Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 13 maart 2014, 15:00   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard Open VLD : Peperdure groenestroomfactuur

SERV bevestigt dat Vlaamse regering factuur van 2 miljard euro doorschuift De Sociaal-Economische Raad van Vlaanderen (SERV) berekende dat de kosten voor de steun voor groene stroom oplopen tot bijna 2 miljard euro. Volgens Irina De Knop, Vlaams Volksvertegenwoordiger, draagt de Vlaamse regering hiervoor een verpletterende verantwoordelijkheid. “Deze regering heeft niet alleen nagelaten om het certificatensysteem fundamenteel te hervormen, ze bereidt haar nieuwe bevoegdheid voor de tarieven lamentabel voor. Er is heel veel tijd verloren gegaan, want hoe langer het duurt, hoe hoger de kosten voor de gezinnen en KMO’s oplopen.” Voor Open Vld is de peperdure groenestroomfactuur meteen ook het toonbeeld van het falend energiebeleid van deze Vlaamse regering.

Wat is het probleem?
Al jaren bouwt Vlaanderen schulden op door niet alle groenestroom- en WKK-certificatenkosten door te rekenen in de elektriciteitsfactuur. De netbeheerders kunnen die kosten niet volledig doorrekenen, enerzijds omdat er meer certificaten in omloop zijn dan gepland en anderzijds omdat de nettarieven bevroren zijn tot minstens 2016. In haar rapport van 10 maart 2014 becijferde de SERV dat die kosten eind 2013 1,2 miljard euro bedragen. Tegen eind 2015 kunnen ze verder oplopen tot 1,8 miljard euro.

Wat had deze regering dan wel kunnen doen?
Irina De Knop: “Deze regering had nieuw financieringsmechanisme moeten uitwerken, gebaseerd op investeringssteun en niet op de productie. Het certificatensysteem vergt bovendien veel administratie en mist eenvoud en transparantie. We blijven vandaag in hetzelfde bedje ziek. De wijzigingen aan het energiedecreet veranderden niets aan de kern van het probleem. De certificatenoverschotten blijven bestaan, de tekorten moeten nog steeds doorgerekend worden. Het ontbreekt deze regering aan moed om de tikkende tijdbom te ontmantelen. Opties, zoals het verhogen van het aantal in te leveren certificaten of het opkopen van certificaten met middelen uit de begroting, worden stelselmatig doorgeschoven naar volgende regering.”

Wordt het na 25 mei beter?
Irina De Knop: “Als Vlaanderen op 1 juli met haar nieuwe bevoegdheden effectief iets wil doen aan de tarieven - en dat is nodig want ze zijn niet kostendekkend - dan moet ze dringend uit de startblokken schieten. De Vlaamse regering houdt namelijk geen rekening met de expliciete vraag van de VREG om in een overgangsbepaling te voorzien zodat ze haar nieuwe taak kan voorbereiden. Er zullen niet alleen maanden verloren gaan, bovendien riskeren we, als er te snel beslist wordt, rechtsonzekerheid in de hand te werken. We komen van een periode van de ene rechtszaak na de andere, een nieuw ronde kan de sector missen als kiespijn. Dat is zowel voor de gezinnen, de bedrijven, de regulator als de overheid niet goed. Vlaanderen pleit steeds om bevoegdheden bij te krijgen, laat ons dan ook geen valse start nemen.”


VOOR MEER INFORMATIE

Irina De Knop, Vlaams Volksvertegenwoordiger Open Vld

Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 14:51.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be