Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Diverse > Archief > Schietpartij Antwerpen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Schietpartij Antwerpen Actueel forum naar aanleiding van de moordaanslagen in Antwerpen van 11 mei 2006.

 
 
Discussietools
Oud 23 mei 2006, 16:27   #1
Derk de Tweede
Secretaris-Generaal VN
 
Derk de Tweede's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 januari 2005
Locatie: Ergens tussen Dollard en Duinkerken
Berichten: 37.539
Standaard Wat racistische incidenten op een rijtje.

Gazet van Antwerpen, 26 mei 2005
Man bedreigt giechelende meisjes met bijl
Een jongeman vond het niet grappig dat meisjes in zijn buurt stonden te lachen. Blijkbaar voelde de man zich uitgelachen. Hij liep achter de meisjes aan met een bijl in de hand. De meisjes stonden rond 12.40u op de Boomsesteenweg met elkaar te praten en te gibberen. Een 21-jarige van Marokkaanse origine voelde zich beledigd en liep op de groep meisjes af met een bijl in de hand. De meisjes vluchtten weg, de agressieveling riep hen toe dat hij hen wel zou opwachten na schooltijd. De politie werd verwittigd en kon de verdachte oppakken.
Naast de bijl had hij ook nog een pistool op zak. Omdat hij al bekend stond voor andere bedreigingen, werd hij opgepakt en ter beschikking gesteld van het parket. De onderzoeksrechter liet de man voorwaardelijk vrij.

De Standaard, 6 juni 2005
Asielzoeker vermoordt priester
BRUSSEL - Een uitgeprocedeerde Litouwse asielzoeker heeft zich zondagochtend op een gruwelijke manier gewroken voor zijn uitwijzing. De man sneed pastoor Robert De Leener (54) in zijn huis in Watermaal-Bosvoorde de keel over, terwijl de 88-jarige moeder van de priester toekeek. De priester had zijn moordenaar meer dan vier jaar geleden van straat gehaald.

Het Nieuwsblad, 16 juni 2005
Man krijgt drie messteken omdat hij fiets niet wil afstaan
Op de parking van het warenhuis Delhaize in Ronse gebeurde dinsdagavond een brutale steekpartij. Een man, die weigerde zijn fiets af te staan aan een allochtoon, werd prompt met een mes aangevallen. Het slachtoffer kreeg twee messteken in de borst en één in het been. Dat gebeurde onder de ogen van zijn zoontje. Het slachtoffer liep geen levensbedreigende verwondingen op en slaagde erin om naar het ziekenhuis te fietsen.

Het Laatste Nieuws, 26 september 2005
19-jarige overvaller krijgt 5 jaar effectief in Brussel
Het Brusselse hof van beroep heeft maandag de 19-jarige Mohammed M. veroordeeld tot 5 jaar effectieve celstraf voor verschillende overvallen die hij pleegde toen hij nog minderjarig was.
35 gewelddadige overvallen: M. stond onder meer terecht voor ongeveer 35 gewelddadige overvallen en de aanranding van een minderjarige. Hij bekende alle gewelddadige overvallen, maar bleef de aanranding steeds ontkennen. Eerder had de rechtbank hem vrijgesproken voor dat zedenfeit, maar het hof van beroep volgde dat vonnis niet en achtte de beklaagde wel schuldig aan die feiten.
Tankstations: De jongeman pleegde tussen maart en juni 2004 gewapende overvallen op een twintigtal tankstations in het Brusselse. Op het moment van de overvallen was M. minderjarig. Op 16 juni 2004 kon de politie de jongeman op heterdaad betrappen. Hij bekende uiteindelijk alle feiten.
Een andere reeks feiten werd gepleegd in 2002. Toen werden onder meer een Di-winkel, twee Tiercé Ladbroke-agentschappen en een juwelierszaak het mikpunt van de gewelddadige overvallen.

De Standaard, 11 oktober 2005
Klant bedreigt cafébaas met bijl
Een caféganger die op een Bingo-automaat aan het spelen was in een café in Sint Joost ten Node, heeft gisteren de uitbater bedreigd met een bijl.
De 52-jarige Ahmed was woest omdat de stroom was uitgevallen in het café en zijn spelletje dus onderbroken werd. De politie is echter tijdig kunnen tussenbeide komen en heeft de agressieve klant opgepakt. Hij is ter beschikking gesteld van het parket.

Het Nieuwsblad, 23 januari 2006
Minderjarige dood na messteek
In Molenbeek is het zaterdagavond een tijd onrustig geweest na de moord op een jongen van 16. Hij kreeg ruzie met vier of vijf andere jongeren. Iemand stak hem in de keel. De jongen stierf in het ziekenhuis. Het parket van Brussel bevestigt dat de moord rond 18u30 heeft plaatsgevonden in de Heyvaertstraat in Molenbeek. De 16-jarige jongen van Afrikaanse origine kreeg ruzie met een groep van vier of vijf andere jongeren van Noord-Afrikaanse origine. De ruzie ontspoorde in een gevecht. Daarbij trok iemand een mes en stak het slachtoffer in de keel.
De jongen verloor erg veel bloed en werd overgebracht naar het ziekenhuis. Daar overleed hij in de loop van de avond. De daders sloegen op de vlucht en zijn spoorloos. Daarna verzamelde zich een grote groep jongeren op de plaats van de feiten. Het kwam bijna tot rellen. De federale politie kwam ter plaatse om de gemoederen te bedaren.
De Brusselse onderzoeksrechter ging ter plaatse voor een onderzoek. Het moordwapen werd teruggevonden. Het gaat om een ordinair plooimes. Volgens het parket van Brussel gaat het waarschijnlijk om een uit de hand gelopen ruzie, maar het sluit een afrekening niet uit. Het slachtoffer stond niet bekend als lid van een jongerenbende.

Gazet van Antwerpen, 26 januari 2006
Doktersassistente in H. Hartziekenhuis in Leuven neergestoken
In het Leuvense H.Hartziekenhuis heeft donderdagnamiddag een gewezen patiënt een doktersassistente neergestoken. De vrouw zou ernstig gewond zijn. De dader is ingerekend.
De feiten zijn gepleegd door een 31-jarige man van vreemde nationaliteit, zo laat het parket van Leuven weten. Hij is van het Leuvense maar heeft geen vast verblijf. Hij werd voordien behandeld door de assistente. Vorige week heeft er zich tussen beiden een discussie voorgedaan omdat de vrouw hem een middel weigerde. Naar verluidt zou het gaan om methadon, wat laat vermoeden dat de man een drugsprobleem had.
De man wordt voorlopig verdacht van poging tot doodslag. Of er sprake is van voorbedachtheid, wordt nog onderzocht.

Op 20 maart 2006 werd een persoon aangerand en gewond door 2 messteken op het Victor Hortaplein te Brussel. De twee daders waren van het Noord-Afrikaanse type en hadden vermoedelijk als doel het slachtoffer te doden.

Het Belang van Limburg, 23 april 2006
Jonge Kongolees met machete in Sint-Joost
Een jonge Kongolees van 16 jaar is zaterdag opgepakt in Sint-Joost-ten-Node voor verboden wapendracht. De jongeman had een hakmes van maar liefst 60 centimeter bij zich.
De zestienjarige leefde in ons land, maar zonder ouderlijk toezicht. De tiener was toevertrouwd aan een oom die in België woont. Het parket van Brussel heeft volgens de politie geen bijzondere maatregelen getroffen voor de jongen.

Het Laatste Nieuws, 26 april 2006
Ben Masaoud schuldig aan wapenbezit in gevangenis
De correctionele rechtbank van Brussel heeft Abderrahman Ben Masaoud (32) schuldig bevonden aan het bezit van een alarmpistool in de gevangenis van Vorst. De vervolging wordt echter opgeslorpt door zijn eerdere veroordeling door het hof van assisen van Brussel.
Ben Masaoud werd in oktober 2005 door het assisenhof tot 25 jaar opsluiting veroordeeld wegens opzettelijke slagen en verwondingen met de dood van politie-inspecteur Marc Munten (42) als gevolg. Die werd in de omgeving van Leuven neergeschoten.
__________________
Derk de Tweede is offline  
Oud 23 mei 2006, 16:31   #2
kaatd
Banneling
 
 
Geregistreerd: 23 april 2004
Berichten: 1.765
Standaard

was uw nick niet 'drek'?
kaatd is offline  
Oud 23 mei 2006, 16:34   #3
Casca
Minister
 
Geregistreerd: 2 januari 2006
Locatie: Gent
Berichten: 3.033
Standaard

Als dat de enige zware misdaden gepleegd door allochtochtonen zijn die je op de periode van een jaar hebt gevonden dan gaat het eigenlijk nog goed met de sociale integratie.
Casca is offline  
Oud 23 mei 2006, 16:35   #4
Derk de Tweede
Secretaris-Generaal VN
 
Derk de Tweede's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 januari 2005
Locatie: Ergens tussen Dollard en Duinkerken
Berichten: 37.539
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door kaatd Bekijk bericht
was uw nick niet 'drek'?
Durf je andere racistische incidenten niet onder ogen te zien?
Dus dan maar meteen gaan schelden.
__________________
Derk de Tweede is offline  
Oud 23 mei 2006, 16:37   #5
Casca
Minister
 
Geregistreerd: 2 januari 2006
Locatie: Gent
Berichten: 3.033
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Derk de Tweede Bekijk bericht
Durf je andere racistische incidenten niet onder ogen te zien?
Dus dan maar meteen gaan schelden.
Ze zijn niet racistisch, of lees je je eigen haatpropaganda niet?
Casca is offline  
Oud 23 mei 2006, 16:38   #6
longhorn
Minister-President
 
longhorn's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 14 juli 2005
Berichten: 5.721
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Casca Bekijk bericht
Ze zijn niet racistisch, of lees je je eigen haatpropaganda niet?
Haatpropaganda? Allemaal fabeltjes dus? Misschien zijn de daden niet racistisch gemotiveerd maar het zou je als autochtoon wel racistisch maken.

Laatst gewijzigd door longhorn : 23 mei 2006 om 16:39.
longhorn is offline  
Oud 23 mei 2006, 16:38   #7
Derk de Tweede
Secretaris-Generaal VN
 
Derk de Tweede's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 januari 2005
Locatie: Ergens tussen Dollard en Duinkerken
Berichten: 37.539
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Casca Bekijk bericht
Als dat de enige zware misdaden gepleegd door allochtochtonen zijn die je op de periode van een jaar hebt gevonden dan gaat het eigenlijk nog goed met de sociale integratie.
Er zullen er ongetwijfeld nog veel meer zijn, gepleegd door zowel wit, zwart als bruin.
Want racisme komt overal in de wereld voor en is echt geen exclusief recht voor "witte" mensen.
__________________
Derk de Tweede is offline  
Oud 23 mei 2006, 16:41   #8
Casca
Minister
 
Geregistreerd: 2 januari 2006
Locatie: Gent
Berichten: 3.033
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door longhorn Bekijk bericht
Haatpropaganda? Allemaal fabeltjes dus? Misschien zijn de daden niet racistisch gemotiveerd maar het zou je als autochtoon wel racistisch maken.
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Derk de Tweede Bekijk bericht
Er zullen er ongetwijfeld nog veel meer zijn, gepleegd door zowel wit, zwart als bruin.
Want racisme komt overal in de wereld voor en is echt geen exclusief recht voor "witte" mensen.
Hetzelfde gezeik en gezever dat ik hier al tijdje mag lezen. Een misdaad is racistisch als de motieven dat zijn. Dat zijn ze niet in deze gevallen.
Casca is offline  
Oud 23 mei 2006, 16:44   #9
Derk de Tweede
Secretaris-Generaal VN
 
Derk de Tweede's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 januari 2005
Locatie: Ergens tussen Dollard en Duinkerken
Berichten: 37.539
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Casca Bekijk bericht
Ze zijn niet racistisch, of lees je je eigen haatpropaganda niet?
Ik heb een Surinaams meisje gehad en ben met haar op een lange vakantie geweest in Suriname.
Ook daar is racisme en intolerantie.
Ik krijg echter het idee dat deze afschuwelijke moord misbruikt wordt om een grote politieke partij in een kwaad daglicht te stellen.
__________________
Derk de Tweede is offline  
Oud 23 mei 2006, 16:45   #10
LeMmOnN
Gouverneur
 
LeMmOnN's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 1 maart 2005
Locatie: Barcelona
Berichten: 1.246
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Casca Bekijk bericht
Ze zijn niet racistisch, of lees je je eigen haatpropaganda niet?
En gelijk heb je, ze zouden pas racistisch zijn, moest de dader steeds blank zijn geweest en het slachtoffer van vreemde origine.



Maar draad is eigenlijk niet veel reacties waard, we wachten wel op de volgende verkiezingen...
__________________
Politics is the art of preventing people from taking part in affairs which properly concern them
(Paul Valery)
LeMmOnN is offline  
Oud 23 mei 2006, 16:48   #11
Casca
Minister
 
Geregistreerd: 2 januari 2006
Locatie: Gent
Berichten: 3.033
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door LeMmOnN Bekijk bericht
En gelijk heb je, ze zouden pas racistisch zijn, moest de dader steeds blank zijn geweest en het slachtoffer van vreemde origine.



Maar draad is eigenlijk niet veel reacties waard, we wachten wel op de volgende verkiezingen...
Weer zo'n groot licht...
Casca is offline  
Oud 23 mei 2006, 16:49   #12
drosophila
Eur. Commissievoorzitter
 
drosophila's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 oktober 2005
Locatie: Galaxias Kyklos
Berichten: 9.724
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Derk de Tweede Bekijk bericht
Durf je andere racistische incidenten niet onder ogen te zien?
Dus dan maar meteen gaan schelden.
We missen een goed onderbouwde bewijsvoering die ontegensprekelijk de racistiche motivatie van al deze feiten aantoont.

Ongetwijfeld betreft het een vergetelheid van uwentwege.
drosophila is offline  
Oud 23 mei 2006, 16:50   #13
Casca
Minister
 
Geregistreerd: 2 januari 2006
Locatie: Gent
Berichten: 3.033
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Derk de Tweede Bekijk bericht
Ik heb een Surinaams meisje gehad en ben met haar op een lange vakantie geweest in Suriname.
Ook daar is racisme en intolerantie.

Ik krijg echter het idee dat deze afschuwelijke moord misbruikt wordt om een grote politieke partij in een kwaad daglicht te stellen.
Zoals ik hier al eerder heb gezegd: racisme ontstaat zowel door een bottom-up als door een top-down benadering. Maw, racisme en intolerantie bestaan in een maatschappij, maar een politieke partij kan daartoe bijdragen.
Casca is offline  
Oud 23 mei 2006, 16:53   #14
LeMmOnN
Gouverneur
 
LeMmOnN's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 1 maart 2005
Locatie: Barcelona
Berichten: 1.246
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Casca Bekijk bericht
Weer zo'n groot licht...
Mijn grote voorbeeld is de VRT, en daar praten ze enkel over een racistische aanslag als het gaat over blanken die anderskleurigen aanvallen.

Is de situatie net omgekeerd wordt er met geen woorden gerept over racisme, of het blanke slachtoffer had eerst racistische woorden naar de dader geworpen.

Groet
__________________
Politics is the art of preventing people from taking part in affairs which properly concern them
(Paul Valery)
LeMmOnN is offline  
Oud 23 mei 2006, 16:55   #15
drosophila
Eur. Commissievoorzitter
 
drosophila's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 oktober 2005
Locatie: Galaxias Kyklos
Berichten: 9.724
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door LeMmOnN Bekijk bericht
Mijn grote voorbeeld is de VRT, en daar praten ze enkel over een racistische aanslag als het gaat over blanken die anderskleurigen aanvallen.

Is de situatie net omgekeerd wordt er met geen woorden gerept over racisme, of het blanke slachtoffer had eerst racistische woorden naar de dader geworpen.

Groet
Tja, die verdomde journalistieke deontologie toch hé.
In een fascistisch Vlaanderen zou het niet waar zijn!
drosophila is offline  
Oud 23 mei 2006, 16:55   #16
Khonnor
Parlementsvoorzitter
 
Khonnor's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 29 augustus 2005
Berichten: 2.242
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door longhorn Bekijk bericht
Haatpropaganda? Allemaal fabeltjes dus? Misschien zijn de daden niet racistisch gemotiveerd maar het zou je als autochtoon wel racistisch maken.
Joengske toch, heb je die dingen allemaal wel gelezen.
De helft ervan vindt in Sint Joost plaats en gaat over geweld tussen allochtonen. Word je daar ook al racistisch van? Ik zou nog denken dat je medelijden krijgt met de allochtonen....
__________________
"I've got a french word I wanna share with you tonight, even though most of you are probably from Nicaragua." "Un, quatorze, cinq... AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHHHHHHHHHHHH"
Khonnor is offline  
Oud 23 mei 2006, 16:56   #17
Khonnor
Parlementsvoorzitter
 
Khonnor's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 29 augustus 2005
Berichten: 2.242
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Casca Bekijk bericht
Weer zo'n groot licht...
Tja, hij weet og niet eens hoe je citroen in het engels moet schrijven....
__________________
"I've got a french word I wanna share with you tonight, even though most of you are probably from Nicaragua." "Un, quatorze, cinq... AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHHHHHHHHHHHH"
Khonnor is offline  
Oud 23 mei 2006, 16:57   #18
Casca
Minister
 
Geregistreerd: 2 januari 2006
Locatie: Gent
Berichten: 3.033
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door LeMmOnN Bekijk bericht
Mijn grote voorbeeld is de VRT, en daar praten ze enkel over een racistische aanslag als het gaat over blanken die anderskleurigen aanvallen.

Is de situatie net omgekeerd wordt er met geen woorden gerept over racisme, of het blanke slachtoffer had eerst racistische woorden naar de dader geworpen.

Groet
Dat de VRT in het tweede geval ook gewoon afspiegelt wat er gebeurd is is een onmogelijkheid zeker?

Op op VB-RT zouden er waarschijnlijk alleen blanke slachtoffers vallen...
Casca is offline  
Oud 23 mei 2006, 16:57   #19
Rogier
Banneling
 
 
Rogier's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 2 september 2002
Locatie: Rumst
Berichten: 1.355
Stuur een bericht via ICQ naar Rogier Stuur een bericht via Instant Messenger naar Rogier
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Derk de Tweede Bekijk bericht
Er zullen er ongetwijfeld nog veel meer zijn, gepleegd door zowel wit, zwart als bruin.
Want racisme komt overal in de wereld voor en is echt geen exclusief recht voor "witte" mensen.
In de Belgische gevangenissen zaten begin deze week welgeteld 9.430 mensen, een absoluut historisch record. De cijfers zijn afkomstig van de diensten van vice-premier Laurette Onkelinx. Deze cijfers bevestigen en actualiseren de cijfers van het Nationaal Instituut voor Statistiek (NIS).
Maar we herinneren ons dat straffen tot 6 maanden effectief niet meer “uitgezeten” moesten worden.
Dit komt neer op ongeveer 92 per 100.000 inwoners. In de rest van de beschaafde wereld is dat ongeveer hetzelfde, behalve in de VS waar men tot 700 gevangenen per 100.000 inwoners heeft. =x8
Opmerking, die zullen wel iets misdaan hebben en dat komt niet altijd in de media!

Rogier
Rogier is offline  
Oud 23 mei 2006, 16:58   #20
Derk de Tweede
Secretaris-Generaal VN
 
Derk de Tweede's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 januari 2005
Locatie: Ergens tussen Dollard en Duinkerken
Berichten: 37.539
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door LeMmOnN Bekijk bericht
Mijn grote voorbeeld is de VRT, en daar praten ze enkel over een racistische aanslag als het gaat over blanken die anderskleurigen aanvallen.

Is de situatie net omgekeerd wordt er met geen woorden gerept over racisme, of het blanke slachtoffer had eerst racistische woorden naar de dader geworpen.

Groet
Daar valt ook geen politiek voordeel uit te halen. De V?RT is niet voor niets een semi-staatsomroep.
__________________
Derk de Tweede is offline  
 



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 21:40.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be