Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst Markeer forums als gelezen

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 13 april 2011, 09:50   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard Open VLD : Fouten AWV vertragen werken E313

De wegenwerken aan de E313 in Ranst waren gepland in 2010 maar ze lopen vertraging op. Volgens het Agentschap Wegen en Verkeer (AWV) omdat er extra juridisch advies nodig was. Maar dat klopt niet, heeft Marino Keulen (Open Vld) ontdekt. ‘De vertraging ligt niet aan de bijkomende juridische adviezen, maar aan fouten van AWV zelf’, aldus de Vlaams volksvertegenwoordiger.

Eind november 2010 gaven verschillende kranten de volgende uitleg over de verschuiving van de werken naar 2011: "We hadden het zelf heel graag anders gezien en hebben het ook absoluut geprobeerd, maar we hebben de benodigde procedures niet tijdig kunnen afwerken", zegt woordvoerster Erika Decorte van het Agentschap Wegen en Verkeer(AWV). "We zijn gebonden aan de strikte regelgeving rond overheidsopdrachten en sommige aanbestedingen vragen tijd. Daardoor kunnen we niet meer starten voor 1 december."

Marino Keulen vroeg de bevoegde minister Hilde Crevits meer duidelijkheid. De minister antwoordde: "Onvoorziene omstandigheden zoals bijkomende inlichtingen en extra juridisch advies nodig voor de toewijzing van de opdracht, maakten het niet mogelijk om de aanbestedingsprocedure tijdig af te ronden."

Vermijdbare fouten

Verder onderzoek door Keulen leert dat het bijkomende juridisch advies hoogstens één dag vertraging opleverde. De werkelijke reden van de vertraging is te wijten aan het niet zorgvuldig genoeg opmaken van het oorspronkelijke bestek. Bovendien bleek dat de wijziging die gebeurde aan het bestek, dat daardoor opnieuw gepubliceerd moest worden, de herexamens bij wijze van spreken, ook nog eens lacunes bevatte. Onder meer was niet voorzien in een verkeerssignalisatie, merkten meerdere aannemers op.

‘Dat is verontrustend’, zegt Marino Keulen. ‘AWV doet zoveel van dergelijke dossiers, dit jaar zelfs 85 grote wegenwerken, dat de procedure van aanbestedingen voor het agentschap een tweede natuur moet zijn. In dit dossier zat de aanpak van in het begin mis en werd er gewoon te laat gestart.’

Pensioengerechtigde ingenieurs

Aangezien heel wat ervaren mensen bij AWV de pensioenleeftijd naderen, vreest Keulen dat dergelijke fouten in de toekomst nog meer zullen voorkomen. Daarom vraagt hij een plan van aanpak om de kennis van de vertrekkende generatie in een kennisdatabank te steken. ‘Dat zou gestuntel als met de E313 in Ranst kunnen vermijden. We mogen niet vergeten dat onze gewestwegen de slagaders van onze economie zijn’, besluit Marino Keulen.


VOOR MEER INFORMATIE

Marino Keulen, Vlaams volksvertegenwoordiger

Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord


Discussietools

Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 22:56.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be