Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Binnenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Binnenland Onderwerpen omtrent de binnenlandse politiek kunnen hier terecht. Let er wel op dat dit subforum enkel over dergelijk algemene zaken gaat die niet thuishoren in de themafora.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 5 juni 2012, 15:02   #1
Effect
Minister-President
 
Geregistreerd: 3 juni 2011
Berichten: 4.414
Standaard BHV begraven, SGR geboren

Op naar het volgende symbooldossier: afschaffing kieskring Sint-Genesius Rode die het sommigen-zijn-gelijker-dan-anderen-beginsel grondwettelijk betonneert.

http://www.standaard.be/artikel/deta...MF20120605_069

Citaat:
BRUSSEL/HALLE/VILVOORDE - De Senaatscommissie Insitutionele Aangelegenheden heeft het wetsvoorstel goedgekeurd dat de kieskring Brussel-Halle-Vilvoorde splitst. Dat gebeurde met 12 stemmen tegen 5 (N-VA en Vlaams Belang).
Met de stemming over het symbolische dossier keurt de Senaat een eerste cluster goed van de zesde staatshervorming.

Wouter Beke (CD&V) roemde het akkoord omdat het een 'evenwichtig akkoord' is dat 'perfect verdedigbaar' is. Zijn partijgenoot Verherstraeten (de bevoegde staatssecretaris) stelde: 'Vandaag hebben we een cruciale stap gezet naar meer communautaire en politieke stabiliteit in het land. De oplossing voor een kwestie die de Belgische politiek gedurende een decennium heeft gedomineerd, wordt hier vandaag in de Senaatscommissie goedgekeurd.'

Danny Pieters (N-VA) stemde tegen omdat de prijs die Vlaanderen voor het akkoord betaalt, te hoog is. Zo gaan de Vlamingen in Brussel wellicht geen vertegenwoordiger in de Kamer meer zullen krijgen. Amendementen van Vlaams Belang en N-VA om te komen tot poolvorming, waardoor nog twee Vlaamse kamerzetels in Brussel zouden gered worden, werden weggestemd.

De cluster "BHV" omvat in de eerste plaats de splitsing van het kiesarrondissement BHV voor de verkiezingen voor de Kamer en het Europees parlement. De voormalige provincie Brabant wordt in drie kieskringen verdeeld: Vlaams-Brabant, Waals-Brabant en Brussel-Hoofdstad. Binnen Vlaams-Brabant komt er een kieskanton Sint-Genesius-Rode, dat de zes faciliteitengemeenten omvat. De inwoners kunnen stemmen voor een lijst uit de kieskring Vlaams-Brabant of een lijst uit de kieskring Brussel-Hoofdstad.

Daarnaast wordt in de grondwet ingeschreven dat de "bijzondere modaliteiten teneinde de gewettigde belangen van de Nederlandstaligen en de Franstaligen in de vroegere provincie Brabant te vrijwaren" bij de federale en Europese verkiezingen enkel kunnen gewijzigd worden met een bijzondere meerderheid: een tweederdemeerderheid en een gewone meerderheid in elk van de taalgroepen.

De commissie bespreekt na de middag de benoeming van de burgemeesters in de faciliteitengemeenten en de rol van de Raad van State bij administratieve geschillen.

Intussen in de Kamer

Na de Senaat, moet ook de Kamer nog over het splisingsvoorstel stemmen.

In de Kamer wordt intussen de splitsing van het gerechtelijk arrondissement Brussel-Halle-Vilvoorde besproken. Daar werd gisteren trouwens een ander onderdeel van het beroemde Vlinderakkoord goedgekeurd: de vereenvoudiging van het stemrecht voor Belgen.

In de Senaat ligt dan weer, naast de splitsing van het kiesarrondissement, ook de politieke vernieuwing (de afschaffing van de Senaat zoals die nu bestaat) op tafel
Effect is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 juni 2012, 15:04   #2
Den Duisteren Duikboot
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Den Duisteren Duikboot's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 10 januari 2003
Berichten: 13.400
Standaard

Topic bestaat al: http://forum.politics.be/showthread.php?t=171905
Den Duisteren Duikboot is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 23:43.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be