Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 17 oktober 2008, 00:00   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard Groen!: sociale woningen voor wie werkt: wie maalt er in het rijke Vlaanderen nog om

Op de vooravond van de internationale dag ter bestrijding van de armoede op 17 oktober roept Groen! VLD-minister van Wonen Marino Keulen op om met de steden te overleggen en oplossingen uit te werken voor de financiële leefbaarheid van de sociale huisvestingsmaatschappijen zonder dat er een uitstoot is van de meest zwakke groepen. Dit moet gepaard gaan met een herziening van de huurwetgeving waarbij er gestreefd wordt naar een eerlijke prijs voor een degelijke huurwoning. Als de minister niet ingrijpt dan zullen huisjesmelkers alleen maar rijker worden en zal het aantal daklozen in het rijke Vlaanderen alleen maar toenemen.



Antwerpen gaat bij de toewijzing van sociale woningen prioriteit geven aan mensen die werken, dit verklaarde Antwerps Spa schepen Leen Verbist in de Gazet van Antwerpen en op het radionieuws. De Vlaamse regering trekt maar liefst 700 miljoen euro uit om een jobkorting te geven aan …mensen die werken. Wie komt er in het rijke Vlaanderen nog op voor de zwakste groepen in onze samenleving , voor langdurig zieken, mensen die niet kunnen werken, mensen met een werkloosheidsuitkering of leefloon… ?

Groen! begrijpt dat gemeentes pleiten voor een inkomensmix en dat ze het sociale woningpatrimonium niet kunnen onderhouden wanneer ze enkel bewoners huisvesten die de laagste huur betalen. Maar het getuigt van struisvogelpolitiek om dit op te lossen door mensen die leven van een vervangingsinkomen dan maar over te laten aan de dure private huurmarkt. In Antwerpen betekent dit alvast dat de 25.000 gezinnen die leven van een leefloon of een werkloosheidsuitkering nog langer op de wachtlijst blijven staan.

Voorzitster Mieke Vogels: “Antwerpen pakt graag straf uit. Aan de ene kant pakt het uit met puike resultaten in de strijd tegen de verkrotting. Onbewoonbare panden worden gesloten en huisjesmelkers gestraft. Tegelijkertijd legt de stad de toegangsdrempel tot de sociale huisvesting steeds hoger door naast de taalbereidheid nu ook het hebben van een inkomen uit arbeid te eisen. Mensen die het meest kwetsbaar zijn worden zo weer in de armen van de huisjesmelkers gedreven of erger ze worden dakloos.”

Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 03:19.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be