Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Binnenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Binnenland Onderwerpen omtrent de binnenlandse politiek kunnen hier terecht. Let er wel op dat dit subforum enkel over dergelijk algemene zaken gaat die niet thuishoren in de themafora.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 15 maart 2013, 12:50   #1
Antoon
Secretaris-Generaal VN
 
Antoon's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 2 september 2002
Berichten: 33.982
Standaard Wat als Bart De Wever gelijk had?

Dat Bart de Wever in Vlaanderen erg in trek is weten we ondertussen.
Ik las echter in Knack dat Bart De Wever stilaan ook bij de Franstaligen de zaken doet bewegen.

Geef toe, il faut le faire!

Citaat:
Olivier Mouton
donderdag 14 maart 2013 om 15u39

Met zijn discours dat het conservatisme van de PS hekelt en zijn eis om het socio-economisch systeem te veranderen, verleidt Bart De Wever ook aan Franstalige zijde, zo schrijft Le Vif/L'Express.



De N-VA-voorzitter Bart De Wever heeft een charmeoffensief ingezet bij de Franstalige elite. Door de PS aan te vallen en radicale hervormingen aan te prijzen, verleidt hij de bedrijfsleiders en verdeelt hij de politieke wereld van het zuiden van het land.

Het weekblad Le Vif/L'Express vraagt zich af wat Bart De Wever zo charismatisch maakt? In Vlaanderen scoort de voorzitter van de N-VA met bijna 40% in de peilingen.

De man fascineert

Woensdag 6 maart. De voorzitter van de N-VA spreekt bij het Cercle de Lorraine dat hij "één van de laatste oorden van de Belgische elite" noemt. De socio-economische top van het land is er verzameld. Bart De Wever komt er de Franse vertaling van zijn kronieken: "Derrière le miroir" ("Achter de spiegel" - Uitgeverij Le Cri) voorstellen. Een belevenis. "Normaal gezien lokken onze beste conferenties een honderdtal leden" benadrukt Baudouin Velge, voorzitter van het Cercle de Lorraine. "Voor De Wever, waren er zeker honderd mensen meer. Het bewijst dat het personage fascineert. Indien er een federale kieskring was en hij in Brussel of Wallonië zou opkomen, ben ik ervan overtuigd dat hij stemmen zou oogsten. Niet voor zijn separatistisch programma maar voor zijn socio-economische ideeën. Hoe meer hij als duivel afgeschilderd wordt, hoe meer zijn aantrekkingskracht versterkt wordt".

Zijn socio-economische visie verleidt de werkgevers

In het Cercle de Lorraine, stipt Bart de Wever de nodige " Duitse" socio-economische hervormingen aan die onmogelijk gemaakt worden door de PS. Hij spreekt er over een land "dat aan het verdwijnen is", waar "twee democratieën" naast elkaar bestaan. Bruno Colmant, professor economie aan de UCL en de Vlerickschool uit zijn bewondering: "Hij zegt dat een groeimodel gebaseerd op een collectieve schuldenlast niet meer mogelijk is en ik deel zijn visie. Het feit dat de openbare schuld zo hoog is toont dat er iets hapert in onze verzorgingsstaat. Bart de Wever beweert dat om dit model van publieke schuldenlast te onderhouden, we de arbeid te veel belasten en het ondernemerschap tegenwerken, en daarin heeft hij gelijk."

André Van Hecke, voorzitter van het Cercle de Wallonie legt het succes van de Wever uit: "indien het discours van een Bart De Wever in Wallonië aanhangers vindt is dat door het profiel van de werkgevers: 98% van de bedrijven stellen er minder dan twintig personen te werk. Het zijn kweekvijvers van angstige werknemers die enkel het idee dat ze hadden willen concretiseren en enorm veel werken… De grote meerderheid vraagt zich af hoe ze de volgende maand hun personeel zullen betalen en hebben geen tijd om zich voor de actualiteit te interesseren. Voor hen is de opleving van de economie, de opleving van de maatschappij.

Jean-Michel Delwart, voormalig gedelegeerd bestuurder van de Floridienne, voortaan voorzitter van Biotec, vat het overheersende gevoel samen : "Een kerel als De Wever maakt een zodanige Vlaamse keuze dat een Waal of een Belg hem niet kan aanvaarden. Maar we hebben de indruk dat indien hij aan de macht was, hij de problemen als een goede huisvader zou aanpakken, en dat is wat we nodig hebben. Hij kent zijn cijfers, zijn economische voorstellen getuigen van gezond verstand".

Nuances ? Verschillende gesprekpartners merken op dat de N-VA, sinds 2009 in de Vlaamse regering, de stand van zaken niet echt veranderd heeft. Zo is het gewicht van de publieke sector bijvoorbeeld niet verminderd. Luc Willame, voormalig directeur van Glaverbel, waarschuwt: "Ik ben er meer en meer van overtuigd dat die kerel eenzaam is, dat hij geen staf heeft. Hij kan alleen op de anderen schieten, hij stelt niets constructiefs voor. Hij liegt regelmatig over diagnoses. Ik was voorzitter van de Brusselse gewestelijke ontwikkelingsmaatschappij en ik word kwaad als ik hem hoor hameren dat Brussel slecht beheerd is. Uiteraard zijn er dingen die verbeterd moeten worden, maar het Gewest is vooral slachtoffer van de financieringswet en sommige beslissingen komen traag op gang omwille van de dubbele taalkundige meerderheid. De Wever blijft een onwrikbare gevaarlijke nationalist. Zijn enige doelstelling is zijn onafhankelijkheidsdroom te vervullen."

Het onafhankelijk discours van Bart De Wever flopt in het zuiden van het land. Bij het Cercle de Lorraine is er echter misschien iets veranderd. Op de vraag over het eerste programmapunt van de N-VA, de onafhankelijkheid van Vlaanderen, heeft Bart de Wever in essentie teruggekaatst: "U hebt de tekst niet tot het einde gelezen. De onafhankelijkheid, ja , maar… als de voorwaarden vervuld zullen zijn." Of anders gezegd, niet onmiddellijk. "Ik ben geen revolutionair", heeft hij eraan toegevoegd.

Zijn succes doet de Franstaligen wankelen

Dat neemt niet weg dat De Wever – en zijn potentieel politiek gewicht – de visies aan Franstalige zijde doen bewegen. "De beste manier om zich tegen hem te verweren, is niet te zeggen dat zijn standpunten onaardvaarbaar zijn omdat hij het einde van het land wilt" benadrukt Baudouin Velge. "De mensen stemmen trouwens niet daarvoor op hem. We moeten een positief antwoord bieden op een aantal van zijn socio-economische stellingen".

Alain Destexhe, de vrijschutter van de MR erkent een vorm van bewondering voor De Wever en is hard: "Het is een zeer gearticuleerd, zeer intelligent iemand. Als je naar de recente geschiedenis kijkt, ziet men dat de grote politieke gevechten op het vlak van ideeën en visies gewonnen worden, niet op programma’s. Wat ik bij hem hoor, is een beetje waar Bush Jr, Sarkozy en zelfs Obama voor stonden: een breuk ten opzichte van de dominante regering. Dat is wat de mensen aantrekt en de traditionele partijen in moeilijkheden brengt, onder meer onze collega’s van de VLD. Wat mij nog opviel, is dat hij een vrij man is. Hij is niet verbonden aan het Belgisch systeem van de zuilen. Dat geeft hem veel capaciteit om ambitieuze hervormingen voor te stellen. En waarmee ik nog akkoord ga, is zijn vrees dat een groot deel van Vlaanderen wordt meegesleurd met de Waalse economische achterstand. Voor mij heeft de PS meer verantwoordelijkheid in de geleidelijke splitsing van België dan de N-VA."

Olivier Mouton

BRON
__________________
Antoon is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 maart 2013, 13:01   #2
Anselmo
Eur. Commissievoorzitter
 
Anselmo's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 6 februari 2003
Locatie: Antwerpen
Berichten: 9.608
Standaard

Dat BDW meer dan een voetnoot in de Belgische politiek gaat worden, staat nu al vast.
Alleen, en dat staat ook ergens in de tekst, moet hij het nog veel te veel alleen doen.
De Vlaamse intelligentia (buiten elkele uitzonderingen) wacht nog altijd langs de zijlijn, bang om zich te "verbranden" en hun carrière hierdoor te beschadigen.
Ervaringen uit het verleden spelen nog altijd mee.
__________________
"Dat is het enige waar wij, moslims, echt goed in zijn: de schuld bij anderen leggen."
Nadine Al Budair, Saoedische journaliste in de krant Al-Rai (Koeweit) op 15 december 2015.
“Moslims, wat doen die behalve klagen en kebab verkopen?” Jihadexpert Montasser Alde’emeh 10/2016
Anselmo is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 maart 2013, 13:53   #3
Lucajac
Burger
 
Geregistreerd: 28 december 2012
Berichten: 145
Standaard

Zelfs als de walen in 2014 zouden trachten tegemoet te komen aan de sociaal-economische wensen van vlaanderen via een potentiële verkiezingsoverwinning van de MR, dat neemt niet weg dat het dan maar over ÉÉN regeerperiode zou gaan. Één verkiezing later en de kaarten liggen weer anders. Het verandert niets aan het feit dat vlaanderen en wallonië ook in de toekomst (via taal en media) erg gescheiden 'publieke opinie'-vorming zullen blijven hebben die altijd zeer snel tot compleet verschillende politieke voorkeuren kunnen blijven leiden. Het probleem van belangenvermenging raakt er bijvoorbeeld niet mee opgelost. De walen hebben nu er deels voordeel aan het slechter te doen dan vlaanderen, vanwege de transfers. Dat kunnen ze in theorie misschien één verkiezing vergeten, maar het zou zeer naïef zijn te menen dat België dan plots communautair stabiel zou zijn. Ik hoop niet dat N-VA in de val trapt om in 2014 een sociaal-economisch "rechtse" regering te vormen en daarvoor confederalisme te laten vallen, want voor het kernprobleem verandert dat niets: vlaanderen en wallonië zijn in de praktijk hélemaal niet hetzelfde land en hoeven daarom in hun bestuur ook niet dermate aan elkaar geketend te zijn.

Met andere woorden, als de walen menen dat (even tijdelijk) veranderen van sociaal-economische mening het probleem oplost, dan vergissen ze zich. Het zou het creëren van een gezondere verdeling van bestuur (veel meer bevoegdheden voor de deelstaten) enkel vertragen. De vraag is niet zozeer of BDW sociaal-economisch gelijk heeft, maar of hij op communautair vlak gelijk heeft. De democratie is ermee gediend wanneer een bevolking verwezenlijkt ziet waarvoor het stemt en NIET dat ze ziet dat een feitelijk ander land haar eigen politieke wensen (en haar gewenste vooruitgang) in die grote mate kan blokkeren.

Ik ben dus hélemaal niet zo zeker dat de franstaligen het wel snappen.

Laatst gewijzigd door Lucajac : 15 maart 2013 om 14:02.
Lucajac is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 maart 2013, 15:07   #4
Antoon
Secretaris-Generaal VN
 
Antoon's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 2 september 2002
Berichten: 33.982
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Anselmo Bekijk bericht
Dat BDW meer dan een voetnoot in de Belgische politiek gaat worden, staat nu al vast.
Alleen, en dat staat ook ergens in de tekst, moet hij het nog veel te veel alleen doen.
De Vlaamse intelligentia (buiten elkele uitzonderingen) wacht nog altijd langs de zijlijn, bang om zich te "verbranden" en hun carrière hierdoor te beschadigen.
Ervaringen uit het verleden spelen nog altijd mee.
In dat opzicht wil ik Ben Weyts quoten, tijdens een debat in de kamer over de extremistische moslims die hier wonen en gaan vechten in Syrië.

Eerst sprak Bart Somers overtuigd, bijna aggressief en met de vinger in de lucht, daarna kwam Ben Weyts hem gelijk geven maar er wel aan toevoegend : "... iedereen weet dat een blauwe hond niet bijt"
__________________
Antoon is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 maart 2013, 16:35   #5
subocaj
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
subocaj's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 11 juni 2010
Berichten: 15.948
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Antoon Bekijk bericht
Dat Bart de Wever in Vlaanderen erg in trek is weten we ondertussen.
Ik las echter in Knack dat Bart De Wever stilaan ook bij de Franstaligen de zaken doet bewegen.

Geef toe, il faut le faire!
Van het Waalse Voka krijgt hij natuurlijk gelijk.
Zeker als je daar de hoer/slaaf gaat uithangen.
Voor wanneer is zijn bezoek aan de Waalse vakbonden?

Misschien is hij voor een unitair België of hij is zich stilletjes aan het voorbereiden om president van het Waals gewest te worden.
Burgemeester van Antwerpen, keizer van Vlaanderen en president van het Waals gewest, wat wil je nog meer.
subocaj is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 maart 2013, 17:39   #6
De Brabander
Minister-President
 
De Brabander's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 augustus 2011
Locatie: Ternat
Berichten: 5.735
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Antoon Bekijk bericht
Dat Bart de Wever in Vlaanderen erg in trek is weten we ondertussen.
Ik las echter in Knack dat Bart De Wever stilaan ook bij de Franstaligen de zaken doet bewegen.

Geef toe, il faut le faire!
Maar hij heeft helemaal geen gelijk. België is niet klein te krijgen en niemand, behalve een paar zotten, wil dat.
__________________
België unitair !
De Brabander is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 maart 2013, 17:44   #7
Distel
Secretaris-Generaal VN
 
Distel's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 juni 2003
Locatie: Meuhië
Berichten: 29.738
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door De Brabander Bekijk bericht
Maar hij heeft helemaal geen gelijk. België is niet klein te krijgen en niemand, behalve een paar zotten, wil dat.
Dat België niet klein te krijgen is, wilt inderdaad niemand behalve een paar zotten.
__________________
* Erfopvolging: een ander woord voor discriminatie op basis van afkomst
* Solidariteit is een gevoel van samenhorigheid en kan niet opgelegd worden. De N-Z transfers zijn dus per definitie geen solidariteit, want niet vrijwillig
* Democratie = demos + kratein (het volk heerst). Een land waar het laatste woord bij politici en niet bij de bevolking ligt, is dus per definitie geen democratie
* Er bestaat evenveel bewijs voor het bestaan van god als voor het bestaan van gele ruimtekaboutertjes
Distel is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 maart 2013, 18:03   #8
Bad Attila
Secretaris-Generaal VN
 
Bad Attila's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 8 juni 2005
Locatie: Brussel
Berichten: 21.945
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Lucajac Bekijk bericht
Zelfs als de walen in 2014 zouden trachten tegemoet te komen aan de sociaal-economische wensen van vlaanderen via een potentiële verkiezingsoverwinning van de MR, dat neemt niet weg dat het dan maar over ÉÉN regeerperiode zou gaan. Één verkiezing later en de kaarten liggen weer anders. Het verandert niets aan het feit dat vlaanderen en wallonië ook in de toekomst (via taal en media) erg gescheiden 'publieke opinie'-vorming zullen blijven hebben die altijd zeer snel tot compleet verschillende politieke voorkeuren kunnen blijven leiden. Het probleem van belangenvermenging raakt er bijvoorbeeld niet mee opgelost. De walen hebben nu er deels voordeel aan het slechter te doen dan vlaanderen, vanwege de transfers. Dat kunnen ze in theorie misschien één verkiezing vergeten, maar het zou zeer naïef zijn te menen dat België dan plots communautair stabiel zou zijn. Ik hoop niet dat N-VA in de val trapt om in 2014 een sociaal-economisch "rechtse" regering te vormen en daarvoor confederalisme te laten vallen, want voor het kernprobleem verandert dat niets: vlaanderen en wallonië zijn in de praktijk hélemaal niet hetzelfde land en hoeven daarom in hun bestuur ook niet dermate aan elkaar geketend te zijn.

Met andere woorden, als de walen menen dat (even tijdelijk) veranderen van sociaal-economische mening het probleem oplost, dan vergissen ze zich. Het zou het creëren van een gezondere verdeling van bestuur (veel meer bevoegdheden voor de deelstaten) enkel vertragen. De vraag is niet zozeer of BDW sociaal-economisch gelijk heeft, maar of hij op communautair vlak gelijk heeft. De democratie is ermee gediend wanneer een bevolking verwezenlijkt ziet waarvoor het stemt en NIET dat ze ziet dat een feitelijk ander land haar eigen politieke wensen (en haar gewenste vooruitgang) in die grote mate kan blokkeren.

Ik ben dus hélemaal niet zo zeker dat de franstaligen het wel snappen.
Ik kan uw standpunt ergens wel volgen, maar het is toch een beetje tegenstrijdig... U zegt dat het probleem de verschillen zijn in politieke voorkeuren, maar u zegt tegelijkertijd dat die verschillen wegnemen het probleem niet oplost want de verschillen zullen blijven.

Toch een beetje bizar, of ik begrijp u totaal verkeerd...

Ps: in 1998 zou niemand gedacht hebben dat de CD&V (CVP) een jaar later voor tien jaar in de oppositie zou vliegen, noch dat het 15 jaar later met moeite 20% zou halen.
__________________
Met democratie maak je van een paard, een Romeinse consul.
Bad Attila is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 maart 2013, 18:59   #9
4x10E6
Eur. Commissievoorzitter
 
4x10E6's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 26 september 2005
Berichten: 9.908
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Antoon Bekijk bericht
Dat Bart de Wever in Vlaanderen erg in trek is weten we ondertussen.
Ik las echter in Knack dat Bart De Wever stilaan ook bij de Franstaligen de zaken doet bewegen.

Geef toe, il faut le faire!
j'avoue, hij moet het doen.
__________________
Gecertificeerd trol en beëdigd chroniqueur van het post-flamingantisme ~ Laureaat Annual Global Trollathon, Fukunasi (JP), January 2016
Officieel biograaf van Melikan Kucam

#InDeWetStraatDansenDeDwergen #EsLebeZelzate
4x10E6 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 maart 2013, 20:27   #10
job
Minister-President
 
job's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 17 januari 2006
Berichten: 4.780
Standaard

Als NVA zou kunnen opkomen in Wallonië, kan je er zeker van zijn dat ook zij daar een electoraal succes zouden zijn.
__________________
'Geweld gebruiken is een teken van zwakte.' (eigen citaat)
job is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 maart 2013, 20:48   #11
ViveLaBelgique
Secretaris-Generaal VN
 
ViveLaBelgique's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 16 januari 2011
Berichten: 41.434
Standaard

Bart De Wever heeft gelijk. Ik ben er een groot voorstander van dat hij een constructieve motie van wantrouwen indient en premier wordt.
__________________


Stemtip federaal: Partij Blanco. Minder parlementszetels !
Stemtip Vlaams: BBB. Boerburgerbelangen; respect voor Boer en Burger; uitlevering De Mier aan Erdogan.
Stemtip Europa: Vlaams Belang. Liever had ik op Viktor Orban kunnen stemmen.

Ooit was Bart De Wever de dikke steur die vol eitjes zat voor de N-VA; maar nu is hij verworden tot de vis de vijver levenloos maakt.
ViveLaBelgique is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 maart 2013, 21:22   #12
Vigilante VL
Banneling
 
 
Geregistreerd: 25 april 2010
Locatie: 50°52′42″N, 4°21′19″E
Berichten: 2.075
Standaard

Natuurlijk fascineert BDW ... Het is een cultfiguur, een arrivist, een sujet dat iedereen goed liggen had in Wallonië en heeft in Vlaanderen.

Er komt helemaal niks... Geen BHV-akkoord, geen verhoogde Vlaamse autonomie, WEL een "metropolitane gemeenschap", WEL een verankering van de franstalige agressie in de rand, WEL een consolidatie van het Belgische gedrocht, WEL een miljard voor Brussel en 11 voor de Walen, ...

Bravo Bart! T'es nul, onnozelaar!

Laatst gewijzigd door Vigilante VL : 15 maart 2013 om 21:22.
Vigilante VL is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 maart 2013, 21:57   #13
Garry
Secretaris-Generaal VN
 
Garry's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 20 augustus 2007
Berichten: 25.665
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door De Brabander Bekijk bericht
Maar hij heeft helemaal geen gelijk. België is niet klein te krijgen en niemand, behalve een paar zotten, wil dat.
In Rome zit nog zo een stokoude oerconservatieveling. Is dat misschien een broer van u.
Garry is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 maart 2013, 21:58   #14
Garry
Secretaris-Generaal VN
 
Garry's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 20 augustus 2007
Berichten: 25.665
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door job Bekijk bericht
Als NVA zou kunnen opkomen in Wallonië, kan je er zeker van zijn dat ook zij daar een electoraal succes zouden zijn.
Veel kans voor.
Garry is offline   Met citaat antwoorden
Oud 16 maart 2013, 08:08   #15
Antoon
Secretaris-Generaal VN
 
Antoon's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 2 september 2002
Berichten: 33.982
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door job Bekijk bericht
Als NVA zou kunnen opkomen in Wallonië, kan je er zeker van zijn dat ook zij daar een electoraal succes zouden zijn.
Ik denk het ook.
__________________
Antoon is offline   Met citaat antwoorden
Oud 16 maart 2013, 09:44   #16
tschoon verdiep
Burgemeester
 
tschoon verdiep's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 oktober 2010
Berichten: 589
Standaard

Een Waals-Vlaamse Alliantie?
tschoon verdiep is offline   Met citaat antwoorden
Oud 16 maart 2013, 21:03   #17
Nexer
Parlementslid
 
Nexer's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 november 2009
Berichten: 1.901
Standaard

Uit het artikel:
Citaat:
Hij liegt regelmatig over diagnoses. Ik was voorzitter van de Brusselse gewestelijke ontwikkelingsmaatschappij en ik word kwaad als ik hem hoor hameren dat Brussel slecht beheerd is.
Dat getuigt van weinig professionaliteit.

"Ik was er lid, dus als iemand zegt dat het slecht was, liegen ze".

Andere mensen hebben andere standaarden. En kwaad worden dat gij niet aan die standaarden voldoet, dat kan best. Maar daarom beweren dat ze dus liegen, dat slaat nergens op.
__________________
Citaat:
"The liberals of today are the tyrants of tomorrow."

"For all those upper/middle class academics, harassment means all those loud ordinary people, who smell bad, who talk dirty."
Nexer is offline   Met citaat antwoorden
Oud 17 maart 2013, 09:31   #18
Antoon
Secretaris-Generaal VN
 
Antoon's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 2 september 2002
Berichten: 33.982
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door tschoon verdiep Bekijk bericht
Een Waals-Vlaamse Alliantie?
Of N-WA die dan goed zou kunnen samenwerken met N-VA om de laatste regering van Belgie te vormen.
__________________
Antoon is offline   Met citaat antwoorden
Oud 17 maart 2013, 09:54   #19
subocaj
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
subocaj's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 11 juni 2010
Berichten: 15.948
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Antoon Bekijk bericht
Of N-WA die dan goed zou kunnen samenwerken met N-VA om de laatste regering van Belgie te vormen.
Natuurlijk, eerst splitsen en dan samenwerken.

Misschien kan hij dan als toekomstige eerste minister ijveren voor een unitair België.
subocaj is offline   Met citaat antwoorden
Oud 17 maart 2013, 10:01   #20
R.Verhiest
Gouverneur
 
R.Verhiest's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 februari 2013
Berichten: 1.318
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Anselmo Bekijk bericht
Dat BDW meer dan een voetnoot in de Belgische politiek gaat worden, staat nu al vast.
Alleen, en dat staat ook ergens in de tekst, moet hij het nog veel te veel alleen doen.
De Vlaamse intelligentia (buiten elkele uitzonderingen) wacht nog altijd langs de zijlijn, bang om zich te "verbranden" en hun carrière hierdoor te beschadigen.
Ervaringen uit het verleden spelen nog altijd mee.
zoals alle naties zal België verdwijnen met alle voetnoten...
R.Verhiest is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 10:07.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be