![]() |
Registreren kan je hier. Problemen met registreren of reageren op de berichten? Een verloren wachtwoord? Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam. |
|
Registreer | FAQ | Forumreglement | Ledenlijst | Markeer forums als gelezen |
Buitenland Internationale onderwerpen, de politiek van de Europese lidstaten, over de werking van Europa, Europese instellingen, ... politieke en maatschappelijke discussies. |
![]() |
|
Discussietools |
![]() |
#1 |
Minister-President
Geregistreerd: 15 maart 2007
Berichten: 5.368
|
![]() Nu de onderhandelingen zijn mislukt ,gaat Kosovo zich eenzijdig onafhankelijk verklaren.
Is dit een juiste keuze of staat u achter het standpunt van Servie? http://www.volkskrant.nl/buitenland/...gen_aan_VN-hof |
![]() |
![]() |
![]() |
#2 | |
Europees Commissaris
Geregistreerd: 14 november 2006
Locatie: tussen het stemvee
Berichten: 7.237
|
![]() Citaat:
Onafhankelijk heb ik tussen haakjes gezet, want onafhankelijkheid voor een ministaat als Kosovo is maar heel gelimiteerd. Willen ze een beetje redelijk bestaan opbouwen, dan zullen ze toch veel regels moeten invoeren die in buurlanden en met name in de EU gelden. |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 4 juli 2003
Locatie: Nederland
Berichten: 43.678
|
![]() Kosovo is nog steeds een deel van Servië, en volgens het akkoord in 1999 moet elke verandering van de status van Kosovo door de VN-veiligheidsraad beslist worden. Kosovo kan dus helemaal niet eenzijdig de onafhankelijkheid uitroepen. Als dat toch gebeurt, en als andere staten die onafhankelijkheid erkennen, is dit illegaal. We weten dat de VS zich niet te veel aantrekken van internationale rechtsregels, maar hopelijk volgt Europa dit voorbeeld niet. Als het toch gebeurt zou het wel eens zware gevolgen kunnen hebben, ik reken er bijvoorbeeld op dat Rusland dan de Georgische deelrepublieken Zuid-Ossetië en Abchazië zal erkennen. (en waarom ook niet, als de Amerikanen toch hetzelfde doen?), ook zal de Servische minderheid in Kosovo dat niet zomaar pikken en zich kunnen afscheiden, tenslotte is belgrado van plan om een economische blokkade in te stellen tegen Kosovo. Ze hebben ook al verklaard in te zullen grijpen als het toch grootschalige etnische zuiveringen komt tegen de servische minderheid.
Bezint eer ge begint... |
![]() |
![]() |
![]() |
#4 |
Banneling
Geregistreerd: 3 juni 2007
Berichten: 351
|
![]() Net zoals de Walen die massaal de Brusselse Rand koloniseren, of derde wereldvolk die onze steden koloniseren, hebben de Albanezen Kosovo gekoloniseerd.
En net zoals die Vlaamse gemeenten niet naar Wallonië zullen gaan of onafhankelijk worden, en net zoals onze steden geen deel gaan uitmaken van om het even welk achterlijk derde wereldland, zo ook is en blijft Kosovo onlosmakelijk verbonden met Servië en daar doet de ongebreidelde kolonisatie van en etnische zuiveringen op Serviërs door Albanezen, die er tot voor kort een marginale minderheid vormden, niets aan af. Mocht Kosovo zich eenzijdig onafhankelijk verklaren, en mocht de VN dat allemaal goedkeuren, dan is dat het zoveelste bewijs van het totale failliet van diezelfde VN. In welk geval ik van ganser harte hoop dat de Russen zich daar eens gaan manifesteren door Servië met raad en daad te steunen en aldus voorgoed duidelijk maken aan die Albanese clowns dat Kosovo Servisch is en blijft. |
![]() |
![]() |
![]() |
#5 |
Eur. Commissievoorzitter
Geregistreerd: 18 november 2007
Locatie: 2100 Meneghem
Berichten: 9.288
|
![]() Ik geloof dat het verleden week in HUMO stond dat volgens voormalig president Clinton de "koude oorlog" gewoon gewonnen is door het feit dat mensen in een vrijere samenleving wilden wonen, omdat het leven daar meer aantrekkelijk schijnt. Het mislukken van de Servische federatie (of klein-Joegoslavië) is gewoon te wijten aan het scheeftrekken van "autonomie" en het overeenkomstige beschermen van minderheden. Om Kossovaren resp. Hongaren en Montenegrijnen in de federatie te houden verleende men "autonomie" aan de minderheden, die dan onmiddelijk "revanche" namen
op de overgebleven Serviërs in hun midden.. Er wonen overigens nu nog steeds nogal wat Serviërs in Kroatië, Bosnië-Herzogovina, Slovenië, Kosovo, Macedonië ... Vermits beide gebieden in wezen aansluiting bij de EU nastreven, volgt een hereniging automatisch (maar dan wel in een ander kader, waarvan de uiteindelijke vorm ook nog niet vaststaat). Wat alleszins vaststaat is dat vase nationalistische slogans volgen tot oorlog en bloedvergieten leidt, tolerantie en goed nabuurschap tot vrede en welvaart : dat hebben de mensen zelf in handen. Een Kosovo dat zich intolerant opstelt ten aanzien van de Servische minderheid is even verwerpelijk als een Servië dat zich intolerant opstelt tov de Kosovaarse minderheid. Vermits beide gebieden nu regelmatig verkozen politici rijk is kunnen die misschien eens trachten zelf met elkaar in gesprek te komen ? Vanuit België moeten we die mensen geen lessen geven dacht ik zo.
__________________
Tempo toleras sed vero aperas |
![]() |
![]() |
![]() |
#6 |
Gouverneur
Geregistreerd: 19 januari 2007
Berichten: 1.114
|
![]() Kosovo onafhankelijk is de juiste keuze.
Het is aan de Kosovaren om uit te maken wat zij willen, en zij willen blijkbaar onafhankelijkheid. Rusland en Servië hebben zich daar niet mee te moeien. Bovendien is de Albanese migratie geen recente (zoals bv. borgherhout of Randgemeenten) maar een historische. In 1900 was er reeds een "Albanese meerderheid" in Kosovo, indien Servië toen integratie of migratie had gekozen had men nu misschien voor een andere oplossing kunnen kiezen. Maar dat hebben zij niet gedaan, en gedane(of niet gedane) zaken nemen geen keer. Anders kan Vlaanderen evengoed Noord-Frankrijk binnenvallen om het terug te annexeren of, als men wat verder, kunnen de Keltische Walen de Germaanse Vlamingen ook terug deporteren naar het Noord-Oosten.
__________________
De Witte Pion |
![]() |
![]() |
![]() |
#7 | |
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 22 december 2002
Locatie: Antwerpen
Berichten: 49.144
|
![]() Citaat:
Je emigreert als etnische Albanees naar Kosovo, je vertikt het om de taal te leren, de godsienst (tiens, 't zal toch weer niet waar zijn zekers?) over te nemen, en na 100 jaar mag je dan zeggen dat je onafhankelijk bent, want de originele inwoners hadden zich maar moeten aanpassen/migreren???? Klinkt me bekend in de oren ondertussen.
__________________
Waarom islam"fobie"? Betaalt U ook mee de religieuze halal taks die het terrorisme financiert? Kijk hoeveel er verdiend wordt met halal certificatie van dingen die totaal niet hoeven gecertificeerd te worden. https://www.youtube.com/watch?v=YVPngzSE94o |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#8 | |
Gouverneur
Geregistreerd: 19 januari 2007
Berichten: 1.114
|
![]() Citaat:
Het zijn de originele Servische inwoners die dat hadden moeten eisen van de inwijkelingen. Dat hebben ze nagelaten dus moeten ze nu maar aanvaarden dat ze met de gebakken peren zitten.
__________________
De Witte Pion |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#9 | |
Europees Commissaris
Geregistreerd: 14 november 2006
Locatie: tussen het stemvee
Berichten: 7.237
|
![]() Citaat:
Je schiet er weinig mee op 'onafhankelijk' te worden. Maar veel mensen denken nog steeds dat onafhankelijkheid een panacee is. Helaas ook velen in Vlaanderen. |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#10 | ||||
Banneling
Geregistreerd: 3 juni 2007
Berichten: 351
|
![]() Citaat:
Citaat:
De Ottomanen richtten bij de bestuurlijke hervormingen van 1864 het vilajet Kosovo in. Dit zorgde voor een grote volksverhuizing; met name islamitische en Rooms-Katholieke Albanezen en Turken kwamen zich massaal in Kosovo vestigen. Het overwegend Servisch, Bulgaars en Griekse Kosovo kreeg zo steeds meer Albanese inwoners, tot het percentage begin 20e eeuw de 50 passeerde en de Albanezen de meerderheid waren geworden. (bron) Citaat:
na onderhandelingen met Turkije werd afgesproken de Albanezen te laten migreren naar Turkije, wat echter weinig succes had. (bron) Citaat:
De Italianen hadden via Albanië ook Kosovo bezet en geannexeerd. Aangezien Albanië sinds de val van koning Zog een personele unie met Italië en Abessinië vormde, betekende iedere uitbreiding van Albanië een uitbreiding van Italië. Dit land had dus alle belang bij een Albanese dominantie, en trachtte dit derhalve te bewerkstelligen door Albanezen aan te moedigen zich in het gebied te vestigen, en Serviërs weg te jagen. (bron) en recenter: Eind maart (1999) kwamen die luchtaanvallen, waarvoor overigens niet de volgens het oorlogsrecht vereiste toestemming van de VN-veiligheidsraad was verkregen. (...) Sindsdien staat Kosovo onder bestuur van de Verenigde Naties die daartoe de missie UNMIK (United Nation Interim Administration Mission in Kosovo) hebben opgericht. Een NAVO-vredesmacht met de naam KFOR (Kosovo Force) houdt toezicht op de openbare orde. De Albanezen zijn naar hun huizen teruggekeerd, en trachten hun leven weer op te bouwen. De Serviërs zijn op hun beurt gevlucht naar noord-Kosovo (met name rond Kosovska Mitrovica), waar de Serviërs nog een meerderheid vormen, en naar het eigenlijke Servië. Het Kosovaarse parlement zorgt in overleg met UNMIK voor wetgeving, die op sommige gebieden (met name op het gebied van het strafrecht) de Servische wetgeving volledig heeft vervangen. (bron) |
||||
![]() |
![]() |
![]() |
#11 | |
Banneling
Geregistreerd: 22 mei 2003
Locatie: Brussel
Berichten: 49.496
|
![]() Citaat:
![]() |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#12 | |
Gouverneur
Geregistreerd: 19 januari 2007
Berichten: 1.114
|
![]() Citaat:
Als Vlaanderen en de Vlamingen hier echter niks aan doen en geen "integratie of remigratie" eisen(wat het volste recht is van de Vlamingen) dan zal Vlaanderen volledig terecht de rand verliezen. (wat trouwens in mijn oorspronkelijk bericht stond).
__________________
De Witte Pion |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#13 | |
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 22 december 2002
Locatie: Antwerpen
Berichten: 49.144
|
![]() Citaat:
__________________
Waarom islam"fobie"? Betaalt U ook mee de religieuze halal taks die het terrorisme financiert? Kijk hoeveel er verdiend wordt met halal certificatie van dingen die totaal niet hoeven gecertificeerd te worden. https://www.youtube.com/watch?v=YVPngzSE94o |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#14 |
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 27 juni 2005
Berichten: 42.814
|
![]() De sukkeltjes die zielig sniffen om het verlies van Serviërs &c. in Kosovo maar zich vastklampen dat waar een volkje ooit woonde, het volkje tot de volle eeuwigheid ook baas moet kunnen spelen; steunen zij ook de onvoorwaardelijke inval van Duitsland in Polen en Rusland om Danzig, Breslau en Königsberg terug bij de Heim te sleuren?
|
![]() |
![]() |
![]() |
#15 | |
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 25 augustus 2006
Locatie: Dietse Drugsvrije Republiek
Berichten: 10.589
|
![]() Citaat:
Niet dat ik zeg dat de kwestie niet belangrijk is, integendeel, maar klopt jouw beeld wel dat elke Serviërs bereid is tot het uiterste te gaan om de provincie te behouden?
__________________
![]() ![]() |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#16 | |
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 29 december 2003
Locatie: Vrije Markt
Berichten: 10.698
|
![]() Citaat:
__________________
Hitler was a massmurdering fuckhead, as many important historians have said.
|
|
![]() |
![]() |
![]() |
#17 |
Banneling
Geregistreerd: 6 september 2007
Berichten: 5.061
|
![]() binnen 20 jaar zullen de Marokkanen datzelfde zeggen tegen de Belgen. Dus in feite zegt u dat de mensen NU voor de VB moeten stemmen? (vermits dat de enigen zijn die het vreemdelingenprobleem ook een "probleem" durven noemen)
|
![]() |
![]() |
![]() |
#18 | |
Banneling
Geregistreerd: 6 september 2007
Berichten: 5.061
|
![]() Citaat:
|
|
![]() |
![]() |
![]() |
#19 | |
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 4 juli 2003
Locatie: Nederland
Berichten: 43.678
|
![]() Citaat:
Natuurlijk gebruikt de Vs een dubbele standaard, en zullen ze die onafhankelijkheid wel erkennen, ik stel dan ook direct voor dat Rusland Zuid-Ossetië erkent (wat, let op mijn woorden, uiteindelijk zal gebeuren) en Servië de Repulika Srpska. POok zullen in dat geval de Servische delen van Kosovo zich afscheiden van de rest. Als de VS en de Albanezen het hard willen spelen, dan doet de andere kant dat ook. Zo is het ook in Irak gebeurt, ze wilden oorlog ten koste van alles en tegen alle regels in, en ze hebben oorlog gekregen... |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#20 |
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 4 juli 2003
Locatie: Nederland
Berichten: 43.678
|
![]() De Serviërs waren daar toen de baas niet, wel de Ottomaanse Turken, dat verklaart alles.
|
![]() |
![]() |