Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Themafora > Maatschappij en samenleving
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Maatschappij en samenleving Dit subforum handelt over zaken die leven binnen de maatschappij en in die zin politiek relevant (geworden) zijn.

Bekijk resultaten enquête: Ben je voor og tegen een nieuw zuiver informatief(niet-commercieel )internet
Ja 5 100,00%
Nee 4 80,00%
Meerdere antwoorden per stemmer mogelijk. Aantal stemmers: 5. Je mag niet stemmen in deze enquête

Antwoord
 
Discussietools
Oud 21 februari 2008, 14:27   #1
69kk
Partijlid
 
Geregistreerd: 22 oktober 2007
Berichten: 236
Standaard Nieuw Internet

Nieuw Internet.

Wat eens eens een www. was tussen universiteiten en wetenschappelijke en educatieve intellingen is verloederd tot een plat commercieel systeem. Een chaotisch commercieel gedoe zoals bij tv-stations.
Hemeltergende pop-upvensters vliegen je om de oren en flikkeren over het scherm zodat je nog nauwelijks de essentiele info kunt ontwaren, laat staan te lezen.
Een prachtige techniek werd weer eens misbruikt om dom commercieel geleuter op ons los te laten,mensen op te lichten, jeugd te misleiden, prostitutie te promoten. De overheden laten in naam van de vrije markteconomie alles maar betijen.
Het zou een ontspannende, intellectuele bezigheid zijn te kunnen surfen door een wereld van kennis en informatie op een systeem waar alleen niet-commerciele informatie te vinden is. Daarom zou een nieuw niet commercieel www. gecreëerd moeten worden.
Daar is een taak weggelegd voor regeringen, universiteiten en alle onderwijsnetten over de grenzen heen om een nieuw net uit te bouwen een beschaving waardig.
Ben je voor of tegen?
69kk is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 februari 2008, 14:31   #2
fox
Secretaris-Generaal VN
 
fox's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 1 februari 2007
Berichten: 33.506
Standaard

Hoe kan je nu met ja of nee antwoorden op een vraag ben je voor of tegen? Zucht...
fox is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 februari 2008, 14:31   #3
Don Quichote
Banneling
 
 
Geregistreerd: 1 juni 2003
Berichten: 3.350
Standaard

Ik heb erg weinig last van popups.

Gebruik de Opera-webbrowser.
Waarschuwt ook voor malafide sites die je proberen geld af te troggelen.
Don Quichote is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 februari 2008, 16:53   #4
Paracelsus
Minister
 
Paracelsus's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 augustus 2005
Locatie: bij de meisjes van Mokroje
Berichten: 3.104
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door fox Bekijk bericht
Hoe kan je nu met ja of nee antwoorden op een vraag ben je voor of tegen? Zucht...
Ik zeg



Een zuiver informatief internet is een chimera. Wat wel tof zou zijn is een uitgebreidere vrije toegang tot universiteitsbibliotheken en hun online journalen. Ook tof zou zijn het inscannen van hun journaal-archieven en die beschikbaar stellen. Liefst gratis

Er zijn al projecten op gang die zoveel mogelijk materiaal waarvan de auteursrechten verstreken zijn inscannen en op het net zetten. Digital Library of India bv. heeft een grote keuze. Gallica.fr ook. Nu nog al die databanken centraliseren!

Laatst gewijzigd door Paracelsus : 21 februari 2008 om 16:55.
Paracelsus is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 februari 2008, 16:58   #5
KrisKras
Banneling
 
 
KrisKras's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 26 april 2006
Locatie: Gènk
Berichten: 2.894
Standaard

ja ik ben tegen
nee ik ben niet voor
KrisKras is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 februari 2008, 17:13   #6
Mataiva
Lokaal Raadslid
 
Mataiva's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 2 februari 2007
Berichten: 324
Standaard

Tegen,

simpelweg omdat er veel (goede, informatieve) internetsites online gehouden worden door middel van sponsering door bedrijven of wat dan ook. Een andere mogelijkheid is natuurlijk om via donatie van surfers uit de kosten te komen maar dat is enkel weggelegd voor de primussen in webspace zoals wikipedia.
Mataiva is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 februari 2008, 17:46   #7
Kazan
Minister-President
 
Kazan's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 16 december 2006
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 5.730
Standaard

Niet overdrijven met die pop-ups, ik heb er bijna geen last van.
Kazan is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 februari 2008, 00:36   #8
Groentje-18
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geregistreerd: 26 februari 2004
Berichten: 18.625
Standaard

Ik heb vroeger eens een idee uitgewerkt van hoe internet er idealiter zou moeten uitzien, want nu is het een onoverzichtelijke, ontransparante en allesbehalve gestructureerde massa van informatie geworden.
Enkele jaren geleden las ik dat enkelen hier al mee bezig waren en er een soort honingratenstructuur van wouden maken. Dat was het laatste wat ik ervan hoorde.

Als ik ooit de technische onderlegdheid heb, en er is nog niets veranderd aan de meltingpot die internet is, wil ik me er wel eens aan wagen.
__________________
Bedankt!
Groentje-18 is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 23:16.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be