Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Buitenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Buitenland Internationale onderwerpen, de politiek van de Europese lidstaten, over de werking van Europa, Europese instellingen, ... politieke en maatschappelijke discussies.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 28 augustus 2008, 17:25   #1
roskam
Banneling
 
 
Geregistreerd: 4 juli 2008
Berichten: 901
Standaard Georgisch president Saakasjvili: gegokt en verloren

Drie weken na de Russische inval in Georgië kunnen de Georgiërs de balans opmaken van de wilde gok van hun president en hun doden tellen en begraven. Los van het feit dat ik van mening ben dat Z-Ossetië en Abchazië onbetwistbaar tot Georgië behoren, is de strategie van Saakasj om de opstandige provincies terug tot de orde te roepen, volledig in de mist gegaan en hebben Saakasjvili en zijn kabinet over de ganse diplomatieke lijn gefaald.

De balans van drie weken ellende spreekt voor zichzelf:

- het Georgische leger nagenoeg ontmanteld
- de Georgische marinevloot liggen op de bodem van de Zwarte Zee
- meer dan 2 miljard dollar materiële schade
- ontelbare doden en gewonden
- de Georgische provincies Z-Ossetië en Abchazië definitief geannexeerd door Rusland
- verscheidene Georgische steden nagenoeg verwoest ondermeer Senaki, Gori, Poti enz...
- de facto bezetting van Georgische strategische punten zo ondermeer checkpoints op de belangrijkste Oost-Westverkeersader en enige autostrade van het land Tbilisi-Poti alsook het feit dat een Russische tankdivisie die zich heeft ingegraven rondom de haven van Poti en nog vele andere points controleert op Georgische grond rondom de separatistische provincies Z-Ossetie en Abchazie
- de Georgische economie totaal ontwricht
- bijna twintig jaar economische en materiële vooruitgang in nauwelijks zeven dagen vernietigd en Georgië in de feiten terug naar AF

De vraag die mij en zovelen anderen kwelt is: "Wist Saakasjvili dan niet op voorhand dat dit allemaal zo zou aflopen en waarom heeft hij dan niet beter geanticipeerd?"... door... bijvoorbeeld op 'veilig' te spelen?

Iedereen wist toch op voorhand dat de toegezegde steun en hulp vanuit de VS en de EU toch maar vrijblijvend was en zich hooguit uitdrukte in dollars en verbale demagogiek? Iedereen weet toch dat het westen veel meer te verliezen heeft in een Koude Oorlog met Rusland dan andersom?

Heeft Saakasjvili dan niet de te verwachten annexatie van delen van Georgië voorzien? Iedereen die betrokken is in de materie wist toch al lang dat de Russen een reusachtige strijdmacht uitbouwden aan de grenzen met Georgië vele maanden voorafgaand aan de inval van 7 augustus? Een veel grotere strijdmacht dan de Russen hebben ingezet met de inval in Praag in 1968

Rusland zocht een aanleiding, en naar eigen bronnen heeft ze die aanleiding zelf gecreëerd! Best vergelijkbaar met de gefingeerde aanval van Poolse soldaten op het radiostation van Gleiwitz op 31 aug/1 sept 1939 maar die in feite een actie was van de SS, een gecreëerde 'aanleiding' die onmiddellijk gevolgd werd door de inval in Polen, wat het werkelijke doel bleek.

De Russen stonden al maanden militair paraat om Saakasjvili manu-militari een lesje te leren in geopolitiek en als het even kon zijn regime ten val te brengen en hopelijk de kop van Saaksjvili zou kosten. Waarom is Saakasjvili dan met open ogen in de val van Poetin getrapt? Waarom is hij uberhaupt nog altijd president van Georgië die zijn land over de afgrond heeft getild?

"Time For Change Has Come", zou Barack Obama zeggen.
roskam is offline   Met citaat antwoorden
Oud 28 augustus 2008, 18:26   #2
Johan Bollen
Secretaris-Generaal VN
 
Johan Bollen's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 11 januari 2008
Locatie: La Paz - Lanaken
Berichten: 23.618
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Roskam
Los van het feit dat ik van mening ben dat Z-Ossetië en Abchazië onbetwistbaar tot Georgië behoren
Waarom bent u van die mening? Ossetië hoorde nooit tot Georgië totdat Stalin besloot Ossetië in twee te delen en het zuidelijke stuk aan Georgië te geven. Maar zuid Ossetië had tenminste nog een autonome status totdat Georgisch president Gamsakhurdia 'Georgië voor de Georgiërs' verklaarde en de autonome status afschafte, en er volgde wat men noemt 'ethnic cleansing'.

Toen Georgië van de USSR onafhankelijk werd verklaarde Zuid Ossetië zich onafhankelijk van Georgië. Georgië reageerde daarop met geweld. Rusland kwam tussen en zorgde voor een staakt het vuren en een overeenkomst, met herstel van de autonomie voor Zuid Ossetië, die 16 jaar stand hield en waar toendertijd ALLE partijen mee akkoord gingen. Totdat overlaatst Georgië besliste een einde te maken aan de autonomie van Zuid Ossetië.

Eigenlijk verdient Georgië Zuid Ossetië helemaal niet.

Maar daar gaat het natuurlijk allemaal niet om. Ik ben er hoe langer hoe meer van overtuigd dat Georgië niet eigenhandig handelde. We zullen ook zien dat de VS er alles aan zal doen om Saakashvili in het zadel te houden. Daar kan men zich toch vragen bij stellen, moest de VS echt zo 'razend' geweest zijn over de Georgische actie tegen Zuid Ossetië.

Eerder dan Rusland te bewonderen voor haar aanpak ben ik geneigd te denken dat dat land geen andere kant opkon gewoon. Rusland vecht tegen desintegratie, en heeft uiteindelijk beseft dat er geen grensen zijn aan de pogingen haar soevereiniteit te ondermijnen.

Belangrijker dan de gezochte vriendschap met Europa acht Rusland haar soevereiniteit.

Dat Georgië in een 'val' getrapt is geloof ik ook niet echt. Saakashvili heeft vanaf zijn aantreden reeds gezegd dat hij de autonomie van Zuid Ossetië ongedaan zou maken.

Eigenlijk verdedigen degenen die het principe van de 'territoriale integriteit van Georgië' verdedigen in dit geval de politiek van Stalin. Laten we daar eens even bij stilstaan, vooraleer te oordelen op basis van de propaganda in kranten en op TV.

Citaat:
Iedereen weet toch dat het westen veel meer te verliezen heeft in een Koude Oorlog met Rusland dan andersom?
Europa heeft er bij te verliezen, de VS daarentegen denken erbij te winnen. De VS vreest namelijk een sterk Europa als hindernis in haar drang tot wereldcontrole. Een koude oorlog maakt Europa meer afhankelijk van de VS. Het is een 'simpel' voorbeeld van verdeel en heers politiek.

Laatst gewijzigd door Johan Bollen : 28 augustus 2008 om 18:40.
Johan Bollen is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 19:50.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be