Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Binnenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Binnenland Onderwerpen omtrent de binnenlandse politiek kunnen hier terecht. Let er wel op dat dit subforum enkel over dergelijk algemene zaken gaat die niet thuishoren in de themafora.

Bekijk resultaten enquête: Vindt u dat Dremland de wet op de handelspraktijken overtreedt??
Ja 9 69,23%
Neen 4 30,77%
Aantal stemmers: 13. Je mag niet stemmen in deze enquête

Antwoord
 
Discussietools
Oud 24 oktober 2003, 12:45   #1
Bluelagune
Provinciaal Gedeputeerde
 
Geregistreerd: 19 maart 2003
Locatie: Stad Antwerpen
Berichten: 862
Standaard

BRUSSEL - Minister van Consumentenzaken Freya Van den Bossche (SP.A) laat onderzoeken of de speelgoedketen Dreamland de wet op de handelspraktijken overtreedt. De speelgoedketen nodigde kleuterscholen uit voor een uitstap naar haar winkels. Dreamland is bereid de organisatie van schoolbezoeken onmiddellijk stopzetten, meldt Johan Geeroms, directeur van DreamLand, vanmorgen.

De kinderen krijgen bij de speelgoedketen een rondleiding en mogen achteraf speelgoed uitkiezen voor de klas. Volgens het bedrijf gaat het om een educatieve rondleiding, waarbij de kinderen als toemaatje nog een klasgeschenk mogen kiezen.

Volgens minister Van den Bossche strookt dat niet met de wet op de handelspraktijken. ,,Kinderen van drie jaar een aantal weken voor Sinterklaas op schoolreis sturen naar een speelgoedwinkel is gewoon absurd", reageerde ze in de krant De Morgen. ,,Daar is weinig educatiefs aan".

Van den Bossche vraagt haar Vlaamse collega van Onderwijs, Marleen Vanderpoorten, om in te grijpen en ervoor te zorgen dat in de toekomst dergelijke zaken vermeden kunnen worden.

,,Educatieve aspect stond centraal''

Voor Dreamland stond het educatieve aspect centraal. ,,Gezien de toenemende vraag hebben we vorig jaar besloten zelf winkelbezoeken te organiseren volgens een vast schema: een bezoek aan de winkel, de werking van een winkel en een cadeaubon waarmee aankopen voor de klas kunnen gedaan worden, stelt Johan Geeroms. De keten stelt uitsluitend positieve reacties op de rondleidingen te ontvangen, nooit een klacht.

,,Als nu blijkt volgens de minister van Consumentenzaken dat we die bezoeken foutief zouden ingeschat hebben, willen we de organisatie van die bezoeken onmiddellijk stopzetten. We bedoelden dit positief en willen zeker niet in een negatieve discussie verzeild raken'', aldus nog Geeroms.



Ik vraag me af waar die staatsbemoeienis toch steeds voor nodig is. Als er 1 zaak is waar men kinderen wel een plezier mee kan doe is het toch wel een bezoek aan een speelgoedwinkel. Bovendien zijn de kinderen in het gezelschap van volwassenen en krijgen ze bovendien een cadeau bon om aankopen te doen in de klas. Als men vind dat kinderen en kleuters moeten vrijwaart worden van "platte commercie" ....dan men dan ook maar de reclame op TV tijdens de kinderuren afschaft. Het is toch altijd wel typerend dat de socialisten altijd de ondernemende zaken het lastig moeten maken en dan verbaasd zijn dat niemand nog zelfstandige wil worden in dit land.???
__________________
Bluelagune is offline   Met citaat antwoorden
Oud 24 oktober 2003, 12:48   #2
Joriske
Gouverneur
 
Joriske's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 16 oktober 2003
Locatie: 't Stad
Berichten: 1.197
Standaard

Over het algemeen akkoord met wat je stelt, maar kinderen en scholen zijn toch een uitzondering. Op staatsscholen moeten ze een NEUTRALE opvoeding krijgen; vrij van politieke, commerciële of religieuze druk.
__________________
"January 15, 1916 - To the Government of Aleppo - We are informed that certain orphanages which have opened also admitted the children of the Armenians. [...]the Government will view the feeding of such children or any effort to prolong their lives as an act completely opposite to its purpose, since it regards the survival of these children as detrimental. - Minister of the Interior, TALAAT."
Joriske is offline   Met citaat antwoorden
Oud 24 oktober 2003, 12:51   #3
dejohan
Minister-President
 
dejohan's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 juni 2003
Locatie: Een hol in de grond
Berichten: 5.222
Stuur een bericht via Instant Messenger naar dejohan Stuur een bericht via MSN naar dejohan Stuur een bericht via Yahoo naar dejohan
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Bluelagune
Als men vind dat kinderen en kleuters moeten vrijwaart worden van "platte commercie" ....dan men dan ook maar de reclame op TV tijdens de kinderuren afschaft. Het is toch altijd wel typerend dat de socialisten altijd de ondernemende zaken het lastig moeten maken en dan verbaasd zijn dat niemand nog zelfstandige wil worden in dit land.???
A. Televisies hebben geen educatieve functie, scholen wel.

B. Als je klaagt tegen de kinderreclame op TV dan ben je zelf "de ondernemende zaken het lastig aan het maken".
dejohan is offline   Met citaat antwoorden
Oud 24 oktober 2003, 14:01   #4
michr.oscoop
Parlementslid
 
Geregistreerd: 22 februari 2003
Locatie: rupelmonde
Berichten: 1.680
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Bluelagune
Als er 1 zaak is waar men kinderen wel een plezier mee kan doe is het toch wel een bezoek aan een speelgoedwinkel.
En drugsverslaafden met een trip naar een cannabisplantage of een Amerikaan met een rondleiding in een wapenfabriek.

Het is al erg genoeg dat onze middelbare scholen er alleen op gericht zijn om de kinderen klaar te stomen tot spilzieke consumenten, maar voor Blauw Moeras moet dat al vroeger beginnen. Er is nog zoiets als ethische en culturele waarden, wat veel belangrijker is dan kopen kopen en nog eens kopen, want dat biedt geen voldoening!
Ze zouden beter de kinderen meenemen naar concerten en musea ipv ze afzichtelijke Walt Disney-gedrochten te verkopen, die hun goede smaak en fantasie ernstig misvormen.
michr.oscoop is offline   Met citaat antwoorden
Oud 24 oktober 2003, 15:01   #5
TomB
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
TomB's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 6 januari 2003
Locatie: US
Berichten: 14.572
Standaard

Sjakie en de Sjokoladefabriek comes to life. Ik juich dit initiatief toe. Op ludieke manier en in een omgeving die hun zeer interesseerd, krijgen de kinderen een opportuniteit om iets op te steken over het bedrijfsleven.
__________________
In het begin was er niets, wat ontplofte.
TomB is offline   Met citaat antwoorden
Oud 24 oktober 2003, 15:16   #6
Kotsmos
Minister-President
 
Geregistreerd: 7 mei 2002
Berichten: 4.137
Standaard

Als het initiatief van het bedrijf komt ipv de school, vind ik dat educatieve kleedje maar verdacht...
__________________
Porno!
Kotsmos is offline   Met citaat antwoorden
Oud 24 oktober 2003, 15:26   #7
Babeth
Gouverneur
 
Babeth's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 14 november 2002
Locatie: Vilvoorde
Berichten: 1.435
Standaard

Voor mij is het simpel... argeloze ouders gaan vlak voor Sinterklaas en Kerstmis met de kleintjes boodschappen doen en de kleintjes gaan vèèl beter weten dan hun ouders waar het door hen begeerde (en duurdere) speelgoed ligt. Waardoor ze hun ouders simpelweg gaan meesleuren naar de rekken waar de "leuke" spullen liggen en betalen maar hè.

Slimme zet van Dreamland maar deontologisch gezien niet echt geslaagd. Goed dat de keten teruggefloten wordt.
__________________
"In a time of universal deceit, telling the truth becomes a revolutionary act." -- George Orwell
Babeth is offline   Met citaat antwoorden
Oud 24 oktober 2003, 15:42   #8
Tegendradigaard
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geregistreerd: 3 oktober 2003
Locatie: Zou ik ook graag weten
Berichten: 14.746
Standaard

'k had wel willen meegaan naar Dreamland

Dan zou ik beter weten wat ikmoet vragen aan de Sint.

'k denk dat ik braaf genoeg zijn geweest dit jaar

Een eigen flipperkast staat hoog op mijn lijstje. De peter heeft der al zo een. Hij is zelfs het balleke. Gelijk die van het een naar het ander vliegt
__________________
IK betaal 6.570,00 euro per jaar aan Wallonië en dit al meer dan 20 jaar.... Dat is 131.400 euro in totaal....of in oude franken... 5.300.662 fr. HET IS STILAAN GENOEG GEWEEST! Als ik nog 20 jaar verder werk dan betaal ik nog eens 131.400 euro. In totaal zou dat dan 262.800 euro of 10.616.857 oude franken zijn.

PEOPLE WHO WANT TO BAN HATE SPEECH, JUST HATE SPEECH. VRIJE MENINGSUITING !!!
Tegendradigaard is offline   Met citaat antwoorden
Oud 24 oktober 2003, 15:46   #9
Herr Flick
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 23 augustus 2002
Berichten: 47.520
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door dejohan
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Bluelagune
Als men vind dat kinderen en kleuters moeten vrijwaart worden van "platte commercie" ....dan men dan ook maar de reclame op TV tijdens de kinderuren afschaft. Het is toch altijd wel typerend dat de socialisten altijd de ondernemende zaken het lastig moeten maken en dan verbaasd zijn dat niemand nog zelfstandige wil worden in dit land.???
A. Televisies hebben geen educatieve functie, scholen wel.

B. Als je klaagt tegen de kinderreclame op TV dan ben je zelf "de ondernemende zaken het lastig aan het maken".

Waar is den tijd naartoe dat we met het kleuterschoolken de bakkerij mochten bezoeken, en zagen hoe sandwichkes en ander lekkers gemaakt werd. En in 't lager mochten we zelf ies in den traktor van den boer zitten, ...
Herr Flick is offline   Met citaat antwoorden
Oud 24 oktober 2003, 15:53   #10
Herr Flick
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 23 augustus 2002
Berichten: 47.520
Standaard

En als die kleuterkes dan als sponsering nog iet mogen kiezen voor de klas, dan is dat toch leuk, wat dedactisch materiaal, of goed speelgoed komt toch altijd te pas.
Herr Flick is offline   Met citaat antwoorden
Oud 24 oktober 2003, 15:54   #11
Herr Flick
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 23 augustus 2002
Berichten: 47.520
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Babeth
Voor mij is het simpel... argeloze ouders gaan vlak voor Sinterklaas en Kerstmis met de kleintjes boodschappen doen en de kleintjes gaan vèèl beter weten dan hun ouders waar het door hen begeerde (en duurdere) speelgoed ligt. Waardoor ze hun ouders simpelweg gaan meesleuren naar de rekken waar de "leuke" spullen liggen en betalen maar hè.

Slimme zet van Dreamland maar deontologisch gezien niet echt geslaagd. Goed dat de keten teruggefloten wordt.

Precies of dat die kinderen da anders niet, weten, ... als ik met die van mijn schoonbroer ergens in ne winkel verzeil weten die ook wel waar ze aan mijn mouw moeten schudden zulle, !
Herr Flick is offline   Met citaat antwoorden
Oud 24 oktober 2003, 16:09   #12
Antoon
Secretaris-Generaal VN
 
Antoon's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 2 september 2002
Berichten: 33.982
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door michr.oscoop
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Bluelagune
Als er 1 zaak is waar men kinderen wel een plezier mee kan doe is het toch wel een bezoek aan een speelgoedwinkel.
En drugsverslaafden met een trip naar een cannabisplantage of een Amerikaan met een rondleiding in een wapenfabriek.
Of nog michr.oscoop op bezoek in een concentratiekamp.
Antoon is offline   Met citaat antwoorden
Oud 24 oktober 2003, 16:24   #13
Dies
Europees Commissaris
 
Dies's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 17 april 2003
Berichten: 6.621
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Bluelagune
Ik vraag me af waar die staatsbemoeienis toch steeds voor nodig is. Als er 1 zaak is waar men kinderen wel een plezier mee kan doe is het toch wel een bezoek aan een speelgoedwinkel.
Een school heeft natuurlijk niet als hoofddoel kinderen gelukkig maken. Het is natuurlijk enorm moeilijk om uit zulk kort bericht op te maken of de uitstap al dan niet een educatieve waarde heeft.
Desondanks juich ik, hoe liberaal ook, in 1ste dit initatief van Dreamland niet toe. Een beetje meer specificatie zou natuurlijk handig zijn, maar echt heel leerrijk lijkt me dit niet te zijn en zeker niet wanneer we zien wat de doelgroep is. Al vind ik dat in deze toch wel niet enkel Dreamland op de vingers getikt dient te worden, maar evenzeer de scholen die ingingen op het voorstel. Indien dit niet gebeurt, is het duidelijk dat het project pedagogisch was te verantwoorden en in dat geval treft natuurlijk op zijn beurt ook Dreamland weer geen schuld.

En na dit alles te hebben neergeschreven kom ik eigenlijk tot de conclusie dat ik over veel te weinig informatie beschik om een goed oordeel te vellen.
__________________
Met dank aan: TomB, Supe®Staaf, Brabo, Sato, boer_bavo, @lpha, Knuppel, Raf, Antoon, Tantist, Distel, Pelgrim, Paulus, nou nou, Bobke, Griffin, Spetsnaz, oriana, C uit W, Seba, ingenious, Zeno!, zorroaster, alpina, dejohan, circe, Kotsmos, S., luc broes, Aangebrande, solidarnosc, maddox,Tzuvar Raemborr, Spelev, Mieke 79, DaBlacky, numarx,Vlaanderen Boven, bartje, Turkje, ossaert, Fribre, de Vexille, Groot Bakkes, Jos Verhulst, Bece, Babeth, Nynorsk, driewerf, wb, cuboidz, sancho, Dimitri, e.a.
Dies is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 05:37.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be