Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Diverse > Archief > Partijdiscussies
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Partijdiscussies In dit forum kun je discussiëren over (standpunten van) politieke partijen. Plaats hier alles die specifiek te maken heeft met een bepaalde partij (of meerdere partijen).

 
 
Discussietools
Oud 8 november 2003, 13:27   #1
Bluelagune
Provinciaal Gedeputeerde
 
Geregistreerd: 19 maart 2003
Locatie: Stad Antwerpen
Berichten: 862
Standaard

vld-volksvertegenwoordiger andré denys is bijzonder tevreden over het bereikte com-promis onder de meerderheidspartijen, dat in de vorm van amendementen zal ingediend worden op zijn voorstel van mestverwerking.

de twee basisprincipes van zijn oorspronkelijke voorstel nl.
- het spoor van de mestverwerking ontwikkelen door het meer betaalbaar te maken;
- de garantie dat een lagere mestverwerkingsplicht niet zou leiden tot het af-zwakken van de milieudoelstellingen;
zijn volledig behouden én versterkt geworden. door het invoeren van het instrument van de milieubeleidsovereenkomst (mbo) wordt het mogelijk om, via een afspraak tussen de overheid en de sector, op een soepele wijze de uitvoering van de globale milieudoelstel-lingen te realiseren.

het verminderen van de 100% mestverwerkingsplicht wordt als volgt gerealiseerd:
- de bedrijven met een productie tussen 7,5 en 10 ton p205 krijgen een mest-verwerkingsplicht van 30% (enkel in de zgn. “zwarte gemeenten”);
- de bedrijven met een productie tussen 10 en 12,5 ton p205 krijgen een mest-verwerkingsplicht van 50%;
- de bedrijven met een productie tussen 12,5 en 15 ton p205 krijgen een mest-verwerkingsplicht van 75%;
- de bedrijven met een productie boven de 15 ton p205 krijgen een mestverwer-kingsplicht van 90%.


om die mestverwerkingsplicht beter betaalbaar te maken, kan 55% van de mestover-schotten die moeten verwerkt worden, vervangen worden door het ruilen van mestover-schot met bedrijven die niet-mestverwerkingsplichtig zijn (de substitutiepraktijk).
een aanzienlijke vereenvoudiging wordt doorgevoerd door de verplichting van lange af-standtransporten (van zwarte naar witte gemeenten) af te schaffen.
voor het eerst worden ook de superheffingen gebruikt als instrument om de mestverwer-king te stimuleren.
vanaf het ogenblik dat een milieuvergunning wordt uitgereikt voor een mestverwerkings-installatie kan het betalen van een superheffing uitgesteld worden. het uitstel wordt af-stel als er méér verwerkt wordt dan de mestverwerkingsplicht. deze regeling geldt met terugwerkende kracht vanaf het productiejaar 2001.

voor verder informatie/ vld-volksvertegenwoordiger andré denys - tel. 02 552 11 70
__________________
Bluelagune is offline  
 



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 10:29.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be