Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 30 oktober 2008, 11:20   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard TAK-VVB : Stop Vlaams Stedelijk Gebied Brussel

Aktievoerders van het Taal Aktie Komitee hebben in de nacht van maandag op dinsdag in Zaventem, Machelen, Vilvoorde, Grimbergen, Dilbeek, Asse, Beersel, Sint-Pieters-Leeuw en Tervuren verkeersborden (bij het binnenrijden van gemeente en/of bebouwde kom) voorzien van een zelfklever met daarop de boodschap “Welkom in Brussel”.

Met deze provokatieve boodschap wensen we de inwoners van deze gemeenten alert te maken voor de dreiging die uitgaat van de plannen van de Vlaamse regering met onze regio zoals die opgetekend zijn in het voorstel van eindrapport aangaande het Vlaamse Stedelijk Gebied Brussel. Wij roepen onze lokale politici op om – voor zover zij dit nog niet gedaan hebben – hun verantwoordelijkheid op te nemen en druk uit te oefenen bij de Vlaamse regeringspartijen CD&V, Open VLD, sp.a en Vl. Pro. om deze nefaste plannen op te bergen.

Wat is het Vlaams Stedelijk Gebied Brussel ?
Midden jaren ’90 formuleerde de Vlaamse regering haar visie over hoe Vlaanderen “met de schaarse ruimte moest omgaan om een zo groot mogelijke ruimtelijke kwaliteit te verkrijgen”. Een heleboel Vlaamse gemeenten in de nabijheid van de hoofdstad werd daarbij ingekleurd als stedelijk gebied. Ettelijke studierondes volgden en monden weldra uit in een eindrapport waarmee de Vlaamse regering dan aan de slag kan gaan om een gewestelijk ruimtelijk uitvoeringsplan uit te werken met daarin de definitieve afbakening van het VSGB en een programma van bestemmingswijzingen.

Wat is er mis met dit VSGB ?
Daar waar het eindrapport heel precies is over de gewenste (maar niet gevonden) open ruimten is rekenkundige vaagheid troef over de andere doelstellingen (wonen, economische activiteit en mobiliteit). Een poging om de ware impact van het VSGB te verdoezelen?

Die impact is er nochtans onmiskenbaar:

- bestaande open ruimten zullen worden aangesneden voor bijkomende woongelegenheden of bedrijventerreinen.

- huidige woonkernen worden verder verdicht (door aansnijden van resterende open ruimtes, door het (soms drastisch) optrekken van het bestaande aantal bouwlagen)

- ook bedrijventerreinen moeten verder verdicht worden

Wij stellen ons grote vragen bij de noodzaak van dergelijke evolutie:

- de werkloosheid in Halle-Vilvoorde is nu reeds marginaal. Vanwaar dus de nood om zoveel extra bedrijventerreinen? Kunnen die trouwens niet beter elders ingeplant worden, in de buitengebieden (waar er trouwens vraag naar is) of elders in de provincie?

- Onze regio heeft nu reeds de hoogste woondichtheid van Vlaanderen (wanneer we de steden buiten beschouwing laten)? Is het echt nodig om die woondichtheid nog op te drijven?

- Hoe gaan al die extra werkkrachten en inwoners zich in de toekomst verplaatsen? Is het wegennetwerk in onze regio nog niet voldoende dichtgeslibd?

Wie onze regio een beetje kent weet bovendien dat ‘verstedelijking’ alhier hand in hand gaat met verdere verfransing. Het VSGB is in se dan ook radikaal in tegenspraak met de elders beleden visie van de Vlaamse regering over ‘de Rand’ en het behoud van het Vlaamse karakter.

Deze tegenspraak klinkt nog luider in bepaalde opties in het voorstel van eindrapport:

- bestaande ‘natuurlijke’ buffers tov Brussel worden weggeveegd

- gebieden waar het stedebouwkundig onderscheid met het aangrenzende Brussel nu reeds vaag is ontsnappen niet aan de verdichtingsmanie

- er is geen koppeling van de extra woongelegenheden aan initiatieven zoals Vlabinvest

Wanneer het de Vlaamse regeringspartijen CD&V, Open VLD, sp.a en Vl.Pro menens is met het Vlaams karakter van onze regio, dan kunnen zij niet anders dan dit rapport verwerpen. Durven zij dit aan, of gaat men gewoon door met het voeren van een halfslachtig beleid? Aan hen de keuze …

Namens TAK en VVB Vlaams-Brabant,

Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 oktober 2008, 11:55   #2
roger verhiest
Eur. Commissievoorzitter
 
roger verhiest's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 november 2007
Locatie: 2100 Meneghem
Berichten: 9.288
Standaard

Het leggen van groene buffers rond grote agglomeraties lijkt me een goed idee. Het terugdringen van de vervuiling door excessief personenvervoer ; ie. het bevorderen van de migratie van personen naar locaties zo dicht mogelijk bij de plaats waar ze werken lijkt me ook een goed idee. Als men bedenkt dat er dagelijks honderduizenden vlamingen
met treinen en bussen urenlang heen en weer pendelen naar Brussel, lijkt de creatie van een woongebied op de bodem van de vlaamse deelstaat/het vlaams gewest eigenlijk niet zo'n slecht idee (indien het huidige gebied binnen het gewest Brussel niet zou volstaan).

Ten slotte dat bepaalde industrieën zich dicht bij hun afzetgebied (luxeproducten, voeding..) wensen te vestigen is ook de logica zelve. Alleen omdat Brussel tweetalig is en er een "verfransingsinvloed" van uit zou gaan betekent niet dat de normale agglomeratieontwikkeling van deze stad zou moeten tegengegaan worden. Ook andere steden in België, Vlaanderen, Nederland en Luxemburg.. in Noord Frankrijk, Grenzend aan de Beneluxlanden in Duitsland... enz.. kennen dergelijke problemen. Een goede agglomeratieplanning is derhalve zeker aangewezen, zeker in een zo dicht bevolkt gebied als ons land.. Het is algemeen geweten dat de industrie- en bouwgronden intussen schaars worden. Een reden te meer om taalgrensbeslommeringen terzijde te laten en de overheidstaalregimes te betonneren, zodat onnodige discussies hierover eens en vooral onmogelijk gemaakt worden !
__________________


Tempo toleras
sed vero aperas
roger verhiest is offline   Met citaat antwoorden
Oud 31 oktober 2008, 11:27   #3
Jaani_Dushman
Secretaris-Generaal VN
 
Jaani_Dushman's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 13 april 2004
Locatie: Het hinterland van Erpe-Mere
Berichten: 32.396
Standaard

Ik vrees dat het TAK en de VVB hier de realiteit proberen te ontkennen. Deze gemeenten behoren effectief tot het Vlaams Stedelijk Gebied Brussel. Dat is de sociaal-economische en stedenbouwkundige realiteit. Een administratieve beslissing zal die economische netwerken en structuren niet zomaar doen verdwijnen.
__________________
The right of a people under occupation to resist through all means, including armed struggle, is fundamental and inviolable, and we will not allow our rights to be liquidated under the slogan of "security" or "stability".
Volksfront voor de Bevrijding van Palestina

Laatst gewijzigd door Jaani_Dushman : 31 oktober 2008 om 11:28.
Jaani_Dushman is offline   Met citaat antwoorden
Oud 31 oktober 2008, 12:06   #4
Zwartengeel
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 22 juli 2005
Berichten: 34.995
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door roger verhiest Bekijk bericht
Een reden te meer om taalgrensbeslommeringen terzijde te laten en de overheidstaalregimes te betonneren, zodat onnodige discussies hierover eens en vooral onmogelijk gemaakt worden !
Volgens mij heeft men dat al in 1963 gedaan, hoor. Tenminste, indien iedereen die overheidstaalregimes zou willen erkennen...
Zwartengeel is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 15:41.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be