), maar ook de N-VA gebruikt dat nu.
Patrice is offline  
Oud 1 mei 2004, 20:58   #8
Marie-José
Provinciaal Gedeputeerde
 
Geregistreerd: 21 juni 2003
Berichten: 827
Standaard

Patrice,

VREDE, VRIJHEID, VERDRAAGZAAMHEID, is de drievoudige boodschap van de IJzertoren.

Goed om weten dat het Blok openstaat voor deze boodschap.
Marie-José is offline  
Oud 1 mei 2004, 21:00   #9
Patrice
Gouverneur
 
Geregistreerd: 17 april 2004
Berichten: 1.110
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Marie-José
Patrice,

VREDE, VRIJHEID, VERDRAAGZAAMHEID, is de drievoudige boodschap van de IJzertoren.

Goed om weten dat het Blok openstaat voor deze boodschap.
Ik sta hier uiteraard voor open (hoewel het nog valt af te wachten hoe ze dit gaan invullen).
Patrice is offline  
Oud 1 mei 2004, 21:07   #10
Clio
Partijlid
 
Geregistreerd: 23 april 2004
Locatie: Gent
Berichten: 218
Standaard

Het antwoord vind je op www.ijzertoren.be

Onze bron is het IJzertestament, het geheel aan politieke eisen en opvattingen die door de Vlaamse frontsoldaten uit WOI werden geformuleerd. Hun boodschap is samengevat ‘Nooit meer Oorlog’, ‘Zelfbestuur’ en ‘Godsvrede’. In de geest van deze boodschap werkt het IJzerbedevaartcomité aan Vrede, Vrijheid en Verdraagzaamheid, in Vlaanderen en in de wereld. Deze opdracht is drievoudig en ondeelbaar, radicaal en pragmatisch, historisch en actueel.

‘Nooit meer oorlog’ is altijd vrede

Het IJzerbedevaartcomité heeft van bij zijn oprichting radicaal gebroken met het militarisme. Het lijden van de frontsoldaten is voor de komende generaties een waarschuwing tegen de waanzin van oorlog. Het IJzerbedevaartcomité zal blijven werken aan een wereld zonder oorlog, geweld en terreur. We geloven dat duurzame vrede het gevolg is van sociale rechtvaardigheid tussen Noord en Zuid, internationale samenwerking, respect voor culturele verscheidenheid en zelfbeschikkingsrecht van volkeren.

Vrijheid door ‘Zelfbestuur’ en emancipatie

De schreeuw van de Fronters om sociale rechtvaardigheid en zelfbeschikking mondde uit in politieke actie voor zelfbestuur. Zelfbestuur betekent dat we de Vlaamse samenleving kunnen organiseren naar onze eigen inzichten en noodwendigheden. Vlaams zelfbestuur is geen doel op zich, maar een middel om welvaart, welzijn en kansen te creëren voor iedereen die in Vlaanderen woont. Geworteld in onze sterke pacifistische traditie ijvert het IJzerbedevaartcomité, steeds geweldloos en met respect voor de democratische rechtsstaat, voor de erkenning van de Vlaamse Gemeenschap als staat in Europa en in de wereld.

‘Godsvrede’ als verdraagzaamheid, pluralisme en respect voor diversiteit

Sinds haar ontstaan is de frontbeweging een sociale beweging geweest. Het onrecht aan het front was het gevolg van sociale en culturele achterstelling. Daarom komen we op voor de rechten van eenieder in onze samenleving die het slachtoffer is of dreigt te worden van armoede, uitbuiting of onverdraagzaamheid. Pluralisme en respect voor diversiteit zijn belangrijke ingrediënten van een harmonieuze Vlaamse gemeenschap. Respect opeisen voor de eigen identiteit moet steeds gepaard gaan met respect voor de identiteit van de andere(n).
__________________
www.ijzertoren.org - www.ovv.info
Clio is offline  
Oud 1 mei 2004, 21:52   #11
Alvader
Staatssecretaris
 
Geregistreerd: 30 mei 2003
Berichten: 2.694
Standaard

Ik denk dat het probleem zit bij het feit dat sommigen, waaronder u en nog vele anderen, een onderscheid wensen te maken tussen privé en openbaar. Sommige kenmerken van de menselijke persoon ( religie, eetgewoonten , cultuur ) behoren dan tot de privé-sfeer.

Ik ben het daar niet helemaal mee eens. U stelt terecht dat etnische diversiteit altijd bestaan heeft, maar dan weet u ook dat deze van origine uit NIET-Vlamingen, door te trouwen met de autochtone bevolking, zich integreren waardoor de grote uiterlijke en culturele verschillen wegvallen. Het worden Vlamingen, m.a.w. ze zijn dragers van de Vlaamse cultuur op dat ogenblik en ze zijn loyaal aan het grondgebied waar ze vertoeven. Er is dus sprake van een band tussen Bewoners - grondgebied - cultuur.

Door de scheiding van privé en openbaarheid, waar blijkbaar in de openbaarheid de grootst mogelijke vrijheid moet bestaan, is deze band weggevallen. Men acht het wenselijk om van de openbaarheid een groot speelveld te maken, met zoveel mogelijk vrijheid voor het individu. Het resultaat zien we : mensen zijn wel "Belg" volgens hun paspoort, maar zijn compleet verbonden met China, Egypte of Marokko, daar ligt hun loyauteit. "Belg" en "Vlaming" zijn hierdoor loze begrippen geworden daar ze enkel nog "verwijzen naar "bewonner van het lapje grond dat Vlaanderen heet". Deze minimilastische invulling, daar pas ik voor.
__________________
Geef toe dat het toch wel vreemd is dat er een éénmalige som van 10 miljard volstaat om de gevolgen van een uitzonderlijk zware natuurramp te verhelpen, terwijl met een jarenlange donatie van dezelfde som, nog geen bal vooruitgegaan werd geboekt in een streekje dat, vergeleken bij de rampgebieden in Azië, maar een speldekopje groot is....
Alvader is offline  
Oud 2 mei 2004, 00:02   #12
Guderian
Banneling
 
 
Guderian's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 23 juni 2002
Berichten: 8.266
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door zorroaster
Alles wat niet rechtser dan u is, noemt u links... In dat geval is 99% van Vlaanderen ongetwijfeld links.
U kan moeilijk beweren dat de NVA (en zeker de NVA-jongeren er een (in grote lijnen) maatschappijvisie op nahouden die fundamentele veranderingen wenst die lijnrecht ingaan tegen het heersende links-liberale Systeem. De NVA(-jongeren) laten zich gewoon meedrijven met de stroom der massa... En die is zoals we weten dom, vulgair, smakeloos, lelijk, geatomiseerd in individuen met hun eigen ontspoorde willetjes en grilletjes die door het Systeem gretig gemanipuleerd worden.
Guderian is offline  
Oud 2 mei 2004, 00:03   #13
Guderian
Banneling
 
 
Guderian's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 23 juni 2002
Berichten: 8.266
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Marie-José
Patrice,

VREDE, VRIJHEID, VERDRAAGZAAMHEID, is de drievoudige boodschap van de IJzertoren.
U liegt. De boodschap van het IJzertestament is: NOOIT MEER OORLOG, GODSVREDE, ZELFBESTUUR.
Guderian is offline  
Oud 2 mei 2004, 00:34   #14
Volksstormer
Minister-President
 
Volksstormer's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 februari 2003
Locatie: Dietsland-Europa
Berichten: 5.620
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Marie-José
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Alvader
Wat ben je nog met een "verdraagzaam Vlaanderen" wanneer binnen 20 jaar hele buurten bestaan uit "Vlamingen" die fysiek, cultureel en mentaal in Noord-Afrika thuishoren ?
Alvader,

Samen met deze 'Nieuwe Vlamingen', Vlaming ben je immers niet alleen door afkomst, moeten wij zorgen voor een hechte samenleving

Etnische identiteit (huidskleur, religie, kledij, eetgewoonten ...) behoort tot de private cultuur.

De N-VA heeft geen enkel probleem met de realiteit dat er Vlamingen zijn van verschillende etnische originen.

De geschiedenis leert trouwens dat het samenleven als burgers in één publieke cultuur na verloop van tijd ook etnisch tot een synthese leidt, hetgeen goed is voor de culturele dynamiek van een volk.
Of hoe men een bezielde taalflamingant kan zijn...

Sukkelaars!
Volksstormer is offline  
Oud 2 mei 2004, 00:57   #15
Supe®Staaf
Secretaris-Generaal VN
 
Supe®Staaf's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 juni 2002
Berichten: 43.125
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Guderian
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Marie-José
Patrice,

VREDE, VRIJHEID, VERDRAAGZAAMHEID, is de drievoudige boodschap van de IJzertoren.
U liegt. De boodschap van het IJzertestament is: NOOIT MEER OORLOG, GODSVREDE, ZELFBESTUUR.
Pfffffff, wat een mierengeneuk.
Boodschappen van de ijzeren toren van Marie-José......
Boodschappen uit het ijzeren testament van Guderian,.......
Enkel holle frasen, doorspekt met wat religie en wat utopische raddraaierij.
Zou het niet mogelijk zijn dat jullie beiden liegen of op zijn minst ferm hypocriet een resem grote woorden in de mond nemen?

Vrede (of nooit meer oorlog-'t verschil is klein) daar gelooft geen mens in, die zijn gazet opendoet.
Ook Guderian niet, want vrede is een bewijs van 'devirilisatie' wat hem een doorn in het oog is (zoek de betreffende topic maar op)

Als de vrede van een god of religie moet komen, dan is het zeker huilen met de pet op. De vrede van de jihad, de kruisvaarten, en alle andere heilige oorlogen, zijn niet direct successen.

Verdraagzaamheid is al even grote schijnheiligheid.
We zijn allemaal egoïstische onverdraagzame individuen en zelfs min of meer gelijkgestemden lusten mekaar rauw (N-Va'ers<->blokkers/ BuBbers <-> treffelijke belgicisten/ Stalinisten<->Trotskisten)
We willen enkel dat een ander ons verdraagt, en gebruiken het verwijt egoïst voor wie aan ons egoïsme niet tegemoet komt.

Zelfbestuur kunt ge al helemaal in uw reet stoppen.
Ik wil niet bestuurd worden door vlamingen van het soort N-VA'ers met minabele bestuurlijke visie.
Ik wil niet bestuurd worden door de nieuwe blauwe stachanovisten die me onder het mom van een vrije markt verplichten om als antieke slaaf 40 uren te kloppen tot mijn 70ste.
Ik wil niet bestuurd worden door blokminussen die impotent staan te schrikken en beven voor een lekkere hitsige zwarte mokkel.
Ik wil niet bestuurd worden door betuttelende pseudo-socialen die mijn solidariteit d.m.v. hun VISA-kaart eerst aan zichzelf besteden.
Neen, dan nog liever jongens-van-sta-vast zoals ze in Wallonië hebben: die plooien niet als knipmessen als hun postje in gevaar komt.
Als Elio zegt dat jullie schijten kunnen lopen, dan trekken de 'zelfbesturende vlamingen' hun sportschoenen aan, zetten er fluks de looppas in, en beginnen stevig te persen.

Ik heb geen boodschap aan jullie valse verdraagzaamheid die de Walen nog niet eens het licht in de ogen gunt.

Ik heb geen boodschap aan jullie agitatie aan de voet van julie AVV-VVK-fetish. In naam van een religie de solidariteit tussen de Belgen opblazen, lijkt me het huichelachtigste wat maar mogelijk is.

Ik heb geen boodschap aan gebuisde bestuurders die hun ambities niet eens kunnen waarmaken in overbodige tweedekeusparlementen, maar de schuld ervoor niet zoeken in hun eigen onbekwaamheid of overbodigheid, doch immer de Walen (recentelijk ook allochtonen) ervoor als zondebok stigmatiseren.

Amuseer jullie in de Westhoek zoveel je wil met missen, vlaggen, trommelkes, danspasjes, toespraken, dia's, stickerverkoop, en liters fluitjesbier, maar laat er de serieuze mensen en de goede Belgen mee gerust.
__________________
Voor Vorstelijke salarissen..Voor Vrijheid van meningsuiting En Voor Rechtstreekse democratie
Supe®Staaf is offline  
Oud 2 mei 2004, 11:11   #16
Marie-José
Provinciaal Gedeputeerde
 
Geregistreerd: 21 juni 2003
Berichten: 827
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Supe®Staaf
ik heb geen boodschap aan jullie valse verdraagzaamheid die de Walen nog niet eens het licht in de ogen gunt.
Superstaaf,

Nu ben je werkelijk aan het raaskalen.
10 miljard euro betalen de Vlamingen jaarlijks voor Wallonië en jij DURFT zeggen dat wij de Walen het licht niet in de ogen gunnen? Vreemd hoor! Maar de gewone Waal wordt helemaal niet beter van al dat geld. De Vlamingen willen echte solidariteit met Wallonië in plaats van die miljardentransfers, zonder klare afspraken.

En Superstaaf jij die Wallonië zo promoot, het zou voor Wallonië beter zijn dat het onafhankelijk zou worden! Wallonië beschikt over alles om één van de sterkste economieën van Europa te worden. Maar België is daarbij de belangrijkste hinderpaal: het verhindert elke maatregel die een economische heropleving mogelijk maakt.

Wallonië heeft alles in huis om uit het dal te klimmen als het zijn beleid kan voeren dat aangepast is aan zijn specifieke noden. Het heeft goed opgeleide werknemers, een zeer goede infrastructuur, ongebruikte industriezones, een toeristisch waardevol hinterland en het ligt in het midden van een gigantisch afzetgebied. Hét probleem is België. Het politieke en economische systeem zit zo perfide in elkaar dat Wallonië de nodige maatregelen niet mag nemen, omdat het de transfers in gevaar zou brengen.

Ook voor Vlaanderen is de basisvoorwaarde voor de uitbouw van een echte actieve welvaartstaat, dat Vlaanderen eindelijk zijn eigen welvaart kan beheren. Daarvoor hebben we dringend behoefte aan een splitsing van de sociale zekerheid, aan een volledige fiscale autonomie en aan volledige bevoegdheden inzake arbeid en werkgelegenheid.

Een onafhankelijk Vlaanderen en Wallonië is dus perfect voor te stellen als een win-win situatie voor beide landsdelen. Het is dus niet zo dat wat Vlaanderen wint bij een onafhankelijkheid, noodzakelijkerwijze tot een verlies moet leiden voor Wallonië. En solidariteit, op doorzichtige wijze, kan blijven bestaan.

Ook de Walen zijn dus belanghebbende partij bij een defederalisering van de nodige bevoegdheden.

De OESO en andere internationale economische instellingen zeggen trouwens al jaren dat België er zeer slecht aan doet om een en hetzelfde sociaal-economisch beleid te voeren voor Vlaanderen en Wallonië.
Marie-José is offline  
Oud 2 mei 2004, 11:18   #17
Supe®Staaf
Secretaris-Generaal VN
 
Supe®Staaf's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 juni 2002
Berichten: 43.125
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Marie-José
10 miljard euro betalen de Vlamingen jaarlijks voor Wallonië en jij DURFT zeggen dat wij de Walen het licht niet in de ogen gunnen? Vreemd hoor!
Misschien is die transfert gewoon nodig?
Als jullie die willen afschaffen, dan komt dat neer op wat ik zeg: het licht in de ogen niet gunnen.

Citaat:
Maar de gewone Waal wordt helemaal niet beter van al dat geld.
Blij dat je d�*t tenminste toegeeft.
Voor hetzelfde werk, beurt de Waal grosso modo hetzelfde loon als de Vlaming en betaalt er gelijke lasten op.
Waar zeuren jullie dan nog over?

Citaat:
De Vlamingen willen echte solidariteit met Wallonië in plaats van die miljardentransfers, zonder klare afspraken.
Is dat zo?
Ik ben benieuwd wat daar op de Yserwaeke en vaart allemaal voor fraais gaat gescandeerd worden............

Citaat:
En Superstaaf jij die Wallonië zo promoot, het zou voor Wallonië beter zijn dat het onafhankelijk zou worden!
Juist.
Vandaar die overweldigende meerderheid separatisten in Wallonië.......


Citaat:
Een onafhankelijk Vlaanderen en Wallonië is dus perfect voor te stellen als een win-win situatie voor beide landsdelen.
Tssssss, en dat hebben enkel de N-VA en het Vlaamsblok door.
Zijn die 90% andere politici dan domoren?

Citaat:
Ook de Walen zijn dus belanghebbende partij bij een defederalisering van de nodige bevoegdheden.
Ze staan te trappelen.
Ik hoor het tot hier in Aalst.

Citaat:
De OESO en andere internationale economische instellingen zeggen trouwens al jaren dat België er zeer slecht aan doet om een en hetzelfde sociaal-economisch beleid te voeren voor Vlaanderen en Wallonië.
Dat interesseert me.
Heb je een linkje naar die tekst?
__________________
Voor Vorstelijke salarissen..Voor Vrijheid van meningsuiting En Voor Rechtstreekse democratie
Supe®Staaf is offline  
Oud 2 mei 2004, 12:25   #18
Yort
Burger
 
Yort's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 februari 2004
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 127
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Guderian
U kan moeilijk beweren dat de NVA (en zeker de NVA-jongeren er een (in grote lijnen) maatschappijvisie op nahouden die fundamentele veranderingen wenst die lijnrecht ingaan tegen het heersende links-liberale Systeem. De NVA(-jongeren) laten zich gewoon meedrijven met de stroom der massa... En die is zoals we weten dom, vulgair, smakeloos, lelijk, geatomiseerd in individuen met hun eigen ontspoorde willetjes en grilletjes die door het Systeem gretig gemanipuleerd worden.
Eén iets heb ik daarop te zeggen: ontwaak uit je droomrijke coma.
__________________
<MARQUEE> Vlaanderen bevindt zich in een goede vorm, maar in een slechte staat!
Yort is offline  
Oud 2 mei 2004, 12:29   #19
Yort
Burger
 
Yort's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 februari 2004
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 127
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Supe®Staaf
Ik heb geen boodschap aan jullie valse verdraagzaamheid die de Walen nog niet eens het licht in de ogen gunt.
Jongens toch... Is dat pure provocatie of geloof je zelf wat je schrijft? Ik hoop het eerste. Je mag op dit forum dan wel enig aanzien hebben, het doet m'n respect voor je geen goed...
__________________
<MARQUEE> Vlaanderen bevindt zich in een goede vorm, maar in een slechte staat!
Yort is offline  
Oud 2 mei 2004, 12:37   #20
Volksstormer
Minister-President
 
Volksstormer's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 februari 2003
Locatie: Dietsland-Europa
Berichten: 5.620
Standaard

Ik denk dat onze belgicisten voor één keer gelijk zouden hebben als zij de NVA'ertjes voor portemonnee-nationalisten - of iets gelijkaardigs - zouden verslijten.

NVA is een kiesmachine in de 'beste' parlementaire traditie: jacobijns, ultra-liberaal, klein-Belgisch en maconniek van inspiratie... (Volgens een onderzoek van Trends is de NVA de meest liberale partij van Vlaanderen! )

Ze begrijpen niet dat afrekenen met de belgische staat, samenhoort met het afrekenen met een mondiaal verschijnsel: democratisme (niet te verwarren met waarachtige democratie, die volkssoevereiniteit en etno-culturele homogeniteit veronderstelt!) De Europese revolutie zal dus allesbehalve een 'fluwelen revolutie' zijn.

Wie als politicus de vreemdelingen-invasie uit Derde Wereld miskent, is wereldvreemd.
Volksstormer is offline  
 



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 23:28.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be