Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 15 oktober 2015, 16:40   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard Vlaams Belang: Hoeraberichten Francken over forse daling regularisaties zijn pure vol

Regularisaties gaan ook onder Francken onverminderd door In De Morgen van vandaag lezen dat “het aantal regularisaties in vrije val is”. Volgens staatssecretaris Francken zou dat het gevolg zijn van de vreemdelingentaks die de regering eind vorig jaar heeft ingevoerd, waardoor illegalen die om humanitaire redenen een regularisatie aanvragen 215 euro moeten neertellen. Volgens de cijfers van de Dienst Vreemdelingenzaken, doorstaan deze beweringen de realiteitstest echter niet.

Om te beginnen blijkt uit deze cijfers dat er inderdaad een forse daling is van het aantal regularisatieaanvragen om humanitaire redenen, maar dat deze forse daling al verschillende maanden vóór de inwerkingtreding van de vreemdelingentaks was ingezet. Een verband tussen deze daling en de vreemdelingentaks is er dus niet.

Het belangrijkste is evenwel niet zozeer het aantal aanvragen, dan wel het aantal effectieve regularisaties. En die gaan onder Francken onverminderd door. In de periode januari-augustus 2014 (regering-Di Rupo) werden er 969 regularisaties doorgevoerd (om humanitaire en medische redenen samen – de statistieken maken wat dat betreft geen onderscheid tussen beide categorieën). In dezelfde periode van 2015 bedroeg het aantal regularisaties onder Francken 893, amper een daling met 8% dus.

De regularisatiemolen blijft onder Francken met andere woorden gewoon verder draaien. Van een daling van betekenis kan, op basis van de cijfers van de dienst Vreemdelingenzaken, alvast geen sprake zijn.

Barbara Pas
Fractievoorzitter in de Kamer

Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 10:20.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be