Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Binnenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Binnenland Onderwerpen omtrent de binnenlandse politiek kunnen hier terecht. Let er wel op dat dit subforum enkel over dergelijk algemene zaken gaat die niet thuishoren in de themafora.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 4 augustus 2004, 11:16   #1
Groen Valkje
Banneling
 
 
Groen Valkje's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 12 juni 2003
Berichten: 474
Standaard Ziek België : Aantal invaliden stijgt verontrustend

Aantal invaliden stijgt verontrustend
Van onze redacteur
Guy Tegenbos
04/08/2004

BRUSSEL - Het aantal invaliden - mensen die langdurig werkonbekwaam zijn door ziekte - onder de werknemers stijgt sterker dan voorheen. Sinds 1998 kwamen er 25.000 bij, 15 procent in vijf jaar. Eind 2003 waren er 200.000. Tot het begin van de jaren negentig zakte het percentage invaliden in de werkende bevolking; sindsdien stijgt het weer. En almaar sterker. Wat is er aan de hand?



MARK Andries van het kenniscentrum van de Vlaamse werkgeversorganisatie Voka bond de kat de bel aan: ,,De cijfers komen uit het jaarverslag van de ziekteverzekering (Riziv). Ze zijn verontrustend, want ofwel gaat de gezondheid van de bevolking erop achteruit, ofwel worden de uitkeringen oneigenlijk gebruikt.'' Hij sluit niet uit dat de ,,Nederlandse ziekte'' toeslaat: oudere werknemers die vluchten in de ziekte-uitkeringen in plaats van in de werkloosheid of in het brugpensioen.

De cijfers stijgen het sterkst voor vrouwen, voor 55-60-jarigen en voor psychische en rugkwalen.

Annemarie Allard (Riziv) zegt dat het onderzoek van die cijfers nog loopt, maar dat de stijging zeker verband houdt met de geleidelijke verhoging van de pensioenleeftijd voor vrouwen van 60 naar 65 jaar: vrouwen die invalide zijn, blijven langer in de invaliditeit voor ze overstappen naar het pensioen.

Zij, dr. Patrick Galloo van het Socialistisch Ziekenfonds en dr. Luc Cools van het Christelijk Ziekenfonds zeggen dat de stijging ook samenhangt met de veroudering van de werknemersgroep. Vanaf 55 neemt ook het geneesmiddelenverbruik sterk toe, meldt Patrick Galloo. Hij berekende dat het percentage invaliden in de werkende bevolking zakte van 5,47 in 1986 tot 4,94 in 1992, maar sindsdien weer steeg tot 5,16. Het werk en de werkstress zijn veranderd, is zijn diagnose.

Dr. Luc Cools zegt daarnaast dat in heel het Westen de psychische aandoeningen toenemen. Ze worden ook vaker herkend en dus ook vaker door de ziekteverzekering erkend: ,,Typevoorbeeld is het chronisch vermoeidheidssyndroom''.

Hij sluit niet uit dat er werknemers zijn die langdurig ziek verklaard worden in plaats van werkloos te worden of vervroegd uit te treden. Maar ook hij denkt dat de toename van de werkstress doorslaggevend is, samen met het feit dat bedrijven almaar minder ruimte laten voor medewerkers die tijdelijk of lange tijd met problemen worstelen. Ook de nieuwe minister van Pensioenen, Bruno Tobback, stipt dit laatste aan.

Vlaamse en federale overheid en sociale partners en ziekteverzekering werken intussen aan maatregelen om de terugkeer van langdurig zieken in het arbeidsmilieu te bevorderen.

Ze ontdekten daarbij verschillende ,,vallen'' in de regelgeving: werknemers die een structureel gezondheidsprobleem hebben en die de moed hebben zich te herscholen, merken vaak dat ,,domme'' bepalingen in de regelgeving ontraden om weer aan de slag te gaan.


De mensen zien een leven in dit corrupte land niet meer zitten, al die luizakken
die alles zomaar krijgen en de werknemer, de brave werkmens , mag dat allemaal betalen... pot op met de kapitalisten
Groen Valkje is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 augustus 2004, 12:29   #2
Philips Inc.
Minister-President
 
Philips Inc.'s schermafbeelding
 
Geregistreerd: 10 november 2003
Locatie: Op deze doorgedraaide wereldbol
Berichten: 4.314
Stuur een bericht via MSN naar Philips Inc.
Standaard

Ik wil wel eens de communautaire verschillen zien in die "gehandicaptenlijsten" ...
__________________
« Ciò che ci divide non è il fatto che noi non troviamo nessun Dio, né nella storia, né nella natura, né dietro la natura, - ma che quello che è stato adorato come Dio noi non lo troviamo affatto "divino", ma al contrario pietoso, assurdo, dannoso, non solo perché è un errore, ma perché è un crimine contro la vita... »

(Friedrich Nietzsche)
Philips Inc. is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 augustus 2004, 12:41   #3
jan hyoens
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
jan hyoens's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 17 februari 2003
Berichten: 11.300
Standaard

en ik de etnische afkomst!
jan hyoens is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 augustus 2004, 12:58   #4
Mitgard
Banneling
 
 
Mitgard's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 16 februari 2004
Berichten: 23.890
Standaard

ik zal maar niet over eugenetica beginnen zeker...
Mitgard is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 04:39.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be