Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Diverse > Forumsessies met politici > Forumsessies met politici (2009) > Erik De Bruyn (sp.a rood) (30 maart t.e.m. 5 april)
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Erik De Bruyn (sp.a rood) (30 maart t.e.m. 5 april) Enkele jaren geleden verlieten een aantal Vlaamse socialisten hun partij omdat de partij en haar leiding naar hun mening meer dan eens aan de ideologische grondslagen raakte. Een aantal van de ontevredenen koos ervoor om de partij van binnenuit te veranderen en stichtten de beweging sp.a rood waarvan Erik De Bruyn de kopman is. Is hij de luis in de pels van de sp.a? Of is zijn beweging een de aanzet tot een toekomstige vernieuwing? Vast staat dat hij de partij meer dan eens op haar grondvesten deed daveren en dat sp.a rood meer dan ooit aandacht en aanhangers wint.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 28 maart 2009, 20:49   #1
Eldritch
Vreemdeling
 
Geregistreerd: 19 maart 2008
Berichten: 2
Standaard Waarom verlaat u de Sp.a niet?

Geachte heer De Bruyn,

Het is mijn mening dat de enige toekomst die de Sp.a heeft er één is van de sociaal-democratie, eerder dan het socialisme. Minder links dus.
De stellingen van Sp.a rood passen hier helemaal niet in. Naar mijn mening vertegenwoordigt Sp.a rood ook maar een spreekwoordelijke "twee man en een paardenkop", nagenoeg uitsluitend bestaande uit syndicalisten. Uw score bij de provinciale ronde van de voorzittersverkiezingen vertegenwoordigde volgens mij enkel proteststemmen tegen een onhandig gecommuniceerde kandidatuur van C. Gennez, en geen echte keuze vóór uw persoon of uw standpunten.

Vandaar mijn vraag.

Waarom verlaat u gewoon de Sp.a niet?

U brengt de partij niks dan schade toe. Telkens de partij iets doet of zegt waarmee u het niet eens bent komt u in de media met een afwijkend standpunt. Telkens toont de Sp.a onenigheid, verdeeldheid en ruzie. Is het niet beter te militeren in een partij die beter uw idealen vertegenwoordigt, bv. een extreemlinkse partij? Is dat niet eerlijker dan lid te blijven van een club waarvan men de koers niet ondersteunt? Naar mijn mening wacht u binnen de Sp.a ook geen enkele toekomst. U zal uiteindelijk ofwel moegestreden de partij verlaten ofwel uit de partij worden gezet.

Blijft u misschien bij de Sp.a omdat u zelf beseft dat een extreemlinks alternatief in Vlaanderen geen enkele toekomst heeft? Ik verwijs hier naar het onbestaande electorale succes van enige extreemlinkse partij de laatste 15 jaar in Vlaanderen. De economische crisis zal dit niet veranderen. Zou de weigering van de partijtop van Sp.a om meer een Sp.a rode koers te varen geen. Is dit geen indicatie dat er voor uw strijd en uw extreemlinkse standpunten, buiten een beperkt clubje syndicalisten, geen enkel maatschappelijk draagvlak is?

Met vriendelijke groeten,
Eldritch is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 maart 2009, 11:02   #2
AEvanLoon
Gouverneur
 
AEvanLoon's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 15 december 2004
Berichten: 1.221
Standaard

Interessante vraag.

Maar vergis je niet, Eldritch, in het aantal syndicalisten dat voor een oprecht socialistische volkspartij zou kiezen als die er ooit komt - ofwel via een hervormde sp(a) ofwel via een nieuwe formatie van ABVV'ers, ACV'ers en de idealisten van klein-links.
Dat zullen geen 2 man en en paardenkop zijn.
__________________
Links - verenig u
AEvanLoon is offline   Met citaat antwoorden
Oud 29 maart 2009, 14:35   #3
eddy123
Vreemdeling
 
Geregistreerd: 14 juli 2003
Berichten: 37
Standaard

Minder links en meer progressief is de reden dat paars zo "goed " heeft gewerkt
Hoeveel paardekoppen binnen de SPa dit niet goed vonden kan u zien aan de kiesresultaten en de polls voor de volgende verkiezing
De progressieve partij bij uitstek vandaag is de partij van Geert Lambert
Ik hoop maar dat nu SPa van die drukkingsgroep af is er intern een echt linkse beweging op gang komt
Ik hoop maar dat er ooit eens terug een echte keuze komt in belgie

Echte rechtse werkgeverspartij Lijst Dedecker
Centrum rechts VLD
Centrum CD&V
Links ????? Op papier SPa maar in praktijk ???
Groen ????? Op papier GROEN maar in praktijk ???
Uitgesproken progressief SPa , GROEN ,VLD
Uitgesproken conservatief CD&V NVA en VB

IK ben links , groen en conservatief
GROEN en SPA zijn vooral bezig met progressieve maatregelen betreffende drugs , migranten ,holeby's en dergelijke
Om daarin te scoren geven ze te veel toe op wat hun domein zou moeten zijn
eddy123 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2009, 23:19   #4
Erik De Bruyn
 
 
Geregistreerd: 28 maart 2009
Berichten: 103
Standaard Twee man en een paardenkop

Ik denk dat we deze discussie beter voeren na de verkiezingen. Die zullen een heel ander licht werpen op de zaak
Erik De Bruyn is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 17:54.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be