Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst Markeer forums als gelezen

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 22 oktober 2008, 15:50   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard VBO :Belgische regelgeving koppelverkoop loopt op laatste benen

Toen de iPhone in België op de markt kwam, ontstond een controverse over de door velen te streng bevonden Belgische regelgeving inzake gezamenlijke aanbiedingen. In een zaak die bij het Europese Hof van justitie aanhangig is, heeft advocaat-generaal Verica Trstenjak vandaag haar conclusies neergelegd.

Volgens de advocaat-generaal is het Belgische verbod van koppelverkoop in strijd met richtlijn 2005/29 betreffende oneerlijke handelspraktijken. Momenteel is koppelverkoop in principe verboden door de Belgische wet. Het Europese recht staat koppelverkoop echter toe, tenzij voor de rechtbank wordt bewezen dat dergelijke verkoop de consument zou kunnen misleiden, bij toepassing van criteria die in de richtlijn zijn bepaald.
Het VBO is bijzonder ingenomen met deze zienswijze. Het Belgische principiële verbod op koppelverkoop brengt namelijk een aanzienlijke beperking mee van de mogelijkheid voor verkopers om te innoveren en de consument nuttige producten- en dienstenpakketten aan te bieden. Het verbod vormt een ernstige belemmering van de mededinging en de handel.
De conclusies van de advocaat-generaal zullen vermoedelijk de weg effenen voor nog meer rechtsmiddelen. Op 15 september had Europees Commissaris Meglena Kuneva officieel aangekondigd dat zij van plan was gevolg te geven aan de klacht van het VBO tegen de Belgische Staat wegens slechte omzetting van de richtlijn betreffende oneerlijke handelspraktijken. De Belgische regels inzake gezamenlijke aanbiedingen zijn namelijk niet de enige die door de Europese Commissie op de korrel worden genomen. Dat is ook het geval voor de bepalingen van de wet op de handelspraktijken die regels bevatten voor aankondigingen van prijsverminderingen, waardebonnen, dienst na verkoop per telefoon, afgedwongen aankopen, enz.
“Hoe lang zal er over die bepalingen nog getalmd worden?” vraagt Philippe Lambrecht, bestuurder – secretaris-generaal van het VBO, zich af. “Het wordt tijd dat België een moderne wet op de handelspraktijken krijgt die op één lijn zit met Europa!”
Deze recente ontwikkelingen zullen zeker op de regering drukken, op het ogenblik van hervorming van de Belgische wet betreffende de handelspraktijken. In zijn algemene beleidsverklaring van vorige week kondigde Yves Leterme namelijk aan dat binnenkort een wetsontwerp zal worden ingediend dat het kader van de handelspraktijken moet moderniseren.

Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Oud 26 oktober 2008, 20:54   #2
Jaani_Dushman
Secretaris-Generaal VN
 
Jaani_Dushman's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 13 april 2004
Locatie: Het hinterland van Erpe-Mere
Berichten: 32.396
Standaard

...of hoe Europa zélfs de principes van de vrije markt opzijschuift, als die in het nadeel zijn van de bedrijven.
__________________
The right of a people under occupation to resist through all means, including armed struggle, is fundamental and inviolable, and we will not allow our rights to be liquidated under the slogan of "security" or "stability".
Volksfront voor de Bevrijding van Palestina
Jaani_Dushman is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord


Discussietools

Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 19:50.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be