Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Themafora > Maatschappij en samenleving
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Maatschappij en samenleving Dit subforum handelt over zaken die leven binnen de maatschappij en in die zin politiek relevant (geworden) zijn.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 16 februari 2006, 12:14   #1
andev
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 2 februari 2004
Berichten: 23.553
Standaard Luister naar mijn woorden, kijk niet...

[SIZE=5]Katholiek onderwijs telt minste kansarmen
[/SIZE]
Tot nog toe waren daar geen objectieve gegevens over. Nu zijn die er wel, en ze bevestigen het cliché: 9,8 procent van de leerlingen in het derde tot het zesde jaar in de katholieke middelbare scholen wordt als kansarm beschouwd. In het gemeenschapsonderwijs is dat 20,3 procent. In het provinciaal, stedelijk en gemeentelijk onderwijs 25,8 procent.
Dat blijkt uit een studie van het Centrum voor Onderwijssociologie (KU Leuven) en de onderzoeksgroep Edubron (Universiteit Antwerpen). De eerste resultaten daarvan staan in het Tijdschrift voor Onderwijsrecht en Onderwijsbeleid .
In verhouding komen in het katholieke onderwijsnet minder scholen in aanmerking voor die extra GOK-ondersteuning. 62,4 procent van alle basisscholen is katholiek, maar van alle basisscholen die ondersteuning vragen voor hun kansarme leerlingen, is slechts 57,5 procent katholiek.
Voor de tweede en derde graad is de verhouding helemaal scheefgetrokken. 67 procent van secundaire scholen is katholiek. Minder dan de helft daarvan heeft voldoende kansarme leerlingen om daarvoor ondersteuning te krijgen (28,6 procent).
Ter vergelijking: het gemeenschapsonderwijs telt 23,4 procent van de scholen. Maar van alle scholen die voldoende kansarmen hebben, maakt 45,4 procent deel uit van het gemeenschapsonderwijs. In het gemeentelijk, stedelijk en provinciaal onderwijs is de verhouding gelijkaardig: 9,6 tegenover 26 procent.
www.onderwijsrecht.be

Vaststelling van wat we al lang wisten: de mensenliefde enz staan prediken is één ding, wat er gedaan wordt is iets anders... Wat me vooral tegen de borst stoot is dat men jaar in jaar uit het gemeenschapsonderwijs probeert onderuit te halen als zijnde "mindere kwaliteit"... Dat is natuurlijk niet moeilijk als men veel "kansarmen" aan de poort laat staan door aan de ouders te vertellen "dat het te duur of te moeilijk enz" zal zijn en dat ze beter naar "de gemeenschapsschool "gaan. Dan kan men gemakkelijker groepen in elkaar steken met een "hoger niveau" en achteraf doen alsof "we zoveel beter zijn".
Wat me ook al dikwijls is opgevallen, is dat wanneer er een "pedofilie-schandaal" de kop opsteekt het meestal uit één of ander "instituut..." of katholieke school is. In sommige landen heeft de kerk zich reeds blauw betaald om de slachtoffers daarvan te vergoeden... Maar men zal ons vanuit die hoek wel blijven vertellen hoe we over abortus, anti-conceptie, euthanasie enz moeten denken.
Er is blijkbaar nog heel wat hypocrisie die uit onze maatschappij mag verdwijnen.

Laatst gewijzigd door andev : 16 februari 2006 om 12:23.
andev is offline   Met citaat antwoorden
Oud 16 februari 2006, 14:58   #2
Ambiorix
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geregistreerd: 22 juli 2004
Berichten: 16.218
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door andev Bekijk bericht
[SIZE=5][/SIZE]Maar men zal ons vanuit die hoek wel blijven vertellen hoe we over abortus, anti-conceptie, euthanasie enz moeten denken.
dat is echte zever. De meeste katholieke scholen zijn zo pluralistisch als het maar kan, meer zelfs: godsdienstleerkrachten hebben er een handje van weg om (ethisch) het meest links van alle leerkrachten uit de hoek te komen.
Ambiorix is offline   Met citaat antwoorden
Oud 16 februari 2006, 15:08   #3
Mitgard
Banneling
 
 
Mitgard's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 16 februari 2004
Berichten: 23.890
Standaard

die katholieke schooltjes houden al hun schandalen binnenskamers om hun 'goede reputatie' niet te schaden.
ik zat ook op zo'n fameus 'college', genoeg hypocrisie gezien daar...
Mitgard is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 14:01.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be