Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 22 mei 2008, 13:40   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard CD&V: Geen euthanasie bij kinderen en dementerenden

JONGCD&V verzet zich tegen de voorstellen van Open VLD om euthanasie ook toe te staan bij kinderen. Ook euthanasie bij dementerenden kan voor JONGCD&V niet door de beugel, omdat een dergelijk belangrijke maatregel enkel genomen kan worden bij volle bewustzijn. Als alternatief pleiten we voor een opwaardering van de palliatieve zorgen. Momenteel gaat amper 0,4 procent van het totale budget van gezondheidszorgen naar de palliatieve filter, en dat is veel te weinig.* De wet inzake patiëntenrechten samen met de opwaardering van de palliatieve zorgen, volstaan volgens JONGCD&V voor een menswaardig levenseinde. JONGCD&V betwijfelt of er een parlementaire meerderheid is voor de voorstellen die Open VLD vandaag (voor de zoveelste keer) lanceerde.
Open Vld heeft vier wetsvoorstellen en een resolutie klaar waarmee de partij het debat rond het levenseinde verder wil openbreken. De teksten maken onder meer euthanasie voor minderjarigen mogelijk, en zetten een eerste stap richting euthanasie voor dementerenden. De partij vraagt (terecht) ook meer middelen voor palliatieve zorgen. JONGCD&V betwijfelt of er een parlementaire meerderheid is voor de voorstellen die Open VLD vandaag (voor de zoveelste keer) lanceerde.
Niet handelingsbekwaam
Bij JONGCD&V maken we ons immers ernstig zorgen over het liberale voorstel om euthanasie ook toe te staan bij jonge kinderen. Volgens de wet zijn kinderen namelijk niet handelingsbekwaam, en dus ook niet in staat om z’n beslissing zelf te nemen. Die beslissing overlaten aan hun ouders of aan derden lijkt ons evenmin aanvaardbaar.
Ook het voorstel om euthanasie toe te laten bij dementerenden gaat ons te ver. Om een dergelijk belangrijke beslissing te nemen, moet iemand immers bij volle bewustzijn zijn. En dat is bij dementerenden niet langer het geval.
Overigens bieden de huidige patiëntenrechten al vele mogelijkheden voor een menswaardig levenseinde. Zo heeft de patiënt het recht op een stopzetting van zijn of haar behandeling. Volgens de wet is een patiënt: iedereen die een of andere vorm van gezondheidszorg ontvangt, al dan niet op eigen verzoek.* De wet is dus ook van toepassing op verzoek van een vertegenwoordiger (bijvoorbeeld: de ouders van een minderjarige). Ook is pijnbestrijding in die mate mogelijk dat de extreme voorbeelden van ‘de ondraaglijk lijdende stervende’ uitzonderingen zijn.
Graag meer palliatieve zorgen
Voorts hechten we bij JONGCD&V veel belang aan de palliatieve filter. De palliatieve filter dient geïntegreerd te worden in de huidige wetgeving. Ook dient het budget voor palliatieve zorgen drastisch opgewaardeerd te worden. De huidige 0,4 procent van het totale budget binnen gezondheidszorg is veel te weinig. JONGCD&V vindt ook dat artsen en medisch personeel meer scholing en bijscholing over palliatieve zorgen moeten krijgen. Als voldoende aandacht wordt gegeven aan de palliatieve filter is JONGCD&V ervan overtuigd dat door de wet op de patiëntenrechten het huidige wettelijke kader volstaat voor een menswaardig levenseinde.
De palliatieve filter betekent dat euthanasie maar kan na consultatie, in een zo vroeg mogelijk stadium, van een palliatief team. De palliatieve filter is niet wettelijk verplicht, maar druist ook niet in tegen de wet.
Niet triviaal
Dat we als christendemocraten het leven als meer dan een triviaal iets beschouwen, heeft tot gevolg dat we in een debat over de keuze voor dit leven veel belang hechten aan ondersteuning van het einde van dit leven. De dood maakt namelijk deel uit van het leven. Christendemocraten willen dat leven dan ook niet zomaar en abrupt opgeven.
Meest liberale wetgeving ter wereld
Momenteel heeft België al een van de meest liberale wetgevingen ter wereld met betrekking tot euthanasie. In België kunnen bewuste en handelsbekwame meerderjarigen met een ondraaglijk psychisch en fysiek lijden als gevolg van een onomkeerbaar ongeneeslijke aandoening momenteel al euthanasie aanvragen. Dit werd bij wet vastgelegd op 28 mei 2002. De patiënt hoeft zelfs niet terminaal te zijn. De aanvraag moet gecontroleerd worden door drie artsen, één van hen moet gespecialiseerd zijn in de aandoening waaraan de patiënt lijdt.
Het verzoek tot euthanasie dient vrijwillig, overwogen en herhaald te zijn en de patiënt moet zich in een medisch uitzichtloze toestand van ondraaglijk fysiek of psychisch lijden bevinden. Artsen die euthanasie hebben uitgevoerd zonder een wilsbeschikking van de patiënt te kunnen voorleggen, hebben de wet overtreden en kunnen van moord beticht worden.

Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 15:44.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be