Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 17 november 2012, 15:10   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard PVDA : Waar wacht regering nog op?

75% van de Belgen voorstander van vermogensbelasting. Waar wacht regering nog op?Volgens een peiling die vanmorgen in de kranten verscheen, is 85% van de Belgen gekant tegen een verhoging van de btw en spreekt 75% zich uit voor een miljonairstaks. “Het enige wat we nu nog nodig hebben, is een regering die dit duidelijke signaal oppikt en de miljonairstaks ook effectief invoert”, reageert Peter Mertens, voorzitter van de PVDA. De studiedienst van de linkse partij publiceerde in oktober 2011 een analyse van de haalbaarheid van de miljonairstaks. “We stellen die studie ter beschikking van de regering”, zegt Peter Mertens.

75% van de Belgen voorstander van vermogensbelasting. Waar wacht regering nog op?
Volgens een peiling die vanmorgen in de kranten verscheen, is 85% van de Belgen gekant tegen een verhoging van de btw en spreekt 75% zich uit voor een miljonairstaks. “Het enige wat we nu nog nodig hebben, is een regering die dit duidelijke signaal oppikt en de miljonairstaks ook effectief invoert”, reageert Peter Mertens, voorzitter van de PVDA. De studiedienst van de linkse partij publiceerde in oktober 2011 een analyse van de haalbaarheid van de miljonairstaks. “We stellen die studie ter beschikking van de regering”, zegt Peter Mertens.

“Het resultaat van de peiling toont aan dat de bevolking beseft dat er geen 36 manieren zijn om de begrotingsproblemen op te lossen: ofwel gaat men het geld zoeken bij loontrekkers, zelfstandigen en uitkeringsgerechtigden, ofwel bij de rijken. Er is een verband tussen die 75% steun voor een vermogensbelasting en het afwijzen van andere denksporen, zoals de verhoging van de btw. Daarnaast toont de peiling ook aan dat de informatiecampagnes die de PVDA en andere organisaties rond dit onderwerp hebben gevoerd, hun vruchten beginnen af te werpen”, aldus Peter Mertens.
Maar, zeggen sommigen, is zo’n miljonairstaks technisch niet erg moeilijk te realiseren? “Hoegenaamd niet”, antwoordt de PVDA-voorzitter daarop. “De studiedienst van de PVDA maakte vorig jaar een uitgebreide analyse van de haalbaarheid van een vermogensbelasting in België. Onze studie toont aan dat zo’n miljonairstaks perfect te realiseren is, dat hij veel geld opbrengt (8 miljard euro in de versie van de PVDA) en dat de invoering niet veel kost (hij brengt 43 keer meer op dan hij kost). We hebben de Franse vermogensbelasting bestudeerd en daaruit lessen getrokken voor de toepassing van zo’n maatregel in België. Als de regering – die zich momenteel buigt over de begroting – wil, kan ze onze studie gerust bestuderen.”

U kunt de PVDA-studie over de miljonairstaks (van de hand van Marco Van Hees, specialist fiscaliteit van de PVDA) hier bekijken.
Antwoorden op enkele veel gestelde vragen vindt u hier: www.miljonairstaks.be


Persdienst PVDA
www.pvda.be
www.miljonairstaks.be
Ivo Flachet

Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 20:46.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be