Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Themafora > Godsdienst en levensovertuiging
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Godsdienst en levensovertuiging In dit forum kan je discussiëren over diverse godsdiensten en levensovertuigingen.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 31 augustus 2011, 21:42   #1
paganisgood
Vreemdeling
 
Geregistreerd: 12 oktober 2006
Berichten: 46
Standaard seculiere school (KTA) wordt moskee

Seculiere school wordt moskee




KORTRIJK - De islamitische gemeenschap vierde gisteren haar Suikerfeest. De Kortrijkse moskee Attakwa kan de toevloed aan gelovigen niet aan en daarom is de sporthal van het KTA Drie Hofsteden in Kortrijk al een paar jaar een alternatieve gebedsplaats. Het Suikerfeest betekent het einde van de ramadan. Na het ochtendgebed gaat de rest van de dag naar de familie. Er worden zoete gerechten gegeten en cadeautjes gegeven aan elkaar en aan de armen. ' vkk

Wij stellen ons ernstige vragen of al die verdraagzame moslims nu echt geen andere plaats konden vinden. Hoe kwamen ze op de idee een seculiere school te vragen om als moskee te dienen? Heeft de directie hierover een breed overleg gepleegd? Weet de overheid hiervan en keurt de overheid dit goed? Of, nee, we mogen er niet aan denken, heeft de directie zelf stappen gezet naar de moslims toe: "we hebben hier een leuk zaaltje dat vrij is, cadeau!!!" Werd er betaald voor deze zaal?

Binnenkort moet men te Kortrijk islamiet zijn om naar het seculier onderwijs te gaan. De minister van Justitie zou burgemeester zijn te Kortrijk, van de CD&V nota bene. Het katholiek onderwijs lacht er zich te barsten.

Hopelijk krijgt dit hier bij ons geen navolging. Seculiere scholen moeten religievrij worden, vrij van iedere godsdienst. In afwachting zijn dergelijke moskeetoestanden op zijn minst ongepast. Hoe politiek-correct ze ook mogen zijn.
paganisgood is offline   Met citaat antwoorden
Oud 31 augustus 2011, 21:47   #2
Another Jack
Banneling
 
 
Geregistreerd: 8 augustus 2007
Berichten: 66.515
Standaard

U hebt misschien school gelopen in een sporthal.
Maar er is toch een klein verschil tussen beide, vrees ik.
Another Jack is offline   Met citaat antwoorden
Oud 31 augustus 2011, 23:31   #3
paganisgood
Vreemdeling
 
Geregistreerd: 12 oktober 2006
Berichten: 46
Standaard

Ik vermoed dat die sporthal toch deel uitmaakt van de school. Indien niet, dan is het een persartikel (Het Nieuwsblad) dat niet correct is. KTA = Koninklijk Technisch Atheneum ?

Laatst gewijzigd door paganisgood : 31 augustus 2011 om 23:32.
paganisgood is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 september 2011, 07:34   #4
Visjnu
Minister
 
Visjnu's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2006
Berichten: 3.950
Standaard

Ik zie het probleem niet.

Partij A heeft een ruimte beschikbaar, partij B zocht een ruimte die beschikbaar was. Verder is het niet relevant of de ruimte gebruikt wordt om religieuze, culturele, sociale of andere redenen.
__________________
sin otra luz y guía
sino la que en el corazón ardía.
Visjnu is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 september 2011, 08:51   #5
Albrecht
Banneling
 
 
Geregistreerd: 29 oktober 2009
Berichten: 8.928
Standaard

Ik zie het probleem niet.
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door paganisgood Bekijk bericht
Seculiere scholen moeten religievrij worden, vrij van iedere godsdienst. In afwachting zijn dergelijke moskeetoestanden op zijn minst ongepast. Hoe politiek-correct ze ook mogen zijn.
Er moet helemaal niets. En nog meer zelfs: je kunt nog lang blijven wachten, want dat gaat niet gebeuren. De Islam komt op, en het is ieders mensenrechtelijk wet hun religie te beoefenen. En het staat ook al lang vast dat er op staatsscholen een religieus vak gekozen mag worden.

Dit staat trouwens volledig los daarvan. Een sporthal wordt gewoon een aantal keer uitgeleend of verhuurd.
Albrecht is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 15:40.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be