Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Themafora > Maatschappij en samenleving
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Maatschappij en samenleving Dit subforum handelt over zaken die leven binnen de maatschappij en in die zin politiek relevant (geworden) zijn.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 4 november 2013, 14:57   #1
JurgenD
Staatssecretaris
 
JurgenD's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 november 2003
Berichten: 2.954
Standaard 91 kinderen op straat, proficiat Belgie. BETOGING !

IK ROEP OP TOT BETOGING

Ik roep iedereen op, om op straat te komen en te betogen voor een sociaal Europa dit iedere week voor de zuilen van het geld en de onbarmhartigen.


Betoging van alle organisaties in dit land die staan voor een SOCIAAL EUROPA. GENOEG IS GENOEG

Ik roep alle vakbonden op, alle armoedeorganisaties om iedere week te betogen tegen het ONRECHT dat er is in Belgie en Europa.

Waar polici hun werk niet doen en de rechten van de mensen niet meer respecteren.

Dit land met zijn bureaucratie, met zijn schijnheiligheid en huichelaars.
Dit moet stoppen.

Vandaag.

Een paar honderd mensen, met kinderen inclusief mensen van Belgische nationaliteit of identiteitspapieren, volstrekt in de armoede.

Nu op straat.

De symboliek is treffend. Het Gesuklooster met bijhorende kerk is geen gewone plaats. Van oudsher stond er daar een tempelgebouw. Heilige grond als het ware. De Kerk vond het broodnodig er een kerk op te bouwen op de 'heidense' plaats, dicht bij de tuinen van de koning... Er staat een boom die Belgie heeft weten doen ontstaan.

Deze plek, een plaats, voorheen van geloof wordt nu een plaats waar een kast van een vijfsterren hotel wordt gebouwd. Even ver staat het mastadont van het Ministerie van Financien EN sociale zaken. Als een toren van Babel te lachen met de mensen, vrouwen en kinderen die op straat gesjot worden.

Brussel de hoofdstad van Belgie, het parlement van Europa.

Wat een prachtig sociaal Europa dat men mensen in de Middellandse Zee laat verzuipen, boten doet zinken, dat men mensen uit hun huis zet, vrouwen en kinderen in de winter op straat.

De politici doen niks. Niks voor het gewone volk, want ook Belgen zitten tussen die mensen ontzegt van alle rechten, ondanks de grondwet artikel 23 een menswaardig leven stelt en dat OCMW dit moeten garanderen.

Mevrouz Deblock wilt klaarblijkelijk niks doen, de harde tante uithangen met uitwijzingen, maar vergeet dat we ook bevoegd is voor armoede. Corrupte OCMW die alleen maar de gemeentelijke belangen dienen met ouderwetse wetten, waar er geen rechtvaardig recht is op leefloon als zij hun hoofdje schudden en de mensen dumpen op straat, terwijl ze pas na maanden voor de rechter kunnen komen om een kans te maken op LEEFLOON

Aan het publiek liegt men alles voor en stelt dat Belgie prima in orde is met haar sociaal beleid. Belgie kan niet eens zorgen voor haar eigen armen.

Belgie is zo verhard dat ze families met kinderen op straat stampt.

Is dit het Belgie waar wij als Belgen moeten in investeren ?

Is dit het Belgie dat haar eigen grondwet, haar eigen Koningshuis en haar eigen sociale rechtsvaardigheid neerhaalt, vertrapt door het populisme, door het dienen van de GELDGOD.

GELD staat in BELGIE BOVEN DE MENSEN. U BENT NIET ALLEEN EEN NUMMER, MAAR U BENT EEN VEREDELDE SLAAF. EN U WORDT BELOGEN EN BEDROGEN. EENMAAL ARM, DAKLOOS SJOTTEN ZE U OP STRAAT.

Tijdens de crisis was men er direct bij om de banken hun fraude toe te dekken. Zodat de grote jongens vrijuit gingen en beloog men zelfs het publiek om te investeren in falende banken al wist men dat het failliet daar was. Men gaat lopen met Uw geld, laat U de crisis betalen, Uw koopkracht zakt, jonge mensen hebben geen werk, RVA en OCMW dat hun werk niet doet en alleen maar mensen nog meer in de stront duwt, uitkeringen die veel te laag zijn en sociale budgetten waar HET GROS NAAR BUREAUCRATIE gaat.

Zo is het gemakkelijk een land te leiden als politici. Bende mooipraters en huichelaars.

Maar ik beloof U, U heeft de wereld van de mens, U heeft na deze wereld, of U gelooft of niet, voor U de spiegel van Uw daden, en velen zullen zich diep schamen wat zij hun medemens hebben aangedaan.

Dit land heeft geen normen en waarden meer. Geen respect voor de mensenrechten. Heeft een beleid waar ondergeschikte wetten BOVEN de mensenrechten, de grondwet wordt geplaats.
ref: http://www.brusselnieuws.be/artikel/...-op-ontruiming

Ontruiming Gesùklooster: onduidelijkheid blijft
Sint-Joost-ten-Node

Het ontruimingsplan voor de 200 bewoners van het Gesùklooster blijft, maar het is niet duidelijk wanneer het wordt uitgevoerd. Een alternatieve huisvesting is er nog niet. Burgemeester Kir liet weten dat Sint-Joost 9 appartementen vond. Op tvbrussel waarschuwt protestants diaken André Kolodziejak dat ontruimen zonder alternatief het einde van Kirs politieke carrière betekent. Een geplande overlegvergadering met staatssecretaris voor Huisvesting Christos Doulkeridis (Ecolo) ging uiteindelijk niet door vrijdagavond. Doulkeridis zoekt naar een onderkomen voor de bewoners, waaronder zich nogal wat gezinnen met kinderen bevinden.

De bewoners hangt nu al enkele dagen een uitwijzingsbevel boven het hoofd. Burgemeester Emir Kir (PS) had de 200 tijdelijke bewoners tot vrijdagavond gegeven om te vertrekken. Zaterdagmiddag rond 18 uur was er echter nog steeds geen ontruiming geweest.

Rond 17 uur liet Kir op een persconferentie wel weten dat de gemeente wel degelijk naar oplossingen zoekt om de bewoners te huisvesten. De gemeente zou van haar kant 9 appartementen gevonden hebben, staatssecretaris Christos Doulkeridis 11. Kir lanceert een oproep aan de andere Brusselse gemeenten om ook huisvesting ter beschikking te stellen.

Kir blijft wel ook plan om te ontruimen. "Maar we zullen niet zeggen wanneer dat zal gebeuren", zegt een woordvoerster.

De bewoners lieten ondertussen weten dat ze niet vrijwillig zullen vertrekken. Ze willen zich naar verluidt verzetten tegen een uitwijzing, zonder daarbij geweld te gebruiken.

Op de RTBF laat Doulkeridis weten dat hij naar een oplossing zoekt, maar dat burgemeester Kir niet ingaat op zijn uitnodigingen voor overleg.

De situatie in het Gesùklooster liep het afgelopen jaar regelmatig uit de hand. Er is onder meer sprake van geweld tussen de verschillende bewonersgroepen. Kir maakt ook gewag van vandalisme en prostitutie.

Op tvbrussel ontkent protestants diaken André Kolodziejak vrijdag dat de toestand zo erg is. "Het is er niet zo schoon en er ontbreken bepaalde zaken. Maar de gemeente heeft er dan ook geen euro in geïnvesteerd, behalve wat containers."

De diaken vuurt ook een waarschuwingsschot af voor de boeg van de burgemeester. "Als hij doorzet met de ontruiming betekent dat wat ons betreft ook het einde van zijn politieke carrière."
Een burgemeester half Turk meent blijkbaar dat we hier leven zoals in Instambul.

ref: http://www.hln.be/hln/nl/957/Binnenl...klooster.dhtml

Ontruiming Gesú-klooster zonder geweld verlopen"
HLN | "Media hardhandig op afstand gezet"

De krakers die vanochtend uit het Gésu-klooster werden gezet, worden opgevangen in een crisiscentrum van de gemeente Sint-Joost-ten-Node. Dat heeft burgemeester Emir Kir (PS) gezegd tijdens een persconferentie. In samenwerking met verschillende sociale diensten wordt de situatie van elke familie bekeken.

Na een identiteitscontrole door de politie blijkt dat 119 mensen, waarvan 38 kinderen, nog in het klooster verbleven. Zij worden binnen dit en enkele uren met een bus geëvacueerd naar het crisiscentrum, dat wordt geïnstalleerd in sportzaal Liedts in de Groenstraat. Volgens burgemeester Kir is de uitzetting, die sinds 06.00 uur vanochtend bezig is, zonder geweld en gewonden verlopen.

Geen steun
Volgens de advocaten van de bezetters ging het er zeer hardhandig aan toe. De honderdtal politiemannen weren omstaanders die het klooster willen betreden. "We mogen zelfs geen steun geven aan de krakers", zegt advocaat Jacques Wathelet
. "Telefonisch lieten de krakers weten dat de identiteitscontrole binnen zonder geweld gebeurt, maar hier buiten schuwt de politie de harde aanpak niet."

"Machtsvertoon van politie"
Alexis Deswaef, een andere advocaat die de belangen van de bewoners behartigt, was niet te spreken over het machtsvertoon van de politie. "We verwachtten ons niet aan zo'n operatie", zei hij tegenover VRT-radio. "We werden hardhandig weggeduwd en de politie had duidelijke instructies gekregen om sympathisanten met wapenstok en schild terug te drijven. Gisteren hebben we nog alternatieven aan de burgemeester voorgelegd om op enkele dagen tijd op een pacifistische manier te ontruimen, maar daar hadden ze blijkbaar geen oor naar."

Sociale begeleiding
In het crisiscentrum zullen de krakers sociale begeleiding krijgen van het OCMW, Samusocial en Fedasil. Voor elke familie wordt een sociaal dossier opgemaakt en wordt per geval bekeken wat er zal gebeuren. De gemeente stelt negen tijdelijke verblijfplaatsen ter beschikking, waarvan er acht snel beschikbaar moeten zijn. Het Brusselse gewest zorgt voor elf plaatsen, maar het is niet duidelijk wanneer daar mensen terechtkunnen. De burgemeester reageert vaag op de vraag of dat voldoende is voor alle bezetters. "Maar er zal geen enkel kind op straat komen te staan", zegt hij. "En schoolgaande kinderen zijn prioritair."

Winterdispositief vervroegen
OCMW-voorzitter Yvan Mayeur is bereid de activering van het winterdispositief te vervroegen ten voordele van de krakers die vanmorgen het Gésu-klooster zijn uitgezet. De burgemeester van Sint-Joost-ten-Node, Emir Kir, had hem dat tijdens het weekend gevraagd. Mayeur is principieel gewonnen voor het idee, dat hulp kan bieden voor 130 personen die niet onmiddellijk onderdak hebben. Hij wacht echter op groen licht van het Brussels gewest. De OCMW-voorzitter zal contact opnemen met de betrokken Brusselse ministers Brigitte Grouwels en Evelyne Huytebroeck.

Opnieuw integreren
Kir wil dat de bezetters zo snel mogelijk opnieuw in de maatschappij geïntegreerd worden in samenwerking met de sociale diensten. "En dat gaat niet door hen in een ander, groot en onveilig gebouw onder te brengen. Een echt dak boven het hoofd en werk vinden zijn de enige manieren voor een menswaardig bestaan", aldus de PS-er. Wie werkt zal ook huur moeten betalen


ref: http://www.hln.be/hln/nl/957/Binnenl...rtrokken.dhtml
Al 30 bewoners uit zichzelf vertrokken

Zo'n dertig bewoners van het Gesú-klooster in Sint-Joost-ten-Node zijn vanavond op eigen houtje vertrokken. Volgens één van hun advocaten vrezen ze de inval van de politie. Het is niet duidelijk waar ze heen gegaan zijn, maar ze zouden zijn opgevangen door een hulporganisatie. Er heerst paniek onder de bewoners van het klooster, sinds burgemeester Emir Kir (PS) heeft aangekondigd dat ze het pand moeten verlaten. De burgemeester wil niet bevestigen dat er vanavond nog een evacuatie komt, maar een dertigtal bewoners zijn al vertrokken, uit vrees voor de politie.

Volgens advocaat Jacques Wathelet verblijven de meeste gezinnen met kinderen onder de krakers wel legaal in ons land. Zij blijven op dit moment nog in het klooster.

Ons land met zijn incompetente politici, met de rechtse partijen die duwen naar zo'n situatie.

Een land waar het gros Christen is.

En ik herhaal de Bijbel:

Matteüs 22, 34-40

36 ‘Meester, wat is het grootste gebod in de wet?’

37 Hij antwoordde: ‘Heb de Heer, uw God, lief met heel uw hart en met heel uw ziel en met heel uw verstand.
38 Dat is het grootste en eerste gebod.
39 Het tweede is daaraan gelijk: heb uw naaste lief als uzelf.
40 Deze twee geboden zijn de grondslag van alles wat er in de Wet en de Profeten staat.’
Matteüs 6, 21-24
Waar je schat is, daar zal ook je hart zijn.
22 Het oog is de lamp van het lichaam. Dus als je oog helder is, zal heel je lichaam verlicht zijn. 23 Maar als je oog troebel is, zal er in heel je lichaam duisternis zijn. Als het licht in jezelf verduisterd is, hoe groot is dan die duisternis!
24 Niemand kan twee heren dienen: hij zal de eerste haten en de tweede liefhebben, of hij zal juist toegewijd zijn aan de ene en de andere verachten. Jullie kunnen niet God dienen én de mammon.


De mammon
Jezus heeft het best wel veel over geld. Hij noemt het de mammon. Mammon is eigenlijk het Aramese woord voor geld, maar Jezus geeft aan dat het ook een soort god is en een gevaarlijke, en dat we moeten kiezen wie we dienen zullen: Jahweh of de mammon. ‘Niemand kan twee heren dienen: hij zal de eerste haten en de tweede liefhebben, of hij zal juist toegewijd zijn aan de ene en de andere verachten. Jullie kunnen niet God dienen én de mammon”’(Mat. 6:24).

Ik roep iedere mens met een goed hart om zich te organiseren in de hoofdstad van Europa te tonen dat het zo niet meer verder kan. Dit is niet het land dat we willen, niet het Europa dat we willen, waar RIJKEN EN FRAUDULENTE FINANCIELE MIDDENS, KAPITAAL de welvaart van de mensen, hun rechten ondergraven en waar politici toekijken en er gewoon maar over praten.

Dit is NIET HET LAND dat iedere moderne mens aanvaardt.

Wij leven in een maatschappij dat gebukt gaat onder een artificieel sociaal economisch systeem, met een artificieel GELSYSTEEM dat het gecorumpeerd is en dat de mensen binnen de VIJF JAREN in ARMOEDE zal storten doordat de een kleine groep van rijken U als veredelde slaaf exploiteert. Eenmaal U uit de boot valt stampt men U in de goot.

Als U niet reageert als volk en daar een halt aan toeroept zal dit land en Europa grote armoede kennen.

Het gesuklooster, heilige grond ingenomen door de geldgod, dicht bij de tuinen van de Koning, in de hoofdstad van Belgie en Europa.

De boodschap is duidelijk.

Dat willen wij niet !
__________________
Velen voeren een vaandel, maar als de strijd er is, de vlucht te nemen, of een ander banier te verdedigen. Socialist, christen genoemd, maar de ZWAKKEN, DE ARMEN in de maatschappij nog meer in de grond stampen. Moge allen die daar aan meegewerkt hebben, vervloekt zijn in hun daden in hun generaties, dat geen geluk hun nog mag toekomen, dan wel, rampspoed, ziekte en verderf. Dat zij krijgen wat zij een ander aandoen in het meervoudige.

Laatst gewijzigd door JurgenD : 4 november 2013 om 15:24.
JurgenD is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 november 2013, 15:05   #2
JurgenD
Staatssecretaris
 
JurgenD's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 november 2003
Berichten: 2.954
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door de gebonden stem Bekijk bericht
Zou men die mensen niet kunnen opvangen in één van de vele paleizen/kastelen/vakantieverblijven/boten... van ons koningshuis?
U kunt een voorbeeld stellen.
Of zou Uw budget smink teveel aangetast worden ?
__________________
Velen voeren een vaandel, maar als de strijd er is, de vlucht te nemen, of een ander banier te verdedigen. Socialist, christen genoemd, maar de ZWAKKEN, DE ARMEN in de maatschappij nog meer in de grond stampen. Moge allen die daar aan meegewerkt hebben, vervloekt zijn in hun daden in hun generaties, dat geen geluk hun nog mag toekomen, dan wel, rampspoed, ziekte en verderf. Dat zij krijgen wat zij een ander aandoen in het meervoudige.
JurgenD is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 november 2013, 15:09   #3
Bobke
Secretaris-Generaal VN
 
Bobke's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 26 december 2002
Locatie: Waasland
Berichten: 43.633
Standaard

Ik heb inderdaad ook mijn vragen bij een land waar een bende profiteurs zich vet betaalde postjes toe-eigenen op de rug van de armen.
Bobke is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 november 2013, 15:15   #4
JurgenD
Staatssecretaris
 
JurgenD's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 november 2003
Berichten: 2.954
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Bobke Bekijk bericht
Ik heb inderdaad ook mijn vragen bij een land waar een bende profiteurs zich vet betaalde postjes toe-eigenen op de rug van de armen.
Links of rechts.

Wij kunnen vechten en rollebollen.

Maar aan de diepe waarden van de mensheid raakt men niet.

Als we dit toelaten zullen we binnen 5 jaar allemaal met een computerchip in het hoofd rondlopen en zullen we niet meer zijn dan een nummer om een waanzinnige economie te dienen waar GELD CORRUPT IS TOT OP HET BOT.

Ik zeg dat de politici niet de leiders zijn die er moeten zijn.

Belgie is niet het OCMW van de wereld. DAt is juist.

Maar Belgie is ook geen APELAND waar alles gedaan wordt voor GELD.
Waar men mensen in de goot stampt omdat men FAALT in een sociaal beleid.

Waar geld verloren gaat door grote bureaucratie en incompetentie van OCMW, RVA, VDAB, immigratiebeleid, armoedebeleid en POLITICI

Die incompetentie van de regering, de politici die dansen naar de financiele markten en naar de dictatuur van een ONSOCIAAL EUROPA MOET STOPPEN.

Hoe durft men als politici zich zo verlagen door vrouwen en kinderen in de winter op straat te sjotten ? En er als een zieke koe naar te kijken.


Dat is niet het land dat ik voor vecht.
__________________
Velen voeren een vaandel, maar als de strijd er is, de vlucht te nemen, of een ander banier te verdedigen. Socialist, christen genoemd, maar de ZWAKKEN, DE ARMEN in de maatschappij nog meer in de grond stampen. Moge allen die daar aan meegewerkt hebben, vervloekt zijn in hun daden in hun generaties, dat geen geluk hun nog mag toekomen, dan wel, rampspoed, ziekte en verderf. Dat zij krijgen wat zij een ander aandoen in het meervoudige.

Laatst gewijzigd door JurgenD : 4 november 2013 om 15:19.
JurgenD is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 november 2013, 15:20   #5
knip
Gouverneur
 
knip's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 29 september 2011
Berichten: 1.112
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door de gebonden stem Bekijk bericht
Zou men die mensen niet kunnen opvangen in één van de vele paleizen/kastelen/vakantieverblijven/boten... van ons koningshuis?
Ik denk dat er toch genoeg socialisten zijn met een ZEER rijkelijk inkomen. Kunnen die socialistische broeders hun socialistische hart niet openstellen voor die arme sloebers en ze een bed aanbieden in hun riante villa.
knip is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 november 2013, 15:22   #6
Dutch_Strawberry
Banneling
 
 
Geregistreerd: 11 juni 2013
Berichten: 2.143
Standaard

Het Gesuklooster? Ik denk dat ik daarover in de krant heb gelezen... Zat daar geen vent met 11(!) kinderen tussen? Die zat daar in een interview te zagen dat niemand hem een huis wil verhuren. Hoe kan zo iemand nu heel zo'n apencircus onderhouden? Had maar eerst eens moeten nadenken alvorens te beginnen met nageslacht kweken. Kinderen kosten geld. Geen compassie voor hem van mijn kant.
Dutch_Strawberry is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 november 2013, 15:25   #7
Amon_Re
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Amon_Re's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 7 februari 2006
Berichten: 19.121
Standaard

Meh
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door lamenielachen Bekijk bericht
politiek België lijkt meer op een inktvis met veel grabbelende armen in de staatskas en inkt spuitend omdat niemand het zou zien.
Stephen F. Roberts: "...I contend that we are both atheists. I just believe in one fewer god than you do. When you understand why you dismiss all the other possible gods, you will understand why I dismiss yours."
Amon_Re is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 november 2013, 15:25   #8
knip
Gouverneur
 
knip's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 29 september 2011
Berichten: 1.112
Standaard

Citaat:
Als we dit toelaten zullen we binnen 5 jaar allemaal met een computerchip in het hoofd rondlopen en zullen we niet meer zijn dan een nummer om een waanzinnige economie te dienen waar GELD CORRUPT IS TOT OP HET BOT.
Beste Jurgen, Dat van die computerchip is mischien voor binnen 5 jaar. de rest is al heden (en zelfs verleden) Wat denk jij dat je bent voor de staat...? Op je pas staat een rijksregisternummer...
De waanzinnige economie met corrupt geld.
Man, reeds zo lang er geld bestaat is het corrupt en toen het nog niet bestond was er waarschijnlijk ook al corruptie.
Dit heeft gewoon te maken met hebzucht en machtslust. Dat zal altijd zo zijn zolang er mensen op deze planeet rondlopen. Dit in elk land op aarde en met elk systeem (kapitalisme, socialisme, communisme...)
knip is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 november 2013, 15:27   #9
Bezeke
Schepen
 
Bezeke's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 8 september 2013
Berichten: 405
Standaard

Bouw toch eens gewoon een muur rond de EU om infiltranten tegen te houden.

Europa voor de Europeanen!
Bezeke is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 november 2013, 15:27   #10
JurgenD
Staatssecretaris
 
JurgenD's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 november 2003
Berichten: 2.954
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Dutch_Strawberry Bekijk bericht
Het Gesuklooster? Ik denk dat ik daarover in de krant heb gelezen... Zat daar geen vent met 11(!) kinderen tussen? Die zat daar in een interview te zagen dat niemand hem een huis wil verhuren. Hoe kan zo iemand nu heel zo'n apencircus onderhouden? Had maar eerst eens moeten nadenken alvorens te beginnen met nageslacht kweken. Kinderen kosten geld. Geen compassie voor hem van mijn kant.
U zult krijgen wat U een ander toewenst.
Dat beloof ik U, want ik zie het in Uw toekomst.
Wat U oordeelt zal Uw oordeel zijn.
__________________
Velen voeren een vaandel, maar als de strijd er is, de vlucht te nemen, of een ander banier te verdedigen. Socialist, christen genoemd, maar de ZWAKKEN, DE ARMEN in de maatschappij nog meer in de grond stampen. Moge allen die daar aan meegewerkt hebben, vervloekt zijn in hun daden in hun generaties, dat geen geluk hun nog mag toekomen, dan wel, rampspoed, ziekte en verderf. Dat zij krijgen wat zij een ander aandoen in het meervoudige.
JurgenD is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 november 2013, 15:28   #11
Amon_Re
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Amon_Re's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 7 februari 2006
Berichten: 19.121
Standaard

Eigenlijk is dit enorm grappig komende van iemand die pro monarchie is.
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door lamenielachen Bekijk bericht
politiek België lijkt meer op een inktvis met veel grabbelende armen in de staatskas en inkt spuitend omdat niemand het zou zien.
Stephen F. Roberts: "...I contend that we are both atheists. I just believe in one fewer god than you do. When you understand why you dismiss all the other possible gods, you will understand why I dismiss yours."
Amon_Re is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 november 2013, 15:28   #12
NognenNVAer
Partijlid
 
Geregistreerd: 11 september 2013
Berichten: 231
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Dutch_Strawberry Bekijk bericht
Kinderen kosten geld. Geen compassie voor hem van mijn kant.
Fuck zijn kinderen, am I right?
NognenNVAer is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 november 2013, 15:29   #13
reservespeler
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 5 augustus 2012
Berichten: 77.681
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door JurgenD Bekijk bericht
IK ROEP OP TOT BETOGING

Ik roep iedereen op, om op straat te komen en te betogen voor een sociaal Europa dit iedere week voor de zuilen van het geld en de onbarmhartigen.


Betoging van alle organisaties in dit land die staan voor een SOCIAAL EUROPA. GENOEG IS GENOEG

Ik roep alle vakbonden op, alle armoedeorganisaties om iedere week te betogen tegen het ONRECHT dat er is in Belgie en Europa.

Waar polici hun werk niet doen en de rechten van de mensen niet meer respecteren.

Dit land met zijn bureaucratie, met zijn schijnheiligheid en huichelaars.
Dit moet stoppen.

Vandaag.

Een paar honderd mensen, met kinderen inclusief mensen van Belgische nationaliteit of identiteitspapieren, volstrekt in de armoede.

Nu op straat.

De symboliek is treffend. Het Gesuklooster met bijhorende kerk is geen gewone plaats. Van oudsher stond er daar een tempelgebouw. Heilige grond als het ware. De Kerk vond het broodnodig er een kerk op te bouwen op de 'heidense' plaats, dicht bij de tuinen van de koning... Er staat een boom die Belgie heeft weten doen ontstaan.

Deze plek, een plaats, voorheen van geloof wordt nu een plaats waar een kast van een vijfsterren hotel wordt gebouwd. Even ver staat het mastadont van het Ministerie van Financien EN sociale zaken. Als een toren van Babel te lachen met de mensen, vrouwen en kinderen die op straat gesjot worden.

Brussel de hoofdstad van Belgie, het parlement van Europa.

Wat een prachtig sociaal Europa dat men mensen in de Middellandse Zee laat verzuipen, boten doet zinken, dat men mensen uit hun huis zet, vrouwen en kinderen in de winter op straat.

De politici doen niks. Niks voor het gewone volk, want ook Belgen zitten tussen die mensen ontzegt van alle rechten, ondanks de grondwet artikel 23 een menswaardig leven stelt en dat OCMW dit moeten garanderen.

Mevrouz Deblock wilt klaarblijkelijk niks doen, de harde tante uithangen met uitwijzingen, maar vergeet dat we ook bevoegd is voor armoede. Corrupte OCMW die alleen maar de gemeentelijke belangen dienen met ouderwetse wetten, waar er geen rechtvaardig recht is op leefloon als zij hun hoofdje schudden en de mensen dumpen op straat, terwijl ze pas na maanden voor de rechter kunnen komen om een kans te maken op LEEFLOON

Aan het publiek liegt men alles voor en stelt dat Belgie prima in orde is met haar sociaal beleid. Belgie kan niet eens zorgen voor haar eigen armen.

Belgie is zo verhard dat ze families met kinderen op straat stampt.

Is dit het Belgie waar wij als Belgen moeten in investeren ?

Is dit het Belgie dat haar eigen grondwet, haar eigen Koningshuis en haar eigen sociale rechtsvaardigheid neerhaalt, vertrapt door het populisme, door het dienen van de GELDGOD.

GELD staat in BELGIE BOVEN DE MENSEN. U BENT NIET ALLEEN EEN NUMMER, MAAR U BENT EEN VEREDELDE SLAAF. EN U WORDT BELOGEN EN BEDROGEN. EENMAAL ARM, DAKLOOS SJOTTEN ZE U OP STRAAT.

Tijdens de crisis was men er direct bij om de banken hun fraude toe te dekken. Zodat de grote jongens vrijuit gingen en beloog men zelfs het publiek om te investeren in falende banken al wist men dat het failliet daar was. Men gaat lopen met Uw geld, laat U de crisis betalen, Uw koopkracht zakt, jonge mensen hebben geen werk, RVA en OCMW dat hun werk niet doet en alleen maar mensen nog meer in de stront duwt, uitkeringen die veel te laag zijn en sociale budgetten waar HET GROS NAAR BUREAUCRATIE gaat.

Zo is het gemakkelijk een land te leiden als politici. Bende mooipraters en huichelaars.

Maar ik beloof U, U heeft de wereld van de mens, U heeft na deze wereld, of U gelooft of niet, voor U de spiegel van Uw daden, en velen zullen zich diep schamen wat zij hun medemens hebben aangedaan.

Dit land heeft geen normen en waarden meer. Geen respect voor de mensenrechten. Heeft een beleid waar ondergeschikte wetten BOVEN de mensenrechten, de grondwet wordt geplaats.
ref: http://www.brusselnieuws.be/artikel/...-op-ontruiming

Ontruiming Gesùklooster: onduidelijkheid blijft
Sint-Joost-ten-Node

Het ontruimingsplan voor de 200 bewoners van het Gesùklooster blijft, maar het is niet duidelijk wanneer het wordt uitgevoerd. Een alternatieve huisvesting is er nog niet. Burgemeester Kir liet weten dat Sint-Joost 9 appartementen vond. Op tvbrussel waarschuwt protestants diaken André Kolodziejak dat ontruimen zonder alternatief het einde van Kirs politieke carrière betekent. Een geplande overlegvergadering met staatssecretaris voor Huisvesting Christos Doulkeridis (Ecolo) ging uiteindelijk niet door vrijdagavond. Doulkeridis zoekt naar een onderkomen voor de bewoners, waaronder zich nogal wat gezinnen met kinderen bevinden.

De bewoners hangt nu al enkele dagen een uitwijzingsbevel boven het hoofd. Burgemeester Emir Kir (PS) had de 200 tijdelijke bewoners tot vrijdagavond gegeven om te vertrekken. Zaterdagmiddag rond 18 uur was er echter nog steeds geen ontruiming geweest.

Rond 17 uur liet Kir op een persconferentie wel weten dat de gemeente wel degelijk naar oplossingen zoekt om de bewoners te huisvesten. De gemeente zou van haar kant 9 appartementen gevonden hebben, staatssecretaris Christos Doulkeridis 11. Kir lanceert een oproep aan de andere Brusselse gemeenten om ook huisvesting ter beschikking te stellen.

Kir blijft wel ook plan om te ontruimen. "Maar we zullen niet zeggen wanneer dat zal gebeuren", zegt een woordvoerster.

De bewoners lieten ondertussen weten dat ze niet vrijwillig zullen vertrekken. Ze willen zich naar verluidt verzetten tegen een uitwijzing, zonder daarbij geweld te gebruiken.

Op de RTBF laat Doulkeridis weten dat hij naar een oplossing zoekt, maar dat burgemeester Kir niet ingaat op zijn uitnodigingen voor overleg.

De situatie in het Gesùklooster liep het afgelopen jaar regelmatig uit de hand. Er is onder meer sprake van geweld tussen de verschillende bewonersgroepen. Kir maakt ook gewag van vandalisme en prostitutie.

Op tvbrussel ontkent protestants diaken André Kolodziejak vrijdag dat de toestand zo erg is. "Het is er niet zo schoon en er ontbreken bepaalde zaken. Maar de gemeente heeft er dan ook geen euro in geïnvesteerd, behalve wat containers."

De diaken vuurt ook een waarschuwingsschot af voor de boeg van de burgemeester. "Als hij doorzet met de ontruiming betekent dat wat ons betreft ook het einde van zijn politieke carrière."
Een burgemeester half Turk meent blijkbaar dat we hier leven zoals in Instambul.

ref: http://www.hln.be/hln/nl/957/Binnenl...klooster.dhtml

Ontruiming Gesú-klooster zonder geweld verlopen"
HLN | "Media hardhandig op afstand gezet"

De krakers die vanochtend uit het Gésu-klooster werden gezet, worden opgevangen in een crisiscentrum van de gemeente Sint-Joost-ten-Node. Dat heeft burgemeester Emir Kir (PS) gezegd tijdens een persconferentie. In samenwerking met verschillende sociale diensten wordt de situatie van elke familie bekeken.

Na een identiteitscontrole door de politie blijkt dat 119 mensen, waarvan 38 kinderen, nog in het klooster verbleven. Zij worden binnen dit en enkele uren met een bus geëvacueerd naar het crisiscentrum, dat wordt geïnstalleerd in sportzaal Liedts in de Groenstraat. Volgens burgemeester Kir is de uitzetting, die sinds 06.00 uur vanochtend bezig is, zonder geweld en gewonden verlopen.

Geen steun
Volgens de advocaten van de bezetters ging het er zeer hardhandig aan toe. De honderdtal politiemannen weren omstaanders die het klooster willen betreden. "We mogen zelfs geen steun geven aan de krakers", zegt advocaat Jacques Wathelet
. "Telefonisch lieten de krakers weten dat de identiteitscontrole binnen zonder geweld gebeurt, maar hier buiten schuwt de politie de harde aanpak niet."

"Machtsvertoon van politie"
Alexis Deswaef, een andere advocaat die de belangen van de bewoners behartigt, was niet te spreken over het machtsvertoon van de politie. "We verwachtten ons niet aan zo'n operatie", zei hij tegenover VRT-radio. "We werden hardhandig weggeduwd en de politie had duidelijke instructies gekregen om sympathisanten met wapenstok en schild terug te drijven. Gisteren hebben we nog alternatieven aan de burgemeester voorgelegd om op enkele dagen tijd op een pacifistische manier te ontruimen, maar daar hadden ze blijkbaar geen oor naar."

Sociale begeleiding
In het crisiscentrum zullen de krakers sociale begeleiding krijgen van het OCMW, Samusocial en Fedasil. Voor elke familie wordt een sociaal dossier opgemaakt en wordt per geval bekeken wat er zal gebeuren. De gemeente stelt negen tijdelijke verblijfplaatsen ter beschikking, waarvan er acht snel beschikbaar moeten zijn. Het Brusselse gewest zorgt voor elf plaatsen, maar het is niet duidelijk wanneer daar mensen terechtkunnen. De burgemeester reageert vaag op de vraag of dat voldoende is voor alle bezetters. "Maar er zal geen enkel kind op straat komen te staan", zegt hij. "En schoolgaande kinderen zijn prioritair."

Winterdispositief vervroegen
OCMW-voorzitter Yvan Mayeur is bereid de activering van het winterdispositief te vervroegen ten voordele van de krakers die vanmorgen het Gésu-klooster zijn uitgezet. De burgemeester van Sint-Joost-ten-Node, Emir Kir, had hem dat tijdens het weekend gevraagd. Mayeur is principieel gewonnen voor het idee, dat hulp kan bieden voor 130 personen die niet onmiddellijk onderdak hebben. Hij wacht echter op groen licht van het Brussels gewest. De OCMW-voorzitter zal contact opnemen met de betrokken Brusselse ministers Brigitte Grouwels en Evelyne Huytebroeck.

Opnieuw integreren
Kir wil dat de bezetters zo snel mogelijk opnieuw in de maatschappij geïntegreerd worden in samenwerking met de sociale diensten. "En dat gaat niet door hen in een ander, groot en onveilig gebouw onder te brengen. Een echt dak boven het hoofd en werk vinden zijn de enige manieren voor een menswaardig bestaan", aldus de PS-er. Wie werkt zal ook huur moeten betalen


ref: http://www.hln.be/hln/nl/957/Binnenl...rtrokken.dhtml
Al 30 bewoners uit zichzelf vertrokken

Zo'n dertig bewoners van het Gesú-klooster in Sint-Joost-ten-Node zijn vanavond op eigen houtje vertrokken. Volgens één van hun advocaten vrezen ze de inval van de politie. Het is niet duidelijk waar ze heen gegaan zijn, maar ze zouden zijn opgevangen door een hulporganisatie. Er heerst paniek onder de bewoners van het klooster, sinds burgemeester Emir Kir (PS) heeft aangekondigd dat ze het pand moeten verlaten. De burgemeester wil niet bevestigen dat er vanavond nog een evacuatie komt, maar een dertigtal bewoners zijn al vertrokken, uit vrees voor de politie.

Volgens advocaat Jacques Wathelet verblijven de meeste gezinnen met kinderen onder de krakers wel legaal in ons land. Zij blijven op dit moment nog in het klooster.

Ons land met zijn incompetente politici, met de rechtse partijen die duwen naar zo'n situatie.

Een land waar het gros Christen is.

En ik herhaal de Bijbel:

Matteüs 22, 34-40

36 ‘Meester, wat is het grootste gebod in de wet?’

37 Hij antwoordde: ‘Heb de Heer, uw God, lief met heel uw hart en met heel uw ziel en met heel uw verstand.
38 Dat is het grootste en eerste gebod.
39 Het tweede is daaraan gelijk: heb uw naaste lief als uzelf.
40 Deze twee geboden zijn de grondslag van alles wat er in de Wet en de Profeten staat.’
Matteüs 6, 21-24
Waar je schat is, daar zal ook je hart zijn.
22 Het oog is de lamp van het lichaam. Dus als je oog helder is, zal heel je lichaam verlicht zijn. 23 Maar als je oog troebel is, zal er in heel je lichaam duisternis zijn. Als het licht in jezelf verduisterd is, hoe groot is dan die duisternis!
24 Niemand kan twee heren dienen: hij zal de eerste haten en de tweede liefhebben, of hij zal juist toegewijd zijn aan de ene en de andere verachten. Jullie kunnen niet God dienen én de mammon.


De mammon
Jezus heeft het best wel veel over geld. Hij noemt het de mammon. Mammon is eigenlijk het Aramese woord voor geld, maar Jezus geeft aan dat het ook een soort god is en een gevaarlijke, en dat we moeten kiezen wie we dienen zullen: Jahweh of de mammon. ‘Niemand kan twee heren dienen: hij zal de eerste haten en de tweede liefhebben, of hij zal juist toegewijd zijn aan de ene en de andere verachten. Jullie kunnen niet God dienen én de mammon”’(Mat. 6:24).

Ik roep iedere mens met een goed hart om zich te organiseren in de hoofdstad van Europa te tonen dat het zo niet meer verder kan. Dit is niet het land dat we willen, niet het Europa dat we willen, waar RIJKEN EN FRAUDULENTE FINANCIELE MIDDENS, KAPITAAL de welvaart van de mensen, hun rechten ondergraven en waar politici toekijken en er gewoon maar over praten.

Dit is NIET HET LAND dat iedere moderne mens aanvaardt.

Wij leven in een maatschappij dat gebukt gaat onder een artificieel sociaal economisch systeem, met een artificieel GELSYSTEEM dat het gecorumpeerd is en dat de mensen binnen de VIJF JAREN in ARMOEDE zal storten doordat de een kleine groep van rijken U als veredelde slaaf exploiteert. Eenmaal U uit de boot valt stampt men U in de goot.

Als U niet reageert als volk en daar een halt aan toeroept zal dit land en Europa grote armoede kennen.

Het gesuklooster, heilige grond ingenomen door de geldgod, dicht bij de tuinen van de Koning, in de hoofdstad van Belgie en Europa.

De boodschap is duidelijk.

Dat willen wij niet !
Neem op tijd iets om uw keel te smeren met al dat geroep.
reservespeler is nu online   Met citaat antwoorden
Oud 4 november 2013, 15:29   #14
JurgenD
Staatssecretaris
 
JurgenD's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 november 2003
Berichten: 2.954
Standaard

Deze thread zal perfect aantonen welk uitschot de rechtsen onder onze bevolking is.

Mensen zonder scrupules en die de mensenrechten met voeten treden puur uit egoisme, kapitalisme, hebzucht.

Mensen die zich waden in schijnheiligheid en onverdraagzaamheid.

Mensen die de politiek bespelen om de gewone mens in de straat in de goot te stampen, en zeker deze Belgen die in armoede leven.
__________________
Velen voeren een vaandel, maar als de strijd er is, de vlucht te nemen, of een ander banier te verdedigen. Socialist, christen genoemd, maar de ZWAKKEN, DE ARMEN in de maatschappij nog meer in de grond stampen. Moge allen die daar aan meegewerkt hebben, vervloekt zijn in hun daden in hun generaties, dat geen geluk hun nog mag toekomen, dan wel, rampspoed, ziekte en verderf. Dat zij krijgen wat zij een ander aandoen in het meervoudige.
JurgenD is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 november 2013, 15:30   #15
reservespeler
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 5 augustus 2012
Berichten: 77.681
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door de gebonden stem Bekijk bericht
Zou men die mensen niet kunnen opvangen in één van de vele paleizen/kastelen/vakantieverblijven/boten... van ons koningshuis?
Oeps, die zit.
reservespeler is nu online   Met citaat antwoorden
Oud 4 november 2013, 15:30   #16
reservespeler
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 5 augustus 2012
Berichten: 77.681
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door JurgenD Bekijk bericht
U kunt een voorbeeld stellen.
Of zou Uw budget smink teveel aangetast worden ?
Gaat u de persoonlijke toer op?
Ik stel voor dat al degene die roept voor .... minstens 10 gasten in huis neemt.
reservespeler is nu online   Met citaat antwoorden
Oud 4 november 2013, 15:30   #17
JurgenD
Staatssecretaris
 
JurgenD's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 november 2003
Berichten: 2.954
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door reservespeler Bekijk bericht
Neem op tijd iets om uw keel te smeren met al dat geroep.
Ga maar weer voor Uw TV zitten met een pak chips en zit wat te roepen voor de voetbal tegen spelers die een paar miljoen euro per jaar verdienen.
__________________
Velen voeren een vaandel, maar als de strijd er is, de vlucht te nemen, of een ander banier te verdedigen. Socialist, christen genoemd, maar de ZWAKKEN, DE ARMEN in de maatschappij nog meer in de grond stampen. Moge allen die daar aan meegewerkt hebben, vervloekt zijn in hun daden in hun generaties, dat geen geluk hun nog mag toekomen, dan wel, rampspoed, ziekte en verderf. Dat zij krijgen wat zij een ander aandoen in het meervoudige.
JurgenD is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 november 2013, 15:31   #18
Bobke
Secretaris-Generaal VN
 
Bobke's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 26 december 2002
Locatie: Waasland
Berichten: 43.633
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door JurgenD Bekijk bericht
Links of rechts.

Wij kunnen vechten en rollebollen.

Maar aan de diepe waarden van de mensheid raakt men niet.

Als we dit toelaten zullen we binnen 5 jaar allemaal met een computerchip in het hoofd rondlopen en zullen we niet meer zijn dan een nummer om een waanzinnige economie te dienen waar GELD CORRUPT IS TOT OP HET BOT.

Ik zeg dat de politici niet de leiders zijn die er moeten zijn.

Belgie is niet het OCMW van de wereld. DAt is juist.

Maar Belgie is ook geen APELAND waar alles gedaan wordt voor GELD.
Waar men mensen in de goot stampt omdat men FAALT in een sociaal beleid.

Waar geld verloren gaat door grote bureaucratie en incompetentie van OCMW, RVA, VDAB, immigratiebeleid, armoedebeleid en POLITICI

Die incompetentie van de regering, de politici die dansen naar de financiele markten en naar de dictatuur van een ONSOCIAAL EUROPA MOET STOPPEN.

Hoe durft men als politici zich zo verlagen door vrouwen en kinderen in de winter op straat te sjotten ? En er als een zieke koe naar te kijken.


Dat is niet het land dat ik voor vecht.
Het oefent in elk geval veel aantrekkingskracht uit op apen.
Zo slecht zal het wel niet zijn.
Bobke is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 november 2013, 15:31   #19
Eberhard Leclerc
Secretaris-Generaal VN
 
Eberhard Leclerc's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 12 mei 2009
Locatie: Kraainem
Berichten: 29.751
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door JurgenD Bekijk bericht
Dat is niet het land dat ik voor vecht.
Als je enig historisch besef had, zou je helemaal niet voor dit land moeten vechten.

Voor Belgie kiezen is ook automatisch kiezen voor een graaimonarchie.

De tragiek van Vlaams links eigenlijk.
Eberhard Leclerc is nu online   Met citaat antwoorden
Oud 4 november 2013, 15:32   #20
JurgenD
Staatssecretaris
 
JurgenD's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 november 2003
Berichten: 2.954
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door reservespeler Bekijk bericht
Gaat u de persoonlijke toer op?
Ik stel voor dat al degene die roept voor .... minstens 10 gasten in huis neemt.
Als U niet logisch kunt debateren en het kieken uithangt,
ben ik zelfs nog verwonderd dat U zichzelf herkent heeft in die soort
die ik beschreven heeft. Blijkbaar zijn er toch nog een paar hersencellen
actief in dat brein vol haat tegen Uw medemens en Uw bekrompen egoisme.

U gaat het trouwens ook niet meer goed gaan de komende decenia.

Ik doe niet veel persoonlijke voorspellingen maar Uw deel komt heel vlug.
__________________
Velen voeren een vaandel, maar als de strijd er is, de vlucht te nemen, of een ander banier te verdedigen. Socialist, christen genoemd, maar de ZWAKKEN, DE ARMEN in de maatschappij nog meer in de grond stampen. Moge allen die daar aan meegewerkt hebben, vervloekt zijn in hun daden in hun generaties, dat geen geluk hun nog mag toekomen, dan wel, rampspoed, ziekte en verderf. Dat zij krijgen wat zij een ander aandoen in het meervoudige.
JurgenD is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 09:18.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be