Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Buitenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Buitenland Internationale onderwerpen, de politiek van de Europese lidstaten, over de werking van Europa, Europese instellingen, ... politieke en maatschappelijke discussies.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 6 mei 2006, 10:50   #1
GC
Minister-President
 
GC's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 16 juni 2002
Berichten: 4.609
Standaard Britse gemeenteraadsverkiezingen

Laat de reacties over de Britse gemeenteraadsverkiezingen maar komen! Hier is alvast een persbericht van onze Engelse zusterpartij, de Socialist Part. Wij behaalden vier verkozenen, twee extra. Hierdoor komt ons totaal op 7.

[SIZE=4]Britse gemeenteraadsverkiezingen. Vier linkse socialisten verkozen[/SIZE]


Bij de Britse gemeenteraadsverkiezingen van vorige donderdag werden vier linkse socialisten verkozen. Twee behielden hun zetel en twee kameraden veroverden een zetel. De Socialist Party nam met 19 kandidaten deel aan de verkiezingen en behaalde enkele goede resultaten. In Lewisham (Londen), Coventry (West Midlands) en Huddersfield (Yorkshire) behaalden we verkozenen. We publiceren een persbericht van de Socialist Party en de verkiezingsresultaten.
Leden van de Socialist Party namen deel aan de verkiezingen onder de naam Socialist Alternative (het werd ons verboden om onze eigen naam te gebruiken) en als onderdeel van de campagne voor het behoud van de nationale gezondheidsdienst NHS in Huddersfield. Daarbij werd dokter Jackie Grunsell in Huddersfield verkozen. Haar hoge score doet denken aan de verkiezingen van 2001 toen in Wyre Valley een parlementslid werd verkozen voor een campagne tegen de sluiting van een ziekenhuis in Kidderminster.
Jackie behaalde 2.170 stemmen, een meerderheid van meer dan 700 stemmen, bij een opkomst van iets meer dan 49%.
De overwinning van Jackie komt er na een maandenlange campagne in Huddersfield en Kirklees tegen de dreiging om te besparen in het lokale ziekenhuis. Er dreigt zelfs een sluiting, wat leidde tot twee grote betogingen met duizenden deelnemers.
De campagne in Huddersfield slaagde erin om het extreem-rechtse BNP tegen te houden in dit district. Zonder onze campagne had die partij wellicht een veel hogere score behaald. Nu kreeg de BNP 564 stemmen.
Naast Jackie werden drie andere leden van de Socialist Party verkozen als gemeenteraadsleden. In Lewisham (Londen) werden Ian Page en Chris Flood herverkozen. Een derde kandidaat kwam dicht bij een zetel. In Coventry St Michaels behaalde Rob Windsor een zetel en vervoegt hij Karen McKay en Dave Nellist in de gemeenteraad. Hierdoor wordt de Socialist Party groter dan de Liberal Democrats in Coventry.
De Socialist Party heeft nu zeven gemeenteraadsleden verkozen in Londen, Yorkshire en West Midlands. Daarnaast behaalden andere kandidaten van onze partij goede resultaten in vergelijking met vroegere verkiezingsdeelnames.We zagen daarnaast een consolidatie van onze steun in Coventry en Lewisham.
In Stoke-On-Trent verloor Paul Sutton zijn zetel in de gemeenteraad. Paul werd voorheen verkozen voor de Labour partij maar stapte uit die partij uit protest tegen het neoliberaal beleid. Hij sloot aan bij de Socialist Party, maar slaagde er niet in om zijn zetel te behouden. De algemeen secretaris van de Socialist Party, Peter Taaffe, stelde: “De verkiezing van Jackie Grunsell, naast andere kandidaten van de Socialist Party en andere linkse activisten en onafhankelijke activisten rond thema’s zoals de NHS, is een positieve ontwikkeling en geeft aan wat het potentieel is voor een nieuwe massale arbeiderspartij. Ik ben er zeker van dat de verkiezing van Jackie op een belangrijk ogenblik komt in de strijd tegen de besparingen in de NHS. Het zal ons helpen om de acties tegen de besparingen nationaal te voeren waarbij de activisten rond dit thema samen met de vakbonden oproepen voor een algemene staking en betogingen om de NHS te verdedigen.”
__________________
Linkse Socialistische Partij
GC is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 mei 2006, 10:53   #2
Descartes Jr
Banneling
 
 
Descartes Jr's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 november 2002
Locatie: Vielsalm
Berichten: 9.794
Standaard

Aalstenaar verkozen in gemeenteraad Londen

In Londen schallen de bazuinen
voor een zendeling der Ajuinen.
Hij won met glorie
en mag als Torie
edelachtbaar door de grootstad struinen.
Descartes Jr is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 mei 2006, 11:58   #3
Chipie
Banneling
 
 
Chipie's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 april 2004
Berichten: 20.937
Standaard

Tja, een ferme linkse nederlaag...
Chipie is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 mei 2006, 15:11   #4
Jaani_Dushman
Secretaris-Generaal VN
 
Jaani_Dushman's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 13 april 2004
Locatie: Het hinterland van Erpe-Mere
Berichten: 32.396
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door CHIPIE Bekijk bericht
Tja, een ferme linkse nederlaag...
Bij mijn weten is de rechtse Labourpartij flink afgeranseld tijdens de verkiezingen.

Wel typerend dat er in onze media enkel gesproken wordt over de Britse rechtse partijen (Labour, Tory, BNP) en niets over de linkse partijen (SNP, (S)SP, Lib-Dem).

Laatst gewijzigd door Jaani_Dushman : 6 mei 2006 om 15:17.
Jaani_Dushman is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 mei 2006, 15:12   #5
baarle
Eur. Commissievoorzitter
 
baarle's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 17 april 2006
Locatie: waar mijn stella staat
Berichten: 8.427
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Jaani_Dushman Bekijk bericht
Bij mijn weten is de rechtse Labourpartij flink afgeranseld tijdens de verkiezingen.
En de nog rechtsere Tories?
__________________
baarle is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 mei 2006, 16:00   #6
Vlaanderen Boven
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Vlaanderen Boven's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 8 mei 2003
Locatie: Leuven, Vlaanderen
Berichten: 12.745
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Jaani_Dushman Bekijk bericht
Wel typerend dat er in onze media enkel gesproken wordt over de Britse rechtse partijen (Labour, Tory, BNP) en niets over de linkse partijen (SNP, (S)SP, Lib-Dem).
Amai, dan is links in G-B wel extreem marginaal.
Vlaanderen Boven is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 mei 2006, 16:10   #7
Jaani_Dushman
Secretaris-Generaal VN
 
Jaani_Dushman's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 13 april 2004
Locatie: Het hinterland van Erpe-Mere
Berichten: 32.396
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Vlaanderen Boven Bekijk bericht
Amai, dan is links in G-B wel extreem marginaal.
't Is Engeland, hé (the 51st state of the US).
Maar SNP en Lib-Dem zou ik toch zeker niet als marginaal beschouwen. (respectievelijk 30% in Schotland en 20 �* 25% nationaal)

(ik weet nu niet hoe het zit voor de gemeenteraadsverkiezingen, want dat ik wat moeilijker te vinden)

Laatst gewijzigd door Jaani_Dushman : 6 mei 2006 om 16:11.
Jaani_Dushman is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 mei 2006, 16:51   #8
FJL
Burger
 
Geregistreerd: 27 juli 2005
Berichten: 145
Standaard

De UK is veel eer een geval apart dan dat ze de 51st state zouden zijn. Ook zij hebben daar in feite hun twijfels over.

De breuklijnen zijn overigens ook niet zo zeer links-rechts meer (hoewel sommigen dat graag wel houden).

De einduitslag van de afgelopen verkiezingen is terug te vinden op http://news.bbc.co.uk/1/shared/bsp/h...gion_99999.stm
FJL is offline   Met citaat antwoorden
Oud 7 mei 2006, 06:37   #9
kelt
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 29 juli 2004
Berichten: 35.529
Standaard

We kunnen vaststellen dat in GB de BNP geleidelijk groeit.In totaal percentage betekent het nog niet veel ,maar ze beginnen zich in de steden in te haken en richten zich uitdrukkelijk op de autochtone Britse bevolking.Op de BBC kon men duidelijk horen verklaren dat voor hen "Britten" enkel bestaan uit Engelsen,Welsh,Schotten en Ieren....een perfect duidelijk schot voor de boeg!


En inderdaad,het ziet dat de "echte" socialisten ondertussen Labour aan het verlaten zijn in de richting van mensen als Galloway etc......Het valt echter te vrezen dat de "Linkse" Linksen vooral uit Britten van allochtone afkomst ,(uit de grauwe ex-industriewijken )zullen samengesteld zijn en de "Rechtse" Linksen uit autochtonen uit de propere maar stikdure tuinsteden....Dit betekent een fundamentele verder splitsing van de maatschappij!!


De Lib-Dems zijn met hun hoofd tegen een plafond aangelopen ,hun positie ergens tussen tories en Labour brengt geen serieuze winsten (meer) aan,het mankeert hen aan een duidelijke politieke profilering en dito onderscheidbaar kiespubliek..


Alle potentieel vuurwerk zit dus bij de Tories,die hun adem hervonden schijnen te hebben....
kelt is offline   Met citaat antwoorden
Oud 7 mei 2006, 23:07   #10
Jaani_Dushman
Secretaris-Generaal VN
 
Jaani_Dushman's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 13 april 2004
Locatie: Het hinterland van Erpe-Mere
Berichten: 32.396
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door kelt Bekijk bericht
De Lib-Dems zijn met hun hoofd tegen een plafond aangelopen ,hun positie ergens tussen tories en Labour brengt geen serieuze winsten (meer) aan,het mankeert hen aan een duidelijke politieke profilering en dito onderscheidbaar kiespubliek..
Ergens tussen Tory en Labour. Bedoel je electoraal of politiek?
Want volgens de link van FJL zou LibDem beter scoren dan Labour.
Politiek is LibDem echter een flink stuk linkser dan Labour. Het enige punt waarin LibDem rechtser is dan Labour, is in hun pro-Europese houding.
Jaani_Dushman is offline   Met citaat antwoorden
Oud 7 mei 2006, 23:11   #11
Jaani_Dushman
Secretaris-Generaal VN
 
Jaani_Dushman's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 13 april 2004
Locatie: Het hinterland van Erpe-Mere
Berichten: 32.396
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door kelt Bekijk bericht
Op de BBC kon men duidelijk horen verklaren dat voor hen "Britten" enkel bestaan uit Engelsen, Welsh, Schotten en Ieren....een perfect duidelijk schot voor de boeg!
"Your Majesty, there are no British people."
Jaani_Dushman is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 21:41.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be