Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Diverse > Archief > Verkiezingen 2014
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Verkiezingen 2014 Alles over de regionale, federale en Europese verkiezingen van 2014

 
 
Discussietools
Oud 30 mei 2014, 17:25   #1
BWarrior
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
BWarrior's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juni 2009
Locatie: België
Berichten: 18.171
Standaard N-VA federaal in meerderheid, PS regionaal aan het roer

Uit De Standaard:
http://www.standaard.be/cnt/dmf20140530_01124042

‘Niet elke regering moet uit dezelfde partijen bestaan’

30/05/2014 | Bart Dobbelaere

Informateur Bart De Wever werkt in alle discretie verder aan het ‘vorderingsverslag’ dat hij dinsdag aan koning Filip voorlegt. Rondom hem wordt iets minder discretie aan de dag gelegd.

Goed nieuws voor De Wever

Eén interview in de kranten zal Bart De Wever allicht met grote tevredenheid gelezen hebben vanmorgen, dat met uittredend Europees parlementslid Frédéric Daerden (PS en zoon van). Hij spreekt vooral over de interne strubbelingen bij de PS in Luik waar de partij twee zetels verloor en Daniel Bacquelaine (MR) meer stemmen haalde dan burgemeester Willy Demeyer (PS). In hetzelfde interview zei Daerden ook dat een nieuwe regeringsdeelname van de PS ‘geen obsessie’ mag zijn.

Nog beter nieuws voor De Wever

Ook Paul Magnette, voorzitter van de PS, zei vanmorgen iets gelijkaardigs. Na zijn ontmoeting met de MR, rond het vormen van een gewestregering in Wallonië, leek hij het niet nodig te vinden dat alle regeringen (gewestelijk en federaal) uit dezelfde partijen zouden bestaan. Het moet niet, het is wel wenselijk.

‘Het beste is om alle regeringen gelijktijdig te vormen. In een federaal systeem is het, volgens mij, niet noodzakelijk om overal dezelfde meerderheden te vormen. Je kunt verschillende meerderheden hebben, maar je wil toch een beetje weten wat de anderen gaan doen om zo veel mogelijk samenhang te hebben tussen de regeringen.’

De Wever mikt op CDH

Volgens onze collega’s bij Het Nieuwsblad probeert De Wever vooral CDH te overtuigen van een centrumrechtse coalitie. Hij zou hopen dat, als CDH overtuigd is, de MR wel zal volgen. En wat Daerden en Magnette zeggen, kan betekenen dat de PS vooral in de regionale regeringen aanwezig wil zijn en niet in de federale herstelregering
BWarrior is offline  
 



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 18:18.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be