Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst Markeer forums als gelezen

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 14 oktober 2010, 12:10   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard Open VLD : Tewerkstellingscel blijft wachtkamer voor bruggepensioneerden

Van de in totaal 1.805 personen die zich van januari 2008 tot en met juli 2010 hebben ingeschreven in een tewerkstellingscel, werd van 38 (2%) een nieuwe tewerkstelling via Dimona werd gemeld. Dat zijn de onthutsende cijfers die Vlaams volksvertegenwoordiger Peter Gysbrechts heeft verzameld op basis van schriftelijke vragen aan minister Philippe Muyters n.a.v. de recente ontwikkelingen bij Opel.

Brugpensioen is en blijft een populaire maatregel om werkloze 50-plussers op te vangen. Bijvoorbeeld bij Opel komen deze mensen terecht in een tewerkstellingscel. Maar die blijft een wachtkamer, besluit Gysbrechts. Wie geen job vindt, wordt door de 50+-club opgevangen en kan bij de VDAB een opleiding volgen. Dat hebben slechts 22 personen die zich verplicht vrij moeten houden voor de arbeidsmarkt in die periode tussen 2008 en 2010 gedaan. Daarnaast hebben 190 bruggepensioneerden die zich niet moeten vrijhouden voor de arbeidsmarkt, zich in dezelfde periode toch geregistreerd voor een opleiding bij de VDAB. “Dit betekent dat op 19 maanden tijd, zo’n 11 personen per maand zich hebben aangemeld voor een opleiding of een begeleiding”, zegt Gysbrechts. “Als je weet dat er vandaag meer dan 80.000 bruggepensioneerden zijn, moet je gewoonweg concluderen dat onze inspanningen om 50-plussers opnieuw aan het werk te krijgen ondermaats, zelfs ronduit nalatig zijn.”

Vrijstelling van inschrijving optrekken tot 58 jaar
Na 52 jaar, is men niet meer verplicht om te kiezen voor een begeleiding. Tot 52 jaar is men verplicht zich vrij te houden voor de arbeidsmarkt. De minister heeft deze manier van werken geëvalueerd en deze evaluatie voorgelegd aan de sociale partners. Officieel wacht hij op een antwoord.
Peter Gysbrechts: ”De minister verschuilt zich achter de sociale partners. Van heractivering is er absoluut geen sprake. Open VLD wil de vrijstelling van inschrijven optrekken tot 58 jaar, zowel voor de huidige als de nieuwe werkzoekenden. Een periode waar men verplicht de nodige begeleiding kan krijgen om een nieuwe job te vinden. Er is dringend nood aan een sluitende aanpak voor 50-plussers en de minister beseft dat ook. Maar toch legt hij de bal in het kamp van de sociale partners die er nooit in zullen slagen om tot een gezamenlijk unaniem standpunt te komen in deze materie. Ik roep de minister op om snel en daadkrachtig werk te maken van die sluitende aanpak.”

VOOR MEER INFORMATIE

Vlaams volksvertegenwoordiger Peter Gysbrechts
fractiewoordvoerder Peter Dejaegher

Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord


Discussietools

Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 19:46.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be