Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Binnenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst Markeer forums als gelezen

Binnenland Onderwerpen omtrent de binnenlandse politiek kunnen hier terecht. Let er wel op dat dit subforum enkel over dergelijk algemene zaken gaat die niet thuishoren in de themafora.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 30 maart 2015, 07:24   #1
De schoofzak
Secretaris-Generaal VN
 
De schoofzak's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2004
Berichten: 82.141
Standaard Anti-democratische betoging hand boven hand

Een aantal mensen hebben gisteren in Brussel betoogd tegen "alle regeringen behalve deze van Wallonië".

Dat komt er dus op neer dat ze eigenlijk de democratie miskennen.

Ja natuurlijk mogen ze hun gedacht zeggen, mogen ze betogen ... bla bla ..., maar het is toch een feit dat het op de dag van de verkiezingen de hoogmis is van de democratie, en niet op een dag dat alle vrijgestelde syndicalisten een soort van family day houden.

En ze hanteren dan nog een taaltje dat erg dikkenekkerij uitstraalt.

Zij roeien niet tegen de stroom, zijn zijn de stroom.
Nogmaals: dat bleek niet uit de verkiezingsuitslag.

Allez kom, verder over naar de orde van de dag. We zitten te diep in de (staats)schulden om ons veel te kunnen permitteren.

titel: ‘Wij roeien niet tegen de stroom. Wij zijn de stroom’
http://www.standaard.be/plus/20150330/ochtend/9

Citaat:
Acht maanden geleden bestond Hart boven Hard nog niet. En toch slaagde de organisatie er, ondanks het hondenweer gisteren, in om 20.000 Belgen te mobiliseren tegen het besparingsbeleid van de centrumrechtse regeringen. ‘Bedankt om ons te verenigen, Geert Bourgeois en Charles Michel!’
‘Wij roeien niet tegen de stroom. Wij <I>zijn</I> de stroom’ 4 foto's

Van onze redacteur Ruud Goossens,Foto’s Bart Dewaele

Een tiental minuten nadat de laatste spreker van Hart boven Hard was uitgepraat op het Albertinaplein, het eindpunt van de Grote Parade, viel er voor het eerst heel eventjes geen water uit de lucht. In de vier voorgaande uren had het pijpenstelen geregend. Ontelbaar waren de regenschermen die compleet paraplu gewaaid langs het parcours van de betoging te vinden waren.

‘Weet je, als de katholieken boos zijn, dan is er écht iets aan de hand. De mensen eisen een billijker verdeling van de welvaart. Je zou het bijna een onderstroom noemen’

David Van Reybrouck

Het was weer om de verwarming hoog te draaien, de televisie op Gent-Wevelgem af te stemmen en de tochthond tegen de voordeur te leggen. En toch trokken er gisteren ongeveer 20.000 betogers (17.000 volgens de politie, meer dan 20.000 volgens de organisatie) door het centrum van Brussel om te protesteren tegen het besparingsbeleid van de Vlaamse en de federale regering.

Dat is bijzonder opmerkelijk, omdat de organisatie die deze Grote Parade in mekaar had gestoken, acht maanden geleden niet eens bestond. Pas in de zomer van 2014, toen bekendraakte dat de Vlaamse regering van Geert Bourgeois (N-VA) van plan was om stevig te snijden in de cultuursubsidies, werd Hart boven Hard gelanceerd. Maar Wouter Hillaert, de drijvende kracht achter dat initiatief (en ook theaterrecensent voor De Standaard), wilde niet dat de organisatie zich zou beperken tot protesterende culturo’s. Van bij de start werden de krachten gebundeld met andere maatschappelijke sectoren die het onder centrumrechts moeilijk hebben of dreigen te krijgen.

‘Ik wilde niet dat we alleen ons vingertje omhoog staken omdat er in ons eigen domein werd gesneden’, zei Hillaert gisteravond. ‘Ik had het gevoel dat we dat stadium wel gepasseerd waren. Er wordt overal bespaard. Er moest dus ook samen geprotesteerd worden.’

Palmtakjes

Dat leverde gisteren een bijzonder diverse en vooral een heel vrolijke betoging op. De parade was opgedeeld in tien stukken die elk achter een ‘hartenwens’ aanliepen, zoals ‘Eerlijke belastingen’ of ‘Stop de armoede’. In elk van die onderdelen werd onder leiding van enkele ‘voorzangers’ gezongen en gedanst. Door vakbondsmilitanten en asielzoekers. Linkse partijvoorzitters en progressieve intellectuelen. Jongeren en ouderen. Vlamingen en Franstaligen. Door tal van middenveldorganisaties, maar ook door individuen die voor het eerst naar een betoging trokken. En dat dus allemaal terwijl de regen bij bakken uit de hemel viel.

‘En bovendien op een zondag nadat we de klok allemaal een uur vooruit hadden moeten draaien’, lacht schrijver David Van Reybrouck. Hij liep gisteren even weg vanop het Passa Porta-festival om mee te wandelen in De Grote Parade. ‘En ik vind de opkomst echt zeer indrukwekkend. Vooraf zat ik iets te eten naast een familie die ging betogen, met grootouders en kleinkinderen. Ik zag dat ze palmtakjes hadden meegebracht, op deze Palmzondag. Weet je, als de katholieken boos zijn, dan is er écht iets aan de hand. Ik heb het gevoel dat een bredere beweging afscheid begint te nemen van de neoliberale recepten van de afgelopen dertig jaar. Ik betaal meer taksen op mijn auteursrechten dan AB InBev uitgeeft aan vennootschapsbelasting. Dat soort dingen zijn niet normaal. De mensen eisen een billijker verdeling van de welvaart. Je zou het bijna een onderstroom gaan noemen.’

Systeemcrash

Zo zei Wouter Hillaert het gisteren ook aan het eindpunt van de betoging: ‘Wij roeien niet tegen de stroom, wij zijn de stroom’. Hij was bijzonder opgetogen. Vroeg zich af hoeveel volk er geweest zou zijn als de zon had geschenen. ‘Toen ik die hele Koning Albert II-laan vol zag staan met mensen, besefte ik plots dat de wervende kracht en de energie van Hart boven Hard nog veel groter zijn dan ik vooraf had kunnen denken’, vertelde hij achteraf. ‘Ik denk dat het bijzonder belangrijk is dat we zelf een alternatief aandragen, dat we niet alleen het beleid
__________________
Vlaanderen is niet van iedereen. Vlaanderen is enkel van hen die een inspanning doen om ertoe te behoren.

De grendel-grondwet moet wijken om eindelijk de broodnodige veranderingen te kunnen doorvoeren. Nadien kan de grondwet herstemd worden. Dat is nog gebeurd.

Ik heb de partij gesticht op drie lijnen: Vlaams en Europees, vrij en verantwoordelijk, en sterk en sociaal. Vandaag is dat de grondstroom in Vlaanderen. Geert Bourgeois (N-VA)
De schoofzak is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2015, 07:30   #2
vlijmscherp
Secretaris-Generaal VN
 
vlijmscherp's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 april 2006
Locatie: Zele
Berichten: 44.678
Standaard

betogingen zijn onderdeel van een democratie. de mening van 17.000 die op een zondag in de gietende regen en tegen de wind in, gaan betogen tegen een regering, mogen gehoord worden.

Een regering die beweert democratisch te zijn, houdt er zelf rekening mee. maar dat wil niet zeggen dat de mening van de zwijgende massa moet genegeerd worden.

De partijen uit de regering moeten maar zien wat ze er mee doen en we zullen bij de volgende verkiezingen zien hoe de zwijgende massa oordeelt over het gevoerde regeringsbeleid.
__________________
multiculturele samenleving: de vrijheid van elk individu om zijn cultuur te beleven binnen de grenzen van de wetten van het land.
We moeten blijven hopen, blijven geloven in het goede in de mens. Anders lopen we ons vast in een cynisch, zelfdestructief wereldbeeld waar een wit-zwart denken regeert.
vlijmscherp is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2015, 07:34   #3
fox
Secretaris-Generaal VN
 
fox's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 1 februari 2007
Berichten: 33.824
Standaard

17,000/11,000,000 = 0.1545%

"Wij zijn de stroom!"

Uiteindelijk gewoon de 2e rangsfiguren uit de culturele sector die de geldkraan dichtgedraaid zien en niet meer op kosten van de maatschappij hun tijd kunnen verschijten op het podium van een parochiezaaltje voor 2 man en een paardekop.
__________________
In de psychologie staat machiavellisme voor een bepaald soort persoonlijkheidsstoornissen. Niets in dit land is machiavellistischer dan de PS. Niets is zo asociaal als de PS-politiek. Grote armoede! Slecht onderwijs! Hollande achterna! Het verliezende kamp in de laatste verkiezingen!
fox is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2015, 07:40   #4
De schoofzak
Secretaris-Generaal VN
 
De schoofzak's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2004
Berichten: 82.141
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door vlijmscherp Bekijk bericht
betogingen zijn onderdeel van een democratie. de mening van 17.000 die op een zondag in de gietende regen en tegen de wind in, gaan betogen tegen een regering, mogen gehoord worden.

Een regering die beweert democratisch te zijn, houdt er zelf rekening mee. maar dat wil niet zeggen dat de mening van de zwijgende massa moet genegeerd worden.

De partijen uit de regering moeten maar zien wat ze er mee doen en we zullen bij de volgende verkiezingen zien hoe de zwijgende massa oordeelt over het gevoerde regeringsbeleid.
Het was niet tegen "een" regering.
Het was, o toevallig, tegen alle regeringen waar de nva van deel uitmaakt.

Jij zegt dat die mensen "mogen gehoord worden". En je nuanceert direct en terecht met de zwijgende massa.
Wel, het is niet omdat die gasten eens door de regen lopen, dat ze meer legitimatie hebben dan de een of de andere kluizenaar die de laatste 20 jaar niet meer uit zijn kot gekomen is.

.
__________________
Vlaanderen is niet van iedereen. Vlaanderen is enkel van hen die een inspanning doen om ertoe te behoren.

De grendel-grondwet moet wijken om eindelijk de broodnodige veranderingen te kunnen doorvoeren. Nadien kan de grondwet herstemd worden. Dat is nog gebeurd.

Ik heb de partij gesticht op drie lijnen: Vlaams en Europees, vrij en verantwoordelijk, en sterk en sociaal. Vandaag is dat de grondstroom in Vlaanderen. Geert Bourgeois (N-VA)
De schoofzak is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2015, 07:41   #5
vlijmscherp
Secretaris-Generaal VN
 
vlijmscherp's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 april 2006
Locatie: Zele
Berichten: 44.678
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak Bekijk bericht
Het was niet tegen "een" regering.
Het was, o toevallig, tegen alle regeringen waar de nva van deel uitmaakt.

Jij zegt dat die mensen "mogen gehoord worden". En je nuanceert direct en terecht met de zwijgende massa.
Wel, het is niet omdat die gasten eens door de regen lopen, dat ze meer legitimatie hebben dan de een of de andere kluizenaar die de laatste 20 jaar niet meer uit zijn kot gekomen is.

.
tegen wie ze betogen maakt niet uit, de N-VA zit niet in een slachtofferrol, ze is de grootste partij van het land. Als grootste partij pak je nu eenmaal meer wind, het omgekeerde zou erg zijn.

Mocht deze betoging er niet zijn, je zou zelf kunnen zeggen dat de N-VA in feite een links beleid voert...
__________________
multiculturele samenleving: de vrijheid van elk individu om zijn cultuur te beleven binnen de grenzen van de wetten van het land.
We moeten blijven hopen, blijven geloven in het goede in de mens. Anders lopen we ons vast in een cynisch, zelfdestructief wereldbeeld waar een wit-zwart denken regeert.
vlijmscherp is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2015, 07:48   #6
Pandareus
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 24 maart 2014
Berichten: 78.959
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak Bekijk bericht
Een aantal mensen hebben gisteren in Brussel betoogd tegen "alle regeringen behalve deze van Wallonië".

Dat komt er dus op neer dat ze eigenlijk de democratie miskennen.

Ja natuurlijk mogen ze hun gedacht zeggen, mogen ze betogen ... bla bla ..., maar het is toch een feit dat het op de dag van de verkiezingen de hoogmis is van de democratie, en niet op een dag dat alle vrijgestelde syndicalisten een soort van family day houden.

En ze hanteren dan nog een taaltje dat erg dikkenekkerij uitstraalt.

Zij roeien niet tegen de stroom, zijn zijn de stroom.
Nogmaals: dat bleek niet uit de verkiezingsuitslag.

Allez kom, verder over naar de orde van de dag. We zitten te diep in de (staats)schulden om ons veel te kunnen permitteren.

titel: ‘Wij roeien niet tegen de stroom. Wij zijn de stroom’
http://www.standaard.be/plus/20150330/ochtend/9
Democratie miskennen ?
Omdat mensen op een zondag gaan betogen tegen het beleid miskennen zij de democratie ? Vreemde theorie...
Moet de burger vijf jaar lang zwijgen ? Heeft die door de verkiezingen zijn grondrechten in pand gegeven aan de regering ?
De regering kan met deze signalen vanuit de maatschappij doen wat ze wil, inbegrepen die totaal negeren zelfs.
Maar dat je de burger blijkbaar wil verknechten door hem bij uitoefening van zijn grondrechten als ondemocratisch te betitelen toont een sterk reactionaire manier van denken.
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Knuppel Bekijk bericht
...De Wever is een klootzak, en dit op meerdere vlakken. O.a. wat betreft zijn Blokhaat en zijn walgelijke kontenkruiperij in het stronthol van de partijen die hem een mes in de rug staken...
Pandareus is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2015, 07:57   #7
Pandareus
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 24 maart 2014
Berichten: 78.959
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak Bekijk bericht
Het was niet tegen "een" regering.
Het was, o toevallig, tegen alle regeringen waar de nva van deel uitmaakt.

Jij zegt dat die mensen "mogen gehoord worden". En je nuanceert direct en terecht met de zwijgende massa.
Wel, het is niet omdat die gasten eens door de regen lopen, dat ze meer legitimatie hebben dan de een of de andere kluizenaar die de laatste 20 jaar niet meer uit zijn kot gekomen is.

.
Doe je partij oogkleppen af schoof... ook tegen de besparingen van de voorgaande regering was er protest en kwamen er betogingen. En CD&V en de liberalen zaten daar ook in. Er is dus niets nieuws onder de zon. Alleen dat men de socialisten inwisselde voor n-va.
De betogingen zijn volkomen vergelijkbaar.
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Knuppel Bekijk bericht
...De Wever is een klootzak, en dit op meerdere vlakken. O.a. wat betreft zijn Blokhaat en zijn walgelijke kontenkruiperij in het stronthol van de partijen die hem een mes in de rug staken...
Pandareus is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2015, 09:15   #8
marie daenen
Banneling
 
 
Geregistreerd: 2 december 2013
Berichten: 35.535
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Pandareus Bekijk bericht
Democratie miskennen ?
Omdat mensen op een zondag gaan betogen tegen het beleid miskennen zij de democratie ? Vreemde theorie...
Moet de burger vijf jaar lang zwijgen ? Heeft die door de verkiezingen zijn grondrechten in pand gegeven aan de regering ?
De regering kan met deze signalen vanuit de maatschappij doen wat ze wil, inbegrepen die totaal negeren zelfs.
Maar dat je de burger blijkbaar wil verknechten door hem bij uitoefening van zijn grondrechten als ondemocratisch te betitelen toont een sterk reactionaire manier van denken.
Niemand ontkent om het even wie het recht om te gaan betogen. Daar waar heel het spel in la Belgique uit de hand loopt is waar 1) de regimepers (eerste obdracht zou haar neutraliteit moeten zijn) eerst en vooral heel positief haar bijdrage heeft geleverd om zoveel mogelijk mensen op te roepen om te gaan betogen, 2) met alle middelen, halve waarheden en ook hele leugens het doet voorkomen alsof het het gebeuren van de dag is en het de mainstream van het volksongenoegen bloot legt, 3) de verantwoordelijkheid voor een misschien wel legitieme ongenoegen van die betogers zonder blikken en/of blozen afschuift op juist diegene die verder kwaad willen voorkomen en de verantwoordelijken van alles wat misloopt totaal afschermt en doet voorkomen als arme schapen terwijl ze, indien ze ook maar enigszinds de waarheid zou durven zeggen ze juist hen aan de schandpaal zou moeten kluisteren.

Daar werkt la Belgique totaal niet meer en de officiële media draagt een enorme zware verantwoordelijkheid daarin... Zij werken mee aan het afglijden van la Belgique in een bananenrepubliek en ik heb nog geen weet van een bananenrepubliek waar het volk niet ongenadig uitgebuit wordt door het grootkapitaal....
Ten andere schulden maken is de gemakkelijkste toegangsdeur voor het plebs om te vervallen tot de vierde wereldlanden in handen van de kapitalisten...
marie daenen is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2015, 09:29   #9
De schoofzak
Secretaris-Generaal VN
 
De schoofzak's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2004
Berichten: 82.141
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Pandareus Bekijk bericht
Democratie miskennen ?
Omdat mensen op een zondag gaan betogen tegen het beleid miskennen zij de democratie ? Vreemde theorie...
Moet de burger vijf jaar lang zwijgen ? Heeft die door de verkiezingen zijn grondrechten in pand gegeven aan de regering ?
De regering kan met deze signalen vanuit de maatschappij doen wat ze wil, inbegrepen die totaal negeren zelfs.
Maar dat je de burger blijkbaar wil verknechten door hem bij uitoefening van zijn grondrechten als ondemocratisch te betitelen toont een sterk reactionaire manier van denken.
Mij geen woorden op mijn scherm schuiven, die ik niet gepost heb !!
In de openingspost stel ik duidelijk dat ze mogen betogen.

Maar om het zo te zeggen: als iemand gebruik maakt van zijn vrije meningsuiting, dan mag ik aangeven dat hij liegt.

En dat vind ik: de aard van de betoging was simpelweg een miskenning van de democratie. Het was geen gewone oppositiebetoging.

Dat mag, ik herhaal het. Ze mogen dat.
Maar ik mag hen ontmaskeren.

.
__________________
Vlaanderen is niet van iedereen. Vlaanderen is enkel van hen die een inspanning doen om ertoe te behoren.

De grendel-grondwet moet wijken om eindelijk de broodnodige veranderingen te kunnen doorvoeren. Nadien kan de grondwet herstemd worden. Dat is nog gebeurd.

Ik heb de partij gesticht op drie lijnen: Vlaams en Europees, vrij en verantwoordelijk, en sterk en sociaal. Vandaag is dat de grondstroom in Vlaanderen. Geert Bourgeois (N-VA)
De schoofzak is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2015, 09:31   #10
De schoofzak
Secretaris-Generaal VN
 
De schoofzak's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2004
Berichten: 82.141
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Pandareus Bekijk bericht
Doe je partij oogkleppen af schoof... ook tegen de besparingen van de voorgaande regering was er protest en kwamen er betogingen. En CD&V en de liberalen zaten daar ook in. Er is dus niets nieuws onder de zon. Alleen dat men de socialisten inwisselde voor n-va.
De betogingen zijn volkomen vergelijkbaar.
Er was helemaal geen protest tegen de belastingsregering Di Rupo.

Er was enkel de aanhoudende gewoonte, een verslaving eigenlijk, om om de zoveel maanden eens te staken.
Niet in Vlaanderen toevallig. Neen, 't was elders.

.
__________________
Vlaanderen is niet van iedereen. Vlaanderen is enkel van hen die een inspanning doen om ertoe te behoren.

De grendel-grondwet moet wijken om eindelijk de broodnodige veranderingen te kunnen doorvoeren. Nadien kan de grondwet herstemd worden. Dat is nog gebeurd.

Ik heb de partij gesticht op drie lijnen: Vlaams en Europees, vrij en verantwoordelijk, en sterk en sociaal. Vandaag is dat de grondstroom in Vlaanderen. Geert Bourgeois (N-VA)
De schoofzak is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2015, 10:04   #11
JBM
Staatssecretaris
 
Geregistreerd: 17 oktober 2012
Berichten: 2.990
Standaard

Al voel ik zelf een aantal van de regeringsmaatregelen in mijn portefeuille. Ik opteer er toch voor dat deze regering de gekozen koers voortzet.

Allereerst om stabiliteit te garanderen in het beleid. Niets nefaster voor economische investeringen dat constante wijzigingen in regelgeving e.d.

Daarnaast moeten we een regering tijd gunnen om de resultaten van hun beleid te laten zien. De huidige regering is amper een jaar ver. Je kan ze moeilijk nu al afrekenen. We zitten immers nog volop de gevolgen te dragen van de vorige regering(en).

Dus ik hoop dat deze regering nog 4 jaar verder kan doen. En dan zal ik de afweging maken: sta ik er zelf, en staat het land, er beter of slechter voor dan in 2014. En dat zal mijn volgende stem bepalen.
JBM is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2015, 10:16   #12
Spitting Image
Banneling
 
 
Geregistreerd: 13 januari 2015
Berichten: 7.459
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door JBM Bekijk bericht
Al voel ik zelf een aantal van de regeringsmaatregelen in mijn portefeuille. Ik opteer er toch voor dat deze regering de gekozen koers voortzet.

Allereerst om stabiliteit te garanderen in het beleid. Niets nefaster voor economische investeringen dat constante wijzigingen in regelgeving e.d.

Daarnaast moeten we een regering tijd gunnen om de resultaten van hun beleid te laten zien. De huidige regering is amper een jaar ver. Je kan ze moeilijk nu al afrekenen. We zitten immers nog volop de gevolgen te dragen van de vorige regering(en).

Dus ik hoop dat deze regering nog 4 jaar verder kan doen. En dan zal ik de afweging maken: sta ik er zelf, en staat het land, er beter of slechter voor dan in 2014. En dat zal mijn volgende stem bepalen.
Volledig akkoord.
Kleine correctie: deze regering is amper een HALF jaar ver.
Spitting Image is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2015, 10:36   #13
Stormram
Banneling
 
 
Geregistreerd: 12 september 2013
Locatie: 卐 Walhalla 卐
Berichten: 1.798
Standaard

Daarvoor krijgt men 17.000 man op de been?

Dit land (volk) is een verloren zaak. Als mensen al niet eens meer in staat zijn om te beseffen waar de tekorten ontstaan en waar ze hun impact hebben, dan kunnen we er maar beter gelijk een kruis over maken.

Niet dat ik ook maar een greintje sympathie of begrip kan opbrengen voor het huidige politieke bestel van wereldvreemde neo-liberalen, arrivisten en opportunisten, maar als je geen besef hebt van de ware oorzaken die ons zo ver hebben gebracht, als je alles gewoon letterlijk oplepelt en enig kritisch inzicht of intellectuele eerlijkheid je vreemd zijn, dan vind ik zulke betogingen bijzonder wansmakelijk.
Stormram is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2015, 10:43   #14
dalibor
Secretaris-Generaal VN
 
dalibor's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 mei 2014
Berichten: 23.908
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak Bekijk bericht
Het was niet tegen "een" regering.
Het was, o toevallig, tegen alle regeringen waar de nva van deel uitmaakt.

Jij zegt dat die mensen "mogen gehoord worden". En je nuanceert direct en terecht met de zwijgende massa.
Wel, het is niet omdat die gasten eens door de regen lopen, dat ze meer legitimatie hebben dan de een of de andere kluizenaar die de laatste 20 jaar niet meer uit zijn kot gekomen is.

.
Ik deel uw "ga stemmen en hou dan 5 jaar uw bakkes"-standpunt niet. Dat is een zeer verouderde invulling van wat democratie is. De regeringen worden niet verhinderd hun regeerakkoord uit te voeren. Ze worden enkel bij wijze van betoging geïnformeerd over het standpunt van een deel van de bevolking.

Net zoals heren van VOKA dat doen op recepties, allerlei belangengroepen dat doen in formele en informele contacten.
dalibor is nu online   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2015, 10:46   #15
dalibor
Secretaris-Generaal VN
 
dalibor's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 mei 2014
Berichten: 23.908
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak Bekijk bericht
Er was helemaal geen protest tegen de belastingsregering Di Rupo.

Er was enkel de aanhoudende gewoonte, een verslaving eigenlijk, om om de zoveel maanden eens te staken.
Niet in Vlaanderen toevallig. Neen, 't was elders.

.
Leugenaar. Er was in december 2011 een nationale betoging. En een nationale staking op 30 januari 2012.

Het Vlaams calimerisme roert zich weer.
dalibor is nu online   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2015, 10:48   #16
BWarrior
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
BWarrior's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juni 2009
Locatie: België
Berichten: 18.174
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak Bekijk bericht
Een aantal mensen hebben gisteren in Brussel betoogd tegen "alle regeringen behalve deze van Wallonië".
Betoogden ze dan ook tegen de regering van de Franse gemeenschap, tegen die van de Duitstalige gemeenschap, tegen de Brusselse gewestregering, tegen de raad van de VGC, van de FGC, van de GGC?
BWarrior is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2015, 10:54   #17
Effect
Minister-President
 
Geregistreerd: 3 juni 2011
Berichten: 4.414
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door vlijmscherp Bekijk bericht
betogingen zijn onderdeel van een democratie. de mening van 17.000 die op een zondag in de gietende regen en tegen de wind in, gaan betogen tegen een regering, mogen gehoord worden.

Een regering die beweert democratisch te zijn, houdt er zelf rekening mee. maar dat wil niet zeggen dat de mening van de zwijgende massa moet genegeerd worden.
Absoluut mee akkoord maar deze regering vertegenwoordigt 70+% van de bevolking. De "zwijgende massa" heeft voor deze regering gekozen, doorgaans in het volle bewustzijn en oprechte hoop dat er (eindelijk) een rechtse besparingsregering zou komen.

Citaat:
De partijen uit de regering moeten maar zien wat ze er mee doen en we zullen bij de volgende verkiezingen zien hoe de zwijgende massa oordeelt over het gevoerde regeringsbeleid.
N-VA heeft campagne gevoerd voor een rechtse besparingsregering zonder de PS. Volgens mij hoeven zij geen angst te hebben voor de "zwijgende massa" aangezien ze hun verkiezingsbeloftes uitvoeren. Wel grappig dat er betoogd wordt tegen de eerste regering in mensenheugnis die doet was ze beloofd heeft.

Laatst gewijzigd door Effect : 30 maart 2015 om 10:54.
Effect is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2015, 10:58   #18
Edina
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Edina's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 16 mei 2006
Locatie: Spaceship Earth
Berichten: 12.669
Standaard

Je moet het wel heel erg ver gaan zoeken om de actie in een slecht daglicht te stellen. Maar ik begrijp heel goed dat de hoge opkomst je ongerust heeft gemaakt.

Waar haal je het in hemelsnaam vandaan dat het "een betoging tegen alle regeringen behalve de Waalse zou zijn geweest"? Het was in eerste instantie een optocht VOOR iets: "een gezonde en solidaire samenleving met gelijke kansen en zuurstof voor alle mensen".

Ik heb al langer door dat democratie voor de N-VA en de meeste aanhangers een lege doos is, maar ze zullen het toch moeten leren dat dit niet beperkt is tot 1x om de zoveel jaar gaan stemmen. Want anders zullen ze op zo'n hoogmis van de democratie nog eens het deksel op hun neus krijgen.

De grootste partij zijn, is niet hetzelfde als de stem van de meerderheid verkondigen. En het is niet omdat mensen voor een partij hebben gestemd dat ze ook daadwerkelijk vertegenwoordigd worden door die partij. In de aanloop naar de verkiezingen strooit men graag zand, en daar heeft de N-VA alvast geen verandering in gebracht.

Laatst gewijzigd door Edina : 30 maart 2015 om 11:15.
Edina is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2015, 11:09   #19
JBM
Staatssecretaris
 
Geregistreerd: 17 oktober 2012
Berichten: 2.990
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Edina Bekijk bericht
Het was in eerste instantie een optocht VOOR iets: "een gezonde en solidaire samenleving met gelijke kansen en zuurstof voor alle mensen".
En dat is net waar deze regering volgens mij tracht aan te werken. Ik wacht dus even af of ze daar ook effectief in slagen. Eerlijk gezegd snap ik het nut van deze betoging (en heel veel andere wat dat betreft) niet.
JBM is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2015, 11:40   #20
Pandareus
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 24 maart 2014
Berichten: 78.959
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak Bekijk bericht
Er was helemaal geen protest tegen de belastingsregering Di Rupo.

Er was enkel de aanhoudende gewoonte, een verslaving eigenlijk, om om de zoveel maanden eens te staken.
Niet in Vlaanderen toevallig. Neen, 't was elders.

.
Hallo ? Er is al van voor de start van zijn regering protest geweest van de drie vakbonden. Drie maanden lang is er de ene actie na de andere geweest met als hoogtepunt de nationale 24u staking van 30/01/2012.
http://www.hln.be/hln/nl/7976/foto/p...betoging.dhtml
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Knuppel Bekijk bericht
...De Wever is een klootzak, en dit op meerdere vlakken. O.a. wat betreft zijn Blokhaat en zijn walgelijke kontenkruiperij in het stronthol van de partijen die hem een mes in de rug staken...
Pandareus is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord


Discussietools

Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 22:17.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be