Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 7 juli 2008, 12:30   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard CD&V: 4 miljoen euro voor borstkankeropsporing

Vlaams minister van Welzijn, Volksgezondheid en Gezin, Steven Vanackere investeert ook in 2008 fors in borstkankeropsporing. De vijf centra voor borstkankeropsporing in Vlaanderen en Brussel, met name het Centrum voor Kankerpreventie van Universiteit Antwerpen, de vzw Vroegtijdige Opsporing van Borstklierkanker West-Vlaanderen, de Dienst Kankerpreventie van de VUBrussel, het Centrum voor Kankerpreventie van UGent en het Leuvens Universitair Centrum voor Kankerpreventie krijgen dit jaar samen een subsidie van 4.028.000 euro.
Deze centra vormen de ruggengraat van het Vlaams bevolkingsonderzoek naar borstkanker bij vrouwen van 50 tot 69 jaar dat de Vlaamse gezondheidsdoelstelling tracht te halen om tegen 2012 een participatiegraad van 75% in het borstkankeronderzoek te bereiken. Limburg staat aan de top met 62% in 2005-2007, in Vlaams-Brabant namen in diezelfde periode slechts 36% van de vrouwen deel aan het onderzoek. Borstkanker is de belangrijkste doodsoorzaak voor vrouwen tussen de 40 en 69 jaar in Vlaanderen.
Minister Vanackere trekt ook 154.500 euro uit voor de financiering van Heracles, een consortium dat met behulp van een complex informaticasysteem de krachten van de 5 erkende centra voor borstkankeropsporing bundelt inzake registratie en gegevensverwerking van de screening en het beheer van die populatiegegevens, die noodzakelijk zijn voor het versturen van de uitnodigingen en heroproep, en de rapportage van de onderzoeken.

Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 23:50.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be