Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 11 oktober 2008, 23:40   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard LDD: Begroting: Belgische overheid leeft boven zijn stand

“De regering Leterme mag bij de begrotingsopmaak niet dezelfde fout maken als de vorige paarse regeringen: de huidige kosten in stand houden en alleen maar wat morrelen in de fiscale marge.” Dat zegt Rob Van de Velde, kamerlid van Lijst Dedecker (LDD). Hij bepleit structurele maatregelen die de overheidslast naar een aanvaardbaar niveau terugdringen. “De Belgische overheid leeft namelijk al jaren boven zijn stand. In een periode dat gezinnen drastisch de buikriem moeten aanhalen, moet men van een overheid hetzelfde durven verwachten,” stelt Van de Velde.

De Belgische overheid legt beslag op 48,4% van wat wij als Belgen allemaal samen produceren. Dat is niet alleen één van de hoogste percentages van Europa (het Europees gemiddelde bedraagt 43,5%), de overheid gaat ook totaal inefficiënt om met zijn werkingsmiddelen.

Voor LDD moet de regering Leterme daarom net als de burger in deze moeilijke economische tijden de tering naar de nering zetten en de overbodige kosten uit het overheidsapparaat halen.

Van de Velde: "De bevolking heeft van deze regering een krachtig signaal nodig! Eenmalige maatregelen, enkele nieuwe pestbelastingetjes en rekenen op de gewesten zoals nu wordt bepleit, is geen krachtig signaal. Leterme moet een zeer stringent overheidsbeleid voeren dat de overbodige kosten uit het overheidsapparaat haalt. De overheidslast moeten dalen van 48,4% BBP naar een aanvaardbaar niveau tussen 40 en 43% BBP.”

Slimme ingrepen: lastenverlaging en transfers verminderen

De beste manier om onze economie terug op gang te krijgen is tegen de stroom in roeien en een forse lastenverlaging doorvoeren, ook al is de budgettaire druk groot.

Van de Velde: “Met enkele slimme ingrepen kan er budgettaire ruimte gecreëerd worden om om te zetten in een lastenverlaging. Slimme ingrepen die meteen ook de transfers van Vlaanderen naar Wallonië zouden verlagen. Ik verwijs hier bijvoorbeeld naar ons voorstel om de wachtuitkeringen af te schaffen en te vervangen door een stimulerende economische maatregel.”

Met de 730 miljoen die de wachtuitkering kost kan men aan elke afgestudeerde die binnen 6 maand werk vindt 2.000 euro netto premie geven en tegelijkertijd de vennootschapsbelasting laten dalen met 4%. Dat laatste kan 30 tot 50 000 jobs opleveren.

“En ondertussen wordt een jaarlijkse transfers van 300 miljoen naar Wallonië opgeheven, zonder Wallonië te benadelen. Voor dat soort maatregelen moeten we nu als Vlaamse partijen samen gaan!” besluit Rob Van de Velde.

Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 13:05.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be