Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Themafora > Mobiliteit & verkeersveiligheid
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Mobiliteit & verkeersveiligheid Een nieuw themaforum!

Antwoord
 
Discussietools
Oud 11 maart 2015, 22:44   #1
De schoofzak
Secretaris-Generaal VN
 
De schoofzak's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2004
Berichten: 82.096
Standaard Belgisch spoorwegennet bij de veiligste in Europa

Nie moeilijk: tijdens stakingen gebeuren bijzonder weinig ongevallen ....
En in de herst, als er bladeren op de sporen liggen, ook al niet.
En in de zomer, als de sporen uitzetten door de hitte, ook al niet.
En in de winter, kon de Fyra er niet door.
En in de lente .... verschuift de aandacht naar het brugpensioen.

titel: Belgisch spoorwegennet bij de veiligste in Europa
http://www.standaard.be/cnt/dmf20150311_01574377

Citaat:
Het Belgische spoorwegennet is bij de veiligste in Europa. Op het vlak van het aantal kilometers spoor uitgerust met het nieuwe veiligheidssysteem ETCS is België zelfs koploper. Dat zei topman Luc Lallemand van spoorwegbeheerder Infrabel woensdag in de Kamercommissie Infrastructuur.

Na de zware treinramp in Buizingen in 2010, waarbij een trein door het rood reed, beslisten Infrabel en de NMBS om extra maatregelen te nemen om de veiligheid te verhogen. Het bestaande automatische stopsysteem TBL1+ werd versneld uitgerold. Eind dit jaar zullen alle geplande uitrustingen operationeel zijn.

Er werd een planning uitgewerkt om alle treinen uit te rusten met een nieuw Europees veiligheidsysteem, het European Train Control System of ETCS. Dat garandeert een permanente controle en snelheidsbewaking van de treinrit en zorgt voor een automatische remming wanneer de trein voorbij een rood sein rijdt, of zich niet aan de toegelaten maximumsnelheid houdt.

Nu al zijn in ons land 443 km spoorlijnen uitgerust met ETCS. Tegen 2022 zullen daar nog eens 1.345 km bijkomen. Volgens Infrabel-topman Lallemand krijgt ons land in het buitenland lof voor die inspanningen rond ETCS.

Dat de maatregelen effect hebben, moet blijken uit de dalende trend van het aantal seinoverschrijdingen. Dat is sinds 2010 met een derde gedaald op de hoofdspoorwegen, al is het aantal vorig jaar weer wat gestegen. Vorig jaar waren op die hoofdspoorwegen nog 66 overschrijdingen. Op de minder risicovolle nevensporen, zoals in rangeerstations, gaat het aantal overschrijdingen in stijgende lijn. Infrabel en de NMBS blijven maatregelen nemen om het aantal overschrijdingen naar beneden te krijgen.

Lallemand, zijn NMBS-collega Jo Cornu en HR-Rail-topman Michel Bovy moesten in de Kamer een stand van zaken geven over de uitvoeringen van de aanbevelingen die de speciale Kamercommissie Spoorveiligheid destijds deed. Van de 81 aanbevelingen die Infrabel kreeg, zijn er 36 uitgevoerd, de andere 45 zijn in uitvoering.

Minister van Mobiliteit Jacqueline Galant (MR) woonde de hoorzitting bij. “’k ben tevreden over de gerapporteerde vooruitgang op het vlak van de installatie van veiligheidssystemen op het Belgische netwerk’, zegt Galant, die verzekert dat alle budgettaire middelen ‘die nodig zijn voor de uitrusting van het spoornet met een veiligheidssysteem bij voorrang worden toegekend’.
__________________
Vlaanderen is niet van iedereen. Vlaanderen is enkel van hen die een inspanning doen om ertoe te behoren.

De grendel-grondwet moet wijken om eindelijk de broodnodige veranderingen te kunnen doorvoeren. Nadien kan de grondwet herstemd worden. Dat is nog gebeurd.

Ik heb de partij gesticht op drie lijnen: Vlaams en Europees, vrij en verantwoordelijk, en sterk en sociaal. Vandaag is dat de grondstroom in Vlaanderen. Geert Bourgeois (N-VA)
De schoofzak is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 14:55.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be