Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Binnenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Binnenland Onderwerpen omtrent de binnenlandse politiek kunnen hier terecht. Let er wel op dat dit subforum enkel over dergelijk algemene zaken gaat die niet thuishoren in de themafora.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 17 december 2019, 15:45   #1
RASPOUTINE
Europees Commissaris
 
Geregistreerd: 12 maart 2005
Berichten: 6.450
Standaard Carina Van Cauter for governor

Alles in handen van Bart Somers "de boekhouder"....

Terwijl dat Gwendolyn Rutten eerste minister wil worden nadat zij een ministerpost als partijvoorzitter niet aan haar zelf gaf.
Er is misschien geen federale regering iets wat voor een keer in deze aangelegenheid niet moet tussenkomen.
Inderdaad Gouverneur is Vlaamse bevoegdheid.
Dus overal “postjes” te koop.
Net zoals voor het “Grondwettelijk hof “ moet je ook voor het gouverneurschap niet bekwaam zijn.
Enige vereiste een lidkaart hebben en trouwe soldaat zijn met jaren van dienst.
Volg het debat op de bijgevoegde snelkoppelingen.
De Vlaams regeringen gaat dus kortelings overgaan tot deze benoeming en voor alle volgende.
Er is dus geen sprake van deze benoeming te laten gebeuren door een democratische verkiezing van het volk en door het volk.
Een provincie, de bewoners van die provincie die haar “gouverneur” kiest daar hebben zij zelf niet aan gedacht, die zogezegde democraten.
Hopelijk komt er in dit verband van opnieuw een uitsluitende “politieke” benoeming voldoende oppositie.
Het kan niet dat bepaalde mensen beloont worden voor het brengen van een “afkoopwet” die bandieten, bedriegers veilig stelt in alle discriminatie.
Het volk zal voortaan zijn gouverneur zelf kiezen binnen haar eigen provincie.
Het is ons land van ons allen en niet van de politiek.


East Flanders without governor


Adri?* Albacete
Nov 7, 2018 · 2 min read

https://medium.com/@adria.lbct/east-...r-d48a168ce49d

Vandaag 17.12.19 in commissie

Vraag om uitleg over de selectieprocedure voor provinciegouverneurs


https://www.vlaamsparlement.be/parle...laties/1349004

https://www.vlaamsparlement.be/commi...erslag/1351818

https://www.vlaamsparlement.be/commi...ringen/1350417
RASPOUTINE is offline   Met citaat antwoorden
Oud 17 december 2019, 15:48   #2
Anna List
Banneling
 
 
Geregistreerd: 28 september 2004
Berichten: 106.558
Standaard

kunnen we er geen TV format van maken?

alle kandidaten één voor één de ring in, of allemaal samen in een arena met wapen naar keuze...
Anna List is offline   Met citaat antwoorden
Oud 17 december 2019, 16:00   #3
subocaj
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
subocaj's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 11 juni 2010
Berichten: 15.948
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Anna List Bekijk bericht
kunnen we er geen TV format van maken?

alle kandidaten één voor één de ring in, of allemaal samen in een arena met wapen naar keuze...
De slimste mens?
subocaj is offline   Met citaat antwoorden
Oud 17 december 2019, 16:03   #4
Zucht
Secretaris-Generaal VN
 
Zucht's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 augustus 2007
Berichten: 21.220
Standaard

Die met de dikste tetten kiezen.
Carina maakt op 't eerste gezicht niet veel kans.

__________________
I wish nothing but the best for you too.
Zucht is offline   Met citaat antwoorden
Oud 17 december 2019, 16:06   #5
Skobelev
Secretaris-Generaal VN
 
Skobelev's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 14 maart 2013
Locatie: Kinshasa aan de Dender
Berichten: 40.596
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door subocaj Bekijk bericht
De slimste mens?
Hadden haar collega's niet gezegd dat er boven bij Carina niet veel volk thuis was?
Skobelev is offline   Met citaat antwoorden
Oud 17 december 2019, 17:53   #6
RASPOUTINE
Europees Commissaris
 
Geregistreerd: 12 maart 2005
Berichten: 6.450
Standaard Weeral Vlaams geld door ramen en deuren..

Na de weigering om snelle besparingen uit te voeren.

Open VLD tegen ‘snelle besparing’ van 765.000 euro op partijwerking

https://www.standaard.be/cnt/dmf20191217_04771354


Merken wij in het dossier van de “gouverneurs” postjes Open-Vld er opnieuw bij is om belastinggeld te verkwisten.
Deze keer gaat het over de selectieproeven voor “gouverneur” waar er bepaalde kandidaten weerhouden waren.
Die worden nu allemaal samen met de reeds gemaakt kosten zijnde 70.000€ naar huis en vuilbak gestuurd.
Volgens de “boekhouder” van de dag Open-Vld minister Bart Somers is het überhaupt geen probleem om die mensen-kandidaten buiten spel te zetten aangezien hij zelf stelt de nodige motivering te hebben gebracht.
Raad van State zou geen kans hebben. Is dat omdat men den kandidaten gaat chanteren of iets anders gaat beloven is ook een goede vraag?

Ondertussen zijn dat weeral twee bedragen die hadden kunnen dienen voor de welvaart van de Vlamingen en tegen de armoede van sommige die niet aan politiek doen…



Commissievergadering
Commissie voor Binnenlands Bestuur, Gelijke Kansen en Inburgering
Volgend onderwerp ›
dinsdag 17 december 2019, 13.56u
Jeremie Vaneeckhout (Groen)
Minister, u bent vandaag niet uzelf: enerzijds bent u een beetje timide of beschaamd in het geven van uw antwoord en anderzijds kiest u er heel fors voor om de camera te richten op andere zaken, zodat u niet op onze vragen hoeft te antwoorden. U bent niet uzelf en u bent volgens mij en mijn fractie niet de minister waarop de Vlamingen op dit moment rekenen, want u en de Vlaamse Regering hebben opnieuw gekozen voor de oude politieke cultuur. U trekt nu uw ‘kop in kas’.
Er is niemand van de meerderheid die nog het lef heeft om hierop te reageren, dit te steunen of er vragen over te stellen. U trekt nu uw ‘kop in kas’ en denkt, dit zal wel voorbijgaan. Wel, het zal niet voorbijgaan en dat hebben de verkiezingen ook aangetoond. Dit soort zaken zijn dodelijk voor de geloofwaardigheid van de politiek. Dit soort zaken zorgt ervoor dat we de juiste mensen niet op de juiste plaats krijgen, als het gaat over belangrijke functies als die van de gouverneur. Dit soort zaken zorgt ervoor dat ook de autoriteit van de gouverneurs zelf in vraag gesteld wordt, omdat mensen weten dat ze politiek benoemd zijn en dat enkel hun partijkaart van belang was. En helaas – ik had het anders gehoopt – blijkt vandaag dat ook de bevlogen Bart Somers finaal een marionet is van een regering die postjes verkiest boven een degelijk bestuur. Helaas is dit weer een voorbeeld van oude politieke cultuur en dat baart mij heel erg zorgen.

De voorzitter

De heer De Loor heeft het woord.

Kurt De Loor (sp·a)

Minister, ik dank u voor uw antwoord, maar ik heb nog altijd geen objectieve argumenten gehoord waarmee u deze procedure denkt te rechtvaardigen. Op juridisch vlak begeeft u zich op glad ijs door die procedure nu eenzijdig stop te zetten. Nu bestaat de mogelijkheid dat een van die kandidaten of elk van die vijftien geschikt bevonden kandidaten naar de Raad van State zal stappen. Ik geef u nu op een blaadje dat dit zal gebeuren. En dan ben ik van oordeel, minister, dat u niet als een goede huisvader optreedt met belastinggeld: er wordt al bijna 70.000 euro in de vuilnisbak gekieperd, en wie weet wat ons nog boven het hoofd hangt van mogelijke schadeclaims.
Ik heb nog twee bedenkingen. Wie zal zich ooit nog kandidaat willen stellen voor overheidsfuncties wanneer men weet dat de resultaten van een procedure die bijna is afgelopen, zomaar van tafel worden geveegd?
Verder sluit ik me aan bij de heer Vaneeckhout dat dit een stap terug in de tijd is en dat daar geen goede kant aan is. Dat vind ik bijzonder jammer.


De voorzitter

De heer Janssens heeft het woord.

Chris Janssens (Vlaams Belang)

Minister, als er iets is waar u ons niet van moet overtuigen, dan is het wel dat ook de socialisten niet vrij zijn van zonden. Wanneer u zegt dat boekhouder een eerbiedwaardig beroep is, dan ben ik het met u eens. Dat is inderdaad zo. Een boekhouder baseert zich op vele dingen maar niet op politieke overtuiging en op politieke ideologie. Ik stel vast dat u zich daar vandaag bij aansluit.
U ontwaart in de samenleving altijd allerlei vormen van extremisme maar u ontwaart blijkbaar geen extremisme in uw eigen partij en uw eigen regering. Ik zie die nochtans wel: er zit in uw regering, in uzelf en in uw partij een bijzondere vorm van extremisme, met name postjesextremisme. Alles voor de postjes en voor de poen, en dat is inderdaad de reden waarom steeds meer mensen een afkeer krijgen van de politiek, en ik betreur dan ten zeerste.
Wanneer u zegt dat dit dossier nog op de tafel van de Vlaamse Regering terechtkomt voor het kerstreces, dan kan ik slechts afsluiten met één oproep: wanneer u en de ministers van de N-VA nog van enig politiek fatsoen willen getuigen, als u het geloof van de mensen in de politiek wilt versterken in plaats van het teniet te doen, stop dan met die politieke benoemingen.
Zolang die provinciebesturen bestaan, zolang er dus nog mandaten van gouverneurs moeten worden ingevuld, is maar een ding van tel, namelijk de vraag of die persoon geschikt is voor de functie. De politieke partijkaart mag daarbij niet van tel zijn. Mijn finale oproep aan u is dan ook te kiezen voor kwaliteit en niet voor de kleur van de partijkaart, te kiezen voor objectiviteit en niet voor opportunisme, te kiezen voor geloofwaardigheid en niet voor vriendjespolitiek. Als u dat niet doet, zult u de antipolitiek alleen maar versterken.
De voorzitter
De vragen om uitleg zijn afgehandeld.

https://www.vlaamsparlement.be/commi...erslag/1351818

In afwachting van de plenaire kunt u kennis maken met de onvrede voor wat betreft de bijzondere “magere” COP 25 Vlaamse resultaten.

https://www.vlaamsparlement.be/commi...121#livestream

En dan nog het D’Oultremont arrest (MER) wij die dachten dat het met de “omgevingsvergunningen” alles beter ging worden en iedereen monddood ging maken RVST incluis.

Tot morgen voor de plenaire waar er sinds de komst van Liesbeth Homans toch al meer volk aanwezig is.


Plenaire vergadering


woensdag 18 december 2019, 14.00u
Voorzitter
Liesbeth Homans

https://www.vlaamsparlement.be/plena...160#livestream
RASPOUTINE is offline   Met citaat antwoorden
Oud 18 december 2019, 07:06   #7
RASPOUTINE
Europees Commissaris
 
Geregistreerd: 12 maart 2005
Berichten: 6.450
Standaard Trukken van de foor

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door RASPOUTINE Bekijk bericht
Na de weigering om snelle besparingen uit te voeren.

Open VLD tegen ‘snelle besparing’ van 765.000 euro op partijwerking

https://www.standaard.be/cnt/dmf20191217_04771354


Merken wij in het dossier van de “gouverneurs” postjes Open-Vld er opnieuw bij is om belastinggeld te verkwisten.
Deze keer gaat het over de selectieproeven voor “gouverneur” waar er bepaalde kandidaten weerhouden waren.
Die worden nu allemaal samen met de reeds gemaakt kosten zijnde 70.000€ naar huis en vuilbak gestuurd.
Volgens de “boekhouder” van de dag Open-Vld minister Bart Somers is het überhaupt geen probleem om die mensen-kandidaten buiten spel te zetten aangezien hij zelf stelt de nodige motivering te hebben gebracht.
Raad van State zou geen kans hebben. Is dat omdat men den kandidaten gaat chanteren of iets anders gaat beloven is ook een goede vraag?

Ondertussen zijn dat weeral twee bedragen die hadden kunnen dienen voor de welvaart van de Vlamingen en tegen de armoede van sommige die niet aan politiek doen…



Commissievergadering
Commissie voor Binnenlands Bestuur, Gelijke Kansen en Inburgering
Volgend onderwerp ›
dinsdag 17 december 2019, 13.56u
Jeremie Vaneeckhout (Groen)
Minister, u bent vandaag niet uzelf: enerzijds bent u een beetje timide of beschaamd in het geven van uw antwoord en anderzijds kiest u er heel fors voor om de camera te richten op andere zaken, zodat u niet op onze vragen hoeft te antwoorden. U bent niet uzelf en u bent volgens mij en mijn fractie niet de minister waarop de Vlamingen op dit moment rekenen, want u en de Vlaamse Regering hebben opnieuw gekozen voor de oude politieke cultuur. U trekt nu uw ‘kop in kas’.
Er is niemand van de meerderheid die nog het lef heeft om hierop te reageren, dit te steunen of er vragen over te stellen. U trekt nu uw ‘kop in kas’ en denkt, dit zal wel voorbijgaan. Wel, het zal niet voorbijgaan en dat hebben de verkiezingen ook aangetoond. Dit soort zaken zijn dodelijk voor de geloofwaardigheid van de politiek. Dit soort zaken zorgt ervoor dat we de juiste mensen niet op de juiste plaats krijgen, als het gaat over belangrijke functies als die van de gouverneur. Dit soort zaken zorgt ervoor dat ook de autoriteit van de gouverneurs zelf in vraag gesteld wordt, omdat mensen weten dat ze politiek benoemd zijn en dat enkel hun partijkaart van belang was. En helaas – ik had het anders gehoopt – blijkt vandaag dat ook de bevlogen Bart Somers finaal een marionet is van een regering die postjes verkiest boven een degelijk bestuur. Helaas is dit weer een voorbeeld van oude politieke cultuur en dat baart mij heel erg zorgen.

De voorzitter

De heer De Loor heeft het woord.

Kurt De Loor (sp·a)

Minister, ik dank u voor uw antwoord, maar ik heb nog altijd geen objectieve argumenten gehoord waarmee u deze procedure denkt te rechtvaardigen. Op juridisch vlak begeeft u zich op glad ijs door die procedure nu eenzijdig stop te zetten. Nu bestaat de mogelijkheid dat een van die kandidaten of elk van die vijftien geschikt bevonden kandidaten naar de Raad van State zal stappen. Ik geef u nu op een blaadje dat dit zal gebeuren. En dan ben ik van oordeel, minister, dat u niet als een goede huisvader optreedt met belastinggeld: er wordt al bijna 70.000 euro in de vuilnisbak gekieperd, en wie weet wat ons nog boven het hoofd hangt van mogelijke schadeclaims.
Ik heb nog twee bedenkingen. Wie zal zich ooit nog kandidaat willen stellen voor overheidsfuncties wanneer men weet dat de resultaten van een procedure die bijna is afgelopen, zomaar van tafel worden geveegd?
Verder sluit ik me aan bij de heer Vaneeckhout dat dit een stap terug in de tijd is en dat daar geen goede kant aan is. Dat vind ik bijzonder jammer.


De voorzitter

De heer Janssens heeft het woord.

Chris Janssens (Vlaams Belang)

Minister, als er iets is waar u ons niet van moet overtuigen, dan is het wel dat ook de socialisten niet vrij zijn van zonden. Wanneer u zegt dat boekhouder een eerbiedwaardig beroep is, dan ben ik het met u eens. Dat is inderdaad zo. Een boekhouder baseert zich op vele dingen maar niet op politieke overtuiging en op politieke ideologie. Ik stel vast dat u zich daar vandaag bij aansluit.
U ontwaart in de samenleving altijd allerlei vormen van extremisme maar u ontwaart blijkbaar geen extremisme in uw eigen partij en uw eigen regering. Ik zie die nochtans wel: er zit in uw regering, in uzelf en in uw partij een bijzondere vorm van extremisme, met name postjesextremisme. Alles voor de postjes en voor de poen, en dat is inderdaad de reden waarom steeds meer mensen een afkeer krijgen van de politiek, en ik betreur dan ten zeerste.
Wanneer u zegt dat dit dossier nog op de tafel van de Vlaamse Regering terechtkomt voor het kerstreces, dan kan ik slechts afsluiten met één oproep: wanneer u en de ministers van de N-VA nog van enig politiek fatsoen willen getuigen, als u het geloof van de mensen in de politiek wilt versterken in plaats van het teniet te doen, stop dan met die politieke benoemingen.
Zolang die provinciebesturen bestaan, zolang er dus nog mandaten van gouverneurs moeten worden ingevuld, is maar een ding van tel, namelijk de vraag of die persoon geschikt is voor de functie. De politieke partijkaart mag daarbij niet van tel zijn. Mijn finale oproep aan u is dan ook te kiezen voor kwaliteit en niet voor de kleur van de partijkaart, te kiezen voor objectiviteit en niet voor opportunisme, te kiezen voor geloofwaardigheid en niet voor vriendjespolitiek. Als u dat niet doet, zult u de antipolitiek alleen maar versterken.
De voorzitter
De vragen om uitleg zijn afgehandeld.

https://www.vlaamsparlement.be/commi...erslag/1351818

In afwachting van de plenaire kunt u kennis maken met de onvrede voor wat betreft de bijzondere “magere” COP 25 Vlaamse resultaten.

https://www.vlaamsparlement.be/commi...121#livestream

En dan nog het D’Oultremont arrest (MER) wij die dachten dat het met de “omgevingsvergunningen” alles beter ging worden en iedereen monddood ging maken RVST incluis.

Tot morgen voor de plenaire waar er sinds de komst van Liesbeth Homans toch al meer volk aanwezig is.


Plenaire vergadering


woensdag 18 december 2019, 14.00u
Voorzitter
Liesbeth Homans

https://www.vlaamsparlement.be/plena...160#livestream
“De trukken van de foor”


6 procent besparen op Vlaams Parlement en partijdotaties: partijen akkoord, maar Open VLD wil verder gaan

https://www.vrt.be/vrtnws/nl/2019/12...aams-parlemen/

Fouten herhalen zich.
De dotatie van het Vlaams parlement verlagen.

Waarom doe je dat achter gesloten deuren?

Waarom bestaat dat “bureau” überhaupt nog?

Als er dan niet unaniem beslist wordt heb je altijd het democratisch gezond risico dat wat er op tafel lag naar buiten komt.

De lek.

Open-Vld was het die deze keer de schuld kreeg zij weigerde de besparen.
En maak je eigen daar geen illusies over dat kost stemmen, halve procent, minder of meer.

Maakt niet uit het zit in de harde schijf van de kiezers met al de rest.
En zo beland je onder de tien…

De repliek op het ganse gebracht door Wilhelm-Frederik Schiltz (zoon van) was wel goed gevonden.
Hij ging dus verklaren, nee dat is hellemaal niet waar wij waren wel akkoord met die 6 % maar vonden dat het te weinig was. Wij waren voor veel meer…
Je moet het maar durven.
Zeker als je weet dat het binnen dat Vlaams parlement iedereen vrij was om voorstellen in die richting te doen.

Maar, Wilhelm-Frederik , dan wel niet de dag zelf.
Reden te meer om deze besprekingen in plenaire te houden zodanig dat de partijen die akkoord gaan en deze die weigeren of meer voorstellen goede of slechte punten binnen halen onder de schijnwerpers staan van de kiezers.

That's all folks

https://www.youtube.com/watch?v=m1x-y9jAkow

https://www.youtube.com/watch?v=y7jkHcVEK2U
RASPOUTINE is offline   Met citaat antwoorden
Oud 18 december 2019, 08:36   #8
Anna List
Banneling
 
 
Geregistreerd: 28 september 2004
Berichten: 106.558
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door subocaj Bekijk bericht
De slimste mens?
hahaha dat pikt nog altijd hé


komaan Jacobus, zet u daarover, da's 10 jaar geleden!
Anna List is offline   Met citaat antwoorden
Oud 18 december 2019, 08:55   #9
RASPOUTINE
Europees Commissaris
 
Geregistreerd: 12 maart 2005
Berichten: 6.450
Standaard Waarom hij?

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door RASPOUTINE Bekijk bericht
“De trukken van de foor”


6 procent besparen op Vlaams Parlement en partijdotaties: partijen akkoord, maar Open VLD wil verder gaan

https://www.vrt.be/vrtnws/nl/2019/12...aams-parlemen/

Fouten herhalen zich.
De dotatie van het Vlaams parlement verlagen.

Waarom doe je dat achter gesloten deuren?

Waarom bestaat dat “bureau” überhaupt nog?

Als er dan niet unaniem beslist wordt heb je altijd het democratisch gezond risico dat wat er op tafel lag naar buiten komt.

De lek.

Open-Vld was het die deze keer de schuld kreeg zij weigerde de besparen.
En maak je eigen daar geen illusies over dat kost stemmen, halve procent, minder of meer.

Maakt niet uit het zit in de harde schijf van de kiezers met al de rest.
En zo beland je onder de tien…

De repliek op het ganse gebracht door Wilhelm-Frederik Schiltz (zoon van) was wel goed gevonden.
Hij ging dus verklaren, nee dat is hellemaal niet waar wij waren wel akkoord met die 6 % maar vonden dat het te weinig was. Wij waren voor veel meer…
Je moet het maar durven.
Zeker als je weet dat het binnen dat Vlaams parlement iedereen vrij was om voorstellen in die richting te doen.

Maar, Wilhelm-Frederik , dan wel niet de dag zelf.
Reden te meer om deze besprekingen in plenaire te houden zodanig dat de partijen die akkoord gaan en deze die weigeren of meer voorstellen goede of slechte punten binnen halen onder de schijnwerpers staan van de kiezers.

That's all folks

https://www.youtube.com/watch?v=m1x-y9jAkow

https://www.youtube.com/watch?v=y7jkHcVEK2U



Hier hebben wij nochtans een voorbeeld hoe het moet gewoon opmaken en indienen.

Het politiek koppel Van Peel – Dewael was dus niet alleen met de tijdklok bezig.

Parlementair Document 55K0734

Wetsontwerp tot wijziging van de wet van 6 augustus 1931 houdende vaststelling van de onverenigbaarheden en ontzeggingen betreffende de ministers, gewezen ministers en ministers van staat, alsmede de leden en gewezen leden van de wetgevende kamers, wat de uittredingsvergoeding van gewezen parlementsleden betreft.



Indieningsdatum 14/11/2019


Auteur(s) Patrick, Dewael Open Vld (AUTEUR)
Valerie, Van Peel N-VA (AUTEUR)
Barbara, Pas VB (AUTEUR)
Nahima, Lanjri CD&V (AUTEUR)
Egbert, Lachaert Open Vld (AUTEUR


https://www.dekamer.be/doc/PCRI/pdf/55/ip017.pdf
RASPOUTINE is offline   Met citaat antwoorden
Oud 7 februari 2020, 16:39   #10
RASPOUTINE
Europees Commissaris
 
Geregistreerd: 12 maart 2005
Berichten: 6.450
Standaard tweede rang kandidate krijgt het binnen o-vld of is het gesloten?

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door RASPOUTINE Bekijk bericht
Alles in handen van Bart Somers "de boekhouder"....

Terwijl dat Gwendolyn Rutten eerste minister wil worden nadat zij een ministerpost als partijvoorzitter niet aan haar zelf gaf.
Er is misschien geen federale regering iets wat voor een keer in deze aangelegenheid niet moet tussenkomen.
Inderdaad Gouverneur is Vlaamse bevoegdheid.
Dus overal “postjes” te koop.
Net zoals voor het “Grondwettelijk hof “ moet je ook voor het gouverneurschap niet bekwaam zijn.
Enige vereiste een lidkaart hebben en trouwe soldaat zijn met jaren van dienst.
Volg het debat op de bijgevoegde snelkoppelingen.
De Vlaams regeringen gaat dus kortelings overgaan tot deze benoeming en voor alle volgende.
Er is dus geen sprake van deze benoeming te laten gebeuren door een democratische verkiezing van het volk en door het volk.
Een provincie, de bewoners van die provincie die haar “gouverneur” kiest daar hebben zij zelf niet aan gedacht, die zogezegde democraten.
Hopelijk komt er in dit verband van opnieuw een uitsluitende “politieke” benoeming voldoende oppositie.
Het kan niet dat bepaalde mensen beloont worden voor het brengen van een “afkoopwet” die bandieten, bedriegers veilig stelt in alle discriminatie.
Het volk zal voortaan zijn gouverneur zelf kiezen binnen haar eigen provincie.
Het is ons land van ons allen en niet van de politiek.


East Flanders without governor


Adri?* Albacete
Nov 7, 2018 · 2 min read

https://medium.com/@adria.lbct/east-...r-d48a168ce49d

Vandaag 17.12.19 in commissie

Vraag om uitleg over de selectieprocedure voor provinciegouverneurs


https://www.vlaamsparlement.be/parle...laties/1349004

https://www.vlaamsparlement.be/commi...erslag/1351818

https://www.vlaamsparlement.be/commi...ringen/1350417

Liberaal is beter.

Nochtans hebben wij met de bankencrisis en de jaren Verhofstadt (deregulering) gemerkt dat dit niet klopt.

En nu opnieuw, er worden regels gemaakt tot dat Bart Somers uit de duisternis komt.

Het schijnt wel Pasen te zijn met de herrijzenis…

Procedure waarbij wij de slimste uit de selectie gaan nemen dat kan niet meer doorgaan aangezien dat onze kandidate niet de slimste is. (Weeral gelekt door een krant. En dan nog een franstalige).

Dus weg die procedure, wij gaan het opnieuw doen zoals in de goede oude tijd.

Met twee of drie voor een postje van macht en poen dat is politiek niet evident.

Je weet wel, er zijn zoveel wachtende voor u…

Men is dan verder gaan nadenken en tot de conclusie dat er andere gouverneurs de leeftijdgrens gingen bereiken.
Buiten Oost-Vlaanderen is er nu ook Limburg en Vlaams Brabant.
Aangezien de bekwaamheid procedure weg is kan de burger die binnenkort voor één ronde terug kiezer gaat zijn hier respect kan voor opbrengen. Heeft hij liever de eerste van de klas of de laatste? Vermits dat zij in eerste instantie toch opnieuw niet democratisch door hem mogen verkozen worden.
Arme politiek, gekoppeld aan een arm Vlaanderen. Hoe kan het anders?

Vanwaar het volgende in lied en in woord.

https://www.youtube.com/watch?v=ui7utbA2Mls

Il était une fois deux partis qui se disputaient un poste symbolique...

Contribution externe
Publié le vendredi 07 février 2020 ?* 10h50 - Mis ?* jour le vendredi 07 février 2020 ?* 13h35
Une chronique d'Audrey Vandeleene, postdoctorante ?* l’UGent.
Désigner un gouverneur de province n’est pas une mince affaire. L’Open VLD et la N-VA s’en sont bien rendu compte.

C’est une histoire ?* rebondissements qui a commencé par une dispute et en a généré plusieurs autres, même si les intentions étaient louables. Comment celle-ci se terminera-t-elle ?
Il était une fois deux partis politiques qui se disputaient un poste de gouverneur de province.

Une seule condition avait été posée : que les futurs gouverneurs soient sélectionnés au moyen d’une procédure indépendante. Il est vrai que la répartition des postes de gouverneurs découle traditionnellement de petits arrangements entre amis (de la majorité régionale en place) sans transparence sur le processus de sélection, comme cela peut être le cas pour d’autres hauts fonctionnaires.
La suite de l’histoire s’est déroulée comme prévu. Quand le gouverneur de Flandre orientale s’est approché de l’âge de la pension, un appel ?* candidatures a été lancé.

La N-VA a soutenu le candidat arrivé en tête de la sélection, mais l’Open VLD a désiré placer une autre candidate, dont les résultats aux tests se révélèrent moins bons, selon des fuites dans la presse.
S’en sont suivi de longues tractations d’une année, pour qu’en décembre 2019, le nouveau ministre en charge des Affaires intérieures, le libéral Bart Somers (ayant succédé, cocasse, ?* la N-VA Liesbeth Homans) annule finalement la procédure.
L’histoire n’est pas terminée, car deux autres postes de gouverneurs seront bientôt vacants (dans le Limbourg et le Brabant flamand). Trois postes libres, trois partis dans la majorité flamande. L’histoire est trop belle pour être vraie. La fin des petits arrangements entre amis ? Bientôt, bientôt…
https://www.youtube.com/watch?v=ui7utbA2Mls

Titre et chapeau sont de la rédaction. Titre original : "La désignation des gouverneurs ou une belle tentative d’en finir avec la politique politicienne".

https://www.lalibre.be/debats/opinio...0d5a72108b2f28
Bijlage :
De man die geen democratische procedure en ook geen zwarte pieten ( klokkenluiders) wil.
Minister Bart Somers wil geen zwarte piet inburgering borstel

https://forum.politics.be/showthread.php?t=251945

Laatst gewijzigd door RASPOUTINE : 7 februari 2020 om 16:41.
RASPOUTINE is offline   Met citaat antwoorden
Oud 7 februari 2020, 18:39   #11
RASPOUTINE
Europees Commissaris
 
Geregistreerd: 12 maart 2005
Berichten: 6.450
Standaard Deel 2-Gouverneurs procedure bedroog en (publiek) geld verspilling

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door RASPOUTINE Bekijk bericht
Liberaal is beter.

Nochtans hebben wij met de bankencrisis en de jaren Verhofstadt (deregulering) gemerkt dat dit niet klopt.

En nu opnieuw, er worden regels gemaakt tot dat Bart Somers uit de duisternis komt.

Het schijnt wel Pasen te zijn met de herrijzenis…

Procedure waarbij wij de slimste uit de selectie gaan nemen dat kan niet meer doorgaan aangezien dat onze kandidate niet de slimste is. (Weeral gelekt door een krant. En dan nog een franstalige).

Dus weg die procedure, wij gaan het opnieuw doen zoals in de goede oude tijd.

Met twee of drie voor een postje van macht en poen dat is politiek niet evident.

Je weet wel, er zijn zoveel wachtende voor u…

Men is dan verder gaan nadenken en tot de conclusie dat er andere gouverneurs de leeftijdgrens gingen bereiken.
Buiten Oost-Vlaanderen is er nu ook Limburg en Vlaams Brabant.
Aangezien de bekwaamheid procedure weg is kan de burger die binnenkort voor één ronde terug kiezer gaat zijn hier respect kan voor opbrengen. Heeft hij liever de eerste van de klas of de laatste? Vermits dat zij in eerste instantie toch opnieuw niet democratisch door hem mogen verkozen worden.
Arme politiek, gekoppeld aan een arm Vlaanderen. Hoe kan het anders?

Vanwaar het volgende in lied en in woord.

https://www.youtube.com/watch?v=ui7utbA2Mls

Il était une fois deux partis qui se disputaient un poste symbolique...

Contribution externe
Publié le vendredi 07 février 2020 ?* 10h50 - Mis ?* jour le vendredi 07 février 2020 ?* 13h35
Une chronique d'Audrey Vandeleene, postdoctorante ?* l’UGent.
Désigner un gouverneur de province n’est pas une mince affaire. L’Open VLD et la N-VA s’en sont bien rendu compte.

C’est une histoire ?* rebondissements qui a commencé par une dispute et en a généré plusieurs autres, même si les intentions étaient louables. Comment celle-ci se terminera-t-elle ?
Il était une fois deux partis politiques qui se disputaient un poste de gouverneur de province.

Une seule condition avait été posée : que les futurs gouverneurs soient sélectionnés au moyen d’une procédure indépendante. Il est vrai que la répartition des postes de gouverneurs découle traditionnellement de petits arrangements entre amis (de la majorité régionale en place) sans transparence sur le processus de sélection, comme cela peut être le cas pour d’autres hauts fonctionnaires.
La suite de l’histoire s’est déroulée comme prévu. Quand le gouverneur de Flandre orientale s’est approché de l’âge de la pension, un appel ?* candidatures a été lancé.

La N-VA a soutenu le candidat arrivé en tête de la sélection, mais l’Open VLD a désiré placer une autre candidate, dont les résultats aux tests se révélèrent moins bons, selon des fuites dans la presse.
S’en sont suivi de longues tractations d’une année, pour qu’en décembre 2019, le nouveau ministre en charge des Affaires intérieures, le libéral Bart Somers (ayant succédé, cocasse, ?* la N-VA Liesbeth Homans) annule finalement la procédure.
L’histoire n’est pas terminée, car deux autres postes de gouverneurs seront bientôt vacants (dans le Limbourg et le Brabant flamand). Trois postes libres, trois partis dans la majorité flamande. L’histoire est trop belle pour être vraie. La fin des petits arrangements entre amis ? Bientôt, bientôt…
https://www.youtube.com/watch?v=ui7utbA2Mls

Titre et chapeau sont de la rédaction. Titre original : "La désignation des gouverneurs ou une belle tentative d’en finir avec la politique politicienne".

https://www.lalibre.be/debats/opinio...0d5a72108b2f28
Bijlage :
De man die geen democratische procedure en ook geen zwarte pieten ( klokkenluiders) wil.
Minister Bart Somers wil geen zwarte piet inburgering borstel

https://forum.politics.be/showthread.php?t=251945


Minister Bart Somers stelt in deze commissie vergadering (15.10.19) dat hij de zaak niet kent.

Een ministerschap beginnen met leugens is wel een slecht begin.

Iedere Vlaming heeft de zaak Briers kunnen volgen.

Samen met de postjes benoemingen die overging naar een benoeming met procedure.
Vanaf dat zo een procedure wordt aangenomen binnen de Vlaamse regering na goedkeuring van de particratie moet hij toch beter weten.
Zeker als zogezegde jurist.
Jurist kan je op twee manieren invullen zoals veel andere stielen.
Onpartijdig en partijdig.
Aangezien dat de meeste aanwezige juristen binnen de politiek meestal de partijlijn volgen kan je dat ‘partijdig’ noemen.
Het bewijs daarvan komt na de volgende citaten die in deze zaak en de tussenkomst van de minister Bart Somers belangrijk zijn ze vonden plaats tijdens een commissie vergadering.

Commissievergadering

Commissie voor Binnenlands Bestuur, Gelijke Kansen en Inburgering
dinsdag 15 oktober 2019, 13.58u

Begin citaten:

Minister Bart Somers

Mijnheer De Loor, u hebt ook naar een prijs gevraagd, en die kan ik u wel geven. De kosten voor het voeren van de procedure bedroeg 69.452 euro. Dat is een goede socialistische prijs.

Ik zal u een beetje teleurstellen met mijn antwoord, maar ik reken ook op uw begrip. Ik zal de komende dagen en weken aangrijpen om me dit dossier, ook juridisch, heel grondig eigen te maken en na te gaan wat de verdere stappen zijn om snel tot een door de Vlaamse Regering gedragen beslissing omtrent de aanstelling te kunnen komen. Vanzelfsprekend zal ik hier in de komende weken of maanden op terugkomen. Maar ik wil me eerst dit dossier, ook de juridische dimensie, goed eigen maken vooraleer daar uitspraken over te doen, uit respect voor iedereen die bij die procedure is betrokken. Dan zal ik in de schoot van de regering proberen te komen tot een doorbraak in dit dossier.

Minister Bart Somers

Ik begrijp dat u op uw honger blijft zitten. Jullie zijn redelijke mensen en begrijpen dat iemand die pas in functie is, toch wat meer tijd nodig heeft om moeilijke, complexe dossiers te bestuderen.

Net omdat er zich binnen die bestaande procedure een probleem voordoet, wil ik eerst het dossier grondig instuderen om daar zinvol op te antwoorden. Ik wil weten hoe dat juist in elkaar zit. Ik wil daarin geen juridische fouten maken. Elke uitspraak die men doet in zo'n dossier, kan gevolgen hebben, ook op juridisch vlak. Ik wil dus eerst weten waar ik sta alvorens ik verderga. Ik zou van grote onzorgvuldigheid getuigen, mocht ik daar niet op die manier mee omgaan.

Nogmaals, ik ben een week bezig. Ik zal een paar weken nodig hebben, en dan kunt u mij daarover elke vraag stellen die u wenst en ik zal die met de grootst mogelijke openheid beantwoorden.

https://www.vlaamsparlement.be/commi...erslag/1334114

Ik begrijp al uw vragen en al uw pogingen om mij nu al uit mijn kot te lokken, maar ik zal dat niet doen. Ik ben zelf jurist van opleiding. Ik wil eerst het juridische dossier goed kennen, goed begrijpen en goed instuderen en dan een positie bepalen.


Einde citaten.

Als jurist heeft de minister al lang begrepen dat een schorsing met of zonder motivering de Vlaming publiek geld gaat kosten.
Hij heeft daar indien dat hij in rechten een goede student was, welke dan normaal advocaat worden en blijven..) dit al lang begrepen. En tegenovergestelde is een leugen of onbekwaamheid.
Indien dat de kandidaten een groepsvoordering inleiden over de schorsing van deze kandidaatstelling of het elk afzonderlijk doen.
Gaat dit geld kosten, ja.
De Raad van State zal daar een correcte arrest over brengen daar zijn wij van overtuigd.
Maar het zal voor Bart Somers die sinds zijn komst al voor degelijk wat ruzie heeft gezorgd meer dan dat zijn.
Dit gaat zijn partij die nu al bij de afgrond staat veel stemmen kosten.
Omdat elke Vlaming ondertussen wel begrepen heeft dat hij alles net zoals het kamp VERHOFSTADT bij het oude wil houden.

Geen politiek vernieuwing en verder doen met al het voksbedrog.

Gouverneurs die net zoals het Belgisch Senaat met publiek geld betaald worden wil hij nu uitvoeren naar Vlaanderen. Waarbij die gouverneurs senatoren worden die in de hand van de Vlaamse regering komen eten.

Shame on you, Bart!

Laatst gewijzigd door RASPOUTINE : 7 februari 2020 om 18:41.
RASPOUTINE is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 15:28.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be