Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Themafora > Mobiliteit & verkeersveiligheid
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst Markeer forums als gelezen

Mobiliteit & verkeersveiligheid Een nieuw themaforum!

Antwoord
 
Discussietools
Oud 31 maart 2011, 08:02   #1
stropke
Minister-President
 
stropke's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 11 juni 2009
Locatie: Oost-Limburg
Berichten: 4.363
Standaard Concurrentie nieuw systeem hulpdiensten

Concurrentie nieuw systeem hulpdiensten door Edwin Timmer



DEN HAAG - De regeringscoalitie van VVD en CDA kan het niet eens worden over een nieuw waarschuwingssysteem voor hulpdiensten. Wordt het BlauwBlauw of toch Flister?

Splijtzwam zijn de twee Nederlandse vindingen BlauwBlauw en Flister, die beide tot doel hebben ambulance, brandweer en politie zo snel mogelijk over dichtgeslibde wegen te loodsen.
BlauwBlauw werkt met een alarmkastje in de auto dat bestuurders via oplichtende leds op naderende hulpdiensten wijst. Flister breekt in op de autoradio en maant zo het verkeer tot alertheid. „De vorige proef met Flister is mislukt”, zegt Aptroot. „Daarom vraag ik minister Schultz van Haegen (Infrastructuur) nu om de effectiviteit van BlauwBlauw te onderzoeken. Voor Flister is iedereen doof die niet naar de autoradio luistert. BlauwBlauw bereikt daarentegen elke automobilist die zo’n alarmkastje boven zijn achteruitkijkspiegel heeft geklemd.”

Batterijtje

CDA-Kamerlid De Rouwe, die zich al jaren hard maakt voor Flister, ziet juist de voorwaarde bij BlauwBlauw om alle kentekenhouders van een signaleringskastje te voorzien als groot nadeel. „Wat kost dat wel niet? Bovendien, als het batterijtje leeg is, merk je niks meer”, zegt de christendemocraat, die wel open staat voor een proef.
http://www.telegraaf.nl/binnenland/9...___.html?p=6,1

Gaat dat nu echt weer helpen? Als men belt, de nagels lakt, krant leest of wenkbrauwen epileert onder het rijden schiet men er geen fluit mee op. Om nog te zwijgen van de disco in de wagen met het Kedonk-kedonk muziek. Ge hoort ze van ver aankomen.
De kwestie is: aandacht bij verkeer houden en daar alleen mee bezig zijn, dan moet de hulpdiensten niet zo gekke stunts uithalen om gezien te worden.
__________________
Wie het verleden niet kent, weet ook zijn toekomst niet !!!
stropke is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord


Discussietools

Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 14:44.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be