Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 6 december 2011, 14:30   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard U Hasselt : Poolse gemeenschap in Vlaanderen

Eerste wetenschappelijk onderzoek naar Poolse gemeenschap in VlaanderenStudiedag ‘Gelijk oversteken’ belicht integratie Hoe zit het met het multiculturalisme? Heeft de wet steeds oog voor gelijke kansen voor iedereen? Hoe is het Nederlands van de Marokkaanse en Turkse gemeenschap? Wordt de Poolse gemeenschap gediscrimineerd? Vijf jaar lang zochten onderzoekers van de Universiteit Hasselt, de Universiteit Antwerpen en HIVA van de Katholieke Universiteit Leuven naar antwoorden op deze en vele andere vragen. De gemeenschappelijke deler is ‘integratie’. Het resultaat van 5 jaar onderzoeksprojecten binnen het Steunpunt Gelijkekansenbeleid is het boek ‘Gelijk oversteken’. De onderzoekers bundelen hierin hun opmerkelijke resultaten over integratie. Ook het allereerste wetenschappelijk onderzoek naar de Poolse gemeenschap in Vlaanderen komt aan bod.

Tijdens de studiedag op 5 december 2011 toetsten de medewerkers van het steunpunt hun bevindingen en kon je getuige zijn van een interessant debat over de toekomst, uitdagingen en kansen van de multiculturele samenleving.

45% van de Polen in Vlaanderen krijgt te maken met discriminatie-ervaringen
‘Gelijk oversteken’ belicht o.a. de Poolse gemeenschap in Vlaanderen. Een specifiek onderzoek van de UHasselt spitst zich hierop toe. Dit is meteen het eerste wetenschappelijk onderzoek naar Polen in Vlaanderen. De onderzoekers bevroegen ruim 400 personen van Poolse afkomst uit Antwerpen tussen 18 en 70 jaar. In Vlaanderen is de Poolse gemeenschap intussen de derde grootste geregistreerde bevolkingsgroep van buiten de EU15. Meer dan een kwart van hen overweegt langer dan tien jaar in België te blijven en ruim één op vijf is van plan zich hier definitief te vestigen. Discriminatie komt jammer genoeg vaak voor. Ongeveer 45% van de respondenten heeft minstens één keer persoonlijk discriminatie ervaren in het jaar voorafgaand aan het interview. Heel wat voorvallen hebben te maken met de taalbeheersing van de respondenten, hoewel zeven op tien Polen ooit een niet-verplichte cursus Nederlands volgde. Opvallend: Polen krijgen het meest te maken met discriminatie-ervaringen als ze in contact komen met een overheidsdienst. Ook de media, huiseigenaars en collega’s op het werk staan bovenaan het lijstje. Een doeltreffend en volledig gelijkekansenbeleid moet hier dus duidelijk rekening mee houden. Polen hebben op hun beurt een zeer positieve beeldvorming van Belgen. Toch voelen de meeste Antwerpse Polen zich nog steeds Pool (84%), Europeaan (81%) of Antwerpenaar (39%). Slechts 6% voelt zich Belg. Opmerkelijk: Polen hebben meer vertrouwen in de Belgische regering dan in de Poolse.
Extra informatie over het onderzoek te verkrijgen bij onderzoeker Kris Vancluysen.

Gelijke kansen voor iedereen
Het Steunpunt Gelijkekansenbeleid is een consortium van de Universiteit Hasselt (onderzoeksinstituut SEIN) en de Universiteit Antwerpen. Het verricht onderzoek naar de doelgroepen van het Vlaamse gelijkekansenbeleid, inburgering en integratie in Vlaanderen. Ook discriminatie en uitsluiting op grond van etniciteit, gender en seksuele identiteit komen aan bod. Minister Bourgeois is de functioneel bevoegde minister van het onderzoek rond integratie en inburgering binnen het Steunpunt Gelijkekansenbeleid. Patrizia Zanoni, directeur SEIN verduidelijkt: “Met het Steunpunt Gelijkekansenbeleid bouwen we verder op de expertise die bij SEIN aanwezig is. Enerzijds gaat het om expertise in het ontwikkelen van indicatoren en het ontsluiten van administratieve- en survey-data om maatschappelijke evoluties te monitoren en te evalueren. Door deelname in het Steunpunt heeft SEIN bovendien een sterke reputatie opgebouwd in het opzetten van grootschalige studies. Denk aan onderzoek naar gelijke kansen bij de brede Vlaamse bevolking en naar de integratie van allochtonen in de Vlaamse samenleving. Met dit soort onderzoek ondersteunen we het beleid van de ministers van gelijke kansen en inburgering. In de schoot van het Steunpunt Gelijkekansenbeleid wordt er ook fundamenteel onderzoek uitgevoerd.” Op 1 januari 2012 begint de UHasselt (SEIN) in een uitgebreid consortium met de vier andere Vlaamse universiteiten aan een nieuwe termijn van het Steunpunt Gelijkekansenbeleid. Universiteit Hasselt zal samen met de Universiteit Antwerpen en de KULeuven ook deel uitmaken van het Steunpunt Inburgering.

Meer info:

Contactpersoon onderzoek Poolse gemeenschap: Kris Vancluysen, [email protected]
Contactpersoon “Gelijk oversteken”: Prof. dr. Johan Ackaert, [email protected]


Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 15:23.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be