Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Binnenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Binnenland Onderwerpen omtrent de binnenlandse politiek kunnen hier terecht. Let er wel op dat dit subforum enkel over dergelijk algemene zaken gaat die niet thuishoren in de themafora.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 28 januari 2012, 22:46   #1
De schoofzak
Secretaris-Generaal VN
 
De schoofzak's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2004
Berichten: 82.096
Standaard Verworven rechten: nooit van zullen kunnen genieten, wel er voor moeten betalen.

De kernzin is eigenlijk de volgende:

Citaat:
Wat betekenen verworven rechten voor diegenen die er nooit van zullen kunnen genieten maar er wel voor moeten betalen?
Het volledige artikel vind je: http://www.knack.be/opinie/vrije-tri...ter-28/01/2012

De titel is: 'Dit is een oproep van mens tot mens'
die is weinigzeggend, maar de ondertitel is:
Citaat:
Een groep jongeren, onder wie Nick Roskams, schreef een pamflet dat ze maandag over het hele land in beide landstalen zullen verspreiden aan stakers.
Kunnen jullie nu begrijpen dat iemand van pakweg 40 jaar staakt, ten voordele van zijn collega van 58 jaar, opdat die nu met pensioen of brugpensioen zou kunnen gaan,
terwijl dit betekent dat hijzelf pas op pensioen zal kunnen gaan met 65 of 67 ?
Als die huidige 58-jarige zou werken tot ongeveer 62, dan zal onze 40 jarige misschien wel op zijn 63° verjaardag met pensioen kunnen gaan.


Ik pleit in wezen ook schuldig.
Omdat ik als ambtenaar met pensioen ging, op dezelfde dag dat het me mogelijk was; dus niet één dag later. Zelfs al kon ik door anderhalf jaar langer te werken, mijn pensioen te verhogen met, weet ik veel, 30 € per maand. Daar ging de Schoofzak dus niet voor langer werken.

Met de job die ik deed, kon ik het gemakkelijk uithouden tot mijn 65° ...,
maar geef toe, als individu zou je wel krankzinnig moeten zijn.

Ik geef in wezen die jongeren gelijk.
Mocht men in de non-regering met Vlaamse minderheid beslissen dat er een of twee indexsprongen zouden afvallen voor iedereen die met brug- of gewoon pensioen is, en jonger is dan 65, ik zou niet durven reclameren uit pure schaamte.




afijn, voor als links niet zou werken (hebd'em ?), volgt hierna de tekst:

Citaat:
Ze kregen reeds de steun van JongVLD, LVSV, JongNVA, JongLIbetairen en JeunesMR en roepen alle jongerenorganisaties op om deze actie te steunen.

Het pamflet:

Geachte vakbonden,

Wij, als deel van de volgende generatie en dus dragers van toekomstige lasten hebben een eigen stem, een eigen visie: Het huidige systeem van pensioenen en sociale zekerheid is ooit met de beste bedoelingen opgezet. Er verschijnen echter al vele jaren studies die aantonen dat ons systeem niet houdbaar is en dat het grondig hervormd moet worden. In het huidige systeem zullen wij, de volgende generaties, uw pensioen, uw rusthuis en uw gezondheidszorg moeten betalen. Maar als een steeds kleinere groep actieven moet instaan voor een steeds grotere groep mensen, dan dreigt het systeem verpletterd te worden.

We accepteren deze onrechtvaardigheid niet en wij hopen u ook niet. Hier is geen sprake van een generatieconflict: de gevolgen van de huidige stilstand treffen ons allemaal. Opdat iedereen zou kunnen genieten van een pensioen en van de welvaart die we nu kennen, zijn hervormingen broodnodig.

Wij begrijpen uw ongenoegen wanneer uw ‘verworven rechten’ worden ingeperkt. Maar wat zijn verworven rechten waard als ze onbetaalbaar dreigen te worden? Wat betekenen verworven rechten voor diegenen die er nooit van zullen kunnen genieten maar er wel voor moeten betalen? Indien er geen rationalisering van het gehele sociale zekerheidssysteem plaatsvindt, dan worden uw verworven rechten onze geërfde lasten. Zolang u, als vakbond, vanuit een conservatieve reflex elke herziening van het sociaal model weigert, brengt u onze generatie in gevaar en daarmee ook uzelf en uw leden.

Om misverstanden te vermijden; ook wij strijden voor een samenleving waarin het belang van ons allen een belangrijkere plaats krijgt maar U heeft onze mening niet in pacht. De vele reacties van jongeren (en werkenden) van de laatste dagen tonen aan dat wij wel degelijk een eigen stem hebben. Wij zijn voor aanpassingen van de sociale zekerheid met als doel deze veilig te stellen voor iedereen en wij hopen dat u zich bereid toont om dit mogelijk te maken.

Als u werkelijk wilt opkomen voor de belangen van de werknemers en van alle andere burgers, en wij geloven dat dit uw doel is, dan moet u hen in de eerste plaats de mogelijkheid geven om te kiezen. Wij waarderen het niet dat uw zelfverklaarde strijd voor de rechten van jongeren aan ons wordt opgedrongen. Een organisatie die sociale bescherming wenst te bekomen, zonder zich te bekommeren om de concrete situatie of de mening van de betrokkenen, kunnen we geen sociale organisatie noemen.

Als structuren willen overleven dan moeten zeveranderen. Het vastklampen aan het verleden heeft nog nooit veel positieve resultaten opgeleverd. Dat geldt voor de sociale zekerheid en dat geldt, volgens ons, ook voor de vakbonden. Want in hun huidige vorm zijn zij vaak een struikelblok voor de jongere generaties die evenveel recht hebben op economische zelfbeschikking als de generatie waarvan wij met plezier het werk overnemen.

Wij zijn dus niet gekant tegen het idee van een vakbond en waar deze historisch gezien voor staan, echter zeggen wij wel ‘neen’ aan de huidige werking, gedragingen en machtsmisbruik van die vakbond. We delen u ons standpunt mee in eigen naam en willen hiermee niemand tegen mekaar opzetten. Dit gaat niet over tegenstellingen creëren, dit is een oproep van mens tot mens.

Nick Roskams, Franc Bogovic, Gilles Verstraeten, Bob van der Vleuten, Laura Harth en Siemon Aelbrecht. Meer info op de Facebookpagina van de actie. Hashtag op Twitter: #jongerenpamflet of #JPA.
__________________
Vlaanderen is niet van iedereen. Vlaanderen is enkel van hen die een inspanning doen om ertoe te behoren.

De grendel-grondwet moet wijken om eindelijk de broodnodige veranderingen te kunnen doorvoeren. Nadien kan de grondwet herstemd worden. Dat is nog gebeurd.

Ik heb de partij gesticht op drie lijnen: Vlaams en Europees, vrij en verantwoordelijk, en sterk en sociaal. Vandaag is dat de grondstroom in Vlaanderen. Geert Bourgeois (N-VA)

Laatst gewijzigd door De schoofzak : 28 januari 2012 om 22:49.
De schoofzak is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 januari 2012, 00:31   #2
Knabbelaar
Lokaal Raadslid
 
Knabbelaar's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 7 augustus 2011
Berichten: 357
Standaard

Citaat:
Geachte vakbonden,
[...]
Wij zijn dus niet gekant tegen het idee van een vakbond en waar deze historisch gezien voor staan, echter zeggen wij wel ‘neen’ aan de huidige werking, gedragingen en machtsmisbruik van die vakbond. We delen u ons standpunt mee in eigen naam en willen hiermee niemand tegen mekaar opzetten. Dit gaat niet over tegenstellingen creëren, dit is een oproep van mens tot mens.
Lieve vakbonder,


Wij houden van U en zien U graag, maar kop dicht en buigen.


Hoogachtend,

Slimme, jonge, dynamische, ambitieuze en positief ingestelde mensen.



Sent from my iPhone.
Knabbelaar is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 januari 2012, 00:42   #3
Raf
Secretaris-Generaal VN
 
Raf's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 maart 2003
Berichten: 53.640
Standaard

Ze verdienen wat stampen onder hun gat, die "groep jongeren".
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Demper Bekijk bericht
Een blote mannenkont is pure kunst.
Stuyckisme 1: "Positieve discriminatie is immers ook racisme"
Stuyckisme 2: "Iemand op mijn werk probeerde me wijs te maken dat onze prins in Wallonië altijd al als prince Philippe door het leven ging."

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door duveltje382 Bekijk bericht
Als daar ne knappe gast zit mss,lieft met een strak kontje ......
De langverwachte outing van duveltje382

Laatst gewijzigd door Raf : 29 januari 2012 om 00:42.
Raf is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 januari 2012, 00:47   #4
Supe®Staaf
Secretaris-Generaal VN
 
Supe®Staaf's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 juni 2002
Berichten: 43.125
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Raf Bekijk bericht
Ze verdienen wat stampen onder hun gat, die "groep jongeren".
Ja zeg, stel je voor.
Die nieweerds hebben niet eens zin om de pensioenen voor drie generaties op te hoesten.
De kloothommels.
__________________
Voor Vorstelijke salarissen..Voor Vrijheid van meningsuiting En Voor Rechtstreekse democratie

Laatst gewijzigd door Supe®Staaf : 29 januari 2012 om 00:47.
Supe®Staaf is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 januari 2012, 00:58   #5
filosoof
Banneling
 
 
filosoof's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 mei 2003
Locatie: Brussel
Berichten: 49.496
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Supe®Staaf Bekijk bericht
Ja zeg, .
Die nieweerds hebben niet eens zin om de pensioenen voor drie generaties op te hoesten.
De kloothommels.
Stel je voor, ik moest ook het pensioen voor de vorige generaties ophoesten. Nu nog. Ik had dat ook liever op zak gestoken. Helaas worden lieverkoekjes niet meer gebakken.

Laatst gewijzigd door filosoof : 29 januari 2012 om 00:59.
filosoof is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 januari 2012, 01:01   #6
filosoof
Banneling
 
 
filosoof's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 mei 2003
Locatie: Brussel
Berichten: 49.496
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Raf Bekijk bericht
Ze verdienen wat stampen onder hun gat, die "groep jongeren".
Je zou hun smartphone van 675 € beschadigen!

En volgend jaar moeten ze kiezen tussen een Audi of een BMW van de firma. Daar mag je niet zomaar overstappen. Zware verantwoordelijkheid.


Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door google
Uw zoekbewerking - hashtag #bazenpoeper - heeft geen overeenkomstige documenten opgeleverd.
en op twitter.com ook niet.

Laatst gewijzigd door filosoof : 29 januari 2012 om 01:14.
filosoof is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 januari 2012, 01:12   #7
filosoof
Banneling
 
 
filosoof's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 mei 2003
Locatie: Brussel
Berichten: 49.496
Standaard

.

Laatst gewijzigd door filosoof : 29 januari 2012 om 01:13.
filosoof is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 januari 2012, 01:18   #8
Raf
Secretaris-Generaal VN
 
Raf's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 maart 2003
Berichten: 53.640
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door filosoof Bekijk bericht
Stel je voor, ik moest ook het pensioen voor de vorige generaties ophoesten. Nu nog. Ik had dat ook liever op zak gestoken. Helaas worden lieverkoekjes niet meer gebakken.
Precies!
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Demper Bekijk bericht
Een blote mannenkont is pure kunst.
Stuyckisme 1: "Positieve discriminatie is immers ook racisme"
Stuyckisme 2: "Iemand op mijn werk probeerde me wijs te maken dat onze prins in Wallonië altijd al als prince Philippe door het leven ging."

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door duveltje382 Bekijk bericht
Als daar ne knappe gast zit mss,lieft met een strak kontje ......
De langverwachte outing van duveltje382
Raf is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 januari 2012, 01:26   #9
Supe®Staaf
Secretaris-Generaal VN
 
Supe®Staaf's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 juni 2002
Berichten: 43.125
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door filosoof Bekijk bericht
Stel je voor, ik moest ook het pensioen voor de vorige generaties ophoesten. Nu nog.
De gepensioneerden krijgen er de tranen van in de ogen (als ze zien wat het maar voorstelt-dus niet van dankbaarheid)
__________________
Voor Vorstelijke salarissen..Voor Vrijheid van meningsuiting En Voor Rechtstreekse democratie
Supe®Staaf is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 januari 2012, 01:42   #10
filosoof
Banneling
 
 
filosoof's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 mei 2003
Locatie: Brussel
Berichten: 49.496
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Supe®Staaf Bekijk bericht
De gepensioneerden krijgen er de tranen van in de ogen (als ze zien wat het maar voorstelt-dus niet van dankbaarheid)
Ik heb geen tijd nu voor jou, nog wat beursorders geven, ik kreeg een tip, morgen kan ik die stukken mooi shorten en een optie nemen in commodities.
Uit de weg, proleet!
filosoof is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 januari 2012, 01:51   #11
Robinus V
Europees Commissaris
 
Geregistreerd: 3 april 2010
Locatie: planeet aarde
Berichten: 7.276
Standaard

Die 'jongeren' mogen mij eens uitleggen hoe mijn pensioengerechtigde leeftijd en die van andere jongeren over een jaar of veertig, vijftig extreem verhoogd zou moeten worden als de pensioengerechtigde leeftijden nu niet omhooggetrokken worden.

Precies alsof snoeien in de pensioenen de enige manier is om een begroting op evenwicht te houden. Kortzichtig en misleidend noem ik zo'n focus op één specifieke factor. Het enige logische gevolg van nu de pensioenleeftijd optrekken, is dat ook de huidige jongeren langer zullen moeten werken, want een pensioenleeftijd terug verlagen lijkt onbespreekbaar

Het lijkt me dan ook duidelijk dat deze 'jongeren' niet in de eerste plaats jongeren zijn, maar wel in de eerste plaats neoliberale anti-progressieven*.

Anti-progressiviteit = verandering in de omgekeerde richting van de progressieve richting, namelijk terug in de tijd.

De misleiding moet stoppen. De meeste jongeren van vandaag zijn niet overtuigd van de voordelen van het stakingsmechanisme (wat doorheen de tijd nog wel bij velen zal veranderen) of gewoon niet van de voordelen van op deze moment staken, maar ook binnen die groep zijn het lang niet allemaal neoliberalen. Het wordt steeds voorgesteld alsof al die jongeren (en ouderen) die tegen de staking zijn geen begrip hebben voor de eisen van de stakers, maar ik merk als jongere die veel met hen in contact komt toch wel iets anders. Die misleidende propagandisten moeten zich dan ook niet voorstellen als de stem van zij die tegen de staking zijn.
Robinus V is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 januari 2012, 02:35   #12
Tejokus
Minister-President
 
Tejokus's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 april 2006
Locatie: Puerto de la Cruz
Berichten: 4.487
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door filosoof Bekijk bericht
Je zou hun smartphone van 675 € beschadigen!

En volgend jaar moeten ze kiezen tussen een Audi of een BMW van de firma. Daar mag je niet zomaar overstappen. Zware verantwoordelijkheid.


en op twitter.com ook niet.
Hahaha: beste van de dag
En het kan nog goed zijn dat pa en ma die "phone" betaald hebben
Tejokus is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 januari 2012, 02:36   #13
AdrianHealey
Secretaris-Generaal VN
 
AdrianHealey's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 november 2006
Locatie: Antwerpen Stadstaat
Berichten: 28.290
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door filosoof Bekijk bericht
Stel je voor, ik moest ook het pensioen voor de vorige generaties ophoesten. Nu nog. Ik had dat ook liever op zak gestoken. Helaas worden lieverkoekjes niet meer gebakken.
Ge moet de leeftijdspiramide er eens bij halen.

Trolololol.
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Avicenna
"Anyone who denies the law of non-contradiction should be beaten and burned until he admits that to be beaten is not the same as not to be beaten, and to be burned is not the same as not to be burned."
AdrianHealey is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 januari 2012, 02:37   #14
AdrianHealey
Secretaris-Generaal VN
 
AdrianHealey's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 november 2006
Locatie: Antwerpen Stadstaat
Berichten: 28.290
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door filosoof Bekijk bericht
Je zou hun smartphone van 675 € beschadigen!

En volgend jaar moeten ze kiezen tussen een Audi of een BMW van de firma. Daar mag je niet zomaar overstappen. Zware verantwoordelijkheid.


en op twitter.com ook niet.
Alle jongeren hebben een 675 euro kostende iPhone en gaan volgend jaar een Audi of BMW krijgen van de firma.

Wut?
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Avicenna
"Anyone who denies the law of non-contradiction should be beaten and burned until he admits that to be beaten is not the same as not to be beaten, and to be burned is not the same as not to be burned."
AdrianHealey is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 januari 2012, 02:37   #15
Tejokus
Minister-President
 
Tejokus's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 april 2006
Locatie: Puerto de la Cruz
Berichten: 4.487
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Robinus V Bekijk bericht
Die 'jongeren' mogen mij eens uitleggen hoe mijn pensioengerechtigde leeftijd en die van andere jongeren over een jaar of veertig, vijftig extreem verhoogd zou moeten worden als de pensioengerechtigde leeftijden nu niet omhooggetrokken worden.

Precies alsof snoeien in de pensioenen de enige manier is om een begroting op evenwicht te houden. Kortzichtig en misleidend noem ik zo'n focus op één specifieke factor. Het enige logische gevolg van nu de pensioenleeftijd optrekken, is dat ook de huidige jongeren langer zullen moeten werken, want een pensioenleeftijd terug verlagen lijkt onbespreekbaar

Het lijkt me dan ook duidelijk dat deze 'jongeren' niet in de eerste plaats jongeren zijn, maar wel in de eerste plaats neoliberale anti-progressieven*.

Anti-progressiviteit = verandering in de omgekeerde richting van de progressieve richting, namelijk terug in de tijd.

De misleiding moet stoppen. De meeste jongeren van vandaag zijn niet overtuigd van de voordelen van het stakingsmechanisme (wat doorheen de tijd nog wel bij velen zal veranderen) of gewoon niet van de voordelen van op deze moment staken, maar ook binnen die groep zijn het lang niet allemaal neoliberalen. Het wordt steeds voorgesteld alsof al die jongeren (en ouderen) die tegen de staking zijn geen begrip hebben voor de eisen van de stakers, maar ik merk als jongere die veel met hen in contact komt toch wel iets anders. Die misleidende propagandisten moeten zich dan ook niet voorstellen als de stem van zij die tegen de staking zijn.
Goed zo Robi!
Tejokus is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 januari 2012, 02:38   #16
AdrianHealey
Secretaris-Generaal VN
 
AdrianHealey's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 november 2006
Locatie: Antwerpen Stadstaat
Berichten: 28.290
Standaard

Snapt er iemand van jullie eigenlijk het probleem dat er wordt aangekaart?
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Avicenna
"Anyone who denies the law of non-contradiction should be beaten and burned until he admits that to be beaten is not the same as not to be beaten, and to be burned is not the same as not to be burned."
AdrianHealey is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 januari 2012, 02:39   #17
Tejokus
Minister-President
 
Tejokus's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 april 2006
Locatie: Puerto de la Cruz
Berichten: 4.487
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door AdrianHealey Bekijk bericht
Ge moet de leeftijdspiramide er eens bij halen.

Trolololol.
Het aantal zelfmoorden bij jongeren interesseert me meer en vooral waarom ze het doen.
België is koploper.
Tejokus is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 januari 2012, 02:53   #18
Supe®Staaf
Secretaris-Generaal VN
 
Supe®Staaf's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 juni 2002
Berichten: 43.125
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Tejokus Bekijk bericht
Het aantal zelfmoorden bij jongeren interesseert me meer en vooral waarom ze het doen.
België is koploper.
Jongeren worden depressief omdat ze teveel moeten afdragen voor een pensioen dat ze zelf nooit zullen trekken.
__________________
Voor Vorstelijke salarissen..Voor Vrijheid van meningsuiting En Voor Rechtstreekse democratie
Supe®Staaf is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 januari 2012, 03:04   #19
Klarekijk
Banneling
 
 
Geregistreerd: 11 november 2010
Berichten: 7.057
Standaard

Verworven rechten: nooit van zullen kunnen genieten, wel er voor moeten betalen.

Als je U zelf afhankelijk maakt en ipv effe na te denken enkel de boekskes , internet en de mannen met hunne plastron aan volgt moet je niet komen klagen hé .
Klarekijk is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 januari 2012, 03:14   #20
Tejokus
Minister-President
 
Tejokus's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 april 2006
Locatie: Puerto de la Cruz
Berichten: 4.487
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Supe®Staaf Bekijk bericht
Jongeren worden depressief omdat ze teveel moeten afdragen voor een pensioen dat ze zelf nooit zullen trekken.
Hahaha, "goe bezig" kameraad

Dat die jongeren dan maar goed en hard werken.
Véél sparen en aan pensioensparen beginnen.
En ook een private ziekteverzekering aanschaffen en liefst nog een levensverzekering om het eventuele gezin wat veiligheid te bieden.
Misschien willen ze nog een lening voor een huisje?
Een lening op 40 jaar om de aflossingen wat te milderen?

En als die dan 67 zijn en mogen stoppen met werken, dat ze dan maar profiteren van het leven....als ze de 67 halen.
Maar ja, je hebt geluk hee. Er zwaaien er hier een paar met een piramide.
En dat is niet de piramide van Cheops
Dus iedereen wordt min. 80 jaar

Ik zou ze zelfs aanraden om Chinees te leren.
Het zou wel eens best kunnen dat binnen 40 �* 50 jaar er hier niks meer te werken valt
Tejokus is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 00:10.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be