Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Diverse > Forumsessies met politici > Forumsessies met politici (2004) > Ahmed Azzuz (MDP) - 12 tot 18 april
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Ahmed Azzuz (MDP) - 12 tot 18 april "Een partij die de islamitische maatschappelijke waarden kan behartigen, naar het voorbeeld van de christen-democraten. Dat is wat de MDP, of Moslim-Democratische Partij, wil bekomen. Ahmed Azzuz is voorzitter van de AEL in België en tevens de rechte

 
 
Discussietools
Oud 15 april 2004, 16:58   #1
Kevin Van Eeckelen
Lokaal Raadslid
 
Geregistreerd: 21 januari 2003
Berichten: 333
Standaard

Aanvankelijk viel er voor de standpunten van de AEL iets te zeggen. Inderdaad, het multiculturalisme (ik noem het liever transculturalisme omdat individuen moeten kunnen navigeren tussen verschillende culturele invloeden) kon niet uitgaan van een concept als "dominante cultuur" waarin de overigen dan maar moesten integreren. We moeten inderdaad kiezen voor de universele (!) rechten van de mens en de daaraan ondergeschikte grondwet als supra-cultureel apparaat van normen en waarden. Zogenaamde allochtonen zijn in geen enkel opzicht dankbaarheid of culturele onderwerping aan wie dan ook verschuldigd.

MAAR

Plots werd dit discours omgebogen tot een conservatief discours, waarin u net uw eigen "cultuur" als uitgangspunt neemt. Ook al valt iets te zeggen voor de verwijzing naar een eveneens conservatieve partij als de CD&V -, toch is dit niet geheel koosjer (al zal u dat woord mss niet bevallen...). Ik respecteer uw beleving van uw cultuur, maar als ik die cultuur liever bij mij aan de voordeur zet, verpakt in een vuilniszak om naar het stort afgevoerd te worden, dan heeft u daar niets, maar dan ook niets aan te zeggen, en al zeker niet indien u uitgaat van het multiculturele model. Indien u de onderdrukking van de allochtonen (die er is) misbruikt om zelf mensen te gaan indelen in zij die het "goede" gedrag vertonen en zij die dit (volgens u) niet doen, dan bent u een ethisch minderwaardig persoon. U mag mijn levensstijl of die van welke andere dan ook nog zo "decadent" vinden, u zult daar met uw Heilig Boeksken af moeten blijven, want ondanks het feit dat ik links ben, geloof ik niet onvoorwaardelijk in de tactiek van de zachte hand. Over mijn vrijheid valt niet te onderhandelen.

Mijn vraag: waarom koos de MDP voor een conservatieve antimulticulturele koers?
__________________
Kevin Van Eeckelen is offline  
Oud 16 april 2004, 15:00   #2
Ahmed Azzuz
Vreemdeling
 
Geregistreerd: 10 april 2004
Berichten: 29
Standaard

beste,
MDP kiest niet voor een antimulticultureel discours, maar wel voor zie: www.mdp-pmd.be
Ahmed Azzuz is offline  
Oud 16 april 2004, 18:42   #3
Kevin Van Eeckelen
Lokaal Raadslid
 
Geregistreerd: 21 januari 2003
Berichten: 333
Standaard

Simpel voorbeeldje: bent u pro of contra de openstelling van het huwelijk voor holebi-stellen?

In dat verband nog een ander vraagje: hoe reageert u op de onvoorstelbaar bekrompen reactie van moslims op de foto's van allochtone holebi's die het toenmalige Agalev op straat wilde hangen?

En ten slotte: ondersteunde u het intolerante verzet tegen de film Cassablanca?
__________________
Kevin Van Eeckelen is offline  
 



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 15:05.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be