![]() |
Registreren kan je hier. Problemen met registreren of reageren op de berichten? Een verloren wachtwoord? Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam. |
|
Registreer | FAQ | Forumreglement | Ledenlijst |
Staatsinrichting Vlaanderen versus Wallonië? Een unitaire, federale, confederale staat of meteen Vlaanderen onafhankelijk. Dit is het forum bij uitstek voor discussies over de Belgische staatsinrichting. |
![]() |
|
Discussietools |
![]() |
#1 |
Vreemdeling
Geregistreerd: 27 januari 2005
Berichten: 41
|
![]() In een artikel (20/3/2005 ) in het nieuwsblad hekelt Johan Sauwens (CD&V) de stijgende de RVA-transfers van noord naar zuid." Vlaming betaalt steeds meer voor Waalse werklozen"
,,Dat wordt echt dramatisch", zegt Sauwens. ,,Wallonië wordt echt een blok aan ons been. De economische heropleving van Wallonië moet ons aller prioriteit zijn. Maar daarvoor moeten het tewerkstellingsbeleid en de loonakkoorden gesplitst worden. Als de Walen zich blijven vastklampen aan die hoge uitgavensystemen, dan gaan beide landsdelen de dieperik in. Vlaanderen heeft dat geld zelf nodig voor innovatie en onderwijs" Ook op zijn website vraagt Johan Sauwens zich af waarom Somers zijn belofte van 20 april 2004 "binnen de maand zal de studie openbaar worden gemaakt en verspreid" niet waarmaakt. "Ofwel zijn Dewael en Somers al heel de tijd bezig met een schijnvertoning, ofwel heeft Somers orders van Verhofstadt gekregen om de studie niet publiek te maken" aldus Sauwens. Ofwel,ofwel....?Splitsen die handel, een conditio sine que non voor het voortbestaan van Vlaanderen. deekodiver http://deekodiver.skynetblogs.be/ |
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 12 april 2004
Berichten: 11.299
|
![]() Maar is Sauwens niet een lid van die partij die de Minister-President Leterme levert?
Mss kan Sauwens Leterme ervan overtuigen om die bijzondere schuldafbetaling vh Belgische deficit te staken? Mss kan BHV dan wat onverwijlder gesplitst worden?
__________________
“They’re Not After Me, They’re After You. I’m Just In the Way.” Donald J. Trump |
![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 21 juni 2002
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 117.759
|
![]() (Belga) De Vlaamse regering heeft woensdagochtend op haar conclaaf over de begrotingscontrole 2005 beslist om niet in te gaan op de vraag van de federale regering om de schuld met 95 miljoen euro extra af te bouwen. De Vlaamse overheid zal het geld waarschijnlijk gebruiken om haar eigen "impliciete schuld" verder af te bouwen.
De Hoge Raad voor Financiën had Vlaanderen in 2005 een extra begrotingsinspanning gevraagd om de totale schuld van het land verder te helpen afbouwen. De Vlaamse regering ging daar op in en reserveerde 95,58 miljoen euro. Maar dat was onder de voorwaarde dat de andere gewesten en gemeenschappen ook een inspanning zouden doen. Daar is niet aan tegemoet gekomen, zo stelt de Vlaamse regering vast. Bovendien heeft Vlaanderen budgettair zelf een aantal knelpunten. De federale regering werd woensdagochtend al tijdens een onderhoud op de hoogte gebracht van de beslissing. Vlaanderen houdt dus haar 95 miljoen euro en zal het geld gebruiken om de impliciete schuld af te bouwen, zo verluidt. De impliciete schuld is het verschil tussen verbintenissen die in het verleden werden aangegaan en de betalingskredieten die daarvoor in vorige begrotingen werden voorzien. (lan) (Belga 19:57)
__________________
Het Oosten: De kiezer heeft niet altijd gelijk. De kiezer heeft alleen gelijk als hij stemt zoals Het Oosten het zou willen. |
![]() |
![]() |
![]() |
#4 | |
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 26 augustus 2004
Berichten: 47.775
|
![]() Citaat:
![]() ![]() ![]() |
|
![]() |
![]() |