Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Binnenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Binnenland Onderwerpen omtrent de binnenlandse politiek kunnen hier terecht. Let er wel op dat dit subforum enkel over dergelijk algemene zaken gaat die niet thuishoren in de themafora.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 22 februari 2005, 17:41   #1
LA'er
Provinciaal Gedeputeerde
 
LA'er's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 december 2003
Locatie: Antwerpen stad
Berichten: 823
Standaard Profilering van het rechts-liberalisme

Het laissez-faire-liberalisme dat begin 19de eeuw in bepaalde rechts-liberale kringen hoogtij vierde, plaatst het liberalisme nu in een slecht daglicht. Dit is een rechtstreeks gevolg van de systematische stigmatisering door de media en linkse politci die daar alle baat bij hebben.

Juist om het rechts-liberalisme van zijn kwalijke reputatie te ontdoen, is het nodig om te verduidelijken dat het Liberaal Appel voorstander is van een beperkte regeringstussenkomst in sociale voorzieningen. Geen betutteling, geen achteruitstelling. Zonder sociale voorzieingen kan men de individuele vrijheid immers niet waarborgen. De mogelijkheid om aan individuele verlangens te voldoen maakt immers deel uit van die vrijheid. En men kan zijn verlangens niet inlossen in armoede of enige andere vorm van achteruitstelling.

Einde 19de, begin 20ste eeuw kwam dit besef ook bij rechtse liberalen. Toen kon men zich profileren onder de noemer sociaal-liberalisme, maar ook deze stroming heeft een negatieve bijklank gekregen. Door type's als Bert Anciaux en Roland Duchatelet verkleutert het échte liberalisme en krijgt de publieke opinie een verkeerd beeld. Nieuwe stromingen 'ontstaan' die eigenlijk na een correcte analyse contradictio's in terminis genoemd kunnen worden. Het links-liberalisme is er zo één van. Na de losse flodders en ongeloofwaardige verklaringen van Anciaux over de links/sociaal-liberale koers die Spirit zich ging aanmeten, krijgt deze fata morgana steeds meer vorm dankzij de ooit o zo liberale VLD, maar nu de partij die haar statuten en achterban verloochent. Steeds meer komt het oppurtunistisch en a-liberaal karakter van die partij naar boven.

Het is duidelijk dat de rechts-liberale krachten in dit land hun imago serieus moeten oppoetsen, na alle aanvallen door media en politici, en naar buiten moeten komen met een glasheldere, correcte en vooral rechts-liberale profilering. Nu meer dan ooit is er nood aan zo'n profilering, zo'n derde weg. Nu meer dan ooit kreunen België en Vlaanderen onder het wanbeleid van paars en de dominantie van de PS en met een rechts en vooral liberaal alternatief heeft de kiezer een keuze: De Derde Weg!


Nicolas Bas
Raadslid LA Nationaal
Politiek Secretaris LA Schoten
__________________
Het Liberaal Appel profileert zich als een rechts-liberale partij voor mensen die genoeg hebben van een te links beleid en het Vlaams Belang een stap te ver vinden.
Meer info op www.liberaalappel.org of [email protected]

Laatst gewijzigd door LA'er : 22 februari 2005 om 18:00.
LA'er is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 17:04.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be