Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst Markeer forums als gelezen

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 4 augustus 2011, 14:40   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard UNICEF voorbereid voor doortocht storm Emily

Haïti is in staat van paraatheid voor de komst van de tropische storm Emily. UNICEF zet preventief alle middelen in om hulp te bieden aan de bevolking die door de aardbeving van januri 2010 al verzwakt was. De verwachte zware regenval kan immers overstromingen en aardverschuivingen veroorzaken en de bevolking nog zwaarder treffen.

UNICEF voorbereid voor doortocht storm Emily

Brussel – 04.08.2011. Haïti is in staat van paraatheid voor de komst van de tropische storm Emily. UNICEF zet preventief alle middelen in om hulp te bieden aan de bevolking die door de aardbeving van januri 2010 al verzwakt was. De verwachte zware regenval kan immers overstromingen en aardverschuivingen veroorzaken en de bevolking nog zwaarder treffen.

De tropische storm Emily die Haïti heeft bereikt, werd aangekondigd met windsnelheden van meer dan 80 km per uur. Bovenop de schade aan de infrastructuur van het land, wordt gevreesd dat de hevige regenval – met neerslag van meer dan 25 cm/m³ – plotse overstromingen en aardverschuivingen zullen teweegbrengen. Eerdere stormen hadden de tijdelijke onderkomens van de slachtoffers van de aardbeving van januari 2010 vernield en een ware volksverhuizing veroorzaakt.
Ook is er een aanzienlijk verhoogd risico op een heropflakkering van infectieziektes zoals cholera, die verspreid worden via besmet water.

Om de schade te beperken heeft UNICEF enkele preventieve maatregelen getroffen. Zo werden UNICEF-teams alvast verspreid uitgestuurd in het hele land. Zo kunnen zij –indien bepaalde gebieden via de wegen niet of moeilijk bereikbaar zijn- kinderen toch zo snel mogelijk hulp bieden. Ook legde UNICEF voorraden van medicijnen en materiaal aan voor eerste hulpverlening in de meest kwetsbare gebieden. Deze zullen 8 weken lang voorzien in de noden van zowat 100 000 mensen; wat gelijk is aan één derde van wat voorzien is in het nationaal preventieplan.

Twaalf vrachtwagens staan 24 op 24 paraat in de zes risicozones om onmiddellijk voorraden te kunnen leveren in de zwaarst getroffen gebieden. Vier andere staan vertrekkensklaar in het magazijn van UNICEF in de Haïtiaanse hoofdstad, Port au Prince.

Een samenwerking met vijf internationale NGO ’s is opgestart (ACF, ACTED, Terre des Hommes, Oxfam GB en handicap international) om op een geïntegreerde manier te kunnen reageren op de crisis. UNICEF bezorgde ook materiaal aan de betrokken ministeries.

Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord


Discussietools

Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 22:27.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be