Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 1 november 2008, 13:20   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard UNIZO kent veilige online verkoopssites kwaliteitslabel toe

E-business braakliggend terrein voor drie kwart Vlaamse kmo’s Slechts 27% van de Vlaamse kmo’s verkoopt al via het net. De helft daarvan haalt minder dan 10% van de totale omzet uit dit verkoopskanaal. Anderzijds vindt 60% e-commerce een extra dienstverlening naar de klant. En meer dan drie kwart van alle Vlaamse kmo’s verricht al online aankopen. De helft van de Vlaamse kmo’s wil dan ook de eerste twee jaar starten met online verkoop. Een positieve trend maar toch halen Vlaamse kmo’s hiermee niet het Europees gemiddelde. Dat blijkt uit een enquête bij 707 Vlaamse kmo’s.

E-business braakliggend terrein voor drie kwart Vlaamse kmo’s
Slechts 27% van de Vlaamse kmo’s verkoopt al via het net. De helft daarvan haalt minder dan 10% van de totale omzet uit dit verkoopskanaal. Anderzijds vindt 60% e-commerce een extra dienstverlening naar de klant. En meer dan drie kwart van alle Vlaamse kmo’s verricht al online aankopen. De helft van de Vlaamse kmo’s wil dan ook de eerste twee jaar starten met online verkoop. Een positieve trend maar toch halen Vlaamse kmo’s hiermee niet het Europees gemiddelde. Dat blijkt uit een enquête bij 707 Vlaamse kmo’s. Toon Ketels verwerkte de resultaten in zijn masterproef Handelswetenschappen. Hij onderzocht het gebruik van e-commerce en online marketingmethoden door Vlaamse kmo’s. Ketels werkte daartoe samen met UNIZO, de Unie van Zelfstandige Ondernemers. Volgens Toon Ketels biedt online aanwezigheid kmo’s heel wat voordelen: “Naast kmo’s kopen ook heel wat particulieren online. 60% van de Belgische gezinnen heeft internet, veelal breedband, dat aandeel blijft trouwens stijgen. Ondernemingen zonder online aanwezigheid missen dus heel wat mogelijkheden. Nochtans heeft 96%van de Vlaamse kmo’s internet. De onderbouw is dus zeker aanwezig.” Nog uit de enquête heeft 70% van de Vlaamse kmo’s een eigen site. Maar daar staan in negen op de tien gevallen enkel het assortiment, algemene informatie over het bedrijf en de contactgegevens van de firma op. Slechts 33% voegt regelmatig actuele info toe. “Nochtans zijn ook hier de mogelijkheden groot,” stelt Ketels, “87% van de Vlaamse kmo’s zoekt immers info op het internet bij een aankoop.” Eén van de grootste knelpunten bij online verkoop is de garantie dat het om een koosjere transactie gaat. Daartoe ontwikkelde UNIZO eind 2007 het e-commercelabel. Bedrijven die online verkopen, kunnen bij UNIZO een audit aanvragen. Beantwoordt de site aan de strenge vereisten, dan mag de site het UNIZO E-commercelabel voeren. Ondertussen doorliepen al 50 bedrijven succesvol de audit. Alle info op www.unizo.be/e-commercelabel.

Een kwart van de Belgische kmo’s verkoopt dus al online. 22% doet dat via de eigen site, 13% via sites van derden, vooral veilingsites. De helft ervan haalt hieruit minder dan 10% van zijn omzet. Van alle kmo’s die nog niet online handel drijven, verwacht bijna de helft hiermee de eerste twee jaar te starten. 60% van alle Vlaamse kmo’s vindt e-commerce een extra service naar de klant.

E-commerce biedt heel wat voordelen: een groter geografisch bereik, een goedkope manier van prospectie van nieuwe markten, een online winkel is de klok rond open, minder investeringen in opslag en presentatie van de producten. Nadelen zijn dan weer dat de kandidaat-koper het product niet echt kan zien of voelen en er geen persoonlijk contact is.

Online verkoop
Slechts 4% van de Vlaamse ondernemers biedt zijn klanten echter een waterdichte online verkoop via de eigen website met de mogelijkheid om online te betalen, zo wijst het onderzoek uit. “Daar is een dubbele verklaring voor”, stelt UNIZO-adviseur Antoon Schockaert. “Enerzijds beschikt België over een erg ruim winkelaanbod beschikt waardoor je je dus nooit ver hoeft te verplaatsen om een aankoop te doen. Anderzijds zijn de websites van onze bedrijven nog niet gebruiksvriendelijk genoeg.”

UNIZO ontwikkelde daarom een e-commercelabel. Dat staat garant voor overzichtelijke en gebruiksvriendelijke websites en moet de vertrouwensrelatie bevorderen tussen de consument en de handelaar (B2C) enerzijds en tussen handelaars onderling (B2B) anderzijds. UNIZO wil hiermee naar eigen zeggen een katalysator zijn voor de groei van e-commerce in ons land. Om het e-commercelabel te verkrijgen moet de website voldoen aan een aantal vereisten die UNIZO aftoetst via een e-commerce audit.

Websites die voldoen aan de door UNIZO gestelde voorwaarden, ontvangen een e-commercelabel. Elke ondernemer kan zich via de website inschrijven voor deze audit. Bij de audit kijkt UNIZO vooral naar de ondubbelzinnige vermelding op de website van de identiteit van de handelaar, evenals een correcte aanduiding van de prijzen, leveringskosten, verzakingsrecht, productbeschrijvingen en een eventuele procedure van terugneming. Daarnaast gaat UNIZO de eigenlijke bestelprocedure na, net zoals de volledigheid van het ontvangstbewijs dat na de bestelling naar de consument moet worden verstuurd. Tenslotte waakt UNIZO over de kwaliteit van de privacyclausule voor de verwerking van de persoonlijke gegevens van consumenten. Wie slaagt, mag het e-commercelabel op zijn website plaatsen als onafhankelijk kwaliteitslabel. Webwinkels die ontwikkeld werden door webdesigners die het FEWEB-kwaliteitslabel dragen, krijgen het label onmiddellijk toegekend. FEWEB, de federatie van webontwikkelaars, legt aan haar leden immers zeer strikte kwaliteitsnormen op voor de ontwikkeling van websites, aldus UNIZO.

Website: onderbenut promotiemiddel
De website is een nuttig en relatief goedkoop promotiemiddel voor de kmo. Veel kmo’s beseffen de invloed die informatie van het internet kan uitoefenen op beslissingsprocessen. Toch zijn er weinigen die alle mogelijkheden van het medium gebruiken. De meeste websites leveren vaak enkel basisinformatie. Enkele aanpassingen aan de websites zouden de geloofwaardigheid sterk laten toenemen en daardoor de invloed die de boodschap heeft op de bezoekers.

Toch vindt slechts de helft van de kmo’s het belangrijk dat zijn website eenvoudig te vinden is op het internet. Maar zonder bezoekers kan de boodschap van de website geen invloed uitoefenen. Ongeveer 40% van de kmo’s met website doen inspanningen om deze te promoten. Opvallend is dat de meest voorkomende manieren die van traditionele marketing zijn. Toch staan hyperlinks op ongeveer dezelfde hoogte en zegt bijna evenveel dat ze bewust de zoekmachines rankings proberen te beïnvloeden.
Ook om op dit vlak tegemoet te komen aan de vraag naar ondersteuning en begeleiding zal UNIZO naar de toekomst toe initiatieven blijven ontwikkelen. Vooral het opbouwen van performante en overzichtelijke websites maar ook de uitbouw en ondersteuning van e-marketingsystemen in het algemeen en de promotiemethoden voor webshops meer specifiek zullen hierbij aan bod komen.



Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 november 2008, 14:29   #2
FDM
Banneling
 
 
Geregistreerd: 27 maart 2008
Locatie: NEEE
Berichten: 4.466
Standaard

vind snel via www.advertentiezoeker.be
en kijk vooral goed uit uw doppen
FDM is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 19:12.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be