Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Themafora > Staatsinrichting
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Staatsinrichting Vlaanderen versus Wallonië? Een unitaire, federale, confederale staat of meteen Vlaanderen onafhankelijk. Dit is het forum bij uitstek voor discussies over de Belgische staatsinrichting.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 9 februari 2005, 09:59   #1
De rechtvaardige rechter
Parlementslid
 
De rechtvaardige rechter's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 november 2004
Berichten: 1.666
Standaard Franse arrogantie kost mensenlevens

[font=Tahoma][font=Tahoma]
[/font][/font]
[font=Tahoma][size=2][font=Tahoma]
,,Moeder is gestorven omdat ze Nederlandstalig was''
Dilbeekse familie klaagt slechte behandeling van Vlamingen door MUG-dienst Erasmus aan [/font][/size][/font]

[font=Tahoma][size=2][font=Tahoma]GROOT-BIJGAARDEN - Marie-Louise De Wael (30) en haar vader Jerome barsten nog altijd van woede en onmacht als ze terugdenken aan de dood van hun moeder en echtgenote op 8 augustus in de Saviokerk in Dilbeek. Het MUG-team van het Erasmusziekenhuis liet veertig minuten op zich wachten en was [font=Tahoma][font=Tahoma]enkel bemand met een Franstalig urgentieteam[/font][/font]. Christiane De Celle overleefde haar hartstilstand niet. ,,Mijn moeder is gestorven omdat ze Nederlandstalig was. Dit kan iedereen in de regio overkomen'', zo stelt de familie die met een pijnlijk rouwproces worstelt. [/font][/size][/font]

[font=Tahoma][size=2][font=Tahoma]8 augustus 2004 staat voor eeuwig in de herinnering van Marie-Louise en Jerome De Wael gebrand. ,,We waren die zondagmorgen nog gaan zwemmen in Dilkom. Toen gingen we samen naar de mis in de Saviokerk waar mijn moeder actief was in de parochie. Ze had net de omhaling gedaan, toen ze plots in elkaar zakte'', doet Marie-Louise het verhaal.
[/font][/size][/font][font=Arial][size=2][font=Arial]
[/font][/size][/font]
[font=Tahoma][size=2][font=Tahoma]Franstalig[/font][/size][/font][font=Arial][size=2][font=Arial]

[/font][/size][/font][font=Tahoma][size=2][font=Tahoma],,Ik studeer verpleegkunde. Ik heb haar veertig minuten lang zelf gereanimeerd met kunstmatige beademing en hartmassage. Iemand in de kerk belde de hulpdiensten. Na tien minuten was er een ambulance van de brandweer van Dilbeek ter plaatse maar die hebben niet het gespecialiseerde materiaal van een MUG-wagen. Pas na 40 minuten daagde de MUG van het Erasmusziekenhuis op. De drie leden van het urgentieteam spraken enkel Frans en stelden zich bijzonder in de hoogte op. In het Frans joegen ze op een weinig hoffelijke manier iedereen buiten. Op dat moment leefde mijn moeder nog. Toen de artsen even later de kerk buitenkwamen, kregen we pas echt een klap in ons gezicht. [/font][/size][/font][font=Arial][size=2][font=Arial]Elle est morte. C'était parce qu'elle est néerlandophone qu'on l' a laissé crepée''[/font][/size][/font][font=Arial][size=2][font=Arial],[/font][/size][/font][font=Arial][size=2][font=Arial] zo klonk het botweg. [/font][/size][/font][font=Tahoma][size=2][font=Tahoma]We wisten niet wat we hoorden. Toen we achteraf terug binnen gingen, lag mijn moeder daar weinig respectvol halfnaakt in de kerk.''

Alhoewel het incident al vijf maanden achter de rug is, vertellen Marie-Louise en Jerome pas nu hun verhaal.

,,We voelen ons woedend, machteloos en onheus behandeld. Het bemoeilijkt ons rouwproces enorm. Een maand na de dood van mijn moeder kregen we een factuur van bijna 700 euro voor de MUG-interventie, onmiddellijk te betalen. Blijkt dat het Erasmusziekenhuis verkeerde documenten invulde waardoor de mutualiteit ons een hele tijd niet kon terugbetalen. Het ergste is dat het Erasmusziekenhuis ons zelfs de exacte doodsoorzaak van mijn moeder niet wil meedelen. Ook onze huisdokter moet het stellen met een nietszeggend velletje papier. Mijn moeder is nooit in het Erasmusziekenhuis zelf geweest maar werd onmiddellijk opgehaald door de begrafenisondernemer. Ik telefoneerde herhaaldelijk naar het Erasmusziekenhuis om uitleg te vragen maar elke keer werd ik afgescheept en hoorde ik op de achtergrond telkens encore une flamande . Ik ben zelf vijftalig, ik heb niets tegen Franstaligen maar ik kan niets anders dan concluderen dat Nederlandstaligen niet welkom zijn in het Erasmusziekenhuis''.

Marie-Louise De Wael stuurde haar verhaal inmiddels ook door naar het VTM- programma Recht van Antwoord van Goedele Liekens.

,,Wat wij hebben meegemaakt is erg. Maar het kan nog alle dagen gebeuren. De regio Dilbeek hangt voor MUG-interventies volgens de huidige regeling af van het Franstalig Erasmusziekenhuis. Dit is een schande. Hebben wij als Vlamingen geen recht op efficiënte hulp in onze eigen taal?'', vragen Marie-Louise en Jerome zich af.

Het Erasmusziekenhuis was niet bereid commentaar te geven. [/font][/size][/font]
[font=Tahoma][size=2][font=Tahoma][/font][/size][/font]
[font=Tahoma][size=2][font=Tahoma][/font][/size][/font]
[font=Tahoma][size=2][font=Tahoma][/font][/size][/font]
[font=Tahoma][size=2][font=Tahoma]En ik denk niet dat dit de eerste en de laatse keer geweest is.[/font][/size][/font]
__________________
Tiocfaidh ár lá!
Links en Vlaams

Laatst gewijzigd door De rechtvaardige rechter : 9 februari 2005 om 10:00.
De rechtvaardige rechter is offline   Met citaat antwoorden
Oud 9 februari 2005, 13:04   #2
Patriot!
Secretaris-Generaal VN
 
Patriot!'s schermafbeelding
 
Geregistreerd: 6 oktober 2002
Locatie: België - Belgique - Belgien - Belgium
Berichten: 21.353
Stuur een bericht via ICQ naar Patriot! Stuur een bericht via MSN naar Patriot!
Standaard

1. Ik heb het gevoel dat dit een mythe is.
2. ALS dit waar is, moeten de schuldigen verwijderd worden uit de samenleving.
Patriot! is offline   Met citaat antwoorden
Oud 9 februari 2005, 13:43   #3
C uit W
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
C uit W's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 11 januari 2003
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 12.249
Standaard

De titel is fout, het moet Franstalige zijn, fransmannen zijn niet zo bekrompen...
__________________
"Denken ist schwer, darum urteilen die meisten."
C uit W is offline   Met citaat antwoorden
Oud 9 februari 2005, 13:44   #4
Distel
Secretaris-Generaal VN
 
Distel's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 juni 2003
Locatie: Meuhië
Berichten: 29.738
Standaard

http://www.nieuwsblad.be/Article/Det...cleID=GB0BM781

Maar wacht, dat is waarschijnlijk maar een Flamingantische krant en/of reporter?
__________________
* Erfopvolging: een ander woord voor discriminatie op basis van afkomst
* Solidariteit is een gevoel van samenhorigheid en kan niet opgelegd worden. De N-Z transfers zijn dus per definitie geen solidariteit, want niet vrijwillig
* Democratie = demos + kratein (het volk heerst). Een land waar het laatste woord bij politici en niet bij de bevolking ligt, is dus per definitie geen democratie
* Er bestaat evenveel bewijs voor het bestaan van god als voor het bestaan van gele ruimtekaboutertjes

Laatst gewijzigd door Distel : 9 februari 2005 om 13:44.
Distel is offline   Met citaat antwoorden
Oud 9 februari 2005, 14:43   #5
CHW
Burgemeester
 
CHW's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 januari 2005
Berichten: 513
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Patriot!
1. Ik heb het gevoel dat dit een mythe is.
2. ALS dit waar is, moeten de schuldigen verwijderd worden uit de samenleving.
Geloof het van iemand die er woont en het al gezien heeft :
1. Als je de urgentie belt, is het niet zeker dat je in het Nl wordt geantwoordt.
2. De ambulanciers zijn soms ééntalig Frans.
3. Je wordt vervoerd naar een ééntalig Frans ziekenhuis (zoals Erasmus in Anderlecht) als je zelf niet in staat bent om te vragen of ze je ergens anders willen brengen.

Dit noem ik geen mythe maar realiteit. Ik vind en vele Vlamingen uit de streek met mij dat er een eigen spoeddienst voor het Pajottenland moet komen ipv de Brusselse diensten (die trouwens tweetalig zouden moeten zijn volgens de Brusselse taalwetten).
CHW is offline   Met citaat antwoorden
Oud 9 februari 2005, 16:55   #6
rodeo
Gouverneur
 
rodeo's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 november 2004
Berichten: 1.128
Standaard

Citaat:
In het Frans joegen ze op een weinig hoffelijke manier iedereen buiten.
kan zijn dat dat standaardprocedure is...

Citaat:
[font=Tahoma][size=2][font=Tahoma][font=Tahoma][font=Tahoma]enkel bemand met een Franstalig urgentieteam[/font][/font].[/font][/size][/font]
wat volgens mij in de gegeven situatie een detail is - liever nen oop dokters, dan NIETS.
Volgens mij is het ziekenhuis idd in fout, niet zozeer voor het franstalig zijn, dan wel voor het te laat komen.
rodeo is offline   Met citaat antwoorden
Oud 9 februari 2005, 17:33   #7
Wallonië Vlaams!
Vreemdeling
 
Geregistreerd: 9 februari 2005
Berichten: 25
Standaard

Typisch dat het franstaligen zijn. Vlamingen hadden op tijd geweest. Franstaligen gedragen zich zoals de Kongolezen in Kongo, altijd en overal te laat.
Wallonië Vlaams! is offline   Met citaat antwoorden
Oud 9 februari 2005, 23:44   #8
Dorian
Parlementslid
 
Dorian's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 september 2004
Locatie: Franstalig België
Berichten: 1.816
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Wallonië Vlaams!
Typisch dat het franstaligen zijn. Vlamingen hadden op tijd geweest. Franstaligen gedragen zich zoals de Kongolezen in Kongo, altijd en overal te laat.
Nooit van de anti-racismewet gehoord ?

Laatst gewijzigd door Dorian : 9 februari 2005 om 23:45.
Dorian is offline   Met citaat antwoorden
Oud 10 februari 2005, 08:43   #9
Distel
Secretaris-Generaal VN
 
Distel's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 juni 2003
Locatie: Meuhië
Berichten: 29.738
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Dorian
Nooit van de anti-racismewet gehoord ?
Je hebt het over onderstaande uitspraak?

[font=Arial]"Elle est morte. C'était parce qu'elle est néerlandophone qu'on l' a laissé crepée''[/font]
__________________
* Erfopvolging: een ander woord voor discriminatie op basis van afkomst
* Solidariteit is een gevoel van samenhorigheid en kan niet opgelegd worden. De N-Z transfers zijn dus per definitie geen solidariteit, want niet vrijwillig
* Democratie = demos + kratein (het volk heerst). Een land waar het laatste woord bij politici en niet bij de bevolking ligt, is dus per definitie geen democratie
* Er bestaat evenveel bewijs voor het bestaan van god als voor het bestaan van gele ruimtekaboutertjes
Distel is offline   Met citaat antwoorden
Oud 10 februari 2005, 09:49   #10
Dorian
Parlementslid
 
Dorian's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 september 2004
Locatie: Franstalig België
Berichten: 1.816
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Distel
Je hebt het over onderstaande uitspraak?

[font=Arial]"Elle est morte. C'était parce qu'elle est néerlandophone qu'on l' a laissé crepée''[/font]
Dat is gewoon haatdragende propaganda van uw fascistische partij.
Dorian is offline   Met citaat antwoorden
Oud 10 februari 2005, 09:55   #11
Distel
Secretaris-Generaal VN
 
Distel's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 juni 2003
Locatie: Meuhië
Berichten: 29.738
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Dorian
Dat is gewoon haatdragende propaganda van uw fascistische partij.
Neen, dat is blijkbaar een citaat van de aanwezige artsen. Uw commentaar lijkt dan weer meer op haatdragende propaganda.
__________________
* Erfopvolging: een ander woord voor discriminatie op basis van afkomst
* Solidariteit is een gevoel van samenhorigheid en kan niet opgelegd worden. De N-Z transfers zijn dus per definitie geen solidariteit, want niet vrijwillig
* Democratie = demos + kratein (het volk heerst). Een land waar het laatste woord bij politici en niet bij de bevolking ligt, is dus per definitie geen democratie
* Er bestaat evenveel bewijs voor het bestaan van god als voor het bestaan van gele ruimtekaboutertjes
Distel is offline   Met citaat antwoorden
Oud 10 februari 2005, 10:18   #12
Dorian
Parlementslid
 
Dorian's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 september 2004
Locatie: Franstalig België
Berichten: 1.816
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Distel
Neen, dat is blijkbaar een citaat van de aanwezige artsen. Uw commentaar lijkt dan weer meer op haatdragende propaganda.
Alsof een arts zoiets zou zeggen ... Hebt u een naam ?
Dorian is offline   Met citaat antwoorden
Oud 10 februari 2005, 10:27   #13
muys
Parlementsvoorzitter
 
muys's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 30 maart 2004
Berichten: 2.468
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door rodeo
kan zijn dat dat standaardprocedure is...

Citaat:
[font=Tahoma][size=2][font=Tahoma][font=Tahoma][font=Tahoma]enkel bemand met een Franstalig urgentieteam[/font][/font].[/font][/size][/font]
wat volgens mij in de gegeven situatie een detail is - liever nen oop dokters, dan NIETS.
Volgens mij is het ziekenhuis idd in fout, niet zozeer voor het franstalig zijn, dan wel voor het te laat komen.
de taalwetten moeten uw inziens dus niet gerespecteerd worden? ik zou eens willen weten wat er zou gebeuren moest een franstalige inwoner van linkebeek door een nederlandstalig urgentieteam worden verzorgd. dan zou het wel vlug discriminatie zijn.

hoe kan een dokter nu iemand deftig verzorgen als hij er niet kan mee communiceren?
muys is offline   Met citaat antwoorden
Oud 10 februari 2005, 12:27   #14
boer_bavo
Europees Commissaris
 
boer_bavo's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 februari 2003
Locatie: Podgorica
Berichten: 6.351
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Dorian
Nooit van de anti-racismewet gehoord ?
De waarheid kwetst blijkbaar.
__________________
[SIZE=1][/SIZE]
boer_bavo is offline   Met citaat antwoorden
Oud 10 februari 2005, 12:31   #15
Distel
Secretaris-Generaal VN
 
Distel's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 juni 2003
Locatie: Meuhië
Berichten: 29.738
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Dorian
Alsof een arts zoiets zou zeggen ...
Want artsen zijn immers onfeilbaar.

Citaat:
Hebt u een naam ?
Ik niet nee (toch niet van die arts ). De persoon die het artikel schreef misschien wel.
__________________
* Erfopvolging: een ander woord voor discriminatie op basis van afkomst
* Solidariteit is een gevoel van samenhorigheid en kan niet opgelegd worden. De N-Z transfers zijn dus per definitie geen solidariteit, want niet vrijwillig
* Democratie = demos + kratein (het volk heerst). Een land waar het laatste woord bij politici en niet bij de bevolking ligt, is dus per definitie geen democratie
* Er bestaat evenveel bewijs voor het bestaan van god als voor het bestaan van gele ruimtekaboutertjes

Laatst gewijzigd door Distel : 10 februari 2005 om 12:32.
Distel is offline   Met citaat antwoorden
Oud 10 februari 2005, 15:39   #16
Dorian
Parlementslid
 
Dorian's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 september 2004
Locatie: Franstalig België
Berichten: 1.816
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door boer_bavo
De waarheid kwetst blijkbaar.
Een beeje minder slogans, en een beetje meer intelligentie, Boer, dat zou volgens mij nuttig zijn.
Dorian is offline   Met citaat antwoorden
Oud 10 februari 2005, 15:41   #17
De rechtvaardige rechter
Parlementslid
 
De rechtvaardige rechter's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 november 2004
Berichten: 1.666
Standaard

Maar onze boer heeft gelijk hoor jongen.
__________________
Tiocfaidh ár lá!
Links en Vlaams
De rechtvaardige rechter is offline   Met citaat antwoorden
Oud 10 februari 2005, 15:42   #18
lievendr
Provinciaal Gedeputeerde
 
lievendr's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 29 mei 2004
Berichten: 923
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Dorian
Dat is gewoon haatdragende propaganda van uw fascistische partij.
webstek het nieuwsblad...
__________________
www.beneliga.tk
lievendr is offline   Met citaat antwoorden
Oud 10 februari 2005, 15:45   #19
Dorian
Parlementslid
 
Dorian's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 september 2004
Locatie: Franstalig België
Berichten: 1.816
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door De rechtvaardige rechter
Maar onze boer heeft gelijk hoor jongen.
Waaroom heeft uw Platte Boer gelijk ? Omdat ik herinner dat er een anti-racismewet bestaat ? Een beetje kort als redenering ...
Dorian is offline   Met citaat antwoorden
Oud 10 februari 2005, 15:46   #20
Dorian
Parlementslid
 
Dorian's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 september 2004
Locatie: Franstalig België
Berichten: 1.816
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Distel
Want artsen zijn immers onfeilbaar.

Ik niet nee (toch niet van die arts ). De persoon die het artikel schreef misschien wel.
Graag.
Dorian is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 03:16.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be