Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Themafora > Maatschappij en samenleving
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Maatschappij en samenleving Dit subforum handelt over zaken die leven binnen de maatschappij en in die zin politiek relevant (geworden) zijn.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 27 juni 2006, 10:47   #1
circe
Secretaris-Generaal VN
 
circe's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 december 2002
Locatie: Antwerpen
Berichten: 49.144
Standaard Roger Scruton

Gisteren las ik op The Brussels Journal het verslag door Paul Beliën en daarbij de volledige speech van Roger Scruton (engelstalig):

http://www.brusselsjournal.com/node/1126

Vandaag dit verslag op de webstek van Vlaams Belang:

Hoop op heropstanding
Citaat:
27.06.2006 11.01u - “Hoop op een heropstanding in Europa, hoop op waarheid en heropstanding van het Vrije Westen.” Zo eindigde vrijdagavond 23 juni Gerolf Annemans zijn toespraak na afloop van de lezing door de Engelse filosoof Roger Scruton. Hij sprak er op uitnodiging van de Studiedienst van het Vlaams Belang over het belang van rechtse en rechtlijnige politieke stromingen en bewegingen als antwoord op de huidige morele crisis. Hij had het tevens over de crisis die het multiculturele dogma in de samenleving veroorzaakt en bepleitte vurig de vrijheid van meningsuiting. Hij verweet onze machthebbers, het linkse establishment en de media oikofobie. Oikofobie staat voor stelselmatig de eigen gebruiken, tradities en cultuur als ondergeschikt of minderwaardig te beschouwen, waardoor slechts een verweesde samenleving achterblijft. De ‘weg met ons’ - mentaliteit dus.

Gerolf Annemans omschreef het tijdsgewricht waarin wij leven als uniek. “Omdat het een periode is in de geschiedenis waarin wij ons langzaam maar zeker bewust worden van het feit dat debatten over de culturele identiteit, over Europese beschaving, over immigratie, over Europese structuren, over de onafhankelijkheid van kleine krachtige staten, over de plaats van religie in de seculiere samenleving, over vrije meningsuiting, over morele waarden en morele instellingen, dat al die debatten aan het samenvloeien zijn. En dat wij doorheen al die debatten een verwant patroon beginnen te zien. Een patroon dat niet toevallig, en misschien zelfs allerminst toevallig samenvloeit in het politiek programma van de enige constante politieke succesfactor van de Vlaamse politiek. Misschien voelen de kiezers in Vlaanderen onbewust de toekomst aan. Misschien hebben wij – onder impuls van de Vlaamse kiezer - een mix gevonden die uniek is omdat het de mix van de redding is.

Wij leven in een periode waarin alle hens aan dek moet worden geroepen om een grote beschaving van de zelfvernietiging te redden en waarin het dus geen toeval is, integendeel, dat onafhankelijke filosofen, politiek niet-correcte auteurs, en vertegenwoordigers van de nieuwe politieke partijen in Europa mekaar treffen, zonder het over alles eens te hoeven zijn mekaar treffen, om dat programma voor de toekomst beter en dieper vorm te geven.

Wij moeten in staat zijn om weliswaar krachtig en vol zelfvertrouwen niettemin nederig toe te geven dat we slechts politici zijn. En dus moeten wij de verbindingsarm zijn uiteraard tussen de stem van het volk aan de ene kant en het fundamentele denken aan de andere kant. En als we dát blijven doen, als wij blijven spreken én denken, dan zullen we immuun blijven voor de vervreemding en de leegheid van de huidige politiek in West-Europa. Wij willen vertegenwoordigen, maar wij willen ook inspireren.

Als we dat blijven doen dan zullen wij met onze wortels in de humus van de samenleving verankerd zijnde, de band vormen tussen het verleden en de toekomst. En als de politiek dat kan doen – bescheiden luisteren naar het volk én bescheiden in voetsporen van filosofen nadenken – dan is er nog hoop. Hoop op een heropstanding in Europa, hoop op waarheid en heropstanding in het Vrije Westen.”

Als bijlage kan u de Engelstalige tekst van de lezing raadplegen. Een Nederlandstalige vertaling zal later deze week via de webstek van Gerolf Annemans (www.gerolfannemans.org) af te laden zijn.
Ook voor de politiek correct verblindden een must om te lezen!
__________________
Waarom islam"fobie"?

Betaalt U ook mee de religieuze halal taks die het terrorisme financiert? Kijk hoeveel er verdiend wordt met halal certificatie van dingen die totaal niet hoeven gecertificeerd te worden. https://www.youtube.com/watch?v=YVPngzSE94o

Laatst gewijzigd door circe : 27 juni 2006 om 10:48.
circe is offline   Met citaat antwoorden
Oud 27 juni 2006, 10:50   #2
Zwarte Spion
Banneling
 
 
Zwarte Spion's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 15 maart 2004
Locatie: Antwerpen
Berichten: 1.997
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door circe Bekijk bericht
Ook voor de politiek correct verblindden een must om te lezen!
Ze moeten wel de moeite doen... Links heeft er een patent op om ons programma, standpunten van conservatieven, standpunten van om het even welke andersdenkenden dan ook niet te willen lezen... Niet moeilijk dat hun argumenten dan ook op niets slaan!
Zwarte Spion is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 23:18.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be