![]() |
Registreren kan je hier. Problemen met registreren of reageren op de berichten? Een verloren wachtwoord? Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam. |
|
Registreer | FAQ | Forumreglement | Ledenlijst |
Godsdienst en levensovertuiging In dit forum kan je discussiëren over diverse godsdiensten en levensovertuigingen. |
![]() |
|
Discussietools |
![]() |
#1 |
Lokaal Raadslid
Geregistreerd: 25 januari 2008
Locatie: Kraggenburg
Berichten: 345
|
![]() De islam is wezensvreemd aan de westerse cultuur.
Dat constateerde kardinaal Ad Simonis zondag in het televisieprogramma Buitenhof. De niet-moslims in Nederland zullen zich echter wel moeten inleven in de waarden en normen van moslims. Simonis (75), die in december officeel afscheid neemt als aartsbisschop van Utrecht en hoofd van de Nederlandse kerkprovincie, staat een ,,vreedzame coëxistentie'' tussen de moslims en overige Nederlanders voor ogen. Als voorbeeld noemde hij, hoe in zijn geboortedorp Lisse rond de Tweede Wereldoorlog 5000 protestanten vreedzaam met 5000 rooms-katholieken samenleefden. ![]() Simonis is er niet gelukkig mee dat zoveel moskeeën met hoge minaretten het stadsbeeld opsieren. Mensen die klagen dat zoveel kerken verdwijnen, moeten echter volgens hem naar zichzelf kijken. Als zij naar de kerk zouden gaan, zouden veel christelijke gebedsgebouwen behouden blijven. De kardinaal zei zich te storen aan de verruwing van het debat over maatschappelijke kwesties in Nederland. Hij sprak van 'ver-sms-ing': alles moet kort en jachtig worden gezegd. Daarmee wordt vaak agressiviteit opgeroepen. ,,Waar vind je nog een rustig betoog, waarin je de tijd krijgt je standpunt uiteen te zetten'', vroeg de kardinaal zich af. ![]() ![]()
__________________
Anders zijn is ook gewoon ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 26 augustus 2004
Berichten: 47.779
|
![]() [quote=rikus;4574949De niet-moslims in Nederland zullen zich echter wel moeten inleven in de waarden en normen van moslims.
[/QUOTE] Dat hij maar rap op pensioen gaat, de man heeft geestelijke verzorging nodig. |
![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
Lokaal Raadslid
Geregistreerd: 25 januari 2008
Locatie: Kraggenburg
Berichten: 345
|
![]() Ik denk dat hij vooral zit met de aanwas van de moskeeën met die hoge minaretten terwijl rondom hem de kerken worden afgebroken
![]()
__________________
Anders zijn is ook gewoon ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
#4 |
Minister
Geregistreerd: 11 november 2007
Berichten: 3.402
|
![]() ![]() |
![]() |
![]() |