Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Themafora > Maatschappij en samenleving
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Maatschappij en samenleving Dit subforum handelt over zaken die leven binnen de maatschappij en in die zin politiek relevant (geworden) zijn.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 26 maart 2005, 16:35   #1
Raf
Secretaris-Generaal VN
 
Raf's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 maart 2003
Berichten: 53.640
Standaard 7 mei 2005: Belgian Lesbian and Gay Pride - De eisen

[SIZE=4]EISENPLATFORM[/SIZE]

Versie 2005

De voorbije jaren is er in België belangrijke vooruitgang geboekt bij het wegwerken van vooroordelen en het bevorderen van gelijke rechten voor holebi’s. In december 2002 werd de anti-discriminatiewet goedgekeurd en op 30 januari 2003 werd het huwelijk opengesteld voor paren van gelijk geslacht.

Beide wetten zijn belangrijk, maar er is daarnaast nog veel werk. Daarom blijft de holebi-beweging ijveren voor een actief gelijke-kansenbeleid op alle bestuursniveaus en voor een regelgeving die rekening houdt met de diversiteit die er bestaat in samenlevingsvormen. Verder blijven we solidair met diegenen die ijveren voor gelijke rechten voor holebi’s daar waar die rechten nog veraf zijn.


federale overheid

1 gelijke rechten voor kinderen in holebigezinnen

Het samen krijgen, adopteren en opvoeden van kinderen door holebiparen moet bij wet worden erkend. Naast de gezamenlijke adoptie, moet ook de co-ouderadoptie mogelijk worden, bijvoorbeeld voor de meemoeder die met haar partner een kind kreeg via kunstmatige inseminatie. Kinderen die opgroeien in een holebigezin hebben recht op twee juridische ouders.
Voor kinderen die opgroeien in holebigezinnen en die niet geadopteerd kunnen worden, bijvoorbeeld omdat het kind reeds twee ouders heeft, moet er een juridische omkadering komen van de band tussen kind en zorgouder (onder meer betreffende erfrecht, onderhoud, zorg en vertegenwoordiging) zodat de band tussen kind en zorgouder versterkt kan worden, zonder dat evenwel de band met de oorspronkelijke ouders wordt verbroken.

2 antidiscriminatiebeleid

De federale overheid moet ervoor zorgen dat de antidiscriminatiewet consequent wordt toegepast. Dit betekent onder meer voldoende middelen voorzien voor het Centrum voor Gelijkheid van Kansen en voor Racismebestrijding en voor de door haar erkende Discriminatiemeldpunten die over de naleving van de antidiscriminatiewet moeten waken.

3 strafrechtelijk beleid

De bepalingen over ontucht en openbare zedenschennis in het Strafwetboek moeten aangepast worden zodat ze niet meer misbruikt kunnen worden - bij het strafrechtelijk of politioneel beleid - om de seksualiteitsbeleving tussen instemmende seksuele meerderjarigen - van gelijk of van verschillend geslacht -direct of indirect aan te pakken of te bestraffen.

4 holebifoob geweld aanpakken

In de samenleving mag geen plaats zijn voor holebifobie. Verbaal en fysiek geweld tegenover holebi’s moet van overheidswege bestreden worden, onder meer door bewustmakingscampagnes gericht op het afbouwen van vooroordelen, aandacht voor diversiteit in het onderwijs en krachtig optreden tegen agressoren. De federale overheid moet hier een voortrekkersrol spelen, maar ook de regionale en de lokale overheid hebben op dit vlak een belangrijke taak te vervullen.

5 individualisering van de rechten

De federale regering moet ijveren voor een fiscaal en sociaal zekerheidssysteem dat ongerechtvaardigde verschillen tussen alleenstaanden, samenwonenden en gehuwden, en tussen mannen en vrouwen, wegwerkt.
6 europees beleid

De federale overheid moet er binnen de Europese Unie onder meer op aandringen :

* dat de Europese Kaderrichtlijn inzake gelijke behandeling in arbeid en beroep op alle maatschappelijke domeinen van toepassing wordt, in plaats van enkel op het domein van de tewerkstelling;
* dat de Europese instellingen en alle lidstaten voldoende inspanningen leveren om het proces van aanvaarding en gelijke behandeling van holebi’s en van holebigezinnen vlot te laten verlopen;
* dat de verschillende Europese partnerregelingen voor holebi’s (geregistreerd partnerschap, openstelling van het huwelijk, PaCS, Lebenspartnerschaft …) binnen de hele Europese Unie erkend worden, onder meer in het kader van het vrij verkeer van personen.

vlaamse overheid

7 een geïntegreerd vlaams gelijkekansenbeleid


De Vlaamse overheid moet het gelijkekansenbeleid voor holebi’s verder uitwerken op al haar bevoegdheidsdomeinen, in het bijzonder: Onderwijs-, Welzijns-, Gezondheids-, Jeugd-, Ouderen- en Allochtonenbeleid. Dit beleid moet een bekommernis zijn van de hele regering en het moet in het bijzonder bewaakt worden door de minister bevoegd voor Gelijke Kansen. De Vlaamse overheid moet zorgen voor een structurele ondersteuning van de niet-commerciële holebiverenigingen en ze moet middelen vrijmaken voor sensibiliseringsacties, structurele maatregelen en wetenschappelijk onderzoek in verband met holebiseksualiteit.
Ook in het gelijkekansenbeleid voor de personeelsleden van de Vlaamse overheid dienen de holebi’s expliciet als doelgroep opgenomen te worden.

8 een volwaardig en geïntegreerd gezondheidsbeleid voor holebi's

Iedereen heeft recht op ondersteuning van zijn/haar seksuele gezondheid, die rekening houdt met iemands levensstijl, identiteit, seksuele geaardheid of hiv-status. De gezondheidszorg moet voorzien in zorg en continue hiv- en soa-preventie, met specifieke deskundigheid omtrent holebiseksualiteit. Organisaties die de seksuele gezondheid van holebi's promoten (via hiv- en soa-preventie, counseling en hulpverlening) moeten billijk ondersteund worden. De overheid en de farmaceutische industrie moeten voor iedereen beschikbare en betaalbare aids-medicatie garanderen. De overheid moet zorgen voor gratis vaccinatie tegen hepatitis-B voor mannen met homoseksuele contacten.

9 aandacht voor verschillende groepen binnen de holebi’s

De Vlaamse overheid moet binnen haar welzijnsbeleid specifiek oog hebben voor de – vaak nog onzichtbare – deelgroepen binnen de holebi’s. Enkele voorbeelden:

* lesbische vrouwen: er wordt weinig onderzoek gedaan naar de situatie van lesbiennes op socio-economisch vlak en op vlak van welzijn, relationeel geweld en gezondheid. Het is de taak van de overheid om deze leemte op te vullen. Ook moeten voldoende subsidies worden voorzien voor initiatieven die inspelen op de nood aan structurele informatie- en ontmoetingsmogelijkheden voor lesbische vrouwen in Vlaanderen;
* holebisenioren: door de vergrijzing van de bevolking zal ook het aantal holebisenioren sterk toenemen in de komende jaren. Vanuit het Vlaams beleid moet er bijzondere aandacht zijn voor de specifieke noden en wensen van de holebisenioren, waarvoor vaak ‘oplossingen op maat’ zullen vereist zijn;
* allochtone holebi’s: holebi’s binnen de allochtone gemeenschap worden in hun gemeenschap niet of nauwelijks aanvaard. Vanuit het Vlaamse beleid moet er bijzondere aandacht zijn voor de vorming en sensibilisering rond holebiseksualiteit in de allochtone gemeenschap en voor het stimuleren van de samenwerking tussen de allochtone gemeenschap en de holebi-organisaties;
* holebi’s met een handicap: holebi’s met een handicap zijn als groep erg onzichtbaar. Vanuit het Vlaams beleid moet er bijzondere aandacht zijn voor het verhogen van de zichtbaarheid van deze groep, en het zichtbaar maken van hun noden.

10 voldoende stimulansen voor het onderwijs

Het thema holebiseksualiteit moet deel uitmaken van de ontwikkelingsdoelen en eindtermen van het basis- en secundair onderwijs, in het kader van een correcte en volledige relationele en seksuele vorming. Het holebithema dient opgenomen te worden in de leerplannen en ook het hoger onderwijs moet er aandacht aan schenken. De onderwijskoepels en schoolgemeenschappen moeten individuele leerkrachten stimulansen geven om een cultuur van openheid te creëren rond het holebi-zijn van leerlingen en leerkrachten. Enkel door duidelijke communicatie vanuit de overheid en de schoolgemeenschappen kan er een brede maatschappelijke aanvaarding en een attitudewijziging komen in alle netten en op alle niveaus van het onderwijs. De Holebifederatie kan deze taak ter harte nemen als zij de mogelijkheid heeft hier blijvend aan te werken en er structureel voor ondersteund wordt.

lokale overheden

11 een gelijkekansenbeleid in iedere stad, gemeente of provincie

Iedere stad, gemeente of provincie moet een beleidsverantwoordelijke (schepen of bestendig gedeputeerde) aanstellen die expliciet verantwoordelijk is voor het lokale holebi-gelijkekansenbeleid.
Iedere stad, gemeente of provincie moet een holebi-gelijkekansenbeleid uitwerken dat erop gericht is de discriminatie van holebi’s door de inwoners en het personeel van de gemeente, stad of provincie te voorkomen, de zelforganisatie van holebi’s te ondersteunen, de zichtbaarheid van holebi’s in de gemeente, stad of provincie te vergroten en de vanzelfsprekendheid van holebiseksualiteit te vergroten.

solidariteit

12 internationale solidariteit

Alle personen die wegens de seksuele geaardheid of de genderidentiteit van hun vrijheid beroofd, vervolgd, veroordeeld of geestelijk of lichamelijk gefolterd worden, moeten internationaal erkend worden als politiek gevangene of als politiek vluchteling. Alle teksten, verdragen of internationale richtlijnen die discriminatie verbieden, moeten de seksuele geaardheid en de genderidentiteit expliciet opnemen als een ongeoorloofde discriminatiegrond. De overheden moeten de gelijke behandeling van holebi’s opnemen in onderhandelingen en contacten met landen waar holebiseksualiteit nog strafbaar is of waar holebi’s nog vervolgd worden.

13 solidariteit met holebi’s binnen geloofsgemeenschappen

De holebibeweging is solidair met iedereen die ijvert voor de erkenning van een volwaardige seksualiteitsbeleving van holebi’s door hun geloofsgemeenschappen of levensbeschouwelijke verenigingen.

14 solidariteit met andere groepen

Elke vorm van discriminatie moet worden bestreden. Daarom ondersteunen holebi’s de strijd tegen elke vorm van discriminatie, onder meer op basis van het geslacht, een zogenaamd ras, de huidskleur, de afkomst, de nationale of etnische afstamming, de seksuele geaardheid, de burgerlijke staat, de geboorte, het fortuin, de leeftijd, het geloof of de levensbeschouwing, de huidige of toekomstige gezondheidstoestand, een handicap of een fysieke eigenschap.

http://www.blgp.be/nl/eisen.php
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Demper Bekijk bericht
Een blote mannenkont is pure kunst.
Stuyckisme 1: "Positieve discriminatie is immers ook racisme"
Stuyckisme 2: "Iemand op mijn werk probeerde me wijs te maken dat onze prins in Wallonië altijd al als prince Philippe door het leven ging."

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door duveltje382 Bekijk bericht
Als daar ne knappe gast zit mss,lieft met een strak kontje ......
De langverwachte outing van duveltje382

Laatst gewijzigd door Raf : 26 maart 2005 om 16:36.
Raf is offline   Met citaat antwoorden
Oud 26 maart 2005, 18:35   #2
Raven
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Raven's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 31 maart 2004
Locatie: Nabij het Reigersnest
Berichten: 10.447
Standaard

een onnatuurlijke afwijking van de natuur dat artificieel moet opgedrongen worden aan de bevolking
__________________
NEE tegen assimilatie! NEE tegen racisme!
Raven is offline   Met citaat antwoorden
Oud 26 maart 2005, 18:39   #3
Piet Hein
Minister
 
Geregistreerd: 1 juni 2004
Berichten: 3.757
Standaard

Homo zijn is niet onnatruurlijk dat ligt gewoon in uw aard.
Piet Hein is offline   Met citaat antwoorden
Oud 26 maart 2005, 18:50   #4
Rene Artois
Minister
 
Rene Artois's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 14 februari 2005
Locatie: Nouvion
Berichten: 3.264
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Raf
[size=4][/size]
3 strafrechtelijk beleid

De bepalingen over ontucht en openbare zedenschennis in het Strafwetboek moeten aangepast worden zodat ze niet meer misbruikt kunnen worden - bij het strafrechtelijk of politioneel beleid - om de seksualiteitsbeleving tussen instemmende seksuele meerderjarigen - van gelijk of van verschillend geslacht -direct of indirect aan te pakken of te bestraffen.
Wat wordt hier in concreto mee bedoeld? Klinkt nogal vaag.
Rene Artois is offline   Met citaat antwoorden
Oud 26 maart 2005, 19:07   #5
Chipie
Banneling
 
 
Chipie's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 april 2004
Berichten: 20.937
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Raf
14 solidariteit met andere groepen

Elke vorm van discriminatie moet worden bestreden. Daarom ondersteunen holebi’s de strijd tegen elke vorm van discriminatie, onder meer op basis van het geslacht, een zogenaamd ras, de huidskleur, de afkomst, de nationale of etnische afstamming, de seksuele geaardheid, de burgerlijke staat, de geboorte, het fortuin, de leeftijd, het geloof of de levensbeschouwing, de huidige of toekomstige gezondheidstoestand, een handicap of een fysieke eigenschap.
Als men hier de bijdrages van sommige hol-ebi's leest, dan blijkt dat er een hele boel zijn die niet het minste respect voor anderen hebben... Nooit heb ik postings gezien die zo veel onverdraagzaamheid en haat uitdragen als die van sommige gerenommeerde homoposters...
Echt... walgelijk.
Ik heb geen problemen met holebi's (als ze net als anderen fatsoenlijk blijven) maar de postings van enkele holebi's op dit forum hebben me alleszins niet geholpen meer respect op te brengen als vroeger...
Een onvoorstelbaar hypocriet clubke, dat het respect voor de holebi's niet ten goede komt...
Chipie is offline   Met citaat antwoorden
Oud 26 maart 2005, 19:28   #6
Raf
Secretaris-Generaal VN
 
Raf's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 maart 2003
Berichten: 53.640
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Rene Artois
Wat wordt hier in concreto mee bedoeld? Klinkt nogal vaag.
Ja, dat is het 'em juist. De bepalingen van het strafwetboek omtrent "ontucht" zijn dermate vaag, dat ze in het verleden vaak misbruikt werden om een repressief optreden t.a.v. homoseksuelen te rechtvaardigen. De artikelen in kwestie worden tegenwoordig niet meer op die manier toegepast, maar ze staan wel nog steeds even vaag in het strafwetboek en zouden derhalve in de toekomst opnieuw misbruikt kunnen worden tegen homoseksuelen.
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Demper Bekijk bericht
Een blote mannenkont is pure kunst.
Stuyckisme 1: "Positieve discriminatie is immers ook racisme"
Stuyckisme 2: "Iemand op mijn werk probeerde me wijs te maken dat onze prins in Wallonië altijd al als prince Philippe door het leven ging."

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door duveltje382 Bekijk bericht
Als daar ne knappe gast zit mss,lieft met een strak kontje ......
De langverwachte outing van duveltje382
Raf is offline   Met citaat antwoorden
Oud 26 maart 2005, 19:30   #7
Raf
Secretaris-Generaal VN
 
Raf's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 maart 2003
Berichten: 53.640
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door CHIPIE
Als men hier de bijdrages van sommige hol-ebi's leest, dan blijkt dat er een hele boel zijn die niet het minste respect voor anderen hebben... Nooit heb ik postings gezien die zo veel onverdraagzaamheid en haat uitdragen als die van sommige gerenommeerde homoposters...
Echt... walgelijk.
Ik heb geen problemen met holebi's (als ze net als anderen fatsoenlijk blijven) maar de postings van enkele holebi's op dit forum hebben me alleszins niet geholpen meer respect op te brengen als vroeger...
Een onvoorstelbaar hypocriet clubke, dat het respect voor de holebi's niet ten goede komt...
Geef eens een voorbeeld...
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Demper Bekijk bericht
Een blote mannenkont is pure kunst.
Stuyckisme 1: "Positieve discriminatie is immers ook racisme"
Stuyckisme 2: "Iemand op mijn werk probeerde me wijs te maken dat onze prins in Wallonië altijd al als prince Philippe door het leven ging."

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door duveltje382 Bekijk bericht
Als daar ne knappe gast zit mss,lieft met een strak kontje ......
De langverwachte outing van duveltje382
Raf is offline   Met citaat antwoorden
Oud 26 maart 2005, 19:43   #8
Andro
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Andro's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 november 2004
Locatie: Spanje/La Nucia
Berichten: 11.087
Standaard

Ik ben het op alle punten eens, nu maar hopen dat al deze eisen zo vlug mogelijk worden ingewilligd...
__________________
"We did not know that child abuse was a crime." - Catholic archbishop Rembert G Weakland
Andro is offline   Met citaat antwoorden
Oud 26 maart 2005, 19:45   #9
Guderian
Banneling
 
 
Guderian's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 23 juni 2002
Berichten: 8.266
Standaard

Flikkers en potten zijn abnormaal, ze zijn afwijking van de natuur; en hebben bijgevolg geen politieke eisen te stellen. Dat ze leren leven met hun afwijking en er de gevolgen van dragen ipv hun abnormaal gedrag te gaan promoten.
Guderian is offline   Met citaat antwoorden
Oud 26 maart 2005, 19:49   #10
Raf
Secretaris-Generaal VN
 
Raf's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 maart 2003
Berichten: 53.640
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Guderian
Flikkers en potten zijn abnormaal, ze zijn afwijking van de natuur; en hebben bijgevolg geen politieke eisen te stellen. Dat ze leren leven met hun afwijking en er de gevolgen van dragen ipv hun abnormaal gedrag te gaan promoten.


Het zal je wel èrg dwarszitten dat de holebi's al zo veel van hun eisen hebben zien inwilligen...
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Demper Bekijk bericht
Een blote mannenkont is pure kunst.
Stuyckisme 1: "Positieve discriminatie is immers ook racisme"
Stuyckisme 2: "Iemand op mijn werk probeerde me wijs te maken dat onze prins in Wallonië altijd al als prince Philippe door het leven ging."

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door duveltje382 Bekijk bericht
Als daar ne knappe gast zit mss,lieft met een strak kontje ......
De langverwachte outing van duveltje382
Raf is offline   Met citaat antwoorden
Oud 26 maart 2005, 19:49   #11
Raf
Secretaris-Generaal VN
 
Raf's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 maart 2003
Berichten: 53.640
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Raf
Geef eens een voorbeeld...
Wel, CHIPIE, ik wacht...
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Demper Bekijk bericht
Een blote mannenkont is pure kunst.
Stuyckisme 1: "Positieve discriminatie is immers ook racisme"
Stuyckisme 2: "Iemand op mijn werk probeerde me wijs te maken dat onze prins in Wallonië altijd al als prince Philippe door het leven ging."

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door duveltje382 Bekijk bericht
Als daar ne knappe gast zit mss,lieft met een strak kontje ......
De langverwachte outing van duveltje382
Raf is offline   Met citaat antwoorden
Oud 26 maart 2005, 19:55   #12
debbie
Minister
 
debbie's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 februari 2005
Berichten: 3.178
Stuur een bericht via MSN naar debbie
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Guderian
Flikkers en potten zijn abnormaal, ze zijn afwijking van de natuur; en hebben bijgevolg geen politieke eisen te stellen. Dat ze leren leven met hun afwijking en er de gevolgen van dragen ipv hun abnormaal gedrag te gaan promoten.
Ja dadde, wat een bekakte reactie is me dat nu? Ze moeten er mee leren leven, zeg je, awel dat doen ze toch? Nu moet jij er nog mee leren leven.
debbie is offline   Met citaat antwoorden
Oud 26 maart 2005, 19:58   #13
Andro
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Andro's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 november 2004
Locatie: Spanje/La Nucia
Berichten: 11.087
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door debbie
Ja dadde, wat een bekakte reactie is me dat nu? Ze moeten er mee leren leven, zeg je, awel dat doen ze toch? Nu moet jij er nog mee leren leven.
Je slaat de nagel op zijn kop.
__________________
"We did not know that child abuse was a crime." - Catholic archbishop Rembert G Weakland

Laatst gewijzigd door Andro : 26 maart 2005 om 19:58.
Andro is offline   Met citaat antwoorden
Oud 26 maart 2005, 20:07   #14
Pietje
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 22 mei 2004
Berichten: 30.550
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Guderian
ze zijn afwijking van de natuur; en hebben bijgevolg geen politieke eisen te stellen.
Da's nu net wat ik denk als ik voorbij "de Kastelein" wandel en een glimp naar binnengooi 8)
Pietje is offline   Met citaat antwoorden
Oud 26 maart 2005, 20:08   #15
Pietje
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 22 mei 2004
Berichten: 30.550
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Raf
[size=4]EISENPLATFORM[/size]

Versie 2005

De voorbije jaren is er in België belangrijke vooruitgang geboekt bij het wegwerken van vooroordelen en het bevorderen van gelijke rechten voor holebi’s. In december 2002 werd de anti-discriminatiewet goedgekeurd en op 30 januari 2003 werd het huwelijk opengesteld voor paren van gelijk geslacht.

Beide wetten zijn belangrijk, maar er is daarnaast nog veel werk. Daarom blijft de holebi-beweging ijveren voor een actief gelijke-kansenbeleid op alle bestuursniveaus en voor een regelgeving die rekening houdt met de diversiteit die er bestaat in samenlevingsvormen. Verder blijven we solidair met diegenen die ijveren voor gelijke rechten voor holebi’s daar waar die rechten nog veraf zijn.


federale overheid

1 gelijke rechten voor kinderen in holebigezinnen

Het samen krijgen, adopteren en opvoeden van kinderen door holebiparen moet bij wet worden erkend. Naast de gezamenlijke adoptie, moet ook de co-ouderadoptie mogelijk worden, bijvoorbeeld voor de meemoeder die met haar partner een kind kreeg via kunstmatige inseminatie. Kinderen die opgroeien in een holebigezin hebben recht op twee juridische ouders.
Voor kinderen die opgroeien in holebigezinnen en die niet geadopteerd kunnen worden, bijvoorbeeld omdat het kind reeds twee ouders heeft, moet er een juridische omkadering komen van de band tussen kind en zorgouder (onder meer betreffende erfrecht, onderhoud, zorg en vertegenwoordiging) zodat de band tussen kind en zorgouder versterkt kan worden, zonder dat evenwel de band met de oorspronkelijke ouders wordt verbroken.

2 antidiscriminatiebeleid

De federale overheid moet ervoor zorgen dat de antidiscriminatiewet consequent wordt toegepast. Dit betekent onder meer voldoende middelen voorzien voor het Centrum voor Gelijkheid van Kansen en voor Racismebestrijding en voor de door haar erkende Discriminatiemeldpunten die over de naleving van de antidiscriminatiewet moeten waken.

3 strafrechtelijk beleid

De bepalingen over ontucht en openbare zedenschennis in het Strafwetboek moeten aangepast worden zodat ze niet meer misbruikt kunnen worden - bij het strafrechtelijk of politioneel beleid - om de seksualiteitsbeleving tussen instemmende seksuele meerderjarigen - van gelijk of van verschillend geslacht -direct of indirect aan te pakken of te bestraffen.

4 holebifoob geweld aanpakken

In de samenleving mag geen plaats zijn voor holebifobie. Verbaal en fysiek geweld tegenover holebi’s moet van overheidswege bestreden worden, onder meer door bewustmakingscampagnes gericht op het afbouwen van vooroordelen, aandacht voor diversiteit in het onderwijs en krachtig optreden tegen agressoren. De federale overheid moet hier een voortrekkersrol spelen, maar ook de regionale en de lokale overheid hebben op dit vlak een belangrijke taak te vervullen.

5 individualisering van de rechten

De federale regering moet ijveren voor een fiscaal en sociaal zekerheidssysteem dat ongerechtvaardigde verschillen tussen alleenstaanden, samenwonenden en gehuwden, en tussen mannen en vrouwen, wegwerkt.
6 europees beleid

De federale overheid moet er binnen de Europese Unie onder meer op aandringen :

* dat de Europese Kaderrichtlijn inzake gelijke behandeling in arbeid en beroep op alle maatschappelijke domeinen van toepassing wordt, in plaats van enkel op het domein van de tewerkstelling;
* dat de Europese instellingen en alle lidstaten voldoende inspanningen leveren om het proces van aanvaarding en gelijke behandeling van holebi’s en van holebigezinnen vlot te laten verlopen;
* dat de verschillende Europese partnerregelingen voor holebi’s (geregistreerd partnerschap, openstelling van het huwelijk, PaCS, Lebenspartnerschaft …) binnen de hele Europese Unie erkend worden, onder meer in het kader van het vrij verkeer van personen.

vlaamse overheid

7 een geïntegreerd vlaams gelijkekansenbeleid

De Vlaamse overheid moet het gelijkekansenbeleid voor holebi’s verder uitwerken op al haar bevoegdheidsdomeinen, in het bijzonder: Onderwijs-, Welzijns-, Gezondheids-, Jeugd-, Ouderen- en Allochtonenbeleid. Dit beleid moet een bekommernis zijn van de hele regering en het moet in het bijzonder bewaakt worden door de minister bevoegd voor Gelijke Kansen. De Vlaamse overheid moet zorgen voor een structurele ondersteuning van de niet-commerciële holebiverenigingen en ze moet middelen vrijmaken voor sensibiliseringsacties, structurele maatregelen en wetenschappelijk onderzoek in verband met holebiseksualiteit.
Ook in het gelijkekansenbeleid voor de personeelsleden van de Vlaamse overheid dienen de holebi’s expliciet als doelgroep opgenomen te worden.

8 een volwaardig en geïntegreerd gezondheidsbeleid voor holebi's

Iedereen heeft recht op ondersteuning van zijn/haar seksuele gezondheid, die rekening houdt met iemands levensstijl, identiteit, seksuele geaardheid of hiv-status. De gezondheidszorg moet voorzien in zorg en continue hiv- en soa-preventie, met specifieke deskundigheid omtrent holebiseksualiteit. Organisaties die de seksuele gezondheid van holebi's promoten (via hiv- en soa-preventie, counseling en hulpverlening) moeten billijk ondersteund worden. De overheid en de farmaceutische industrie moeten voor iedereen beschikbare en betaalbare aids-medicatie garanderen. De overheid moet zorgen voor gratis vaccinatie tegen hepatitis-B voor mannen met homoseksuele contacten.

9 aandacht voor verschillende groepen binnen de holebi’s

De Vlaamse overheid moet binnen haar welzijnsbeleid specifiek oog hebben voor de – vaak nog onzichtbare – deelgroepen binnen de holebi’s. Enkele voorbeelden:

* lesbische vrouwen: er wordt weinig onderzoek gedaan naar de situatie van lesbiennes op socio-economisch vlak en op vlak van welzijn, relationeel geweld en gezondheid. Het is de taak van de overheid om deze leemte op te vullen. Ook moeten voldoende subsidies worden voorzien voor initiatieven die inspelen op de nood aan structurele informatie- en ontmoetingsmogelijkheden voor lesbische vrouwen in Vlaanderen;
* holebisenioren: door de vergrijzing van de bevolking zal ook het aantal holebisenioren sterk toenemen in de komende jaren. Vanuit het Vlaams beleid moet er bijzondere aandacht zijn voor de specifieke noden en wensen van de holebisenioren, waarvoor vaak ‘oplossingen op maat’ zullen vereist zijn;
* allochtone holebi’s: holebi’s binnen de allochtone gemeenschap worden in hun gemeenschap niet of nauwelijks aanvaard. Vanuit het Vlaamse beleid moet er bijzondere aandacht zijn voor de vorming en sensibilisering rond holebiseksualiteit in de allochtone gemeenschap en voor het stimuleren van de samenwerking tussen de allochtone gemeenschap en de holebi-organisaties;
* holebi’s met een handicap: holebi’s met een handicap zijn als groep erg onzichtbaar. Vanuit het Vlaams beleid moet er bijzondere aandacht zijn voor het verhogen van de zichtbaarheid van deze groep, en het zichtbaar maken van hun noden.

10 voldoende stimulansen voor het onderwijs

Het thema holebiseksualiteit moet deel uitmaken van de ontwikkelingsdoelen en eindtermen van het basis- en secundair onderwijs, in het kader van een correcte en volledige relationele en seksuele vorming. Het holebithema dient opgenomen te worden in de leerplannen en ook het hoger onderwijs moet er aandacht aan schenken. De onderwijskoepels en schoolgemeenschappen moeten individuele leerkrachten stimulansen geven om een cultuur van openheid te creëren rond het holebi-zijn van leerlingen en leerkrachten. Enkel door duidelijke communicatie vanuit de overheid en de schoolgemeenschappen kan er een brede maatschappelijke aanvaarding en een attitudewijziging komen in alle netten en op alle niveaus van het onderwijs. De Holebifederatie kan deze taak ter harte nemen als zij de mogelijkheid heeft hier blijvend aan te werken en er structureel voor ondersteund wordt.

lokale overheden

11 een gelijkekansenbeleid in iedere stad, gemeente of provincie

Iedere stad, gemeente of provincie moet een beleidsverantwoordelijke (schepen of bestendig gedeputeerde) aanstellen die expliciet verantwoordelijk is voor het lokale holebi-gelijkekansenbeleid.
Iedere stad, gemeente of provincie moet een holebi-gelijkekansenbeleid uitwerken dat erop gericht is de discriminatie van holebi’s door de inwoners en het personeel van de gemeente, stad of provincie te voorkomen, de zelforganisatie van holebi’s te ondersteunen, de zichtbaarheid van holebi’s in de gemeente, stad of provincie te vergroten en de vanzelfsprekendheid van holebiseksualiteit te vergroten.

solidariteit

12 internationale solidariteit

Alle personen die wegens de seksuele geaardheid of de genderidentiteit van hun vrijheid beroofd, vervolgd, veroordeeld of geestelijk of lichamelijk gefolterd worden, moeten internationaal erkend worden als politiek gevangene of als politiek vluchteling. Alle teksten, verdragen of internationale richtlijnen die discriminatie verbieden, moeten de seksuele geaardheid en de genderidentiteit expliciet opnemen als een ongeoorloofde discriminatiegrond. De overheden moeten de gelijke behandeling van holebi’s opnemen in onderhandelingen en contacten met landen waar holebiseksualiteit nog strafbaar is of waar holebi’s nog vervolgd worden.

13 solidariteit met holebi’s binnen geloofsgemeenschappen

De holebibeweging is solidair met iedereen die ijvert voor de erkenning van een volwaardige seksualiteitsbeleving van holebi’s door hun geloofsgemeenschappen of levensbeschouwelijke verenigingen.

14 solidariteit met andere groepen

Elke vorm van discriminatie moet worden bestreden. Daarom ondersteunen holebi’s de strijd tegen elke vorm van discriminatie, onder meer op basis van het geslacht, een zogenaamd ras, de huidskleur, de afkomst, de nationale of etnische afstamming, de seksuele geaardheid, de burgerlijke staat, de geboorte, het fortuin, de leeftijd, het geloof of de levensbeschouwing, de huidige of toekomstige gezondheidstoestand, een handicap of een fysieke eigenschap.

http://www.blgp.be/nl/eisen.php
Veel succes ermee 8)
Pietje is offline   Met citaat antwoorden
Oud 26 maart 2005, 20:10   #16
Raf
Secretaris-Generaal VN
 
Raf's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 maart 2003
Berichten: 53.640
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Pietje
Veel succes ermee 8)
Thanks.

Als je niet weet wat doe die dag, kom je maar een pint drinken in Brussel. 't Zal overal volle bak ambiance zijn. Je weet, al die nichten die één keer per jaar losgelaten worden... Dolle pret verzekerd!
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Demper Bekijk bericht
Een blote mannenkont is pure kunst.
Stuyckisme 1: "Positieve discriminatie is immers ook racisme"
Stuyckisme 2: "Iemand op mijn werk probeerde me wijs te maken dat onze prins in Wallonië altijd al als prince Philippe door het leven ging."

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door duveltje382 Bekijk bericht
Als daar ne knappe gast zit mss,lieft met een strak kontje ......
De langverwachte outing van duveltje382
Raf is offline   Met citaat antwoorden
Oud 26 maart 2005, 20:11   #17
stephen-
Gouverneur
 
stephen-'s schermafbeelding
 
Geregistreerd: 8 december 2004
Locatie: Leuven
Berichten: 1.078
Stuur een bericht via MSN naar stephen-
Standaard

Goed eisenpakket, behalve één punt natuurlijk. Maar oké, ne mens kan nie alles hebben hé.

Nu hoop ik enkel uit het diepst van m'n hart dat het geen decadent gebeuren gaat worden. Anders zal de media het zo wel weer in beeld brengen...
En de foto's van vorig jaar spreken boekdelen...
Niet verwonderlijk dat er nog zoveel homofoben rondlopen.
stephen- is offline   Met citaat antwoorden
Oud 26 maart 2005, 20:14   #18
Raf
Secretaris-Generaal VN
 
Raf's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 maart 2003
Berichten: 53.640
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door stephen-
Niet verwonderlijk dat er nog zoveel homofoben rondlopen.
Met mensen zoals jij die koren op hun molen gooien, is dat inderdaad niet verwonderlijk...
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Demper Bekijk bericht
Een blote mannenkont is pure kunst.
Stuyckisme 1: "Positieve discriminatie is immers ook racisme"
Stuyckisme 2: "Iemand op mijn werk probeerde me wijs te maken dat onze prins in Wallonië altijd al als prince Philippe door het leven ging."

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door duveltje382 Bekijk bericht
Als daar ne knappe gast zit mss,lieft met een strak kontje ......
De langverwachte outing van duveltje382
Raf is offline   Met citaat antwoorden
Oud 26 maart 2005, 20:15   #19
Rene Artois
Minister
 
Rene Artois's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 14 februari 2005
Locatie: Nouvion
Berichten: 3.264
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Raf
Ja, dat is het 'em juist. De bepalingen van het strafwetboek omtrent "ontucht" zijn dermate vaag, dat ze in het verleden vaak misbruikt werden om een repressief optreden t.a.v. homoseksuelen te rechtvaardigen. De artikelen in kwestie worden tegenwoordig niet meer op die manier toegepast, maar ze staan wel nog steeds even vaag in het strafwetboek en zouden derhalve in de toekomst opnieuw misbruikt kunnen worden tegen homoseksuelen.
Het blijft even vaag. Wat ik wilde weten was in welke zin deze artt. volgens de homo-beweging aangepast zouden moeten worden. Welke concrete situaties zouden van toepassing uitgesloten moeten worden? Er valt nogal wat onder "ontucht" en zeker onder "openbare zedenschennis".
Rene Artois is offline   Met citaat antwoorden
Oud 26 maart 2005, 20:20   #20
Raf
Secretaris-Generaal VN
 
Raf's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 maart 2003
Berichten: 53.640
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Rene Artois
Het blijft even vaag. Wat ik wilde weten was in welke zin deze artt. volgens de homo-beweging aangepast zouden moeten worden. Welke concrete situaties zouden van toepassing uitgesloten moeten worden? Er valt nogal wat onder "ontucht" en zeker onder "openbare zedenschennis".
Voor zover ik begrepen heb, wil men het begrip "ontucht" helemaal uit de strafwet laten schrappen. Eerlijk gezegd ben ik wat dat punt betreft ook niet zo goed op de hoogte. Misschien kan je eens contact opnemen met de mensen van BLGP om hun standpunt hieromtrent nader toe te lichten.
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Demper Bekijk bericht
Een blote mannenkont is pure kunst.
Stuyckisme 1: "Positieve discriminatie is immers ook racisme"
Stuyckisme 2: "Iemand op mijn werk probeerde me wijs te maken dat onze prins in Wallonië altijd al als prince Philippe door het leven ging."

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door duveltje382 Bekijk bericht
Als daar ne knappe gast zit mss,lieft met een strak kontje ......
De langverwachte outing van duveltje382
Raf is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 03:01.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be