Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Buitenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Buitenland Internationale onderwerpen, de politiek van de Europese lidstaten, over de werking van Europa, Europese instellingen, ... politieke en maatschappelijke discussies.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 26 januari 2010, 21:56   #1
Wisord
Banneling
 
 
Geregistreerd: 5 januari 2010
Locatie: Lommel
Berichten: 10.022
Standaard Amnesty: abortusverbod Nicaragua bedreigt vrouwen

Het totaal verbod op abortus in Nicaragua bedreigt het leven van meisjes en vrouwen. Dat concludeert Amnesty International in een rapport dat vandaag is gepubliceerd. Abortus is in Nicaragua totaal verboden, ook in gevallen verkrachting, incest en levensbedreigende zwangerschap. De katholieke Kerk in het algemeen en de Nicaraguaanse bisschoppen in het bijzonder hebben zich altijd streng uitgesproken tegen abortus.

Behandeling onthouden
Volgens Amnesty zijn in de Midden-Amerikaanse staat in eerste vijf maanden van dit jaar 33 meisjes en vrouwen overleden terwijl ze zwanger waren. Volgens de mensenrechtenorganisatie worden vanwege de wet levensreddende behandelingen aan vrouwen onthouden en draagt de wet bij aan het toenemend aantal moeders dat sterft.

Stemmen winnen
De huidige abortuswet in Nicaragua dateert van oktober 2006. Voordien (al sinds 1891) was abortus wel toegestaan bij een levensbedreigende situaties en als de vrouw en drie artsen instemden. De linkse Nicaraguaanse president Daniel Ortega heeft volgens Amnesty het abortusverbod indertijd gesteund om conservatieve katholieken voor zich te winnen bij de verkiezingen in 2007.

‘Respecteren en beschermen’
De Nicaraguaanse bisschop Miguel Mantica onderstreepte vorige week nog, dat de Katholieke Kerk abortus afkeurt. “Menselijk leven moet absoluut worden gerespecteerd en beschermd vanaf het moment van conceptie.” In 2003 was er in Nicaragua veel discussie over een 9-jarig meisje dat zwanger was geraakt van een man die haar had verkracht. Er werd abortus gepleegd nadat de ouders een arts hadden gevonden die wilde meewerken. Met name de katholieke Kerk verzette zich tegen deze abortus. Kardinaal Obando y Bravo excommuniceerde degenen die de abortus hadden aangemoedigd en gepleegd.

Human Rights Watch
In 2007 signaleerde de internationale mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch al het gevaar van de Nicaraguaanse wet voor vrouwen. Volgens HRW verbieden internationale wetten het abortusverbod, omdat dat de basisrechten op leven en gezondheid voor vrouwen ontkent. Vrouwen en medici die betrokken zijn bij abortus riskeren in Nicaragua een gevangenisstraf tot maximaal 14 jaar. Een totaal verbod op abortus bestaat alleen in Nicaragua, Chili, El Salvador, Dominicaanse Republiek, Malta, Filippijnen en Vaticaanstad.

Congregatie voor de Geloofsleer
Op 4 maart onderging een Braziliaans meisje een abortus: zij was zwanger geraakt van haar stiefvader. De tweeling die zij droeg werd gedood om haar leven te redden. Moeder en artsen werden door de Kerk geëxcommuniceerd. De Congregatie voor de Geloofsleer sprak in de Vaticaanse krant L’Osservatore Romano haar steun uit voor de excommunicatie. “Sinds de eerste eeuw heeft de Kerk het morele kwaad van iedere uitgevoerde abortus bevestigd. Deze leer is nooit veranderd en blijft onveranderlijk. Directe abortus (…) is ernstig in strijd met de morele wet. (…) Het leven dient met de uiterste zorg te worden beschermd vanaf het moment van de conceptie: abortus en infanticide (kindermoord) zijn afschuwelijke misdaden. Formele medewerking aan een abortus is een ernstige overtreding. De kerk straft deze misdaad tegen het menselijke leven met de canonieke straf van excommunicatie. Daarmee heeft de Kerk niet het doel de reikwijdte van de barmhartigheid in te perken. Zij verkondigt daarentegen de ernst van de gepleegde misdaad en de onherstelbare schade die is toegebracht, zowel aan de onschuldige die wordt gedood, als aan de ouders en de hele samenleving”, aldus de Congregatie voor de Geloofsleer.

Abortusboot
De Nederlandse organisatie Women on Waves, die zich inzet voor het voorkomen van ongewenste zwangerschap en onveilige abortus, was van plan dit jaar met haar ‘abortusboot’ naar Nicaragua en enkele Zuid-Amerikaanse landen te varen. Volgens directeur Rebecca Gomperts is daar van afgezien omdat de regels betreffende abortus in Nederland strenger zijn geworden en de organisatie vervolging riskeert.


Amen.
Wisord is offline   Met citaat antwoorden
Oud 26 januari 2010, 22:49   #2
Johan Bollen
Secretaris-Generaal VN
 
Johan Bollen's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 11 januari 2008
Locatie: La Paz - Lanaken
Berichten: 23.618
Standaard

Het is mijn indruk dat de positie van de kerk ivm abortus niet zozeer te maken heeft met respect voor het leven maar met een machtstreven via aantallen.

In het voorbeeld van het meisje in Brazilië is de houding van de kerk gewoon grof en onverdedigbaar.

Getoond wordt ook de invloed die de religies hebben en pogen te hebben op de staat en het opportunisme van de regering in Nicaragua.
Johan Bollen is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 15:41.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be