Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 19 november 2009, 13:00   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard Open VLD : Geen verbetering in zicht op het vlak van inning boetes

“Het op te richten gerechtelijk inningskantoor moet niet exclusief onder Justitie of Financiën ressorteren. Het kan ook functioneren op basis van een goede samenwerking.” Dat antwoordde minister van Justitie Stefaan De Clerck vanmiddag op een parlementaire vraag van kamerlid Sabien Lahaye-Battheu, die naar een stand van zaken vroeg.


“Het antwoord van minister De Clerck ontgoochelt mij zwaar. In april ontving ik van minister van Financiën Didier Reynders een antwoord op mijn schriftelijke vraag over de inning van strafrechtelijke boetes. Daaruit bleek dat er in 2005 ruim 75 miljoen euro, het jaar daarop bijna 90 miljoen euro en in 2007 bijna 100 miljoen euro aan boetes niet werd geïnd. Het gaat om respectievelijk 60, 64 en 70% van het totaal te innen bedrag. Terwijl minister Reynders alle heil verwacht van zijn STIMER-project (al moest hij vorige maand toegeven dat de voltooiing van dat project ook vertraging oploopt), liet minister De Clerck weten dat Justitie de penale boetes beter zelf zou innen. Vandaag blijft van die stoere verklaring weinig over”, aldus Lahaye-Battheu.

“Volgens minister De Clerck is het nu eerst aan Justitie om een aantal stappen te zetten, bijvoorbeeld naar informatisering van de politieparketten toe. Dat is ook belangrijk, maar heeft weinig te maken met de inning, in dit geval van verkeersboetes. Want ook op dat vlak zijn er problemen”, aldus Lahaye-Battheu. Ze verwijst naar de vaststelling dat van één op de zes verkeersboetes de door de politie voorgestelde minnelijke schikking niet wordt betaald.

“Een gerechtelijk inningskantoor, dat ressorteert onder één federale overheidsdienst (Justitie of Financiën), zou nochtans niet alleen de geldboetes die worden opgelegd bij een veroordeling efficiënt kunnen innen, maar ook de minnelijke schikkingen en de onmiddellijke inningen die voor bepaalde verkeersinbreuken worden voorgesteld. In Nederland gebeurt de afhandeling van dergelijke verkeersovertredingen onder het exclusief gezag van Justitie”, aldus Lahaye-Battheu, die de minister van Justitie oproept tot actie in de realisatie van het gerechtelijk inningskantoor en het spoedig opstarten van het reeds lang aankondigde overleg met Financiën.

Voor meer informatie:
Sabien LAHAYE-BATTHEU
Volksvertegenwoordiger


Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 16:08.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be