Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 27 oktober 2013, 14:10   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard N-VA : Kritiek van Open Vld op Kunstendecreet

Open Vld zegt vandaag dat de cultuursector meer eigen fondsen moet zoeken. De kritiek van de parlementsleden van Open Vld op dit decreet valt Marius Meremans (N-VA) zwaar.

Meremans: "De kritiek van de Open Vld is onbegrijpelijk. Gedurende 80 procent van de tijd zat Open Vld mee aan tafel tijdens de voorbereidende werkgroepen. Om puur politiek-strategische redenen hebben ze op het laatste moment afgehaakt. Tijdens dit overleg hebben ze echter nooit gesproken over alternatieve financiering. Op geen enkel moment bleek dat zij een andere richting wilden inslaan."

Meremans voegt er nog aan toe dat de eis van 25 procent eigen financiering totaal onrealistisch is.

"Voor de grote brede kunstinstellingen is dat misschien haalbaar, maar de kleine organisaties en het experimenteel kunstenveld knijp je daarmee dood."

Vlaams parlementslid Marius Meremans diende met collega’s uit de meerderheid en Groen een nieuw voorstel van Kunstendecreet in dat nieuwe regels vastlegt voor de ondersteuning van de Kunstensector. Het nieuwe decreet voorziet onder meer in een nieuw beoordelingskader en een opgefrist ondersteuningssysteem. De ondersteuning van organisaties en kunstenaars zal in de toekomst gebeuren op basis van vijf functies (ontwikkeling, productie, presentatie, participatie en reflectie). Daarbij komen er vijfjarige (in plaats van twee- en vierjarige) werkingssubsidies en zullen er meerjarige projectsubsidies mogelijk worden.

Wat hun vraag naar een grotere ondersteuning van de individuele kunstenaar betreft is Meremans formeel: "Dat zit vandaag in het nieuwe decreet. Het decreet voorziet vandaag meer mogelijkheden tot stimulering van de individuele artiesten, bijvoorbeeld de kunstenaarstoelage waarin de overheid kosten gaat pre-financieren."

Meremans besluit: "De visie van de Open Vld op de kunsten is wat mij betreft zeer enggeestig. Die visie deel ik niet."

Contactinfo:
Ferry Comhair, Woordvoerder N-VA-fractie Vlaams Parlement
E-post: [email protected]

Auteur(s):
Marius Meremans, Vlaams parlementslid
Thema('s): Cultuur & media


Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 04:06.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be